vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

500 επισκέπτες, 2 χρήστες
dkostas, Mimhsdr

Twitter

Joyetech CUBIS

Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #540 στις: Απριλίου 15, 2016, 17:43 »
Την 1,5 σε power, τις υπόλοιπες και σε TC αλλά πιο πολύ power και αυτές. Η 1,5 πάντως εξαιρετική (για μένα πάντα), πολύ καλό χτύπημα... Αν μου έλεγες αναγκαστικά να διαλέξω μία από τις 3 αυτή θα διάλεγα

Αποσυνδεδεμένος MeetYourVapers

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #541 στις: Απριλίου 16, 2016, 00:43 »
Επειδή δεν έχω ιδέα πως μπορεί να μοιάζει μια αντίσταση μετά απο αρκετή χρήση, άνοιξα την 1.5 μετά απο χρήση 8 ημερών και περίπου 5ml/μέρα.

Αυτή η μαυρίλα που αφήνει το clapton είναι φυσιολογική;

Να σημειώσω οτι τη δούλευα στα 14W και χρησιμοποιούσα ιδιοκατασκευασμένα υγρά με συνολικό ποσοστό αρωμάτων 5%

Σε μια βδομάδα θα ποστάρω και φωτογραφίες της 0.6ss που έβαλα σήμερα.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #542 στις: Απριλίου 16, 2016, 01:05 »
Ναι, υπό κάποιες συνθήκες είναι φυσιολογική η μαυρίλα.
Αυτή εξαρτάται κυρίως από το υγρό που χρησιμοποιείς.
Άλλα υγρά αφήνουν "μάκα" στα πρώτα 2ml και άλλα αφήνουν μετά από... 30ml
Επίσης το πόση "μάκα" υα μείνει στο σύρμα διαφέρει από υγρό σε υγρό, και δεν υπάρχει κάποιος κανόνας.

Αυτό που δεν είναι "φυσιολογικό" είναι να αλλάζεις αντίσταση μετά από 40ml.
Οι περισσότεροι συνιστούν το αργότερο κάθε 30ml
και υπάρχουν υγρά που θέλουν άλλαγμα της αντίστασης σε λιγότερο κι από 20ml.

Αποσυνδεδεμένος MeetYourVapers

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #543 στις: Απριλίου 16, 2016, 01:58 »
Ποιοι το συνιστούν; Σχετικά καλά δούλευε πάντως ακόμα.

Αυτό που με παραξένεψε είναι ότι η μαυριλα ήταν μόνο στο κομμάτι του κλαπτον, το υπόλοιπο σύρμα ήταν μία χαρά, όπως και το βαμβάκι που αντιστοιχούσε εκεί.

Γι' αυτό θέλω να δω και την ss που είναι σκέτο σύρμα σε τι κατάσταση θα είναι μετά από 1 βδομάδα γιατί εμένα αυτή η μαυριλα δε μου άρεσε..

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 17, 2016, 11:51 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #544 στις: Απριλίου 16, 2016, 09:20 »
Ούτε εμένα μου άρεσε δεν ειχα ιδέα πως μπορει να γινει έτσι μια αντίσταση



Sent from my iPhone using Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 17, 2016, 11:52 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3874
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #545 στις: Απριλίου 16, 2016, 10:06 »


Αυτό που με παραξένεψε είναι ότι η μαυριλα ήταν μόνο στο κομμάτι του κλαπτον, το υπόλοιπο σύρμα ήταν μία χαρά, όπως και το βαμβάκι που αντιστοιχούσε εκεί.
Έπιασε μάκα μόνο το Clapton γιατί μόνο εκεί γίνεται ατμοποίηση. Το άλλο σύρμα που βρίσκεται στις άκρες είναι χωρίς αντίσταση και δεν ζεσταίνεται καθόλου.



Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #546 στις: Απριλίου 16, 2016, 14:00 »
Το θεμα ειναι να μην ρουφας και εσυ κατι απο αυτη τη μακα..που δεν ξέρουμε πόσο επιβλαβής ειναι


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #547 στις: Απριλίου 20, 2016, 11:37 »
Καλημέρα σας.
Χθες το βράδυ αγόρασα απο την e-cig (Παλλήνη) το pico 75 και ο πωλητής με έψησε να πάρω τον κουμπή αντί του δέλτα 19 που είχα βάλει στο μάτι, λόγω της αρμονικής συνύπαρξης με δυο δέλτα 16.
Τι το ήθελα???? Μπουρμπουλήθρες, υποτροφοδοσίες, καμμένα και απο γεύση μηδέν!!!! Κοτσάρω πάνω τον 16 με το ίδιο υγρό, όλα τέλεια!! Κουμπής και δ16 με ίδιες αντιστάσεις (1,5Ω) και ίδια W (11). Kαμμία σχέση!!! Ο Δέλτα ανώτερος σε όλα.
Βρίσκω το παρόν νήμα και το διαβάζω όλο απο την αρχή. Έκανα όλες τις αλχημείες που αναφέρουν οι φίλτατοι συμφορουμίτες και κάπως έστρωσε η κατάσταση σε ότι αφορά στις μπουρμπουλήθρες και τις υποτροφοδοσίες, αλλά η γεύση....δεν!!!! Σημειωτέον οτι δοκίμασα όλες τις αντιστάσεις με τα ρεύματα που δίνει η Joytech για τον ατμοποιητή.
Απογοήτευση......
Σε μια εποχή που η απλότητα και η αποτελεσματικότητα είναι το παν, πιστεύω οτι η joytech έκανε ένα βήμα πίσω.
Συρτάρι απο μένα και πάμε για την δοκιμασμένη λύση των Delta ;)
υ.γ: Το pico φανταστικό!!!

Αποσυνδεδεμένος dimitris71

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #548 στις: Απριλίου 20, 2016, 16:19 »
Για εμενα τουλάχιστον από τους καλυτερους εργοστασιακούς ατμοποποιητες...καλο χτυπημα και ατμος - πολύ καλη γευση τουλάχιστον με nobacco & f.a υγρα  που την εχω δοκιμασει....top για καποιον που ξεκιναει το ατμισμα τωρα....τον δουλευω σε vtc mini στα 12 w σε p.mode.....από τις Clapton 1 - 1.5 Ω είναι οκ !!!!! η 0.5 χαλια για εμενα.....(μαζι  με το kayfouni όταν βαριέμαι να τον στησω και θελω κατι γρηγορο) αποτελει μια τιμια επιλογή...και σε καλη τιμη :) :D

Αποσυνδεδεμένος PanCivi

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • I never told the truth so I can never tell a lie.
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #549 στις: Απριλίου 20, 2016, 22:34 »
Όλα ωραία και καλά ως τη στιγμή που κόπηκε το oring απο τη ρύθμιση του αέρα :angry_orange: στη διαδικασία πλυσίματος.Μια λύση δόθηκε  παραπάνω(απαντηση 530) .Η εδώ αντιπροσωπεία λέει θα φέρει σύντομα και παραπεμπει στα εδω καταστηματα της μηπως βρεθει κατι.Αυριο θα παω και θα σας πω(γραψω).
Xμμ,ψάχνοντας υπάρχει και αυτή η λύση εδω.






Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #550 στις: Απριλίου 20, 2016, 22:39 »
Υπάρχει κι αυτό, αλλά προφανώς θα αργήσει να έρθει...

Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #551 στις: Απριλίου 21, 2016, 12:45 »
Καλημέρα παιδιά! 
Πλέον κλέινω μια εβδομάδα με τον Cubis...έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος, αλλά υπάρχει κάτι που με ξενίζει να σας πω την αλήθεια!!! Χρησιμοποιώ πάντα τις BF-Clapton 1.5Ohm (στα 9.5-10W)...και συχνά (για διάστημα μιας εβδομάδας) μου έχουν βγάλει ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ καμενίλα..(όπως και μόλις τώρα, και για αυτό αποφάσισα να γράψω από τα νεύρα μου  :( ). Ατμίζω περίπου 5ml την ημέρα...και έχω αλλάξει 4 αντιστάσεις σε μια εβδομάδα (σε περίπτωση που κάποια ήταν ελλατωματική!). Αυτό σημαίνει 35ml σε μια εβδομάδα...με ~9ml ανά αντίσταση, το οποίο μου φαίνεται πολύ λίγο, όταν διαβάζω ότι μια Clapton πρέπει να βγάζει περίπου ~30ml. Έχετε να προτείνετε κάτι? διάβασα το ποστ #524 και το ακολουθώ, και δεν έχω προβλήματα με υπερτροφοδοσία ή μπουρμπουλήθρες....αλλά ΔΕΝ παλεύεται η καμενίλα στις ~2 ημέρες!!! 

Αποσυνδεδεμένος vaper

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #552 στις: Απριλίου 21, 2016, 13:05 »
Είμαι ο άνθρωπος σου! θα σου λύσω το πρόβλημα του καμμένου με μια απλή κίνηση. Λοιπόν έχουμε και λέμε. Πρώτον η αιτία του καμμένου δεν είναι το υπερβολικό σφίξιμο στο καπάκι. Μερικοί λένε πως έτσι το ορινκ, ξεχιλώνει και κλείνει τις τρυπες εισαγωγής του υγρού. Δεν είναι αυτό. Το πρόβλημα δημιουργειται απο μικρές φυσαλίδες αέρα, οι οποιες εγκλωβίζονται στους θαλάμους εισαγωγής του υγρου προς τον χώρο που βρίσκετα το βαμβακι. Ετσι λοιπόν, αυτες οι φυσαλίδες μπλοκαρουν την τρφοδοσία και τρως καμμενο.   
Η λύση είναι να φυσας δυνατα 3-4 φορές μέσα στον ατμοποιητή. Δηλαδή το αντίθετο απο το να τραβάς τζούρα. Αμέσως θα δεις τις φυσαλίδες να φεύγουν απο την βάση της κλαπτον και να ανεβαίνουν πάνω, σαν τις φυσαλίδες τις κοκα κολας ενα πράμα. Αμέσως μετα θα δείς  δείς, πως οταν ατμίσεις θα πάρεις μια υπέροχη τζουρα με γευση και ντουμανι. Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος Sotis76

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #553 στις: Απριλίου 21, 2016, 14:58 »
Καλησπέρα φίλε μου και εμένα η Clapton στα 4 ml μου έφερε καμένο και μιας και δεν είχα άλλη πήγα σε ενα κατάστημα nobacco και πήρα μια με το λογότυπο τους που δίνουν για το cupa αντίγραφο του cubis την έχω τώρα 25 ml και καθόλου καμένο

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vaper

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech CUBIS
« Απάντηση #554 στις: Απριλίου 21, 2016, 15:18 »
Αν σου βγάλει πάντως υποτονικό ντουμάνι ή και αλλοιωμένη γεύση, κάνε αυτό που περιέγραψα. Θα σωθείς.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275859 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13982 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9328 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9340 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364