vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

485 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, Jorge

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος gc9n

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2160 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2014, 15:20 »
Γεια σε όλους είμαι παλιός ατμιστής 3 χρόνια πίσω δυστυχώς το σταμάτησα γιατι με χαλούσαν όλα τα παρελκόμενα που έπρεπε να αλλάζω καθε τρεις και λίγο χρησιμοποιούσα το Nobacco Hybrid
εν πάση περιπτώση θελω να το ξεκινησω πάλι.
Μπήκα στο site της FASTTECH και είδα αυτα τα 2


http://www.fasttech.com/products/1816500
http://www.fasttech.com/products/1637500


θέλω την γνώμη σας.


 

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2161 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2014, 15:32 »
καλως μας ξαναρθες ..ομοιοπαθης κι εγω  :)
τα παρελκομενα παντως δεν τα γλυτωνουμε


αυτα που εδειξες μια χαρα δειχνουν ...θες και φορτιστη μια και δεν κανει ο παληος αν τον εχεις
και μερικες παρελκομενες αντιστασεις  :)
δεν κανεις καλυτερα (αν δεν εχεις κανει ηδη ) μια βολτα στα φυσικα μαγαζια να δεις τα αντιστοιχα απο κοντα και μετα αποφασιζεις ?
παντως αν σκοπος σου ειναι να κοψεις το τσιγαρο ....πρωτα χρειαζεται η αποφαση ....μετα με το ητ γινεται σχετικα ευκολο

Αποσυνδεδεμένος belafode

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2162 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2014, 20:33 »
Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα!
Διάβασα όλα τα άρθρα που προτείνει το φόρουμ για αρχάριους και ομολογώ ότι μπερδεύτηκα. (βασικά νόμιζα ότι είναι πιο απλά τα πράγματα!)
Λοιπόν θέλω να κόψω το κάπνισμα και σκέφτηκα να δοκιμάσω το η.τ. Δεν έχω καμία εμπειρία από αυτό εκτός από 1-2 περιπτώσεις που δοκίμασα και παρεμπιπτόντως μου άφησαν μια γλυκιά γεύση που θα προτιμούσα να την αποφύγω αν είναι δυνατόν. Καπνίζω εδώ και 12 περίπου χρόνια το έχω κόψει μια φορά για 7 μήνες (δεν ξέρω γιατί το ξανάρχισα δεν το ήθελα καν). Τα τελευταία χρόνια κάνω καπνό 20-25 γραμμάρια το διήμερο / 1,5 πακέτο την μέρα.
Θα ήθελα να με προσανατολίσετε τι σετάκι να πάρω μιας και τα έχασα λίγο. Από ότι κατάλαβα όλα τα κομμάτια είναι αναλώσιμα. Για αυτό το λόγο θα προτιμήσω κάποιο ελληνικό κατάστημα δεν μου αρέσουν οι αναμονές. Βλέπω σετάκια με 2 συσκευές από 25ε μέχρι ........... γιατί αυτό? Πόσο σημασία έχει η προέλευση? Πολύ σημαντικό είναι και το οικονομικό θέμα ποσά περίπου είναι τα πάγια ανα μήνα? και κάτι τελευταίο για αρχή! μ' αρέσει να βλέπω πολύ καπνό!

Αποσυνδεδεμένος elenitaaaaa

  • **
  • 167
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2163 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2014, 20:46 »
καλησπέρα. θα σε παραπέμψω σε ένα ποστ που έχει πληροφοριές. δες λοιπον εδω. εκτός αν θες ετοιμο starter kit  οποτε διαβασε στις επόμενες σελίδες απ το ποστ που σ στειλα, κ θα βρεις!
αναλώσιμα είναι τα υγρα και οι αντιστασεις του ατμοποιητή που αλλαζουν αναλογα με την ποιότητα της αντιστασης και την ποιότητα του υγρου που χρησιμοποιεις ανα 1 -4 εβδομαδες.
κ εγω ειμαι καινουρια οποτε ίσως καποιος να σε διαφωτίσει καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2164 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2014, 21:12 »
Φίλε belafode καλησπέρα και καλώς μας ήλθες. Πέρνα μια βόλτα και από εδώ να σε γνωρίσουμε.

Βασικά θα σου συστήσω δύο πράγματα να κάνεις:

1) Διάβασε με ηρεμία τα θέματα στην περιοχή των νέων μελών
2) Επισκέψου ένα φυσικό κατάστημα ώστε να μπορέσεις να δοκιμάσεις μπαταρίες, ατμοποιητές και γεύσεις.

Στα λέω αυτά επιγραμματικά καθώς ρωτώντας εδώ, θα πάρεις πολλές απόψεις οι οποίες μπορεί για σένα να μην είναι καλές. Δεν μιλάω από θέμα ποιότητας, αλλά για το πόσο κάτι θα βολέψει εσένα μιας και τα περισσότερα κομμάτια που αφορούν το ητ, είναι τελείως υποκειμενικά.

Διάβασε με ησυχία τα θέματα στον πίνακα των νέων μελών, ώστε να μην έχεις πλήρη έλλειψη πληροφόρησης και επισκέψου ένα κατάστημα.

Καλώς μας βρήκες και καλή αρχή!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος belafode

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2165 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 11:00 »
Καλημέρα παιδιά και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.
Μένω στο Κιλκίς οπότε δυστυχώς δεν έχω την δυνατότητα να επισκεφτώ κάποιο κατάστημα και να τα δω από κοντά.
Ναι θέλω κάποιο έτοιμο οικονομικό σετάκι για το  ξεκίνημα και μετά βλέποντας και κάνοντας.
Αυτό που θα παίρνατε εσείς σαν έμπειροι αν ξεκινούσατε τώρα!!!

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2166 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 11:40 »
Καλημερα φιλε... :) Επειδη ξεκινας τωρα το ατμισμα,καλο ειναι να μην ξοδεψεις για αρχη πολλα χρηματα,ωστε να δεις αν σου αρεσει το ατμισμα και το κατα ποσο αυτο σε καλυβει...Μπορεις για αρχη να ξεκινησεις με 2 απλες ego μπαταριες+φορτιστη,ενα ατμοποιητη(Προτεινω CE5 Aspire)και φυσικα υγρο κατα προτιμηση καπνικο και περιεκτικοτητα νικοτινης απο 12 και πανω οχι λιγοτερο...Κατω απο 12 νικοτινη να πας ΜΟΝΟ αν εκανες extra light η ulta light τσιγαρα :yes: Καλη αρχη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :thumpup: 
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 11:47 από imjp1982 »

Αποσυνδεδεμένος Optimus Prime

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2167 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 13:13 »
καλησπέρα,

έπειτα απο ώρες διαβάσματος νομίζω οτι έχω καταλήξει αρχικά για να προχωρήσω και στις επισκεψεις των καταστημάτων για την αγορά του πρώτου μου ηλεκτρονικού τσιγάρου.
είμαι μεταξύ Giant-s και Aspire CE5-s
επειδή έχει αρχίσει και μελώνει ο εγκέφαλος μου απο τις τόσες ονομασίες και τεχνικές προδιαγραφές, για ξεκίνημα κάλα δέν είναι;;
ευχαριστω εκ των προτέρων για τις γνώμες και το χρόνο σας

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2168 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 13:21 »
To Giant-s είναι πλέον μια "ξεπερασμένη" συσκευή ατμοποίησης.
Οι μπαταρίες του είναι οκ.
Το Aspire CE5-s ομοίως όπως από πάνω.
Για αρχή όμως είναι καλά.

Επειδή όμως υπάρχουν και άλλες καλύτερες συσκευές, πρώτα από όλα θα πρέπει να μας πεις το ποσό που θέλεις να διαθέσεις.
Από εκεί θα πρέπει να ξεκινήσεις για να μπορέσουν να πέσουν οι προτάσεις. ;)

Αποσυνδεδεμένος Optimus Prime

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2169 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 13:57 »
ευχαριστώ για την άμεση απάντηση,
το ποσό είναι λίγο σχετικό. δεν θα ήθελα να πάρω κάτι που θα είναι άχρηστο σε δυο τρείς μήνες ή θα είναι "λίγο" σαν σύνολο. απο την άλλη δεν μπορω και να σκάσω μια περιουσία για κάτι που δέν ξερω ακριβώς τί θα χρειαστώ
με λίγα λόγια  :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:
σου τα έκανα και εσένα θάλασσα ε  :)


Από το συντoνισμό: Διαγραφή άμεσης παράθεσης.
Μην κάνετε κατάχρηση της "Παράθεσης"
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 14:44 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2170 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 14:05 »
Εάν κάνεις μια βόλτα σε αυτό το "μικρό" νήμα που γράφουμε, θα δεις πολλές προτάσεις.
Το καλύτερο όμως είναι να πας από ένα κατάστημα που είναι κοντά σου, για παράδειγμα στο μπιχλιμπίδι (http://e-kapnisma.gr/index.php/board,192.0.html) και από ενημερωμένους ανθρώπους να δεις και να ακούσεις σωστές προτάσεις.

Ότι και αν σου πούμε εμείς θα πρέπει να βρεις και ένα σωστό κατάστημα για ότι απορίες θα έχεις στην πράξη.

Αποσυνδεδεμένος Optimus Prime

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2171 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 14:10 »
ευχαριστώ πολύ φίλος !! :)
....και δέν έβρισκα και κάτι στον Πειραιά  :idiot1: :) :)

Αποσυνδεδεμένος belafode

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2172 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 16:41 »
Καλησπέρα παιδιά.

Επέστρεψα με πιο συγκεκριμένες προτάσεις και θέλω να ακούσω την γνώμη σας. Διάλεξα δύο διαφορετικούς ατμοποιητές για να δώ και να καταλάβω τυχόν διαφορές? πιστεύεται ότι θα έχω το δυνατό "χτύπημα" που θέλω και τον πλούσιο καπνό? Μπαταριές διάλεξα επίσης 2 διαφορετικές στα 1000mAh έτσι για αλλαγή!!! και ένα φορτιστή. Τι άλλο θα χρειαστώ? Ανταλλακτικά απ ότι κατάλαβα καλό είναι να έχω καβάντζα τι πρέπει να πάρω? Είναι όλα συμβατά μεταξύ τους?

Το κατάστημα που διάλεξα είναι εντελώς στην τύχη. Αν έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο που για κάποιο λόγο είναι καλύτερο ή οικονομικότερο ή έχει καμία πρόσφορα σας ακούω.

Περιμένω την γνώμη σας για να κάνω την παραγγελία. Ευχαριστώ και πάλι για το ενδιαφέρον. 

http://www.ecig.gr/%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81/cartomizers/ce5-v2-clearomizer-1.6ml.html

http://www.ecig.gr/%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81/cartomizers/gemini-clearomizer.html

http://www.ecig.gr/%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81/%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82/ecig-big-%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%B1-egot.html

http://www.ecig.gr/%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81/%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82/%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%B1-ecig-ego-t.html

http://www.ecig.gr/%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81/%CF%86%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AD%CF%82/%CF%86%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%82-usb-ecig-ego-420mah.html

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2173 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 17:23 »
 Nομίζω οτι ο ατμο Gemini θέλει κάπως περισσότερα ρεύματα,  συνεργάζεται καλύτερα με μοντ , η , ego v/v.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 25, 2014, 10:50 από vamaxin »

Αποσυνδεδεμένος elenitaaaaa

  • **
  • 167
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #2174 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2014, 18:16 »
να ξερεις επισης πως για τα μελη του φορουμ το e-shop Που διαλεξες εχει εκπτωση:
"eCig Hellas Προσφορά στα μέλη του e-kapnisma με 20% έκπτωση σε όλα τα προϊόντα του online store. Απλά χρησιμοποιήστε το κουπόνι ‘EKAP20’ όταν κλείσετε την online αγορά σας και θα κερδίσετε την έκπτωση. Σημείωση: Μόνο αγορές μέσω ίντερνετ από το www.eCig.gr έχουν 20% έκπτωση. Όχι από τα φυσικά καταστήματα. (*)"

εδω είναι ολα τα καταστήματα που προσφέρουν εκπτωση στο φόρουμ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 266 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283450 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209294 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67996 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 176063 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314863 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15069 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94987 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4931 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix