vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος gpapjohn

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3225 στις: Δεκεμβρίου 07, 2016, 19:35 »
δεν ψαχνω κατι τρομερα εξειδικευμενο απλα κατι που θα με καλυψει στην αρχη και στην πορεια αν δω οτι θελω κατι παραπανω παω σε κατι πιο εξειδικευμενο
Kατά την ταπεινή μου άποψη, αν το σηκώνει η τσέπη σου, δοκίμασε κι ένα modάκι προτού καταλήξεις.

Αποσυνδεδεμένος mike14

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3226 στις: Δεκεμβρίου 07, 2016, 23:53 »
Καλησπέρα σε όλους ,πήρα και εγώ την απόφαση να κάνω ξανά μια προσπάθεια να αφήσω το κ.τ και λέω ξανά γιατί πριν τέσσερα χρόνια περίπου είχα προσπαθήσει πάλι με η.τ .
Καπνίζω στριφτα και ψάχνομαι για κάτι που να έρχεται πολύ στο τσιγαρισιο μιας και και το η.τ που είχα πάρει τότε δεν με κάλυψε και το έφαγε το συρτάρι έχω διαβάσει αρκετά θέματα εδώ μέσα και σιγά σιγά ξεκίνησα να βγάζω άκρη ήδη με έχετε βοηθήσει πολύ και θέλω να σας πω ένα μεγάλο μπράβο γιατί όλοι βάζετε και από κάτι . 
Έχω παραγγείλει το pico 75watt  δύο μπαταρίες και ψάχνομαι για ατμο για τσιγαρισιο για πολύ τσιγαρισιο όμως μου αρκεί όμως μόνο αυτό? Όχι γιατί θέλω και γεύση και αρκετό ντουμανι πως να τα ταιριαξω όλα αυτά και με τι στησιμο.Επίσης είδα ένα βίντεο με τον fondi f2 τον έχει κανείς να πει άποψη ? 

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3227 στις: Δεκεμβρίου 08, 2016, 00:06 »
Για οτι εχει σχεση με τον fodi μπορεις να διαβασεις Εδω

Αποσυνδεδεμένος mitsogrande

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3228 στις: Δεκεμβρίου 09, 2016, 12:14 »
Καλησπέρα σε όλους ,πήρα και εγώ την απόφαση να κάνω ξανά μια προσπάθεια να αφήσω το κ.τ και λέω ξανά γιατί πριν τέσσερα χρόνια περίπου είχα προσπαθήσει πάλι με η.τ .
Καπνίζω στριφτα και ψάχνομαι για κάτι που να έρχεται πολύ στο τσιγαρισιο μιας και και το η.τ που είχα πάρει τότε δεν με κάλυψε και το έφαγε το συρτάρι έχω διαβάσει αρκετά θέματα εδώ μέσα και σιγά σιγά ξεκίνησα να βγάζω άκρη ήδη με έχετε βοηθήσει πολύ και θέλω να σας πω ένα μεγάλο μπράβο γιατί όλοι βάζετε και από κάτι .
Έχω παραγγείλει το pico 75watt  δύο μπαταρίες και ψάχνομαι για ατμο για τσιγαρισιο για πολύ τσιγαρισιο όμως μου αρκεί όμως μόνο αυτό? Όχι γιατί θέλω και γεύση και αρκετό ντουμανι πως να τα ταιριαξω όλα αυτά και με τι στησιμο.Επίσης είδα ένα βίντεο με τον fondi f2 τον έχει κανείς να πει άποψη ?
Δοκίμασε Liqua... America Blend ή το Traditional!

Αποσυνδεδεμένος filip

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3229 στις: Δεκεμβρίου 09, 2016, 12:34 »
Καλησπέρα σε όλους ,πήρα και εγώ την απόφαση να κάνω ξανά μια προσπάθεια να αφήσω το κ.τ και λέω ξανά γιατί πριν τέσσερα χρόνια περίπου είχα προσπαθήσει πάλι με η.τ .
Καπνίζω στριφτα και ψάχνομαι για κάτι που να έρχεται πολύ στο τσιγαρισιο μιας και και το η.τ που είχα πάρει τότε δεν με κάλυψε και το έφαγε το συρτάρι έχω διαβάσει αρκετά θέματα εδώ μέσα και σιγά σιγά ξεκίνησα να βγάζω άκρη ήδη με έχετε βοηθήσει πολύ και θέλω να σας πω ένα μεγάλο μπράβο γιατί όλοι βάζετε και από κάτι .
Έχω παραγγείλει το pico 75watt  δύο μπαταρίες και ψάχνομαι για ατμο για τσιγαρισιο για πολύ τσιγαρισιο όμως μου αρκεί όμως μόνο αυτό? Όχι γιατί θέλω και γεύση και αρκετό ντουμανι πως να τα ταιριαξω όλα αυτά και με τι στησιμο.Επίσης είδα ένα βίντεο με τον fondi f2 τον έχει κανείς να πει άποψη ?
εκανες καλη αρχη με το pico. τωρα για ατμο εγω θα σου συστηνα το στανταρακι: kayfun lite plus, δεν τα κανει ΟΛΑ τελεια αλλα τα κανει πολυ καλα. εναλλακτικα τον doggystyle 2k16 αλλα ειναι σε αλλη κατηγορια τιμης αν μιλαμε για γνησιους. προσωπικη προτιμηση ο δευτερος  :respect:

Αποσυνδεδεμένος igorewired

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3230 στις: Δεκεμβρίου 09, 2016, 12:47 »
Ωραίος ρε φίλε ο doggystyle αλλά μιλάμε για ξεκίνημα (ή έστω επαναπατρισμό :tongue_smilie:) καλό κόψιμο του εύχομαι με κάτι φθηνότερο όπως ο fodi f2 κανα Καηφουνι..! 140-150 € για ατμοποιητή είναι λιγο πολύ ακριβούτσικο.
Υποκειμενικό θα μου πεις, αλλά ρεαλιστικό όσων αφορά στην προσέγγιση ενός καπνιστή που θέλει να περάσει τη γέφυρα και να μη σκεφτεί πως θα αφήσει μισό μηνιάτικο για ένα σταρτερ κιτ σωστό.


Αποσυνδεδεμένος filip

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3231 στις: Δεκεμβρίου 09, 2016, 12:54 »
Γιαυτό πρότεινα kfl που μπορεί βρεθεί και μεταχειρισμενος. Ο Fodi καλός/χρυσός αλλά εγώ προσωπικά ΔΆΚΡΥΑ και στενοχωριες δεν μπορώ να ανεχθω από κανέναν ατμο

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3232 στις: Δεκεμβρίου 09, 2016, 21:43 »
Αν δεν κάνω λάθος, ο Kayfun Lite plus είναι πάλι διαθέσιμος στην αγορά. Στην FabVape πρέπει να τον πήρε το μάτι μου...

Στα 60 ευρώ είναι ένας πολυ έντιμος ατμοποιητής, και "σχολείο" για τους νεοεισερχόμενους στους επισκευάσιμους. 🙂

Αποσυνδεδεμένος mitsogrande

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3233 στις: Δεκεμβρίου 09, 2016, 21:52 »
Οταν λες σχολείο, είναι εύκολο στο να το σετάρεις?
Ρωταω γιατί θέλω σιγα σιγά να ασχοληθώ με το σπορ!

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3234 στις: Δεκεμβρίου 09, 2016, 21:54 »
ρε παιδια μια απορια,καποιος που ξεκιναει τωρα το ηλεκτρονικο αν τον βαλετε να στριβει συρματα και βαμβακια το πιθανοτερο δεν ειναι να παρει δρομο και να τρεχει να βρει περιπτερο; :)) εχω διαβασει να προτεινουν σε νεο sub atm!!!!!!ας παρει ενα πικο με εναν τσιγαρισιο με εργοστασιακες αντιστασεις πχ ναυτιλο και μετα απο λιγους μηνες αφου δει οτι το γουσταρει παει σε επισκευασιμους,καλο βραδυ σε ολους

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3235 στις: Δεκεμβρίου 09, 2016, 22:14 »
δευτερωνω.   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος filip

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3236 στις: Δεκεμβρίου 09, 2016, 22:32 »
επειδη ο mike14 ειπε:
...γιατί θέλω και γεύση και αρκετό ντουμανι πως να τα ταιριαξω όλα αυτά και με τι στησιμο.Επίσης είδα ένα βίντεο με τον fondi f2 τον έχει κανείς να πει άποψη ?

υπεθεσα οτι κατεχει το σπορ

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3237 στις: Δεκεμβρίου 09, 2016, 23:02 »
προς θεου φιλε μου,γενικα το ειπα... :-[

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3238 στις: Δεκεμβρίου 10, 2016, 21:09 »
Οταν λες σχολείο, είναι εύκολο στο να το σετάρεις?
Ρωταω γιατί θέλω σιγα σιγά να ασχοληθώ με το σπορ!
Ένας από τους ευκολότερους επισκευάσιμους. Που λέει ο λόγος, αφήνεις δίπλα του σύρμα + βαμβάκι και στήνεται μόνος του.

ρε παιδια μια απορια,καποιος που ξεκιναει τωρα το ηλεκτρονικο αν τον βαλετε να στριβει συρματα και βαμβακια το πιθανοτερο δεν ειναι να παρει δρομο και να τρεχει να βρει περιπτερο; :)) εχω διαβασει να προτεινουν σε νεο sub atm!!!!!!ας παρει ενα πικο με εναν τσιγαρισιο με εργοστασιακες αντιστασεις πχ ναυτιλο και μετα απο λιγους μηνες αφου δει οτι το γουσταρει παει σε επισκευασιμους,καλο βραδυ σε ολους
Συμφωνώ απόλυτα. Αλλά η πρόταση για κάποιο συγκεκριμένο επισκευάσιμο ατμοποιητή γίνεται πάντα σε κάποιον που έχει εκδηλώσει το αντίστοιχο ενδιαφέρον. Και θεωρώ δεδομένο το ότι έχει ήδη περάσει από το στάδιο του εργοστασιακού, χωρίς να είμαι και ο Ουζούνης.

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 11, 2016, 12:25 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3239 στις: Δεκεμβρίου 10, 2016, 21:17 »
γνωμη μου βεβαια και οχι σωστη ισως.απτη στιγμη που θα πεις οτι παει το τσιγαρο για μενα και αρχιζω ατμο και απτη στιγμη που υπαρχει το φορουμ για 1002 επεξηγησεις δεν υπαρχει περιπτωση να μν καταφερεις να στυσεις τον kfl+ η οποιονδηποτε ατμο αντιστοιχης φιλοσοφιας στυσηματος.ναι ισως πλυμμηρισεις ισως φας ενα δυο καψουλια αλλα αν ασχοληθεις θα κερδισεις στο 2ο 3ο στυσιμο.και μιλαω εκ πειρας μιας και εξαρχης αρχοληθηκα με το diy κομματι των ατμο και οχι με εργοστασιακους.τεσπα.το θεμα ειναι να πεις παει το τσιγαρο για μενα..συγνωμη που κουρασα :-[

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 23 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8745 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181206 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34262 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537721 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60213 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238395 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 708 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16532 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137194 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085765 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35704 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro