vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

310 επισκέπτες, 8 χρήστες
lounik, billythekid, tibolaso, Stedorian93, lagoudakis, Jorge, Doubt, manoslykos

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος Goldpipe

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3150 στις: Αυγούστου 07, 2016, 01:21 »
@Tortugas ποιός τις χ...ζει τι μόδες απλά δοκίμασα και μου άρεσε :thumpup: Ναργιλέ κάνω 6,7 φορες το μήνα αλλά η διαδικασία είναι βαρετή.
Θα τσιμπήσω το αιο γιατί είμαι και ξεροκέφαλος και μια γεύση χωρίς νικοτίνη και θα δούμε.
Απλά θέλω να ξέρω πχ αν κάνω τα 2 ml που χωράει και ύστερα το καθαρίσω και το αφήσω στη ακρή για 2,3 μέρες(για όταν μου ξανάρθει να κάνω) θα χει πρόβλημα?

YΓ:Στην τελευταία ερώτηση αν μπορείτε στείλτε μου pm( για το καθάρισμα και τα σχετικά) μην γεμίζουμε εδώ γιατί έγραψε ένα παιδί και μπορεί να μην φαίνεται το μηνυμα του με ολα τα άσχετα με το θέμα που μπορεί να γράψουμε.

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3151 στις: Αυγούστου 07, 2016, 01:25 »
γιατι να εχει προβλημα αφου το καθαρισεις :confused1: :confused1:

αν και για 2 μερες δεν νομιζω να εχει θεμα να το αφησεις και ετσι :laugh1: :laugh1:

εδω http://vaping.gr/index.php/topic,29387.0/topicseen.html ειναι το νημα για το συγκεκριμενο.ρωτα οτι θες να μαθεις :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3152 στις: Αυγούστου 07, 2016, 01:27 »
@nobio77
Μοντακι με αυτα που ζητας ο κρασοπατερας σου δωσε πολυ καλο και απ'αυτην την σελιδα εχουν παρει πολλοι απο δω οπως και εγω χωρις προβληματα. Υπαρχουν και απο αλλες μαρκες εξισου καλα μοντακια παντως, ψαξε να δεις και τι σ'αρεσει. Εγω εχω ενα eleaf pico χωρις ενσωματομενη μπαταρια που παει μεχρι 75w και ειναι οικονομικοτατο οποτε μπορεις να καλυψεις το κοστος μπαταριων/φορτιστη. Watt να ξερεις πως με 2πλη αντισταση πανω απο 50 δεν εχω παει και με μονη αντισταση εργοστασιακες συνηθως δεν ζητανε παραπανω. Ειναι για πιο extreme στησιματα/ατμοποιητες αυτα, σκεψου αν θα πας ποτε εκει γιατι μεγαλωνει πολυ το μεγεθος στο μοντακι πανω απο 75-80w!

Ατμοποιητη δεν καταλαβα αν θες και επισκευασιμες και εργοστασιακες να εχει, αλλα κι εγω κυριως απο επισκευασιμα ξερω. Απλα θα σου πω πως για τον cubic pro δεν εχω διαβασει και τα καλυτερα, υπαρχουν ανωτερες επιλογες.

Αποσυνδεδεμένος nobio77

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3153 στις: Αυγούστου 07, 2016, 02:44 »
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας μέχρι στιγμής παιδιά! Ναι το τσέκαρα ήδη αυτό το μοντάκι, και φαίνεται ότι πληρεί τις προυποθέσεις μου πλήρως! Το μόνο που με χαλάει λίγο είναι ότι το είχε δει ήδη ένας φίλος μου από κοντά και μου είχε πει ότι δεν φαινόταν ιδιαίτερα καλό από ποιότητα κατασκευής, αλλά οκ άμα είναι θα πεταχτώ και εγώ να το δω σε κάποιο κατάστημα εδώ στην ελλάδα και θα κρίνω μετά. Επίσης είδα και στο fasttech το σετάκι που έλεγα στα 50€ περίπου: 
https://www.fasttech.com/products/3024/10014483/5264600
Θα κάτσω να ψάξω λίγα ακόμα από αυτό το κατάστημα και θα σας ξαναρωτήσω αργότερα λογικά για τα ευρήματά μου ;)

