vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών

Αποσυνδεδεμένος yakub

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #90 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 07:42 »
Τα πάντα μπορείς να τα βρεις εδώ : https://shop.perfumersapprentice.com/p-6826-acetyl-pyrazine-5-pg.aspx?keyword=acetyl+pyrazine

τα πάντα, εκτός του Brown Sugar Extra.

Για να μη ψάχνω στα κουτουρού τα βρήκα μέσω της αναζήτησης του site.

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #91 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 08:19 »
Να ρωτήσω κάτι ακόμη εγω μπορεί να είμαι λίγο off topic, αυτά τα υγρά για να φτιαχτεί το λαδακι μας περιέχουν χημικά ;; Ρωτάω όχι για να μην τα χρησιμοποίησω απλά είμαι chef και θέλω να προσθέσω κάτι τέτοιο στις συνταγές μου..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος tsioumiou

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Γεια σου ρομποτακι , θα μου πεις τον κωδικο σου ?
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #92 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 09:22 »
ολα ειναι χημικα φιλε. Τα αρωματα ειναι για τροφιμα , ετσι κι αλλιως ο προορισμος στους για τροφιμα ηταν οχι για ατμισμα.


 Τωρα ποσο % πρεπει να βαλεις σε καποιο τροφιμο  :dontknow:

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 19, 2015, 09:45 από tsioumiou »

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #93 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 09:29 »
Αυτό εντάξει άστο σε εμενα για την ποσότητα σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση απλά αυτό θέλω να δω σε τι κατάσταση μπορεί να χρησιμοποιηθεί..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ 52

  • **
  • 191
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #94 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 09:40 »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #95 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 11:15 »
Να ρωτήσω κάτι ακόμη εγω μπορεί να είμαι λίγο off topic, αυτά τα υγρά για να φτιαχτεί το λαδακι μας περιέχουν χημικά ;; Ρωτάω όχι για να μην τα χρησιμοποίησω απλά είμαι chef και θέλω να προσθέσω κάτι τέτοιο στις συνταγές μου..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Είσαι λίγο off, αλλά θα σου απαντήσω γιατί το έχω κάνει. Όσα αρώματα είναι χαρακτηρισμένα ως βρώσιμα, φυσικά και μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις. Προσωπικά είδα τις μαρμελάδες μου να ανεβαίνουν επίπεδο με κάτι προσθήκες όπως και κάποιες μαρινάδες για κρεατικά να αποδίδουν απίστευτα με την προσθήκη καπνικών και όχι μόνο αρωμάτων. Chef δεν είμαι αλλά "το χω" με τη μαγειρική και μέχρι στιγμής φαίνεται να πετυχαίνει η πατέντα!

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #96 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 13:04 »
Ναι τώρα παράγγειλα Kentucky bourbon για ένα steak που κάνω με σάλτσα metaxa όποτε θα πάρω να δοκιμάσω και στο λάδι που θέλω να βγάλω όπως του five pawns ε να δοκιμάσω και το φαγητό μου..

Επίσης διάβασα ότι τα βάζουν τα λάδια σε ξύλινα κουτιά όπως τα κρασιά για να πάρει αυτήν την ωραία καπνίλα απο το ξύλο.. Για αυτό και ειναι τόσο ιδιαίτερη γεύση.
Πάντως ειναι μάγκες οι τύποι .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #97 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 13:08 »
Απο που παραγγειλες Kentucky bourbon

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #98 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 13:13 »
Ναι τώρα παράγγειλα Kentucky bourbon για ένα steak που κάνω με σάλτσα metaxa όποτε θα πάρω να δοκιμάσω και στο λάδι που θέλω να βγάλω όπως του five pawns ε να δοκιμάσω και το φαγητό μου..

Επίσης διάβασα ότι τα βάζουν τα λάδια σε ξύλινα κουτιά όπως τα κρασιά για να πάρει αυτήν την ωραία καπνίλα απο το ξύλο.. Για αυτό και ειναι τόσο ιδιαίτερη γεύση.
Πάντως ειναι μάγκες οι τύποι .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Η καπνίλα που λες δεν προέρχεται από το ξύλο αυτό καθ αυτό. Καψαλίζουν πρώτα τα δρύινα βαρέλια με φλόγιστρα και έτσι παίρνει το υγρό το άρωμα.
Πρόσεχε όμως γιατί νομίζω οτι μετά τα φιλτράρουν με ειδικό τρόπο που δεν τον γνωρίζω...

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #99 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 13:43 »

Απο που παραγγειλες Kentucky bourbon

http://Http://Shop.perfumersapprentice.com/
Αυτό το site ότι βρήκα δηλαδή τα πήρα απο εκεί σε 15ml



Sent from my iPhone using Tapatalk

Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #100 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 14:34 »
Το λαδι παει στη σαλατα οχι στο ητ.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #101 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 14:47 »
Ναι τώρα παράγγειλα Kentucky bourbon για ένα steak που κάνω με σάλτσα metaxa όποτε θα πάρω να δοκιμάσω και στο λάδι που θέλω να βγάλω όπως του five pawns ε να δοκιμάσω και το φαγητό μου..
Επίσης διάβασα ότι τα βάζουν τα λάδια σε ξύλινα κουτιά όπως τα κρασιά για να πάρει αυτήν την ωραία καπνίλα απο το ξύλο...
Τα λέμε (ατμιστικά) υγρά και όχι λάδια. Δεν είναι έλαια και αν ήταν τότε θα ήταν επικίνδυνα για την υγεία ως εισπνεόμενα.

Αποσυνδεδεμένος wazedi

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #102 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 21:00 »
Βρηκε κανεις τα αρωματα για να φτιαξεις το castle long απο TPA μαζεμενα σε ενα καταστημα η σε διαφορετικα μαγαζια στην αθηνα τουλαχιστον?γιατι αν δεν κανω λαθος 1-2 απο αυτα δεν τα βρηκα καν ελλαδα

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #103 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 21:05 »
Τα παράγγειλα απο το Ίντερνετ άμα διαβάσεις παρά πάνω έχω και το site και το recipe και επίσης απο ότι διάβασα ωριμάζουν μέσα δε βαρέλια για αρκετό καιρό πριν δοθούν στον κόσμο.. Πράγμα το οποίο δεν μπορούμε να το κάνουμε αυτό πάντως εγω θα προσπαθήσω να το κάψω το υγρό με ξύλο οξείας με μαγειρικό τροπο πάλι αλλα ίσως πετύχει..


Sent from my iPhone using Tapatalk


διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 19, 2015, 21:29 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος wazedi

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #104 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 22:08 »
Το ειδα. τι λινκ απλα ελεγα μηπως μπορουσα να τα παρω απο εδω να γλιτωσω την ιντερνετικη αναμονη και τα λεφτα ψιλοβγαιναν τα ιδια αμα βαλεις και μεταφορικα.οσο για την ωριμανση ειναι λογικο μιας και θα εχεις πολλα αρωματα που θα πρεπει να δεσουν.ως προς το κομματι του ξυλου τωρα ως κρασοπαραγωγος(οχι τιποτα τρελο...προσωπικη χρησης) αλλα με ενδιαφερει να βγαζουμε ενα καλο κρασι.χρησιμοποιουμε ξυλινα βαρελια.παιζει απιστευτο ρολο τι ηταν πριν μεσα στο βαρελι.οσο και καλα να το πληνεις-ξυσεις-ακομα και αν βαλεις χημικα(σε λογικα πλαισια) για να το πληνεις .εχουμε και εμεις βαρελι οπου το χρησιμοποιουσαν για κονιακ.το χρησιμοποιουμε πανω απο 10 χρονια με καθε χρονο πλυσιμο πριν μπει η καινουργια φουρνια.καθε χρονο αυτο το βαρελι δινει εναν ελαφρυ τονο κονιακ στο κρασι.αλλοι το λατρευουν αλλοι το μισουνε :))  .θελω να καταλειξω οτι παιζει ρολο το ξυλο αλλα και τι ειχε μεσα πιο πριν.πολλοι ειναι που δινουν μια τσακπινια" μεσα απο αυτη την τεχνικη για αυτο παιρνουν και αυτα τα βαρελια.θα σ προτεινα να μην το βαλεις σε βαρελι μην το πας καδο μετα το υγρο.εκτοσ αν το θες για δοκιμη,αλλα σιγουρα πολυ καλο πλησιμο με καυτο νερο πριν πολλα χερια και καλο σουρωμα μετα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279389 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64577 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173565 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311630 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4005 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1260 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15698 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14455 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias