vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος mike14

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3240 στις: Δεκεμβρίου 11, 2016, 08:48 »
επειδη ο mike14 ειπε:
...γιατί θέλω και γεύση και αρκετό ντουμανι πως να τα ταιριαξω όλα αυτά και με τι στησιμο.Επίσης είδα ένα βίντεο με τον fondi f2 τον έχει κανείς να πει άποψη ?

υπεθεσα οτι κατεχει το σπορ
Πριν τέσσερα χρόνια είχα πάρει η.τ και δεν με κάλυψε τα πράγματα έχουν εξελιχθεί αρκετά και θα ξαναδοκιμάσω . Στο επισκευάστικο κομμάτι δεν έχω πρόβλημα  παίδες κατέχω ηλεκτρολογικες γνώσεις και γενικώς τα χέρια μου πιάνουν

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και τις απόψεις σας ,άργησα να απαντήσω γιατί ρίχνω πολύ διάβασμα στα θέματα εδώ μέσα .Στο δια ταυτα τώρα περίμενα να πληρωθώ για να πάω να δοκιμάσω τον fodi και άλλους και όποιος μου κάτσει, αλλά δεν μας πλήρωσαν τελικά και έτσι πήρα έναν gs air γιατί ούτως η  άλλως για να πάρω καπνό χαρτάκια  φιλτρακια 8.5 € θα έδινα ,υγρα είχα πάρει  όταν αγόρασα το pico , τον fodi τον δοκίμασα στο μαγαζί που πήρα τον gs air και μου άρεσε πολύ δεν δοκίμασα όμως άλλους γιατί πήγα αργά και δεν ήθελα να γίνω κουραστικός στα παιδιά με το να αρχίζω να δοκιμάζω και τελικά να παίρνω τον gs μιας και αδυνατούσα να πάρω αυτόν που θα μου άρεσε .
Εχθές τον πήρα έξη η ώρα το απόγευμα και τελικά καλά έκανα ΚΑΠΝΟΣ ΤΕΛΟΣ από εμένα ν

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 11, 2016, 12:26 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3241 στις: Δεκεμβρίου 11, 2016, 10:51 »
καλημερα...κι εγω με αυτον ξεκινησα...για αρχη ειναι αψογος, καλη συνεχεια και ο, τι χρειαστεις ολοι εδω ειμαστε  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mike14

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3242 στις: Δεκεμβρίου 11, 2016, 11:42 »
pngtszs1976 ρε φίλε δεν μπορώ να στείλω πμ για να σου απαντήσω δεν ξέρω γιατί , αν έχεις email στειλε ,το δικό μου φενεται 

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3243 στις: Δεκεμβρίου 11, 2016, 11:50 »
τώρα που συμπλήρωσες 5 μηνύματα μπορείς να στείλεις pm

Αποσυνδεδεμένος mike14

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3244 στις: Δεκεμβρίου 11, 2016, 14:32 »
Ναι τωρα ειναι ok! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ΤΖΙΒΑΣ35

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3245 στις: Δεκεμβρίου 19, 2016, 19:32 »
Καλησπέρα προς ολους παιδια ειμαι καπνιστης που σκεφτομαι να το γυρισω σε ηλεκτρονικο για υγεια αλλά και οικονομία. Ας τα πάρω ομως απο την αρχη καπνιζω απο τα 17 εως τα 30 πακετο τσιγαρα. Εκανα συνηθως 2 25αρια την ημερα styvesant κοκκινο το τελευταιο καιρο. Απο τα 30 εως τα 35 που ειμαι σημερα το ειχα γυρισει στο στριφτο λόγω οικονομιας old hoborn κιτρινο. Με τα στριφτα καταφερα να το μειωσω στο να κανω 10 με 15 τσιγαρα την ημερα. Αλλά να το κόψω τελείως δεν μπορω με τιποτα. Για αυτο και σκεφτομαι το ηλεκτρονικο . Διαβασα πολλες σελιδες και εδω μεσα και σε πολλά αλλα sites και εχω πειστει οτι για την υγεια θα με κανει καλό αλλά επειδη δυσκολοι καιροι και σκεφτομαι και την τσέπη μου εκει δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι καλυτερο ή οχι. Δεν μιλαω για τη συσκευη που θα πάρω για εκει δεν θα τα λυπηθω τα λεφτα και προτιμω να πάρω μια ακριβή αλλά καλή απο το να παρω μια οικονομικη και να μην με καλύψει και μετα να πληρωσω και την ακριβή. 
Διαβασα οτι ανα 2 με 3 εβδομαδες θελει αλλαγη αντιστασης ή κεφαλης με ενα χ κοστος. Τα υγρα αναπληρωσης διαβασα οτι με λιγα watt δεν ευχαριστιεσαι τζουρα αλλά με πολλα watt την ευχαριστιέσαι αλλά τελειώνει πολυ πιο γρηγορα το μπουκαλακι και τα μπουκαλακια 10 ml κάνουν στη καλύτερη 10 ευρώ και αν ενα μπουκαλακι σε φτανει για μια εβδομαδα αν λέω σε φτάνει θες 40 ευρω το μήνα μόνο για μπουκαλακια και βαλε +3 η αντισταση πάμε στα 43 ευρω το μήνα. Εμενα το ενα φακελακι των 40gr καπνού με παει 2.5 εβδομάδες με 2 βγάζω το μήνα και κατι παραπάνω όχι old hoborn άλλης μαρκας και τα 2 φακελακια των 40gr με κοστιζουν 10 ευρω+1.5 τα φιλτρακια για όλο το μήνα +5 ευρω τα χαρτακια ολου του μηνα = 16.5 ευρω πες 17 ευρω το μήνα. Οπότε ειναι πραγματι οικονομικό για μενα? Αυτοι βέβαια ειναι δικοι μου χοντρικοι υπολογισμοι δεν ξερω ποσα ml την ημερα θα καταναλωνω αλλα απο οσα δοαβασα εδω μεσα και αλλού οι περισσοτεροι το 90% σχεδον ξοδευουν τουλαχιστον 5 ml την ημερα. Θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις μακροχρόνιων ατμιστών και μη.
Τώρα άλλο κεφάλαιο η συσκευή όπως είπα και στην αρχή προτιμώ να πέσω κατευθείαν στα βαθιά και ας με κοστίσει για αρχή αρκεί να αξιζει τα λεφτά του από το να πάρω κάτι φτηνο και στο μηνα να θελει πεταμα και αγορα καινουριου. Στην αρχη σκεφτομουν κατι σαν κανονικο τσιγαρο για ψυχολογικους λογους και λογους συνηθειας. Σκεφτομουν κάτι σαν το joyetech ego aio αλλά διάβασα οτι αυτου του ειδους τα τσιγάρα έχουν μικρή μπαταρία με αποτελεσμα να θες κανα 2 στη τσέπη για να εισαι σιγουρος οτι θα βγαλεις τη μέρα. Μετά προσεξα και γυρω μου οι περισσοτεροι χρησιμοποιουν του στυλ σαν το joyetech evic aio τα οποια έχουν μεγαλύτερες μπαταριες και φαίνονται πιο συμπαγής κατασκευής. Προς θεου δεν κάνω διαφήμιση της εταιρειας απλά αυτά είδα παίζουν πολύ. Προσωπικά σαν στοιχεία χωρις να έχω δει κανένα απο κοντά με αρεσε το evic VTwo. Δεκτες προτάσεις όλων των ειδών και μοντέλων και ολες οι απόψεις που θα μπορούσαν να με βοηθήσουν. Συγγνώμη για το μακροσκελές θέμα. 

Σας Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3246 στις: Δεκεμβρίου 19, 2016, 19:52 »
Αυτό που σου αρεσει  οκ είναι. Δες και το pico

Για αρχη τον ατμοποιητη eGo one mega v2. Bεβαια  καλοι είναι o cubis pro  και triton mini Αλλα χρειαζεται να εξοικιωθεις στην χρηση τους

Αν τα παρεις  από εξω θα τα βρείς στη μιση τιμη.

Τα ετοιμα υγρα εχουν στα εγχωρια μαγαζια 5-7 ευρ τα 20 μλ και στην αρχη χρειαζεσαι τουλάχιστον 5-7 μλ την ημερα.
Όταν μεινεις στο ατμισμα μπορεις να τα φτιαχνεις μονος σου και θα σου κοστιζουν πολύ πιο λίγο
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 19, 2016, 21:09 από spykal1 »

Αποσυνδεδεμένος mitsogrande

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3247 στις: Δεκεμβρίου 19, 2016, 19:54 »
Δες το Pico και τον Ναυτίλο για αρχή, ότι πρέπει για τσιγαρίσιες τζούρες! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3248 στις: Δεκεμβρίου 19, 2016, 20:47 »
οτι καλυτερο για ξεκινημα, κ οχι μονο, το πικο με τον ναυτιλο οπως ειπε ο mitsogrande. ;)

Αποσυνδεδεμένος ΤΖΙΒΑΣ35

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3249 στις: Δεκεμβρίου 20, 2016, 01:04 »
Αυτό που σου αρεσει  οκ είναι. Δες και το pico

Για αρχη τον ατμοποιητη eGo one mega v2. Bεβαια  καλοι είναι o cubis pro  και triton mini Αλλα χρειαζεται να εξοικιωθεις στην χρηση τους

Αν τα παρεις  από εξω θα τα βρείς στη μιση τιμη.

Τα ετοιμα υγρα εχουν στα εγχωρια μαγαζια 5-7 ευρ τα 20 μλ και στην αρχη χρειαζεσαι τουλάχιστον 5-7 μλ την ημερα.
Όταν μεινεις στο ατμισμα μπορεις να τα φτιαχνεις μονος σου και θα σου κοστιζουν πολύ πιο λίγο



Καταρχας ευχαριστω και εσενα και τα υπολοιπα παιδια για τις γρηγορες απαντησεις σας και θα διαβασω και οσες αλλες στειλετε. Πάντως ετσι που με τα λες με ενα προχειρο υπολογισμο θελω κοντα στα 65 ευρω το μηνα μονο για τα υγρά!!!

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3250 στις: Δεκεμβρίου 20, 2016, 02:01 »
Όταν πάς  για τα υγρά  στο DIY, όπως κάνουμε οι περισσότεροι, τα  100 μλ στοιχιζουν περιπου 10-12  ευρ.

Μεχρι τωρα αγοραζαμε ετοιμα υγρα απ εξω με 12$ τα 100μλ , η, και από πολωνια που είναι σε συμφέρουσα τιμή, αλλα από το καινουργιο χρονο θα απαγορευτεί πιθανώς....

Αποσυνδεδεμένος ΤΖΙΒΑΣ35

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3251 στις: Δεκεμβρίου 20, 2016, 03:09 »
DIY εννοείς να φτιαξουμε μόνοι μας γιατι διαβασα λίγο για παρασκευη και ζαλιστηκα πολλοι παραγοντες που πρεπει να προσεξεις. Και 10 με 12 ml κοστιζουν μονο οι βασεις μετα τα αρωματα πανε απο 6 με 7 ευρω τα 10 ml και διαβασα θελει και κατι αλλα να προσθεσεις. Αν ειναι οκ συμφωνα με τους κανονισμους του φορουμ μπορεις να δωσεις καποιο εμπιστο λινκ απο εξωτερικο όσο προλαβαινουμε?

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 20, 2016, 13:09 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3252 στις: Δεκεμβρίου 20, 2016, 03:14 »
https://yaeliq.com/new.html

Θελω και εγω να παραγγειλω μερικα ακομη , αλλα φοβάμαι ότι δεν προλαβαίνουμε... :)

Αποσυνδεδεμένος DimiKgianni

  • 2
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3253 στις: Δεκεμβρίου 20, 2016, 09:04 »
Καλημέρα σας
Είμαι καινούργια στο φόρουμ, αποφάσισα να κόψω το τσιγάρο και να ξεκινήσω ΗΤ. Έχετε να μου προτείνεται κάτι?
Αγοράζω έναν μεγάλο καπνό για 2,5 μέρες. Δεν έχω ιδέα με τι πρέπει να αρχίσω, απο που να το αγοράσω.

Αποσυνδεδεμένος gempgr

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3254 στις: Δεκεμβρίου 20, 2016, 10:32 »
Καλημέρα και σε σένα. Η καλύτερη επιλογή για να αρχίσεις είναι το pico όπως θα δεις και παραπάνω και όσον αφορά τον ατμοποιητή καλύτερη λύση ο ναύτιλος ή ο ναύτιλος μίνι. Τώρα για μαγαζί μπορείς να διαβάσεις εδώ στο σάιτ κάποια ή απλά να δοκιμάσεις να μπεις σε κάποιο που θα βρεις και να σε ενημερώσουν.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 20, 2016, 13:10 από Cruiser79 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8717 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181174 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34227 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537646 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60177 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238322 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 697 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16501 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136541 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085718 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35675 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10561 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12