vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

71 επισκέπτες, 4 χρήστες
Giannis.B, ipomonias, Lazy Dog, maprix

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #555 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 20:51 »
Δηλαδή στο EGOT πόσο κρατάει η μπαταρία??

Αποσυνδεδεμένος Εktelonistrator

  • **
  • 369
  • I'm Mr.Nobody,a man who does not exist.
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #556 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 20:59 »
Ανάλογα την μπαταρία και τη συχνότητα που ατμίζεις....
Από μισή μέρα (και λιγότερο) εώς μια ολοκληρη μερα άνετα.  ;)

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #557 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 21:01 »
εμενα με ατμισμα συνεχόμενο, το λεγομενο και πιπίλα , με εβγαζε ολη την ημέρα ανετα η 650αρα μπαταρια του ego-t ::)

Αποσυνδεδεμένος antonis77

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #558 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 22:19 »
παιδια τελικα σημερα πηρα το ego-t με την 1000αρα μπαταρια που εχει δεξαμενη και κουμπωνει μες το ατομαιζερ.
το φορτιζω και ξεκιναω,με το που τραβηξα 1-2 τζουρες κατι δεν μου αρεσε!πολυ κακια γευση εβγαζε καουδιλα.λεω δεν ειναι δυνατον κατι συμβαινει,βαζω το αλλο ατομαιζερ με αλλη δεξαμενη τα ιδια παλι
να δεις λεω θελει στρωσιμο,
τελος παντων εκανα διαφορα τεστ αλλα η καουδιλα συνεχεια αισθητη,δεν ξερω σε αλλα η/τ αν ειναι ετσι αλλα εμενα δεν εκατσε καλα!αν υπαρχει καποιο "tips" ακουω παιδια.

επειδη ομως μολις το πηρα μου πηγε στραβα θυμηθηκα ενα παλικαρι που μου ειχε δωσει να δοκιμασω ενα με cartomaizer και ηταν πολυ καλο,φευγω λοιπον και παω σε ενα καταστημα που εχει η/τ και το μονο που ειχει ηταν ενα cartomaizer dual coil,μου ελεγε εχει 2 πυρινες κτλ ειναι πολυ δυνατο,7 ευρω εκανε το πηρα.
σε γενικο συνολο το η/τ με μπαταρια 1000αρα και cartomaizer dual coil ειναι 17 ποντους πραμα σαν ροπαλο ειναι :wall:
του εβαλα υγρο αναμειγμενο καπουτσινο με νκοτινη low 1 προς 3,γεμιζω και ξεκιναω.
μιλαμε σκετο μπουρι και συνδυασμο με το low ριχνει ελεφαντα, 2 ωρες ατμιζω και αν συνεχισω αλλες 2 ωρες θα περπαταω στα 4 :thumpup:

δεν μπορω να καταλαβω ομως γιατι με τα τανκ εχω τετοιο προβλημα :hmmm:

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #559 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 22:28 »
παιδες μην ασχολειστε με τα νομπακο οβαλε και μλκιες,ολα κινεζικα ειναι με αλλο ονομα.
http://www.alibaba.com/trade/search?SearchText=electronic+cigarette&Country=&IndexArea=product_en&fsb=y εδω ειναι ολα ορεξη ναχεις.αντε με τουσ κλεφτες εδω περα τους εχουμε κανει μαγκες ολους,τα περνουν 20 και τα δινουν 100 λαμογια ολοι

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #560 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 22:33 »
παιδες μην ασχολειστε με τα νομπακο οβαλε και μλκιες,ολα κινεζικα ειναι με αλλο ονομα.
http://www.alibaba.com/trade/search?SearchText=electronic+cigarette&Country=&IndexArea=product_en&fsb=y εδω ειναι ολα ορεξη ναχεις.αντε με τουσ κλεφτες εδω περα τους εχουμε κανει μαγκες ολους,τα περνουν 20 και τα δινουν 100 λαμογια ολοι


αυτο που δινεις γιατι το εψαχνα και εγω πριν και εκανα ερωτηση σε αλλο θεμα, αν παρατηρησεις σου λεει οτι πρεπει να κανεις παραγγελια π.χ. 100 κοματια, 500 κομματια, 2000 κομματια κτλπ

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #561 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 22:38 »
Φίλε Αντωνη, έσταξες στην αρχή 3-4 σταγόνες στο καρφί να ποτίσει το φιτιλάκι του ατομάιζερ;(πριν τη τοποθέτηση του τανκ)
Αν έχεις καμένο, είναι καθαρά θέμα τροφοδοσίας.


Όσο για το καρτομάιζερ dual coil, καλό είναι να μην το αφήνεις να στεγνώνει από υγρό, στάξε του 5-6 σταγόνες κάθε τόσο όταν ατμίζεις συνεχώς. ;)

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #562 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 22:41 »

αυτο που δινεις γιατι το εψαχνα και εγω πριν και εκανα ερωτηση σε αλλο θεμα, αν παρατηρησεις σου λεει οτι πρεπει να κανεις παραγγελια π.χ. 100 κοματια, 500 κομματια, 2000 κομματια κτλπ
μαλλον δεν παρατηρισες καλα φιλε :bye:
αν κοιταξεις εχει και minimum order 1 piece/set εχει και με 50 100 κτλ.
το 8εμα ειναι οτι τα περνουν τσαμπα και τα πουλανε χρυσα τα λαμογια.και σου λεει και καλα προσοχη στις απομιμισεις μας περνανε για πολυ μακακες.το elips ποσο το δινουν 120 ευρω ετσι δεν ειναι?τα λογια ειναι περιττα :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος antonis77

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #563 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 22:46 »
Φίλε Αντωνη, έσταξες στην αρχή 3-4 σταγόνες στο καρφί να ποτίσει το φιτιλάκι του ατομάιζερ;(πριν τη τοποθέτηση του τανκ)
Αν έχεις καμένο, είναι καθαρά θέμα τροφοδοσίας.


Όσο για το καρτομάιζερ dual coil, καλό είναι να μην το αφήνεις να στεγνώνει από υγρό, στάξε του 5-6 σταγόνες κάθε τόσο όταν ατμίζεις συνεχώς. ;)

δοκιμασα με 2 σταγονες στην αρχη ενταξει ηταν αλλα μετα τα ιδια,να του ριξω αλλες 2-3 ακομα?αυτο πιστευω και εγω οτι ειναι απο τροφοδοσια αλλα δεν βρισκω το λογο που δεν περνει υγρο.

ευχαριστω για την πληροφορια για το dual coil,σε περιπτωση που μετα απο καιρο αρχισει και χαλαει το φιλτρο το αλλαζουμε εσωτερικα με καποιο φιλτρο απο ενιδρυω η δεν αξιζει και απλα περνουμε αλλο cartomaizer?

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #564 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 22:52 »
Απλά παίρνεις καινούργιο.
Συνήθως "βγάζουν" 35-40ml ατμίσματος (αν κάνεις 4ml ημερισίως, δέκα μέρες δλδ). Μπορεί και να αντέξει περισσότερο, αλλά δε συνιστάται για λόγους υγείας. ;)
Σε ημερήσια βάση έχεις κόστος 0,55€ για το καρτο, συν το κόστος των υγρών σου...

Αποσυνδεδεμένος antonis77

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #565 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 23:05 »
φιλε Vangos εριξα +4 σταγονες επανω στο καρφι και εφτιαξε αμεσως ευχαριστω! :bow:

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #566 στις: Οκτωβρίου 29, 2011, 23:29 »

Χαίρομαι που βρήκες λύση :thumpup: Είναι ένα απ'τα λάθη που κάνουν όσοι τα πουλάνε, δλδ δεν ενημερώνουν τον αγοραστή για τη σωστή χρήση του.
Ότι άλλο θες και ξέρουμε να σε διαφωτίσουμε, εδώ είμαστε. ;)

Αποσυνδεδεμένος kostasopel3635

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #567 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 13:38 »
γεια χαρα σε ολουσ.θα ηθελα την βοηθεια σασ .εγω ξεκινησα με το δανεικο to joytech ego-t και το βρηκα καλο για αρχη αν και εχει θεματα με ατμοποιητεσ και μπαταριεσ στην συνεχεια πηρα μεσω ενοσ γνωστου το natura ego-t το οποιο ειναι αποτυχια απο την πρωτη μερα χαλασε ο ατμοποιητησ.απο την αρχη μου εχει καρφωθει το ovale ego-t και εχω ακουσειτα καλυτερα απο ολουσ.εσεισ τι λετε ??? να το παρω ????η μου προτεινετε κατι αλλο? ευχαριστω εκ των προτερων

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #568 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 14:08 »
καλωσηρθες κωστα αν και το πρωτο μνμ σου επρεπε να ηταν στην αυτοπαρουσιαση νεου μελους τα natura ειναι χαλια δικη μου γνωμη ατνμοποιητης μιας εβδομαδας βγηκε off και σε εμενα ovale nobacco δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα αλλα joyteck δεν εχω δοκιμασει

Αποσυνδεδεμένος antonis77

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #569 στις: Οκτωβρίου 31, 2011, 00:09 »
να ρωτησω κατι που μου κανει σημερα το cartomaizer dual coil :hmmm:
παταω το κουμπι της μπαταριας για τζουρα και αναβει για 2 δευτερολεπτα περιπου το μπλε led και σβηνει ενω το παταω ακομα και δεν βγαζει τον παραμικρο ατμο
στην αρχη που εγινε το αφησα να παγωσει καλα και δουλευε κανονικα μετα,το ξαναεκανε παλι και αφου το αφησα να παγωσει το εκανε αμεσως.
εβγαλα το cartomaizer και εβαλα το tank και δουλευε σωστα
???

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 6988 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20250 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 193279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1185 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4310 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1107733 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1173 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24319 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 288519 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211599 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos