vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

179 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, FaniFox, teo77, aalex, manoslykos, Milarepa, gfilip

Twitter

Δημιουργία Υγρών από νέο ατμιστή. Είναι δυνατόν?

Αποσυνδεδεμένος Georgio

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Ο πιο έξυπνος τρόπος για να χρησιμοποιείτε τον υπολογιστή σας
Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του φόρουμ, χαιρομε που ειμαι μελος κι εγω.
Εδω και 25 μέρες περιπου άρχισα το ατμισμα και ειμαι τρελλα ενθουσιασμενος. Εχω το nobacco e-go με 1100mah μπαταρια και ατμιζω το plan-B All senses 24mg νικοτινη.
Αλλα ως καλλιτεχνης  :tongue_smilie: και δημιουργικος τυπος με ενθουσιασε η ιδεα να φτιαχνω τα δικα μου υγρα.
Ειδα καποιες σελιδες που "παιζουν" εδω με ετοιμα υγρα αλλα και σελιδες που μπορεις να αγορασεις τις πρώτες υλες.
Εμενα γενικα μου αρεσει το χτυπημα στο λαιμο οταν ατμιζω αλλα και γενικα ο πλουσιος καπνος.
Πιστευετε οτι ειναι δυνατον ως νεος ατμιστης να δημιουργησω ενα σωστο υγρο απο πιστοποιημενες βασεις?
Βεβαια ακομα διαβαζω το φορουμ, δε το εχω ολοκληρωσει ακομα αλλα γενικα βλεπω "ορους" και λέξεις που δεν μου ειναι γνωριμες ακομα  8)
Οποιες αποψεις και συμβουλες μου πειτε πιστευω οτι θα βοηθουσαν αρκετα στα "πρωτα" μου βηματα στο χωρο του ατμισματος.

Σας ευχαριστω και παλι... :D

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Δημιουργία Υγρών από νέο ατμιστή. Είναι δυνατόν?
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 04, 2010, 01:11 »
Άποψη από ένα εξίσου νέο σχεδόν ατμιστή.

Αν είσαι Αθήνα, κάνε βόλτα τις εταιρίες/καταστήματα και δοκίμασε. Αν δεν είσαι..τότε έχεις 2 επιλογές.

Α) Αγοράζεις έτοιμα υγρά με βάση τι διαλέγουν οι περισσότεροι (αυτό δεν σημαίνει πως θα αρέσει και σε σένα)

Β) Αγοράζεις τα υλικά για δικές σου μείξεις. Δεν είναι δύσκολο.

Προσωπικά υλοποιώ το Β.

Προμηθεύτηκα ένα έτοιμο στην αρχή, που δεν μπορούσα να το ατμίσω με τίποτα. Το γύρισα κατευθείαν στις μείξεις.
Τουλάχιστον αν δεν μου κάτσει, δεν πάει χαμένο αφού συμπληρώνω/αλλάζω και το φέρνω στα γούστα μου.

Τα 24 mg που χρησιμοποιείς προσωπικά μου φαίνονται too Much!!!!! Ωστόσο δικό σου θέμα αυτό. Αν θέλεις ντουμάνι, βάζεις αρκετή VG και θα το έχεις άφθονο. Ειδικά αν βάλεις και LR atomizer...τι την θέλεις τη Στιρέλα!!!  :))




Αποσυνδεδεμένος Georgio

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Ο πιο έξυπνος τρόπος για να χρησιμοποιείτε τον υπολογιστή σας
Απ: Δημιουργία Υγρών από νέο ατμιστή. Είναι δυνατόν?
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 05, 2010, 16:08 »
α μαλιστα...βασικα αυτο που θελω να νοιωθω ειναι το χτυπημα στο λαιμο. να νοιωθω δηλαδη οτι "καπνιζω". Αθηνα μενω αλλα δεν ειμαι και τελειως ικανοποιημενος απο τα υγρα που εχω δοκιμασει διοτι μονο στην αρχη δινουν ενα χτυπημα και μετα το νοιωθω αερα κοπανιστο  :wall:  8)
Απλα φοβαμε μη κανω καμια χαζομαρα με τα υγρα και τα βγαλω μαπα.
Υπαρχει καπου εδω στη σελιδα ενα θεμα για να ξεκινησω να διαβαζω? δηλαδη αναλυτικα τι πρεπει να αγορασω, τι κανει ακριβως το καθενα , πως πρεπει να το κανω, αν ειναι ασφαλες και απο που θα τα αγορασω.

Θα χαρω παρα πολυ αν μπορουσες να μοιραστεις μαζι μου τις περισσοτερες γνωσεις σου επι του θεματος....
το Εκτιμω...

ΑΠΟ το site http://www.flavourartexpress.biz

1. Ποια ειναι η σκετη ατμιστικη βαση VG?
2. Πως αγοραζω σκετο αρωμα?
3. Το usp τι ειναι??
4. με ενα vg λιγο νερο και ελαχιστο αρωμα, φτιαχνω το υγρο που θελω? θα ατμιζεται? τι αναλογιες?

σε εχω ζαλισει ε?
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 05, 2010, 16:34 από Georgio »

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Δημιουργία Υγρών από νέο ατμιστή. Είναι δυνατόν?
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 05, 2010, 16:53 »
1. Ποια ειναι η σκετη ατμιστικη βαση VG?

Velvet cloud

2. Πως αγοραζω σκετο αρωμα?

http://www.flavourartexpress.biz/index.php?dispatch=categories.catalog υπαρχουν ομως κ ελλαδα αντιπροσωποι που φερνουν καθαρα αρωματα της flavourart

3. Το usp τι ειναι??

United States Pharmacopeia (USP) Δειχνει αν η PG ή VG ειναι βρωσιμη.

4. με ενα vg λιγο νερο και ελαχιστο αρωμα, φτιαχνω το υγρο που θελω? θα ατμιζεται? τι αναλογιες?

Το Velvet cloud εχει μεσα απιονισμενο νερο 20%
Νερο παντα απιονισμενο.
Αρωμα καλο θα ειναι να μη περνας το 1-2%
Ναι θα ατμιζεται τις αναλογιες τις φτιαχνεις εσυ ετσι ωστε να σου αρεσει και να σε καλυπτει σε νικοτινη χτυπημα κ ποσοτητα ατμου δεν  υπαρχει κατι standard.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 05, 2010, 17:08 από aiwnios_foithths »

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Δημιουργία Υγρών από νέο ατμιστή. Είναι δυνατόν?
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 05, 2010, 17:00 »
Μετα απο λιγους μηνες ατμισματος βαζω πλεον μονο PG με 20-24% νικοτινη
με καλυπτει σε ολα, δε με κουραζει κ για να βγαλει καμμενο το atomizer θελει πολυ κοπο.
Αντιθετα με χρηση αρωματων κ VG σου βγαζει καμμενο πολυ ευκολα. (Προσωπικη αποψη)

Αποσυνδεδεμένος Georgio

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Ο πιο έξυπνος τρόπος για να χρησιμοποιείτε τον υπολογιστή σας
Απ: Δημιουργία Υγρών από νέο ατμιστή. Είναι δυνατόν?
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 05, 2010, 17:08 »
Ναι αλλα απο θεμα καπνου? χτυπημα λαιμου?

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Δημιουργία Υγρών από νέο ατμιστή. Είναι δυνατόν?
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 05, 2010, 17:12 »
Με καθαρη PG & 20mg νικοτινης κ ντουμανι βγαζει κ το χτυπημα σπαει κοκκαλα.
Η VG ειναι πιο γλυκια στο λαιμο αλλα βγαζει παραπανω ντουμανι.
Καθαρη PG δε με καλυπτει με τον ατμο αλλα μολις μπηκε μεσα η νικοτινη εγινε η μερα με τη νυχτα.

Αποσυνδεδεμένος Georgio

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Ο πιο έξυπνος τρόπος για να χρησιμοποιείτε τον υπολογιστή σας
Απ: Δημιουργία Υγρών από νέο ατμιστή. Είναι δυνατόν?
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 05, 2010, 17:14 »
1. αυτο ειναι το καθαρο pg?
http://www.flavourartexpress.biz/index.php?dispatch=products.view&product_id=156

2. και αυτο η καθαρη vg?
http://www.flavourartexpress.biz/index.php?dispatch=products.view&product_id=157

3. αυτη ειναι η σκετη mts?
http://www.flavourartexpress.biz/index.php?dispatch=products.view&product_id=179

4. την νικοτινη την βρισκω μεσα στα αρωματα η καπου αλλου?


Αποσυνδεδεμένος Georgio

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Ο πιο έξυπνος τρόπος για να χρησιμοποιείτε τον υπολογιστή σας
Απ: Δημιουργία Υγρών από νέο ατμιστή. Είναι δυνατόν?
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 05, 2010, 17:20 »
την νικοτινη την περνω φυσικα με no aroma ετσι? για να ειναι ουδετερη και περνω ξεχωριστα αρωματα για μιξεις ε?


Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Δημιουργία Υγρών από νέο ατμιστή. Είναι δυνατόν?
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 05, 2010, 17:22 »
την νικοτινη την περνω φυσικα με no aroma ετσι? για να ειναι ουδετερη και περνω ξεχωριστα αρωματα για μιξεις ε?
:yes: :yes: :yes: ;)

Αποσυνδεδεμένος Georgio

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Ο πιο έξυπνος τρόπος για να χρησιμοποιείτε τον υπολογιστή σας
Απ: Δημιουργία Υγρών από νέο ατμιστή. Είναι δυνατόν?
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 05, 2010, 17:24 »
αρχιζω και μαθαινω χαχα  :tongue_smilie:
με το προγραμματακι αυτο το excel που υπαρχει εδω μεσα...μπορω να κανω κατι???

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Δημιουργία Υγρών από νέο ατμιστή. Είναι δυνατόν?
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 05, 2010, 17:26 »
Εγω παντως σου προτεινω να κοιταξεις πρωτα ελλαδα ετσι ωστε να δοκιμασεις κ να πειραματιστεις χωρις να παρεις μεγαλες ποσοτητες κ μετα να κοιταξεις τα απ' εξω.
http://www.funstore.gr/index.php?target=categories&category_id=64
http://www.funstore.gr/index.php?target=categories&category_id=65

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Δημιουργία Υγρών από νέο ατμιστή. Είναι δυνατόν?
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 05, 2010, 17:31 »
αρχιζω και μαθαινω χαχα  :tongue_smilie:
με το προγραμματακι αυτο το excel που υπαρχει εδω μεσα...μπορω να κανω κατι???
Δεν ξερω απο τετοια  :idiot1: :idiot1: :idiot1: εγω το παω αλλιως θελω πχ να κανω ενα υγρο 24 mg νικοτινης κοιταω να δω τι εχω. Εχω 10 ml PG με 36 mg νικοτινης 10*36=360 mg νικοτινης 360/24=15 οποτε βαζω μεσα ακομα 5ml καθαρη PG κ παιρνω ενα υγρο 15 ml με 24 mg/ml νικοτινης.

Αποσυνδεδεμένος Georgio

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Ο πιο έξυπνος τρόπος για να χρησιμοποιείτε τον υπολογιστή σας
Απ: Δημιουργία Υγρών από νέο ατμιστή. Είναι δυνατόν?
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 05, 2010, 17:34 »
πωπω εχω χασει τη μπαλα..  ;D με το κομπιουτερακι θα κανω υγρα. σου εστειλα και ενα pm   8)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 342 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 260 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21794 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209200 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67836 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175959 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314726 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15025 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126104 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94934 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4897 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix