vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

199 επισκέπτες, 3 χρήστες
bloodlessz, Jorge, 2Fdeal

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος nikossalonika

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7830 στις: Απριλίου 05, 2016, 22:44 »
4.2 ε? Εγώ σε 2 αντιστάσεις που άλλαξα τον έβαζα μέχρι 4,8 για δοκιμή.. μάλον τους έκαψα εγω :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7831 στις: Απριλίου 05, 2016, 23:02 »
4.2 ε? Εγώ σε 2 αντιστάσεις που άλλαξα τον έβαζα μέχρι 4,8 για δοκιμή.. μάλον τους έκαψα εγω :hmmm: :hmmm:
@nikossalonika δεν είναι και ο μέγας κανόνας ότι ντε και καλά έφταιξε αυτό. Αυτές οι αντιστάσεις δεν είναι δα και τόσο απροβλημάτιστες. Κυριώς ναι δεν μπορούν να αντέξουν τα τρελά τα ρεύματα,. αλλα αυτό θα το είχες καταλάβει πριν σου έρθει καμένο Είτε υγρά στο στόμα είτε με μειωμένο ατμό κλπ.
 Ψάχνουμε μια χρύση τομή μεταξύ ρευμάτων αντοχής και σε τι set up όλο αυτό.  Πρέπει να ξεκουράζονται και κανα δίλεπτο αυτές οι αντιστάσεις. Μπορεί να είναι ελατωματική η να μην έχουν βιδωθει σωστά.Πολλοι οι λόγοι, οπότε κοιτάμε να είμαστε σε αυτά τα όρια των volts για να πάμε δια της ατόπου.

Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7832 στις: Απριλίου 05, 2016, 23:06 »
Και έρχεται η άσχετη ερώτηση... :)
Μιας και ο καιρός έχει φτιάξει για τα καλά και βαδίζουμε καλοκαιράκι, υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τα η.τ από θέμα υγρών, μπαταρίας κτλ κάτω από ήλιο, ή να το πούμε απλά στην παραλία?

Αποσυνδεδεμένος nikossalonika

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7833 στις: Απριλίου 05, 2016, 23:18 »
@nikossalonika δεν είναι και ο μέγας κανόνας ότι ντε και καλά έφταιξε αυτό. Αυτές οι αντιστάσεις δεν είναι δα και τόσο απροβλημάτιστες. Κυριώς ναι δεν μπορούν να αντέξουν τα τρελά τα ρεύματα,. αλλα αυτό θα το είχες καταλάβει πριν σου έρθει καμένο Είτε υγρά στο στόμα είτε με μειωμένο ατμό κλπ.
 Ψάχνουμε μια χρύση τομή μεταξύ ρευμάτων αντοχής και σε τι set up όλο αυτό.  Πρέπει να ξεκουράζονται και κανα δίλεπτο αυτές οι αντιστάσεις. Μπορεί να είναι ελατωματική η να μην έχουν βιδωθει σωστά.Πολλοι οι λόγοι, οπότε κοιτάμε να είμαστε σε αυτά τα όρια των volts για να πάμε δια της ατόπου.

savo είχα προσέξει μειωμένο ατμό αλλά νόμιζα ότι ήταν ιδέα μου. ασε που της είχα πιεί το αίμα με συνεχόμενες τζούρες και πολύ ζόρισμα. μαθαίνω ακόμα πως να χρησιμοποιώ η.τ. οπότε τέτοια θα μου συμβαίνουν...και φυσικά θα σας ρωτάω και εδώ αφού θεωρώ τη βοήθειά σας πολύτιμη γιατί άλλο να ρωτάς άτομα γνώστες που δεν έχουν κέρδος από τις απαντήσεις που θα δίνουν και άλλο πωλητές σε καταστήματα :D :D

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7834 στις: Απριλίου 05, 2016, 23:27 »
Και έρχεται η άσχετη ερώτηση... :)
Μιας και ο καιρός έχει φτιάξει για τα καλά και βαδίζουμε καλοκαιράκι, υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τα η.τ από θέμα υγρών, μπαταρίας κτλ κάτω από ήλιο, ή να το πούμε απλά στην παραλία?

KAMIA μπαταρια δεν πρεπει να τη βαραει ο Ηλιος. 
Αυτο δεν εχει να κανει μονο σε αυτες που χρησιμοποιουνται για τα ΗΤ αλλα ειναι γενικος κανονας

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7835 στις: Απριλίου 05, 2016, 23:36 »
savo είχα προσέξει μειωμένο ατμό αλλά νόμιζα ότι ήταν ιδέα μου. ασε που της είχα πιεί το αίμα με συνεχόμενες τζούρες και πολύ ζόρισμα. μαθαίνω ακόμα πως να χρησιμοποιώ η.τ. οπότε τέτοια θα μου συμβαίνουν...και φυσικά θα σας ρωτάω και εδώ αφού θεωρώ τη βοήθειά σας πολύτιμη γιατί άλλο να ρωτάς άτομα γνώστες που δεν έχουν κέρδος από τις απαντήσεις που θα δίνουν και άλλο πωλητές σε καταστήματα :D :D
Kαι εγώ στραβάδι είμαι φίλε και συνεχίζω να μαθαίνω όπως όλοι μας. Ρωτώντας πας στην πόλη. Είδα μια αντίσταση 1,8 δεν θυμάμαι τώρα ποια, και μέσα είχε ένα συρματάκι σε σχήμα υ !! Όλα είναι σχετικά δηλαδή. Σήμερα έστησα μια αντίσταση με πολύ χοντρό σύρμα τετραπλό που βγήκε 0,35 και κάποια στιγμή πήρα καμένο χωρίς να είμαι καν πάνω από τα 3,7 volt. :hmmm: :hmmm:
Tέλος πάντων έδω η κοινότητα είναι πολύ δυνατή και ανταλλάσωντας εμπειρίες μαθαίνουμε όλο και περισσότερα πράγματα. Και σαφώς δοκιμάζοντας και εμεις οι ιδιοί, σιγά σιγά διαμορφώνουμε μια εικόνα για τα μπιμπλίκια που χρησιμοποιούμε.

Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7836 στις: Απριλίου 06, 2016, 02:21 »
Και έρχεται η άσχετη ερώτηση... :)
Μιας και ο καιρός έχει φτιάξει για τα καλά και βαδίζουμε καλοκαιράκι, υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τα η.τ από θέμα υγρών, μπαταρίας κτλ κάτω από ήλιο, ή να το πούμε απλά στην παραλία?

Αυτό το άγχος έχω και εγώ!! Και ακόμα περισσότερο για μένα που κάνω και κάμπινγκ!!
Και φυσικά η μπαταρία που θα θέλει κάθε μέρα φόρτιση....Είχαμε το κινητό,τώρα έχουμε και το τσιγάρο!   :-\

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7837 στις: Απριλίου 06, 2016, 02:26 »
Εγώ θα 'λεγα περίπου την ίδια προσοχή που δίνεις στο κινητό το καλοκαίρι, χρειάζεται και το mod ή οι μπαταρίες του.
Γενικά όλα στη σκιά. Και τα υγρά. Ο ήλιος όταν βαράει κατακούτελα δεν κάνει σε τίποτα καλό.
Όσο για τη φόρτιση, πάρτε έναν φορτιστή που φορτίζει 2 ή 4 μαζί, και τις ανάλογες μπαταρίες.

Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7838 στις: Απριλίου 06, 2016, 02:36 »
Δεν δίνω ιδιαίτερη προσοχή στο κινητό. Απλά προσέχω να μην το βαράει ο ήλιος,το βάζω πχ μέσα σε μία τσάντα,κάτω από καμιά πετσέτα κτλπ.
Φορτιστή φορητό εννοείς,με μπαταρία? powerbank?

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7839 στις: Απριλίου 06, 2016, 02:42 »
Πρίζας εννοώ. Να φορτίζεις π.χ. κάθε δεύτερο βράδυ 4 μαζί.
Τώρα για powerbank, πρέπει να 'χει θύρα USB το μοντάκι σου και να φορτίζει απ' αυτήν, Και βέβαια θέλει από τα πολύ μεγάλα Powerbanks, γιατί κάποια μικρά έχουν ζουμί όσο και η μπαταρία του mod.

Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7840 στις: Απριλίου 06, 2016, 02:56 »
Έχω ένα μικρό powerbank και φορτίζει το κινητό μου 2 φορές! Ίσως πάρω και ένα μεγάλο αλλά μετά θα θέλουν αυτά φόρτισμα και κάνουν πολλές ώρες.
Έχει usb το modάκι,το istick40 έχω.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7841 στις: Απριλίου 06, 2016, 03:11 »
Με το 40άρι αναγκαστικά Powerbank γιατί δε βγαίνει η μπαταρία να μπει σε φορτιστή και να 'χεις 3-4 να τις αλλάζεις.
Με ένα πολύπριζο φορτίζεις και το μοντάκι και το powerbank. Έτσι μπορεί να σε βολέψει κι αυτό που έχεις.

Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7842 στις: Απριλίου 06, 2016, 03:35 »
Αν είμαι σε οργανωμένο κάμπινγκ,ναι! Αν είναι σε μία παράλια,δηλαδή ελεύθερο που κάνω συνήθως εκεί τα πράγματα είναι πιο δύσκολα!
Θα δω,κάπως θα την βρω την άκρη! Απλά το έχω ένα άγχος,που με τα κανονικά τσιγάρα δεν είχα. Ούτε με το κινητό γιατί δεν το χρησιμοποιώ στις διακοπές,μόνο σε περίπτωση ανάγκης! 

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7843 στις: Απριλίου 06, 2016, 04:16 »
Η καλύτερη επιλογή είναι να πάρεις ένα μοντακι με αποσπωμενη μπαταρία . Με έναν εξωτερικό φορτιστή φορτίζεις από πριν και τις κουβαλάς μαζί σου .για παράδειγμα αν θα λείπεις 4 μέρες φορτισε από πριν 3 μπαταρίες και πάρτες μαζί σου στα κουτάκια τους. Αυτό σε περίπτωση που δεν θα έχεις καμιά πρόσβαση σε Μπριζα. Αν μπορέσεις να βρεις τότε πάρε μαζί σου και τον εξωτερικό φορτιστή ώστε να κάνεις την δουλειά σου .άλλη λύση είναι να πάρεις ένα Μοντ με μεγάλη χωρητικότητα. Αν παίζεις και σε χαμηλά βαττ μπορεί να σε κρατήσει και 2-3 μέρες .όλες αυτές οι λύσεις δυστυχώς απαιτούν κάποια έξοδα αλλά σκέψου πόσο αξίζει να είσαι αραχτός στην αιώρα δίπλα στην θάλασσα και να ατμιζεις το καλοκαιρινό δροσιστικό σου υγρό :)))

Απόστολος


Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7844 στις: Απριλίου 06, 2016, 11:55 »
Ναι βρε παιδιά αλλά στην παραλία πχ τι γίνεται? Εννοείται ότι δεν θα το έχεις φόρα παρτίδα για ηλιοθεραπεία, αλλά ακόμη και στη σκιά σε τσάντα με τόση ζέστη μην έχουμε καμιά αλλιώση στο υγρό (το απλό) μέχρι και πρόβλημα ασφάλειας ιδίως σε μοντ με μεγάλες μπαταρίες...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92670 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:53
από Tem
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3815 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1060 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172706 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278082 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15520 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9538 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43758 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 482 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex