vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος amal

  • *
  • 12
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5085 στις: Μαΐου 19, 2014, 21:14 »
ουπς εχεις απολυτο δικαιο...στο 4 δεν το κανει....χιλια ευχαριστω παιδια....αρα τι ατμοποιητη πρεπει να παρω?2,2?

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5086 στις: Μαΐου 19, 2014, 21:19 »
Δε χρειάζεται να κανεις κάτι άλλο, απλα ατμιζε στα 4.2V που σου σύστησε ο Γιάννης.
Ειτε ατμιζεις με 4.6V και αντίσταση 2.2ωμ, ειτε με 4.2V και αντίσταση 1.8ωμ θα εχεις το ίδιο ατμιστικο αποτέλεσμα.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5087 στις: Ιουνίου 01, 2014, 02:28 »
Καποια μηνυματα σχετικα με αποριες πανω στην ιδιοκατασκευη υγρων μεταφερθηκαν στο καταλληλο νημα, εδω

Καποια μηνυματα σχετικα με τον ατμοποιητη Epsilon bdc μεταφερθηκαν στο καταλληλο νημα, εδω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 06, 2014, 21:48 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος BLACKxHERMES

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5088 στις: Ιουνίου 13, 2014, 18:24 »
Καλησπέρα από Κεφαλονιά.
Θα ήθελα τη βοήθειά σας όσον αφορά την αγορά ηλεκτρονικού τσιγάρου.
Έψαξα αρκετά το forum ώστε να βρω απαντήσεις και να μη χρειαστεί να κάνω νέο post,αλλά δε τα κατάφερα.Πολλές άγνωστες λέξεις για μένα και νέες ορολογίες που δε καταλάβαινα το νόημά τους.'Ισως ένας οδηγός για αρχάριους θα βοηθούσε τα νέα μέλη.

Είμαι καπνιστής 10 χρόνια και θέλω να το αντικαταστήσω με ηλεκτρονικό τσιγάρο,πρώτα από όλα για οικονομικούς λόγους και βεβαίως για όλα τα υπόλοιπα οφέλη.
Καπνίζω 2 πακέτα winston μπλε των 23 τσιγάρων ημερησίως με 0.6mg νικοτίνης.
Θέλω να μου προτείνεται κάποιο ηλεκτρονικό τσιγάρο κατα προτίμηση μικρό σε μέγεθος και όλα τα παρελκόμενα του ώστε να ταιριάζει με τη μάρκα τσιγάρων και τη ποσότητα νικοτίνης που κάνω μέχρι τώρα.Δυστυχώς δεν έχουμε κάποιο κατάστημα στο νησί για να δοκιμάσω ο ίδιος πριν προβώ στην αγορά ηλεκτρονικού τσιγάρου.Για την ακρίβεια,είχαμε αλλά έκλεισε πριν προλάβω να το επισκευθώ.
Σας ευχαριστώ.


Βάζοντας τα "bold" σκοπός είναι να τονίσουμε κάτι. Καλό είναι να μην χρησιμοποιείται σε ολόκληρο κείμενο ώστε να μην κουράζει στην ανάγνωση.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 13, 2014, 20:46 από joyeman »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5089 στις: Ιουνίου 13, 2014, 18:40 »
Καλησπερα και καλωσορισες στο φορουμ. :bye:

Για ξεκινημα, μιας που δεν εισαι εξοικειωμενος με το ηλεκτρονικο τσιγαρο (η.τ.) και την ορολογια που μπορει να χρησιμοποιουμε στα νηματα που θα διαβαζεις,
διαβασε εδω κι εδω ωστε να ξεδιαλυνεις καποια πραγματα.

Επιπλεον, προτασεις για το πρωτο σου η.τ. που θα ταιριαζει σε ενα νεο ατμιστη θα βρεις εδω.
Διαβασε προς το τελος, που οι προτασεις αναφερονται σε νεα μοντελα η.τ..

Τελος, οταν βρεις λιγο χρονο περνα κι απο εδω να κανεις μια μικρη αυτοπαρουσιαση ωστε να σε γνωρισουμε καλυτερα.

Αυτα για αρχη. Οτι αλλο χρειαστεις ειμαστε στη διαθεση σου.
Καλο ξεκινημα και καλη συνεχεια. :).
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 13, 2014, 19:56 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5090 στις: Ιουνίου 14, 2014, 23:29 »
Ατμιζω 3 χρόνια τις τελευταίες 4_5 μέρες με γδερνει στον λαιμό μου ξαφνικά έχω αεροτανκ άλλαξα αντίσταση τα ίδια άλλαξα ατμοποιητη τζεμινι μίνι τα ίδια σήμερα πείρα άλλο υγρό μπας και έφταιγε αυτό τζίφος πάλι τα ίδια έχει συμβεί σε κανέναν;

Το μυαλό μου πάει μπας και φταίει το 18αρι νικοτίνη αλλά 3χρονια αυτό ρουφαω τι συνέβη ξαφνικά;

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5091 στις: Ιουνίου 14, 2014, 23:33 »
Το επαθα πριν λιγες μερες. Ξαφνικη κ προσωρινη ελπιζω αλλεργια στην pg.
Και να αλλαξεις υγρο, αν ειναι ετοιμο κ εχει pg,  διαφορα δε θα δεις. Ουτε οι αντιστασεις ουτε τα μιτζι νικοτινης σου φταινε. Δοκιμασε καποιο υγρο μονο με vg

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5092 στις: Ιουνίου 18, 2014, 00:49 »
Καποια μηνυματα σχετικα με τη ληξη των υγρων μεταφερθηκαν εδω.

Αποσυνδεδεμένος kriti26

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5093 στις: Ιουνίου 20, 2014, 04:04 »
βρέθηκα κάτοχος ενός joytech evic, το οποίο το δουλεύω με kanger tank2 και aspire ατμοποιητη,...όλα καλά μέχρι εδώ....ξαφνικό πριν 2 εβδομάδες άρχισε  το μηχάνημα όταν βίδωνα το τανκ να μου γράφει atomizer short.... βρήκα την λυση στο να ξεβιδωσω την κεφαλή λιγο ετσι ωστε μιση στρωφη πριν βιδωσει να σφηξει με το καλυμα κ σε αυτη την αποσταση μου δουλευε εως κ σημερα..... ξαφνικα σταματησε να ατμιζει ενω εδινε ρευμα η οθονη...και εδω ερχεται η αμεση ερωτηση μ τι επαθε? εν τελη αν το ξεβιδωσω λιγο ακομα μ λεει πως δν βρισκει ατμοποιητή......σκευτομαι να παρω ενα svd η vtr η αν καποιος εχει να μ προτεινει κατι αξιοπιστο μεχρι τα 100, οπως και πλεον σκευτομαι μετα τα τοσα να παρω ενα επισκευασιμο ατμοποιητη για να δω αν με  βολεψει......σας ςυχαριστω πολυ χαρηκα για την γνωριμια και πολλους χαιρετισμους απο χανια

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5094 στις: Ιουνίου 20, 2014, 04:20 »
Για αρχή μην πάρεις μπαταριοθήκη, μπορεί να θες απλά αλλαγή κεφαλής ατμοποιητή.

Μπαταριοθήκη στα 100 € κατά την ταπεινή μου άποψη πλέον μπορείς να πάρεις κάτι πολύ παραπάνω από απλά εξιόπιστη όπως για παράδειγμα αυτή
Σε κάτι πιο δοκιμασμένο μπορείς να πας στο παλιό δυνατό αξιόπιστο Vamo που πάει πολύ φτηνότερα. Επισκευάσιμος, αν και πλέον εγώ δεν τον πολυχρησιμοποιώ, θα δεις πολλούς να σε κατευθείνουν σε kayfun, δεν μπορώ να αρνηθώ την ευκολία στησίματος, την ποιότητα ατμίσματος, καθώς και αν πας σε κλώνο (που μόνο ο ίδιος ο svoemesto δεν πουλάει πλέον..) την πολύ οικονομική λύση για επισκευάσιμο.

Αποσυνδεδεμένος johnt7112

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5095 στις: Ιουνίου 20, 2014, 08:19 »
Το vtr ειναι μια καλη επιλογη κατα την αποψη μου αν δε σε πειραζει το μεγεθος και το βαρος.

Αποσυνδεδεμένος kriti26

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5096 στις: Ιουνίου 20, 2014, 10:04 »
Για αρχή μην πάρεις μπαταριοθήκη, μπορεί να θες απλά αλλαγή κεφαλής ατμοποιητή.
το δοκιμασα τπτ!!!!


Μπαταριοθήκη στα 100 € κατά την ταπεινή μου άποψη πλέον μπορείς να πάρεις κάτι πολύ παραπάνω από απλά εξιόπιστη όπως για παράδειγμα αυτή
Σε κάτι πιο δοκιμασμένο μπορείς να πας στο παλιό δυνατό αξιόπιστο Vamo που πάει πολύ φτηνότερα. Επισκευάσιμος, αν και πλέον εγώ δεν τον πολυχρησιμοποιώ, θα δεις πολλούς να σε κατευθείνουν σε kayfun, δεν μπορώ να αρνηθώ την ευκολία στησίματος, την ποιότητα ατμίσματος, καθώς και αν πας σε κλώνο (που μόνο ο ίδιος ο svoemesto δεν πουλάει πλέον..) την πολύ οικονομική λύση για επισκευάσιμο.


 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5097 στις: Ιουνίου 20, 2014, 10:07 »
Φίλε kriti26 καλημέρα και καλώς μας ήλθες. Πέρνα μια βόλτα και από εδώ να σε γνωρίσουμε.

Αν αποφάσισες να σπρώξεις μέχρι €100 για να πάρεις ένα μοντ ότι και να γίνει, τότε ξεκίνα την έρευνά σου εδώ και εδώ. Αν από την άλλη θες να πάρεις μοντ επειδή δεν σου διαβάζει την αντίσταση, τότε πρέπει να δούμε τι θέμα έχει ο ατμοποιητής σου ή/και το μοντ σου.

1) Κεφαλή άλλαξες?
2) είναι όλα τα o rings σε ατμοποιητή και κεφαλή στη θέση τους?
3) Το σπείρωμα του evic είναι καθαρό?
4) το λαστιχάκι το οποίο μονώνει τον θετικό από τον αρνητικό πόλο στο κέντρο του σπειρώματος του evic, είναι στη θέση του?
5) Έχεις το τελευταίο firmaware εγκατεστημένο?
6) Είναι καθαρό το εσωτερικό της μπαταριοθήκης του?

Αν οι απαντήσεις στα παραπάνω είναι σε όλα ναι και συνεχίζεις να έχεις θέμα, τότε προχώρα άφοβα σε αγορά νέου. Αν όχι, τότε διόρθωσέ το και ξαναδοκίμασε.

Και εδώ είμαστε.

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5098 στις: Ιουνίου 21, 2014, 00:51 »
Ατμιζω 3 χρόνια τις τελευταίες 4_5 μέρες με γδερνει στον λαιμό μου ξαφνικά έχω αεροτανκ άλλαξα αντίσταση τα ίδια άλλαξα ατμοποιητη τζεμινι μίνι τα ίδια σήμερα πείρα άλλο υγρό μπας και έφταιγε αυτό τζίφος πάλι τα ίδια έχει συμβεί σε κανέναν;

Το μυαλό μου πάει μπας και φταίει το 18αρι νικοτίνη αλλά 3χρονια αυτό ρουφαω τι συνέβη ξαφνικά;


Το επαθα πριν λιγες μερες. Ξαφνικη κ προσωρινη ελπιζω αλλεργια στην pg.
Και να αλλαξεις υγρο, αν ειναι ετοιμο κ εχει pg,  διαφορα δε θα δεις. Ουτε οι αντιστασεις ουτε τα μιτζι νικοτινης σου φταινε. Δοκιμασε καποιο υγρο μονο με vg

δυστυχώς κοντεύω την εβδομάδα και ακόμα δεν μπορώ να ατμισω  μου φαίνεται πολύ ξερό πολύ βαρύ χωρίς σωστή γεύση μου καίει το λαιμό όλα μαζί χωρίς να μπορώ να το προσδιορίσω ακριβώς.
πείρα ένα μπακετο έτσι για τον καφέ μεγάλη αϊδια  και αυτό δεν μπορώ να βρω λύση.
έχω ξενερώσει απίστευτα....
Αν ισχύει αυτό με το υγρό με μόνο vg  ας μου προτείνετε μια μάρκα που μπορώ να το βρω και μια γεύση καπνικη (τσιγάρο πώς το λένε...)

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5099 στις: Ιουνίου 21, 2014, 00:56 »
Δεν ξέρω αλλά μου μοιάζει μήπως πρέπει να χαμηλώσεις τα volts/watts της μπαταριοθήκης σου.
Άλλη περίπτωση να είσαι κάπου αλλεργικός σε pg/vg πρέπει να κάνεις τσεκάρισμα πότε με την μια,
πότε με την άλλη , αλλά και με 50-50 να δεις αν πράγματι φταίει αυτό, επίσης κοίτα να αλλάξεις το
άρωμα-γεύση του υγρού
Τελευταία περίπτωση να έχεις πέσει σε αστοχίες υλικού αντιστάσεων (γεύση καμένου-πνιγμένη γεύση-φιτιλίλα)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 1 57 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:35
από Ηρακλης
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8762 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181243 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34299 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537797 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60252 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238488 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16562 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137965 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085829 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35722 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro