vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

57 επισκέπτες, 6 χρήστες
Mimhsdr, Doubt, bloodlessz, Jamesvep, manoslykos, Ribot

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
για την σοκολάτα αν είναι καλύτερη η άσπρη ή η μάυρη είναι σωστό το νήμα εδώ ή offtopic?

( να διαγραφει το παρών σε 5 λεπτά)

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Kotsos, γιατί δεν τα βλέπεις σωστά τα πράγματα; ε;

Αποσυνδεδεμένος ελιοτ

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας

δεν έχει σημασία αν οι μπαταρίες είναι παράλληλα i σε σειρά i αυτονομία είναι ίδια

Ψαξτο λιγο καλυτερα.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
[justify]Άπειροι ατμιστές είναι πολλοί, ακόμα και μετά από 1 ή και 2 χρόνια, (ισχύει και για πολύ παραπάνω), κι ασφαλώς συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο kotsos75. Στον νέο ατμιστή πρέπει πάνω απ’ όλα να του δοθεί: ασφάλεια/κατανόηση χρήσης, απλότητα, ευκολία/ευχρηστία. Μπορεί κάλλιστα να είναι ένα απλό ΑΙΟ ή αν μιλήσουμε για ξεχωριστά τμήματα, ένα απλό αξιόπιστο μοντ, απαραίτητα μονής μπαταρίας, κι ένας εργοστασιακός ατμοποιητής με ελάχιστα βατ ατμίσματος. Απαραίτητη η αγορά από Ελλάδα. Αναζήτηση πληροφοριών και απαίτηση για βασική ενημέρωση ασφαλούς χρήσης. [/justify]

[justify]Οι διπλές μπαταρίες απαιτούν συγκεκριμένη χρήση, συγκεκριμένους τρόπους φόρτισης, συχνή παρακολούθηση/έλεγχο, σχεδόν πάντα απαιτούνται 2 ζεύγη, αξιόπιστο εξωτερικό φορτιστή, κι ασφαλώς, επώνυμες μπαταρίες. / Το θεωρώ μεγάλο λάθος ως πρόταση κι ο λόγος είναι απλός: χρησιμοποιώ συχνότατα παντρεμένες μπαταρίες. Ε, μία και μόνο ερώτηση να μου γίνει από εξειδικευμένο χρήστη, θα αποδείξει μεγάλες παραλείψεις μου, και πολλά πολλά κενά. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
...υπαρχουν κ άλλα μονομπαταρα....  8)


Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
ισχύει! όμως.. από το να ξεπαραδιαστεί ή ακόμα χειρότερα να ξενερώσει από την ελληνική πραγματικότητα, χίλιες φορές να παραγγείλει ένα αξιοπρεπές απ 'έξω για να του μείνει παρά να επιστρέψει στο τσιγάρο! το μη χείρον βέλτιστον!

αξιοπρεπές θεωρώ ενα mod με τουλάχιστον 2 μπαταρίες, ή έστω ενσωματωμένες για αρχή όπως κάποιο evic ώστε όταν με το καλό θελήσει να ανεβάσει τα watts να του παρέχει και την άνεση να το κάνει αλλά και την ασφάλεια!!
κάτι σε EVic θα του πρότεινα για να τον καλύψει οπωσδήποτε για ένα χρόνο τουλάχιστον.
συμφωνω,αν ολα πανε καλα..αλλα πρεπει να γνωριζει ο νεος για να μην βρεθει προ εκπληξεων,μην του λεμε την ροδινη πλευρα μονο,αυτη την στιγμη υπαρχει απαγορευση οποτε ο καθε ενας παιρνει τα ρισκα του,ειναι επιλογη του,οσο για το να παρει με το καλημερα ενα mod με τουλαχιστον 2 μπαταριες οπως λες ειναι καπως να το πεις σε εναν νεο....προσωπικα θα τον εστελνα σε ενα πικο και τελος....απλα εχουμε διαφορετικες γνωμες,την καλημερα μου...

Αποσυνδεδεμένος LPD

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Μην ξεχνάμε πως και το αρχικό budget κάποιου που πάει να δοκιμάσει το Η/Τ δεν είναι και τεράστιο και συνήθως οι περισσότεροι δεν επενδύουν, αρχικά τουλάχιστον, σε κάτι άνω του μετρίου, κυρίως επειδή δεν γνωρίζουν τι και πως και αν πραγματικά θα τους βοηθήσει να κόψουν εντελώς το κανονικό. 
Προσωπικά, άρχισα μ'ένα AIO και αφού είδα πως δεν ζητάω κανονικό και το AIO μου βγήκε λίγο τζαναμπέτικο, επένδυσα σε κάτι καλύτερο. Μετανιώνω λιγάκι που δεν πήρα το διμπάταρο alien τότε αλλά δεν σημαίνει πως και το Pico δεν με καλύπτει. Τουναντίον, θα'λεγα. Όμως, επανερχόμενος στο αρχικό point, αν έπαιρνα το alien θα χρειαζόμουν και ανάλογο φορτιστή, και ζεύγη μπαταρίες, τα οποία θα προσέθεταν ένα σημαντικό ποσό στον ήδη περιορισμένο προυπολογισμό.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Nα σας φτιάξω ένα πακετάκι ??

ΜΟΝΤ

ATMOΣ

COILS x 5

ΥΓΡΑ 3x10 1 week

Τotal = 88 ευρώ.  

Το δια ταύτα είναι ότι το αρχικό μπάτζετ σε τέτοια σετάκια οικονομικά δεν μορεί να είναι κάτω των 50-60 ευρώ. Ευχαριστώ


Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Τα coils διόρθωσε savo. Δεν κάνουν για τον ατμοποιητή.  (με αυτά)

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Πολύ σωστά ευχαριστώ.
Το νοημα νομίζω το πιάσαμε. Ο στόχος είναι ένας και δεν πρέπει να κοιτάμε τα οικονομικά μεγέθη τουλάχιστον σε αυτή την φάση.
Μ ένα κατοστάρικο ξεκινάς αξιοπρεπέστατα.

Αποσυνδεδεμένος Sam89

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
  • RΕSISTANCE IS FUTILE if <1Ω
Χαίρεται! Θα ήθελα να συστήσω σε μια φίλη στο άτμισμα κάνοντας της δώρο ένα ΗΤ. Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε να διαλέξω; :confused1:
Από GB έχω ξεχωρίσει αυτά αλλά προσωπικά δεν έχω πιάσει στα χέρια μου ποτέ μπαταρία και εργοστασιακό ατμοποιητή οπότε δεν έχω ιδέα

εδώ 1  εδώ 2  εδώ 3  εδώ 4  

(Δεν υπάρχει θέμα όσον αφορά την αγορά απο GB απλά συνήθως εκεί βρίσκω τις καλύτερες τιμές)

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Από εμπειρίες φιλων, ούτε εγώ τα έχω δοκιμάσει, νομίζω το 2 είναι εξαιρετικό. Δες όμως λίγο το χρωματάκι. Μαύρο σε γυναίκα?

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
SAM89 http://www.montecristo-shop.gr/joyetech_ego_aio_colors εδώ είσαι
κατά προτίμηση το dazzling :yes:
23 ευρώ από Ελλάδα ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Οδηγός παρασκευής υγρών ατμίσματος (D.I.Y.) Ιδιοκατασκευές υγρών 40 38024 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:02
από Jamesvep
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 238 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21007 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281880 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208024 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66338 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174934 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14585 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124998 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93719 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem