vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

606 επισκέπτες, 9 χρήστες
Milarepa, thanos1071, amdnikos, camber, lemon78, manoslykos, yorgoss, lagoudakis, gioupi

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #300 στις: Ιουλίου 15, 2011, 23:31 »
Ευχαριστώ παιδιά καλώς σας βρήκα.
 Υπάρχει σε συσκευασία ΗΤ με eGo-T (B) LR ή αγόραζω eGo-T και παίρνω eGo-T (B) LR atomizer;

Μέχρι στιγμής βρήκα με eGo-T (B) στο atomizer.gr

Πάρε  τον β    πακέτο  και  πάρε  και  εναν  hybrid  e  8 ευρώ  για  να  δοκιμάσεις.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #301 στις: Ιουλίου 16, 2011, 00:19 »
Ευχαριστώ παιδιά καλώς σας βρήκα.
 Υπάρχει σε συσκευασία ΗΤ με eGo-T (B) LR ή αγόραζω eGo-T και παίρνω eGo-T (B) LR atomizer;

Μέχρι στιγμής βρήκα με eGo-T (B) στο atomizer.gr
Μην αποκλείσεις βέβαια και την περίπτωση του eGo-T (Α) LR. Ενας πολύ καλός ατμοποιητής χωρίς προβλήματα διαρροών.

Αποσυνδεδεμένος xray2201

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #302 στις: Ιουλίου 16, 2011, 04:40 »
Αυτό που με χαλάει είναι ότι χαλάει πολύ γρήγορα απ'οτι διάβασα κ μάλλον θα χρειαστεί να αλλάζω φυτίλι.
Ο GGTS-AVS τι είναι και που μπορώ να το βρω;Είναι για προχωριμένους ή να ψάξω γιαυτό ή κάτι τέτοιο;
Το εχω πάρει ζεστά το θέμα να αντικαταστήσω το ΚΤ οπότε αν αυτό είναι κάποια επόμενη αγορά στο μέλλον γιατί να μην το πάρω από τώρα;

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #303 στις: Ιουλίου 16, 2011, 07:27 »
Το κοστος ενος GG ειναι σχετικα μεγαλο . Για αρχη , οι επιλογες που σου προτειναν οι προηγουμενοι συνατμιστες ειναι αριστες . Ξεκινας μ,αυτα και αν δεις οτι σε καλυπτει , μετα ... the limit is the sky !! Kαλη αρχη και καλως ορισες  :)

Αποσυνδεδεμένος kalydnos

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #304 στις: Ιουλίου 16, 2011, 10:41 »
παρε GG να βρεις την υγεια σου

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #305 στις: Ιουλίου 16, 2011, 12:55 »
Καλησπέρα παιδιά ειμαι καινούριο μέλος και σκέφτομαι φυσικά την αντικατάσταση του ΚΤ με το ΗΤ.Μετά από ψάξιμο είμαι ανάμεσα στο Hybrid και στο eGo-T.Τι μου προτείνετε για πρώτο ΗΤ;
Hybrid-e ,eGo-T , eGo-T (B) LR , eGo-T (B) τι είναι καλύτερο να προτιμήσω;Βοήθηστε με παιδιά να δω και γω λίγο ατμό γιατί ζαλίστηκα από το πολύ ψάξιμο.
.....aloha και απο μενα - καλως ηρθες xray !
...σε γενικες γραμμες ψαχνεσαι προς την σωστη κατευθυνση-αν και εγω εχω ggtb  :D.....η επομενη επιλογη και για μενα - για αρχη θα ηταν ego t.
Oι λογοι που θα σε κανουν να επιλεξεις ενα mod-μπαταριοθηκη της αρεσκειας σου ειναι η πιο οικονομικη λειτουργια-μηνιαιο κοστος,
κυριως λογο οικονομικων μπαταριων.....ατμισμα σε υψηλα βολτ-2 μπαταριες σε σειρα με hv ατμο και ....τελευταιο και ισως- κατα τη γνωμη μου- και το πιο σημαντικο,
 ειναι oτι η λατρεια για mods ολων των τυπων σε παει σε αλλο επιπεδο ψυχολογικα.......ατμιζεις πλεον με πιο χομπιστικη διαθεση και ξεφευγεις απο τα στεγανα του τυπου " κανω καλο στην υγεια μου-δεν καπνιζω-ατμιζω".....ναι μεν αλλα αποκτας και ενα χομπι που απαιτει συγκεκριμενες γνωσεις και σε κρατα σε συνεχη εγρηγορση για οτι πιο καινουργιο κυκλοφορει......και εχει πολλα ωραια mods που κυκλοφορουν στην αγορα... :sign_kiallo:       :respect_hat:

Αποσυνδεδεμένος xray2201

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #306 στις: Ιουλίου 16, 2011, 17:40 »
Δηλαδή να πάρω το ego-t και φιτίλι και να κάνω το σταυρό μου να κρατήσουν αρκετά;

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #307 στις: Ιουλίου 18, 2011, 23:07 »
Καλησπέρα παιδιά...και εγώ καινούριος χρήστης είμαι και όπως ο πιο πάνω φίλος σκέφτομαι το πρώτο μου Η.Τ. να είναι ή το Nobacco HYBRID ή το Nobacco E-GO T (Tank System)
Διαβάζοντας κάποια πράγματα έχω μπερδευτεί λίγο όσον αφορά στο τι ακριβώς θα με βολεύει.