Όσον αφορά τον ατμοποιητή, βασικά αυτό που δεν θέλω είναι να παίρνει μόνο επισκευάσιμες. Με σειρά προτίμησης είναι:
  • να παίρνει έτοιμες αντιστάσεις και RBA.
  • να παίρνει μόνο έτοιμες.
  • να παίρνει μόνο RBA. (αυτό βασικά δεν το θέλω  :tongue_smilie: ).
Προς το παρόν σκέφτομαι μόνο για έτοιμες, άλλα γνωρίζοντας τον εαυτό μου δεν μου φαίνεται απίθανο αν σε 1-2 μήνες αποφασήσω να φτιάχνω μόνος μου και τις αντιστάσεις. Και για τον ίδιο λόγο ψάχνω και μοντάκι με αρκετά υψηλή ισχύ που να με καλύψει και σε αυτό το ενδεχόμενο.


διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 07, 2016, 21:45 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος superfuzz

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3154 στις: Αυγούστου 07, 2016, 03:02 »
Αφού γνωρίζεις τον εαυτό σου πήγαινε κατευθείαν σε επισκευάσιμο να μην σπαταλάς χρόνο και χρήμα σε βλακείες  ;D
Διαφορετικά ρίξε μία ματιά στον innokin axiom που παίρνει κι απ τα δύο.

Αποσυνδεδεμένος Stagonas

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3155 στις: Αυγούστου 08, 2016, 16:09 »
Θα προτεινα το AIO της Joyetech. Πιστευω οτι το sub ohm καλυπτει τουσ νεους ατμιστες!!!

Αποσυνδεδεμένος lenaki

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3156 στις: Αυγούστου 11, 2016, 04:01 »
Γειά σας! νέο μέλος κι εγώ στην παρέα, και χρειάζομαι την πολύτιμη βοήθειά σας!
Επίσημα ατμίζω εδώ και 3 εβδομάδες. Δυσκολεύτηκα λιγάκι να συγκρατηθώ από το να ανάψω τσιγάρο, αλλά αφού το έχω πετύχει μέχρι τώρα δεν θα το κάνω! Ο λόγος όπως ανέφερα και όταν συστήθηκα πρέπει να ήταν ότι χρησιμοποιούσα λίγο "παλιό" εξοπλισμό (1600άρα e-go μπαταρία με Κ1), γιατί εδώ και 2-3 ημέρες που προμηθεύτηκα τον Pico μαζί με Alterego A8 ατμοποιητή τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα! Χρειάζομαι όμως και έναν δεύτερο ατμοποιητή, και εδώ αρχίζει το δίλημμά μου:
Από τις αρχικές μου αναζητήσεις στο ίντερνετ αλλά και από γνώμες αρκετών μελών εδώ είχα καταλήξει στον μίνι ναυτίλο, όταν πήγα όμως στο μαγαζί και το παιδί μου έδωσε να δοκιμάσω και τον ναυτίλο αλλά και τον Α8 αισθάνθηκα ότι ο Α8 μου ταίριαζε λίγο καλύτερα. Μου πρότεινε λοιπόν μιας και ο ναυτίλος είναι γενικά από τις καλύτερες επιλογές να τον πάρω αργότερα για δεύτερο, αλλά όχι για κύριο ατμοποιητή γιατί θεωρούσε ότι μπορεί να με "κουράσει" για συνεχή χρήση... Εκεί λοιπόν που ήμουν τώρα αποφασισμένη να παραγγείλω και τον ναυτίλο από ένα σάιτ που τον βρήκα πιο οικονομικά, διάβασα τις αξιολογήσεις σας για τον μίνι τρίτον και από εκεί και πέρα το έχασα...
Επειδή μόνο από 2-3 τζούρες δοκιμή σε ένα μαγαζί δεν γίνεται να καταλάβεις τη γενική συμπεριφορά του ατμοποιητή ή πως σε καλύπτει με συνεχόμενη χρήση, χρειάζομαι τη δική σας εμπειρία για να διαλέξω: οι περισσότεροι στη συγκεκριμένη αξιολόγηση ήσασταν τελικά υπέρ του triton, ωστόσο αυτό που δεν ξέρω είναι τι τσιγάρα κάνατε οι περισσότεροι πριν - στριφτό ή κανονικό; γιατί η τζούρα τους είναι διαφορετική επομένως θα είναι διαφορετικό και αυτό που ψάχνατε σε έναν ατμοποιητή, σωστά; Εγώ έκανα κανονικά τσιγάρα. Το παιδί στο μαγαζί μου είπε ότι οι τζούρες του ναυτίλου ταιριάζουν καλύτερα σε οσους κάπνιζαν στριφτό καθώς είναι πολύ σφιχτές, εσείς τι γνώμη έχετε για αυτό ισχύει ή όχι απαραίτητα; Οσοι δηλαδή κάνατε κανονικό τσιγάρο και πήρατε ναυτίλο νιώσατε ότι δεν σας ταιριάζει ή μου έλεγε βλακείες για να μου πλασάρει τον Α8;
Από αυτά που διάβασα φαντάζομαι ότι λογικά θα μου ταίριαζε περισσότερο ο triton σαν τζούρα, αλλά ξενέρωσα λιγάκι όταν διάβασα ότι δεν υπάρχουν ανταλλακτικά o-rings αν χαθούν και κάτι άλλες τέτοιου τύπου λεπτομέρειες, και δεν θέλω να αγχώνομαι και για το αν θα μου φύγει κάπου το λαστιχάκι!!
Να σας πω επίσης ότι κάνω τσιγαρίσιες τζούρες και όχι πνευμονικές (σε αυτό είμαι οκ, νομίζω ότι και οι δύο είναι ιδανικοί για αυτό), ότι δεν θέλω να ατμίζω σε υψηλά βολτ (οπότε εκεί χάνει ο triton mini ή όχι απαραίτητα;;  ), και ότι θέλω να νιώθω αρκετά έντονα το "χτύπημα", κάτι που δεν μπορώ να πω ότι το έχω δει ούτε στον Α8 μέχρι στιγμής (δεν έχω βάλει βέβαια 1.0 αντίσταση ακόμη, έχω δοκιμάσει μόνο την 1.5 και την 1.5 Clapton για high vg υγρό). Α και ότι η εμφάνισή τους δεν με ενδιαφέρει σε αυτή τη φάση, μόνο το να καταφέρω να μην ξανακαπνίσω!
Ελπίζω να μην σας κούρασα πολύ, αναμένω την εμπειρία σας από αυτούς τους δύο ατμοποιητές όσοι έχετε! Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3157 στις: Αυγούστου 11, 2016, 09:56 »
Ναυτιλος για μενα ειναι πολυ πιο σιγουρη λυση. Αυτα περι πιο σφιχτης λογο στριφτου ή κανονικου τσιγαρου ειναι βλακειες. Ο Ναυτιλος ηρθε και εμεινε γιατι ικανοποιησε σχεδον τους παντες. Και εγω που τωρα κανω φουλ πνευμονικες, περασα και απο τον Ναυτιλο, εστω για λιγο και εμεινα απολυτως ικανοποιημενος. Κανονικα τσιγαρα εκανα. Να φανταστεις στον Ναυτιλο, απο τις 4 τρυπες, εκανα στην 3η πιο ανοιχτη. Η 4η μου φαινοταν αρκετα αερατη για τσιγαρισιο. 
Ο Τριτον μινι και αυτος ειναι πολυ καλος ατμοποιητης, αλλα πιστευω ειναι ο Ναυτιλος ειναι πολυ πιο σιγουρη λυση. Πιστευω αν τον ξεκινησεις, θα παρατησεις τον Α8 (Cubis) και θα κανεις μονο Ναυτιλο γιατι θα δεις οτι ειναι καλυτερος! Προσωπικα ποτε δεν μου αρεσε ο Cubis γιατι και πολλες φορες γεμιζει η αντισταση υγρο και γενικα τον βρισκω πιο υποτονικο στην γευση. Καμια αντισταση δεν μου αρεσει, ουτε η 1, ουτε η 1.5. Και τις 2 τις βρισκω χαλια, με εξαιρεση την 0.6 που μου αρεσε (θελει 18-20W για να παιξει καλα).
Απο την αλλη, ο Triton mini γεμιζει απο επανω, μπορεις να παιξεις πολυ παραπανω με τον αερα, καθαριζει πιο ευκολα, και προσωπικα, πιστευω οτι ειναι πολυ πιο ομορφος. Απλα για να εχεις καλη τσιγαρισια τζουρα, πρεπει να εχεις τον αερα σχεδον κλειστο. Οχι οτι αυτο ειναι προβλημα, απλα στο αναφερω.

Το καλυτερο που εχεις να κανεις, ειναι να ζυγισεις το τι θες. Θες να εχεις την επιλογη να γεμιζεις πιο ευκολα και να μπορεις να παιξεις με τον αερα για να δοκιμασεις καινουρια πραγματα ή θες να πας στον σιγουρο δρομο αλλα με τους περιορισμους που εχει;

Συνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος nipapa

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3159 στις: Αυγούστου 11, 2016, 12:03 »
@lenaki όπως τα λέει ο Shadowjump είναι, με μόνη διαφωνία μου για τον cubis και εξηγούμαι, γιατί είναι οι δύο βασικοί μου ατμοποιητές. Χρησιμοποιώ  το ναυτίλο όλη μέρα στο σπίτι απροβληματιστα εδω και 3 μήνες και για τις εξόδους (είτε για διασκέδαση είτε για δουλειές στα κτήματα κλπ) τον cubis τον οποίο τον έφερα στα μέτρα μου, γιατί στην αρχή είχε πολλά θέματα (υγρό στο στόμα κλπ). 

Αποσυνδεδεμένος lenaki

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3160 στις: Αυγούστου 11, 2016, 14:10 »
Καλησπέρα, σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!
Shadowjump αφού μου λες ότι ήσουν κι εσύ καπνιστής κανονικού τσιγάρου και δεν σε "χάλασε" ο ναυτίλος σε εμπιστεύομαι! Κοίτα, σχετικά με αυτά που λες το γέμισμα από πάνω σίγουρα το προτιμώ αλλά δεν θα με χαλάσει τρομερά αν δεν υπάρχει (αφού με Κ1 ξεκίνησα έχω συνηθίσει άλλωστε την αποσυναρμολόγηση), οπότε αυτή η επιλογή δεν βαραίνει ιδιαίτερα στη ζυγαριά μου. Φροντίζω πριν φύγω είτε για δουλειά είτε για βόλτα να έχω "φουλάρει" και δεν μου έχει τύχει ακόμη να χρειαστώ γέμισμα εκτός σπιτιού για να με ενοχλήσει. Το ότι ο triton καθαρίζει πιό εύκολα είναι σίγουρα βολικό... Οι άλλοι περιορισμοί του ναυτίλου που αναφέρεις ποιοί είναι; είναι δηλαδή και κάτι άλλο εκτός του γεμίσματος και του σχεδιασμού του;
Doubt όχι δεν πήρα τον pro γιατί τον είχε μόνο σε μαύρο και ήθελα ασημί για να ταιριάξει με το pico μου, μου είπε όμως το παιδί ότι η μόνη βελτίωση που έχει από τον Α8 είναι ότι δεν υπάρχουν διαρροές εξωτερικά του ατμοποιητή, π.χ. σε περίπτωση που γυρίσει ανάποδα... ο ατμοποιητής που μου πρότεινες έχει καλή τιμή, από γεύση είσαι ικανοποιημένος; είχες και εσύ Ναυτίλο ή Τρίτον;
Nipapa κι εγώ δυστυχώς έχω το ίδιο πρόβλημα με τον Α8... και το περίεργο είναι ότι δεν μου βγάζει υγρό μόνο στην αρχή που έχω γεμίσει οπότε να πεις ότι είναι φυσιολογικό, μπορεί να έχουν περάσει ώρες να έχω κάνει ένα σωρό τζούρες και να μην τον έχω κουνήσει καν από όρθια θέση πάνω στο γραφείο μου (για να πεις δηλαδή ότι γύρισε ανάποδα ή κάτι!), και ξαφνικά να ρουφάω υγρό :dontknow:.... Οταν λες ότι εσύ τον έφερες στα μέτρα σου φαντάζομαι ότι εννοείς ότι ασχολείσαι με επισκευάσιμους και ξέρεις, οπότε κάτι του έκανες ε;; γιατί είμαι άσχετη με τέτοια :)) οπότε ο δικός μου έτσι θα μείνει δυστυχώς!
Επειδή και οι δυό σας αναφέρατε τον cubis, χρειάζομαι και εκεί μια διευκρίνηση: ο cubis το είδα και εγώ ότι είναι ολόιδιος με τον δικό μου Α8, αλλά είναι άλλης εταιρείας, και ας έχει από ότι φαίνεται τα ίδια προβλήματα!! Ή εγώ κάτι δεν έχω καταλάβει, οι εταιρείες αυτές σχετίζονται; εμένα δεν είναι της Joyetech είναι της Αlterego. Κατά τα άλλα όμως έχουν ΑΚΡΙΒΩΣ την ίδια εμφάνιση και τα ίδια χαρακτηριστικά, η μόνη διαφορά που βρήκα είναι ότι ο Α8 ο δικός μου παίρνει και 1.5 SS αντίσταση εκτός από μόνο 1.5 Clapton. Την τελευταία εμένα μου την έδωσαν μόνο για χρήση με τα high vg υγρά (γιατί έχω κολήσει με το Four της Elgreco τώρα :tongue_smilie: ). Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι στην Alterego ο πωλητής μου είπε ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα στο να χρησιμοποιώ την 1.0 αντίσταση (για να νιώσω καλύτερο χτύπημα από την 1.5), ενώ στον Joyetech βλέπω ότι η 1.0 αντίσταση δεν ενδείκνυται για VW mode... Τι μπέρδεμα, τι τραβάμε και εμείς οι νέοι χαχαχαχα!!
Οπότε λοιπόν αν εξαιρέσουμε τρόπο γεμίσματος και εμφάνιση και επικεντρωθούμε κυρίως σε ποιότητα γεύσης, καλό "χτύπημα" και στο θέμα της προσομείωσης όσο γίνεται με ένα κανονικό τσιγάρο για να μην έχω πισωγυρίσματα, σε ποιόν από τους δύο λέτε ότι καταλήγουμε τελικά;

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3161 στις: Αυγούστου 11, 2016, 14:27 »
Μην το λες για το γεμισμα απο επανω. Αν το ζησεις τοτε δεν θα θες ποτε να εχεις ξανα ατμοποιητη που γεμιζει απο κατω! Περιορισμοι ειναι αυτοι που ανεφερα, το γεμισμα απο κατω, 4 επιλογες αερα και πιο "ασχημος". Με τις τιμες που εχουν απο εξωτερικο παντως, θα επαιρνα και τους 2 και θα κρατουσα αυτον που μου αρεσει πιο πολυ!

Αποσυνδεδεμένος lenaki

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3162 στις: Αυγούστου 11, 2016, 14:41 »
Χμμμμ ωραίος, δεν το είχα σκεφτεί αυτό!! Άλλωστε δεν είναι ότι τον βιάζομαι να τον πάρω αύριο κιόλας αφού έχω και τον Κ1 καβάτζα σε περίπτωση που κάτι συμβεί, είναι μόνο που με έχει πιάσει τρέλα και άγχος να βρω κάτι πολύ καλό για να ξεχάσω το τσιγάρο...
Τι μου προτείνεις, να μπω στο fasttech που από ότι είδα σε άλλα topics το προτιμούν αρκετοί, ή συστήνεις και κάτι άλλο; με τα capital controls από ότι κατάλαβα δεν έχει κανείς θέμα, παραγγέλνουμε κανονικά με πιστωτική ή χρεωστική, έτσι;

Αποσυνδεδεμένος nipapa

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3163 στις: Αυγούστου 11, 2016, 16:09 »

Nipapa .... Οταν λες ότι εσύ τον έφερες στα μέτρα σου φαντάζομαι ότι εννοείς ότι ασχολείσαι με επισκευάσιμους και ξέρεις, οπότε κάτι του έκανες ε;; γιατί είμαι άσχετη με τέτοια :)) οπότε ο δικός μου έτσι θα μείνει δυστυχώς!

Οπότε λοιπόν αν εξαιρέσουμε τρόπο γεμίσματος και εμφάνιση και επικεντρωθούμε κυρίως σε ποιότητα γεύσης, καλό "χτύπημα" και στο θέμα της προσομείωσης όσο γίνεται με ένα κανονικό τσιγάρο για να μην έχω πισωγυρίσματα, σε ποιόν από τους δύο λέτε ότι καταλήγουμε τελικά;

Είχα ακριβώς τα ίδια προβλήματα με σένα και τον έφερα στα μέτρα μου βάζοντας την 1.5Ω, αλλάζοντας το επιστόμιο με αυτό και κάθε φορά που βάζω καινούργια αντίσταση τον γυρίζω για λίγο ανάποδα να φύγει ο αέρας και τραβάω και 5-6 τζούφιες τζούρες.
Τώρα, όσον αφορά τις τελευταίες απορίες σου, εγώ θα σου πω το εξής: κάπνιζα 1 - 1.5 πακέτα Camel καθημερινά, για πάνω από 33 χρόνια. Τους τελευταίους 4 μήνες που είμαι στο η.τ. με τον εξοπλισμό που προανέφερα, δεν μου έχει περάσει ούτε μια φορά από το μυαλό να ξαναγυρίσω πίσω. Μάλιστα, μια στο τόσο κάνω τράκα κ.τ. μόνο και μόνο για να επιβεβαιώσω ότι πλέον δεν με ικανοποιεί. Ολοι εμείς οι νέοι ατμιστές, ψάχνουμε, ρωτάμε, πειραματιζόμαστε, ξοδεύουμε και κάποια στιγμή την βρισκουμε την άκρη. Αν θέλεις τη γνώμη μου, πάρε και τους δύο. Από όλο τον εξοπλισμό που έχω αγοράσει, είναι οι μόνοι για τους οποίους δεν το έχω μετανοιώσει. Αυτή τη στιγμή έχω στο συρτάρι και κάθονται ένα Toptank mini, ένα Triton 2, ένα Triton mini και για καβάντζα, μην τυχόν πάθει τίποτα ο Ναυτιλάκος, ένα Ναυτίλο με το πλέγμα και 2 Ναυτίλους μίνι (ένα κανόνικό & ένα με πλέγμα) :))

Αποσυνδεδεμένος Natalia

  • *
  • 29
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I want it all and I want it delivered!
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3164 στις: Αυγούστου 15, 2016, 18:53 »
Καλησπέρα παιδιά!!!!! Χρειάζομαι επειγόντως την βοήθειά σας ξανά. Το istick 30w μου τα έφτυσε και με άφησε στα κρύα του λουτρού. Ευτυχώς ο φίλος ο Στέλιος είχε στείλει ένα ego που με κοιτάζει και ιδρώνει κάθε μέρα, αλλά αρνούμαι να ανάψω τσιγάρο μετά από 6 μήνες πια. Επειδή επείγομαι να κάνω μια αγορά, και επειδή έχω τον Ναυτίλο μπορείτε να μου πείτε με τι να αντικαταστήσω το istick μου; Το πήγα για επισκευή αλλά μου είπαν ό τι δεν το καθάριζα σωστά και έχει τραβήξει υγρά και δεν φτιάχνεται. :( Και εγώ έλεγα πως το πρόσεχα σαν τα μάτια μου...... 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8713 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181171 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34226 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537638 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60177 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238319 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 697 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16499 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136490 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085718 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35674 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12