vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

108 επισκέπτες, 9 χρήστες
chara22, tony1976, maprix, ZoeM, Jorge, nuts, Blackwolf, treloneritis, tasos1976

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά


Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1081 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 15:42 »

φίλε μου σε αυτό μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά τη είναι μιας και δουλεύω μέσα σε εκκοκιστήριο βάμβακος .το βαμβάκι όπως το nakamitsi και άλλα pads είναι ανεπεξέργαστο σχεδόν . το βαμβάκι αποτελείται από το τσόφλι-φλούδα βαμβάκι και τον σπόρο που είναι μέσα . μια ειδική μηχανή καθαρίζει-βγάζει όσο μπορεί  από το βαμβάκι το σπόρο και το τσόφλι. ο σπόρος βγαίνει αλλά υπολείμματα από το τσόφλι μένουν που είναι αυτά που βλέπεις πάνω στο pads  . εάν πάρω μια ποσότητα από την τελική επεξεργασία του βαμβακιού είναι σαν να κοιτάω τα pads με ίσος περισσότερα υπολείμματα .απλά η εταιρίες το παίρνουν από το εργοστάσιο και το καθαρίζουν περισσότερο και στο κάνουν pad και στο πουλάνε πάρα μα πάρα πολύ ακριβότερα γιατί το κιλό έχει 0.50 λεπτά πχ εσύ παίρνεις 100 γραμμάρια με 5 ευρό πάνω κάτω  και βγάζουν 1000% κέρδος. και μόλις τώρα μου ήρθε η ιδέα να πάρω μια ποσότητα να την καθαρίσω όσο μπορέσω να την βράσω και να δοκιμάσω να δω τι θα γίνει. και θα ποστάρω εδώ τα αποτελέσματα  :idiot1: πραγματικά δεν το είχα σκεφτεί αυτό :hmmm: :tongue_smilie: [size=78%]  [/size]

Αν το βράσεις πιο πολύ το μολύνεις πάντως παρά το καθαρίζεις, απ ότι έχω ακούσει.

Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1082 στις: Δεκεμβρίου 04, 2015, 02:48 »
Φίλε εδώ δεν συμφωνώ διότι ότι βραστή- ψηθεί πάνω απο 50 βαθμούς δεν μένει τίποτα απο μικρόβια . τα βαμβάκια πάντα τα βραζω .ειδικά το nakamitsi όταν το βρασεις αφρατευει πιο πολύ και πλέον είναι και ομοιόμορφο χωρίς της σκληρές μεριές πανω και κάτω .

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1083 στις: Δεκεμβρίου 04, 2015, 11:21 »
Αν το βράζεις καλό θα ήταν να το βράζεις με νερό απαλλαγμένο από το χλώριο που έχει το νερό της βρύσης. ;)

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1084 στις: Δεκεμβρίου 04, 2015, 11:39 »
Μετά από 2 εβδομάδες αποκλειστικής χρήσης Drago μερικές πρόσθετες πληροφορίες για όποιον ενδιαφέρεται.


+


Στο θέμα αντοχής είναι λίγο καλύτερο από το KGD. H απορροφητικότητα του είναι υψηλή ακόμα και μετά από 10ml. Η γεύση του επίσης.


-


Το δούλεμα του είναι pain in the as*! Eίναι δύσκολο να το δουλέψεις και έχει τη τάση να διαλύεται με το παραμικρό. Ακόμα το μαθαίνω και όσο πάει βρίσκω το κόλπο, θέλει καλό ρολάρισμα στα δάχτυλα και χάιδεμα κατά μήκος για να γίνει ενιαίο. Καμία σχέση με τα ιαπωνέζικα βαμβάκια σε pads δλδ που κόβεις, περνάς στο coil και τελείωσες.




Συνιστάται στους ατμιστές με μαζοχιστικές τάσεις που θέλουν να σκοτώνουν την ώρα τους  :)) :)) :)) 

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1085 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 03:03 »
Εγω απο την αλλη, Koh Gen do σε σχεση με Nakamichi τωρα που τα εχω δουλεψει και τα 2, 2 μηνες περιπου.


Σε ολα καλυτερο το Nakamichi πλην της τιμης :P Πολυ πιο απορροφητικο, κραταει περισσοτερο υγρο και ερχεται στα ισια του αρκετα πιο γρηγορα.


Παρ ολα αυτα, θα συνεχισω να χρησιμοποιω KGD σε RTA γιατι 80pads = 11€ και μονο σε RDA Nakamichi που φαινεται η πραγματικη διαφορα.

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1086 στις: Δεκεμβρίου 12, 2015, 23:09 »
Καλησπέρα μια  ερώτηση αγόρασα  το fiber freaks cotton blend no2  δεν το  έχω  ξανά  δουλέψει  πόσα  χιλιοστά  πρέπει  να  το  κόψω για να το  περάσω σε  2,5mm coil ? Γιατί  είναι   πολύ  λεπτό το  KGD το κόβω  περίπου  στα  5 χιλιοστά .

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1087 στις: Δεκεμβρίου 12, 2015, 23:43 »
μετα απο πολυ καιρο πια με KGD  δεν νομιζω να αλλαξω γνωμη οτι εχτος απο τιμη ειναι και σε γευση παρα πολυ αξιοπρεπες για να μην πω αψογο .. εχω ακομα το πρωτο σακουλι που πηρα απο την αρχη του χρονου και δεν νομιζω να τελειωσει και μετα απο 2 χρονια ... χαχχαχχα βεβαια εχω δοκιμασει και πολλα αλλα στο ενδιαμεσο αλλα δεν με κρατησαν // εχτος απο το dracon  που λετε ... που δεν το εχω δοκιμασει αλλα και ουτε νομιζω προς το παρον .. και φυσικα εχω σαν ενθυμιο το τσαι του τυπου χαχαχχαα

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1088 στις: Δεκεμβρίου 19, 2015, 00:54 »
..για κάποιους που με έχουν ρωτήσει που θα βρουν το drago cotton (..και για όποιον άλλο ενδιαφέρεται), έμαθα ότι ξανά έφερε το crazy vaper..
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 19, 2015, 01:04 από Varaderum »

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1089 στις: Δεκεμβρίου 19, 2015, 01:02 »
Και όχι μόνο έφερε και VCC

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1090 στις: Δεκεμβρίου 19, 2015, 01:17 »
ρε παιδια crazyvaper.gr ειναι το site? Γιατι αν ειναι αυτο εγω το μονο βαμβακι που βλεπω να χει ειναι αυτο: http://crazyvaper.gr/index.php?route=product/product&product_id=214

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1091 στις: Δεκεμβρίου 19, 2015, 11:23 »
Αυτό είναι το site αλλά υπολειτουργεί και δεν φαίνονται όλα τα προιόντα.
Καλύτερα πάρε τηλεφωνο  ;)

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1092 στις: Δεκεμβρίου 19, 2015, 11:23 »
Ναι αυτό είναι. Πάρε ένα τηλέφωνο τον Κυριάκο και ρώτα τον (..υποθέτω ότι δεν τα έχει στο site, καθώς δεν γνώριζε πότε θα παραλάβει).

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1093 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 06:00 »
Εχθές δοκίμασα λοιπόν το drago μετά από επίσκεψη μου στον Κυριάκο και πραγματικά είναι πάαααρα πολύ καλό βαμβάκι παιδιά!! Βαβμακίλα δεν μου έβγαλε καθόλου, απορροφά ένα σκασμό υγρό,  και είναι και μπόλικο γιατί αν κάποιος δει την συσκευασία θα πει λίγο μου φαίνεται!! Το μόνο του ας πούμε μείον είναι ότι θέλει λίγο προσοχή στο πλάσιμο και στο πέρασμα στην αντίσταση για ένα νέο ατμιστή!!! Γενικός πολύ καλή επιλογή το Drago, αυτό και το Cotton bacon version 2 θεωρώ είναι από τα καλύτερα για εμένα πάντα!! Θέλω να δω και το VCC!!

Στάλθηκε από το HUAWEI MT7-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 20, 2015, 06:06 από ATMISTHS »

Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1094 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 14:07 »
Μου δόθηκε πριν καμια βδομάδα λίγο Drago για να το δοκιμάσω,σε εμένα έβγαλε έντονη βαμβακίλα και μια επίγευση καθόλου καλή που με έκανε να το βγάλω μετά απο 10 τζούρες.Ίδια περίπτωση και με το erbwick το οποίο είχε και λιπαρή αίσθηση στο χέρι.Ίσως λόγω της μη επεξεργασίας.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 247 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21686 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208874 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67508 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175709 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314524 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14956 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125904 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94788 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4793 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix