vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος Pseudonumo

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπερα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση θα παω παρασκευη να παρω ηλεκτρονικο τσιγαρο μετα την αποτυχημενη προσπαθεια μου με το ego aio (χρειαζομουν αντισταση καθε μερα)
Εχω καταληξει σε αυτο το πακετο
KANGERTECH TOPTANK NANO
JOYETECH EVIC VTC MINI 75W
Και μπαταρια samsung
Το πακετο μου βγαινει κοντα στα 110 ευρω καμια καλυτερη προταση σε αυτα τα λεφτα υπαρχει;

Αποσυνδεδεμένος akilleas

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Ταπεινή μου άποψη είναι να πάρεις Ναυτίλο. Μικρό ή μεγάλο με κεφαλές 1,8 και θα βρεις την υγεία σου. Το μοντάκι είναι καλό.

sent from my Amstrad CPC6128

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Ναυτίλο μεγάλο 8)

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Συμφωνώ με τους από πάνω φίλους 100% για τον άτμο. Για το μοντάκι θα σου έλεγα να δεις και το istick pico το οποίο είναι φτηνότερο και πολύ καλό. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι και το evic δεν είναι μια πάρα πολύ καλή επιλογή απλά ακριβότερη.

Αποσυνδεδεμένος savvas1350

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος Pseudonumo

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας..
Οσο αφορα το pico εχω διαβασει καποια πραγματα που με αποτρεπουν και θεωρω καλυτερο τον evic, για τον ναυτιλο δεν ειχα ιδεα απλα ο kangertech νομιζα οτι ειναι καλος επειδη ειναι και χειροποιητος, το χω δοκιμασει και στην πραξη σε εναν φιλο μου και ειχε ενα πολυ καλο αποτολεσμενα με μια μετρια σχετικα γευση...
Η μονη διαφορα οτι αυτος δεν ειχε τον top tank αλλα τον sub tank

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
O Nautilus , είναι πιο εύκολος στη χρήση και εχει πολύ καλή γεύση και ανθεκτικ;eς κεφαλές. Επίσης δεν είναι ενεργοβορος ,αφου αποδίδει τα μέγιστα, σε χαμηλά σχετικώς Vat :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Δεν θεωρώ πως ο kangertech δεν είναι καλός απλά πιστεύω πως είναι για πιο αεράτες (πνευμονικές) τζούρες που συνήθως δεν αρέσουν στους νέους ατμιστές. Αν τον έχεις δοκιμάσει και σου αρέσει είναι μια καλή επιλογή και αυτός. Όσον αφορά το χειροποίητος που λες μάλλον αναφέρεσαι στο γεγονός του επισκευάσιμου δηλ. να μπορείς να φτιάχνεις μόνος σου τις αντιστάσεις. Έχω την εντύπωση πως ο nano παίρνει μόνο τις έτοιμες εργοστασιακές κεφαλές.Ο φίλος σου μήπως έχει τον mini που δουλεύει και με εργοστασιακές και με επισκευάσιμη κεφαλή?

Αποσυνδεδεμένος Pseudonumo

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
ναι εχει τον μινι αλλα τον sub tank. στο μαγαζι που ρωτησα μου ειπαν οτι και αυτος περνει χειροποιητες αντιστασεις.. αλλα δεν θυμαμαι αν μου ειπε τον mini ή τον nano
Απλα δεν μπορω να καταλαβω ποια ειναι η διαφορα του top tank και to sub tank
Και δεν ειναι το πρωτο ηλεκτρονικο οπως εγραψα εχω και το ego aio αλλα δεν ξερω τι παιζει και μου καει καθε μερα μια αντισταση απλα βαρεθηκα και δεν ασχοληθηκα περιτερο και παω να παρω το αλλο αφου μου το κανουν και δωρο  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
O toptank (νεότερο μοντέλο) είναι η εξέλιξη του subtank και η βασική βελτίωση είναι πως γεμίζει με υγρό αναπλήρωσης από πάνω.
Τα νανο μοντέλα και στους δύο παίρνουν μόνο εργοστασιακές αντιστάσεις ενώ τα μίνι μοντέλα παίρνουν και εργοστασιακές και επισκευάσιμη κεφαλή.  

Αποσυνδεδεμένος Pseudonumo

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Οποτε μου ελεγε το μινι και στο μαγαζι... κατι τελευταιο σε σχεση με το ego aio θα καταλαβω διαφορες;

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Δυστυχώς σε αυτό δεν ξέρω να σου απαντήσω γιατί το ego aio δεν το έχω χρησιμοποιήσει. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος savvas1350

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Οποτε μου ελεγε το μινι και στο μαγαζι... κατι τελευταιο σε σχεση με το ego aio θα καταλαβω διαφορες;
αφού τον έχεις δοκιμάσει και τον βρήκες "πολύ καλό με μέτρια γευση" τι ακριβώς ζητάς να μάθεις;Ετσι κι αλλιώς, ό,τι κι αν γράψουμε θα το γράψεις κανονικά.

Αποσυνδεδεμένος Pseudonumo

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Μετρια γευση εννουσα λογο της γευσης που ειχε βαλει μεσα ειχε μια eliquid france exotic. Π.χ. η δικη μου η classic kiss μου αρεσε παραπανω.. εχω υποψιν οτι αλλο εχετε πει εδω μεσα ακομα και για το ναυτιλο.. Οταν παω εκει και αν δω οτι υπαρχει θα το σκεφτω σοβαρα να το παρω... Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας  :)

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
KANGERTECH TOPTANK NANO
JOYETECH EVIC VTC MINI 75W


Καλησπέρα,είμαι κάτοχος και vtc mini και kanger subtank mini V2(το θεωρώ ''καλύτερο'' από το τοπτανκ).
Εάν αγοράσεις το vtc που γενικά είναι ένα υπέροχο μοντ να προσέξεις μόνο το γεγονός ότι το σαμπτανκ π.χ έχει μακρύ πόλο και δεν βιδώνει καλά στο ΒιΤιΣι.Αφήνει κενό και θέλει μικροπατέντες.Αυτό μάλλον ισχύει και για άλλους άτμο απάνω στο vtc,οι περισσότεροι λογικά κουμπώνουνε καλά,ο σαμπτανκ όχι,δοκίμασε το πριν ΑΝ αγοράσεις αυτό το πακέτο.
Δεν φταίει το vtc για αυτό αλλά το ότι έχει μακρύ πόλο ο σαμπτανκς.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8723 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181177 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34232 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537652 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60179 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238327 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 697 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16502 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136610 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085725 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35677 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10562 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12