Το μεν HYBRID έχει το φίλτρο ενσωματωμένο άρα βολεύει στο γέμισμα αλλά δεν κρατάει πολύ και θέλει είτε πλύσιμο το carto είτε καινούργιο ατμοποιητή
Από την άλλη το E-GO T (Tank System) δεν βολεύει τόσο πολύ στο γέμισμα μιας και πρέπει να γεμίζεις συχνά ή να κουβαλάς αμπούλες μαζί σου αλλά με τις αμπούλες αυτές λύνεις το μπλέξιμο και τη βαβούρα του carto

Όσο για τις μπαταρίες του Hybrid από αυτά που βλέπω μοιάζει καλύτερη,δεν ξέρω αν αντέχει στο χρόνο αλλά αυτό κατάλαβα

Έχω μπερδευτεί ρε παιδιά.... Please HELP!!!!

Συγγνώμη αν λέω λάθος κάποια πράγματα,δείξτε κατανόηση!!!

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #308 στις: Ιουλίου 19, 2011, 00:31 »
 Καλως ηρθες στην παρεα poulis84 !!!!!
Σε καλο δρομο εισαι για ξεκινημα - οποια κι αν ειναι απο τα δυο η επιλογη σου για ξεκινημα με το ατμισμα.............http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2444.0.html και εδω http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1733.0.html αλλα και...............Εgo-t VS Hybrid - http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2670.0.html.......χαλαρα διαβασμα για τα επιμαχα θεματα που εχεις αμφιβολιες και η αποφαση δικια σου.
Το σημαντικο ειναι πως εισαι αποφασισμενος και σιγουρα οι ειδικοι σε EGO θα φανουν γενναιοδωροι μαζι σου,
σε καθε δυσκολια που πιθανα θα συναντησεις.......καλη συνεχεια- :bye:

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #309 στις: Ιουλίου 19, 2011, 01:17 »
πανω κατω ολες οι εταιριες κάτι έχουν να προτεινουν και συνεχεια θα βγαζουν . επειδη ολα τα μερη του η.t είναι αναλώσιμα , μην κολλας ριξε μια ζαρια ανάμεσα σε μερικά της αρεσκείας σου και ό,τι κάτσει . ουτωσί άλλος αν ασχοληθείς μονο με αυτο το οικονομικο κέρδος που θα εχεις εναντι των κανονικων τσιγαρων , θα ειναι μεγαλο . εγω με το ego-t  ειμαι βολεμενος . προσφατα μου έπεσε στην αντίληψή το ovale elips . ακουγεται οτι θα ειναι καλο ...


Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #310 στις: Ιουλίου 19, 2011, 08:20 »
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά!!!ειδικά εσένα yianni rasta για τα πολύ χρήσιμα link που έδωσες.με βλέπω να καταλήγω στο e-go T και βλέπουμε...μια ερώτηση ρε παιδιά όμως γτ εδώ το χάνω λίγο...
Οι αμπούλες χρειάζονται κάποια στιγμή πέταμα και αγορά καινούργιων ή τις έχεις σχεδόν για πάντα;

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #311 στις: Ιουλίου 19, 2011, 10:01 »
Καλημερα,Poulis84.Τη καθε αμπουλα τη χρησιμοποεις για πολυ καιρο,αλλα οχι για παντα.Εξαρταται απ τη χρηση(ποσες φορες θα τη γεμισεις),χρειαζεται αλλαγμα οταν σου δημιουργησει καποιο μικροπρβληματακι οπως διαρροη,να μην κλεινει το καπακι της,κ.α.Πολυ καλη επιλογη το ego-T κ απλο στη χρηση.

Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #312 στις: Ιουλίου 19, 2011, 10:23 »
να στε καλά παιδιά...ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!!!

επειδή διάβασα σε κάποιο τοπικ κάτι σχετικό,ισχύει κάποια έκπτωση από nobacco;και αν ναι για τι τάξεως έκπτωση μιλάμε;

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #313 στις: Ιουλίου 19, 2011, 10:44 »
Ρίξε μια ματιά σε αυτό το λινκ φίλε μου, απαντάει στην ερώτηση σου.


Απάντηση 137



Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #314 στις: Ιουλίου 19, 2011, 12:35 »
ευχαριστώ πολύ φίλε μου!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 106 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20520 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280789 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173936 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312575 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13793 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93464 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix