vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

261 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος apolpat

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3630 στις: Ιουλίου 21, 2013, 01:33 »
Καλησπέρα και ευχαριστώ!Δηλαδή το λες αυτό ακόμα και αφού η pg της atmos lab δεν αναφέρει νερό στα συστατικά της..
Θα αναφέρω εμπειρίες!!

Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3631 στις: Ιουλίου 21, 2013, 02:39 »
Παιδια , επειδή πρόσφατα γύρισα στο ητ, έχω χάσει επεισόδια με τις εξελίξεις των ατμοποιητων. Είμαι ακόμη στην εποχή των egot.  Δεν ξέρω αν φαίνονται οι φωτο ( ανέβασα απο iPad ) αλλα μπορείτε να μου πείτε ποιους έχω;μπροστά στον κάθε ένα είναι η κεφαλη του. Ο μεγάλος που είναι ξάπλα  είναι σίγουρα ο pro tank. Ο μεσαίος (μαύρος) πρέπει να είναι ο evod. Αυτόν τον ροζ μου τον έστειλαν δώρο σε μια παραγγελία . Ποιος διάολο είναι;
Και μη γελάνε οι παλαιότεροι  ;D  Είπα, έχω χάσει επεισόδια . Επίσης όταν τους πλενουμε , καινούριους η χρησιμοποιημενους, τους βάζουμε οπως είναι κάτω απο τη βρύση οπως και τις κεφαλές και τους αφήνουμε να στεγνωσουν; Έτσι απλα;
Και κάτι τελευταίο . Οι κεφαλές κανενός δεν ταιριαζουν στον άλλο, αν και μοιάζουν. Αν βγάλω το πλαστικό ή σιλικονάκι( δεν ξέρω τι είναι) απο την κεφαλη του μαυρου( πιθανότατα evod) , θα βιδωνει στο pro tank η θα την κατάστρεψε έτσι;


Σε εμένα τουλαχιστον δε φαίνονται οι φωτο. Αν και όταν τις έβαλα στο μυνημα φαινόταν...






Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3632 στις: Ιουλίου 21, 2013, 02:41 »
Δυστυχως σε μενα τουλαχιστον δεν φαινονται οι φωτος.

Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3633 στις: Ιουλίου 21, 2013, 02:45 »
Το ξέρω φίλε , το έγραψα στην τροποποίηση... Ευχαριστω πάντως .α, μήπως ξέρεις για το πλύσιμο; Δεν ξέρω αν βοηθάει, αλλα ο ροζ που γράφω είναι σαν τον evod( που λέω εγω) σε μέγεθος, απλα το επιστομιο δε στενεύει καθόλου. Εχει ομοιομορφο άνοιγμα. Επίσης η κεφαλη του εχει πιο μακρύ σιδερακι
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 21, 2013, 02:51 από ROD »

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3634 στις: Ιουλίου 21, 2013, 02:52 »
Τωρα ειδα την τροποποιηση.
Αν ειναι οντως ο evod και ο protank που χρησιμοποιουν τις ιδιες κεφαλες, οταν ειναι καινουργιοι ενα περασματακι με ζεστο νερο (οχι καυτο) τα τανκακια και στεγνωμα (άλλοι χρησιμοποιουν και υγρο πιατων με πολυ καλο ξεβγαλμα μετα, εγω δεν...). Οι κεφαλες, πρωτη φορα, ενα περασμα κατω απο τη βρυση με ζεστο νερο, οπως παραπανω. Χρησιμοποιημενες, βγαζουμε το μεταλλικο καπελακι τους, και τα δυο φυτιλακια χωρις αντισταση, τα περναμε ολα με ζεστο νερο μεχρι να ασπρισουν, ταμποναρουμε στοργικα με ενα χαρτομαντηλο να φυγει το πολυ νερο και επανασυναρμολογουμε.

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3635 στις: Ιουλίου 21, 2013, 10:42 »
... βγαζουμε το μεταλλικο καπελακι τους, και τα δυο φυτιλακια χωρις αντισταση, τα περναμε ολα με ζεστο νερο μεχρι να ασπρισουν, ταμποναρουμε στοργικα με ενα χαρτομαντηλο να φυγει το πολυ νερο και επανασυναρμολογουμε.


Συγνώμη για την επέμβαση αλλά λόγω γραφής , τα φιτίλια δε τα βγάζεις
Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις να καθαρίσεις με βότκα τα υπόλοιπα μέρη, σε εμένα καθαρίζει σχεδόν τα πάντα (μυρωδιες κλπ)

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3636 στις: Ιουλίου 21, 2013, 17:00 »
Μιλαω για τα δυο φυτιλακια που εχει πανω απο την αντισταση φιλε μου. Αν δεν τα βγαλεις, θα τα ...παρασυρει το ρεμα  ;D

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3637 στις: Ιουλίου 21, 2013, 20:45 »
Αν καταληξεις στο τι θες να εχεις από υγρά και να ατμιζεις, θα δεις οτι χρειαζεσαι μία-δυό βασεις και μερικα μπουκαλάκια αρωματα για να αλλάζεις γευσεις.
Θελει πειραματισμό και υπομονή και θα βρεις τι σου ταιριάζει. :thumpup:
Eίναι η ιδέα μου ή όντως συμβαίνει το παρακάτω; Όταν σε ένα έτοιμο υγρό στον ατμοποιητή ακόμη και 2.4% να είναι άν ρίξω άρωμα "σβήνει" και η γεύση και όλα και μένει μόνο του αρώματος;
Η βάση ατμίζεται πιο γρήγορα από ότι τα άλλα υγρά;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 22, 2013, 18:53 από Panos40 »

Αποσυνδεδεμένος kinhtomania

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν οι γυναίκες ήταν καλες, θα ειχε και ο Θεος μια!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3638 στις: Ιουλίου 26, 2013, 17:59 »
Καλησπερα παιδια...


16 μερες καθαρος και εχω μαθει αρκετουτσικα πραγματακια αλλα παλι ειμαι.... ψιλοασχετος!


εχω μερικες ερωτησουλες....


1) Ο evod μου φενεται πιο ψοφιος σε ατμο απο τον C4... εχω δικαιο η απλα ο δικος μου evod ειναι φολα (η θελει αλλαγη η αντισταση?)
2) Ο C4 καταπινει το υγρο η παλι ειναι φαντασια μου?
3) Υγρα απο fasttech.com ειναι ατμισιμα ή καλυτερα να τα αποφυγω?
4) Σε εναν ατμοποιητη που χρησιμοποιησα κανελα και ειναι εντονη η μυρωδια.... πως απαλλασομαι για να χρησιμοποιησω εκει αλλο αρωμα?

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3639 στις: Ιουλίου 26, 2013, 18:05 »
1. Μπορει να εχει πιο μεγαλη αντισταση? Συνηθως οι bottom coil (evod) ειναι πιο ντουμανατοι απο τους top coil (Ce4), αλλά οι τελευταιοι κατω απο τις ιδιες συνθηκες (ιδια μπαταρια ρευμα-ΩΜ αντισταση) μπορουν να φανουν πιο δυνατοι σε χτυπημα λογω της αντιστασης κοντα στο στομα.
2. Μαλλον φαντασια σου - ο ηβοντ το καταπινει εξ ισου απληστα!
3. Δεν γνωριζω δεν απαντω.
4. Ισως με πολυ καλο πλυσιμο της κεφαλης και του ατμοποιητη ολοκληρου. Απ τον ατμοποιητη θα φυγει, απο την κεφαλη ισως οχι, οποτε την αλλαζεις και κρατας αυτην για όποτε σου ξαναρθει ορεξη για κανελα.

Αποσυνδεδεμένος Amcm

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3640 στις: Ιουλίου 26, 2013, 18:28 »
Για να φύγει η μυρωδιά από την κεφαλή, μπορείς να την πλύνεις με βότκα.
Βγάλε από την κεφαλή όλα της τα πλαστικά (σημαντικό) και μετά άφησέ τη σε ένα ποτηράκι όπου έχεις βάλει τόση βότκα ώστε να καλύπτει την αντίσταση (ή κάτι με καπάκι για να μην ξεθυμαίνει η βότκα) για μερικές ώρες. Στη συνέχεια ξέπλυνέ τη με άφθονο νερό και άφησέ τη να στεγνώσει καλά. Λογικά η μυρωδιά θα έχει φύγει ή θα έχει εξασθενήσει αρκετά.
Το bonus είναι ότι με αυτόν τον τρόπο, καθαρίζουν και τα κατάλοιπα που μένουν πάνω στην αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος ΜΙΤΣ

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3641 στις: Ιουλίου 27, 2013, 11:44 »
Υγρα απο fasttech.com ειναι ατμισιμα ή καλυτερα να τα αποφυγω?



Δες τι γίνεται εδώ,

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,17668.1260.html
αν προλαβεις να πάρεις :laugh1:




Διορθωση κειμενου
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 27, 2013, 12:05 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος TerraByter

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3642 στις: Ιουλίου 28, 2013, 11:14 »
διάβαζοντας τα post για το κάθε τι που βγαίνει μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα  αλλά παντα 100% σίγουρος είσαι μόνο αν περάσει από τα χέρια σου και το δοκιμάσεις (4-7 μέρες δανικό από έναν φίλο είναι μια περίοδο που μπορεις να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα).

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3643 στις: Ιουλίου 28, 2013, 11:24 »
Καλο ειναι να παραμεινουμε στο θεμα μας παιδια  :)
Αν καποιος ενδιαφερεται για ανταλλαγες μπορει να δει και αυτο


http://vaping.gr/index.php/topic,11950.0.html


που καλως η κακως εχει ''μεινει πισω''  ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 02, 2022, 07:36 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος kinhtomania

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν οι γυναίκες ήταν καλες, θα ειχε και ο Θεος μια!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3644 στις: Ιουλίου 30, 2013, 01:02 »
ΜΙΤΣ εσυ ετοιμασου για meeting prive!


ερωτηση ασχετου νουμερο εφτα χιλιαδες εξακοσια δεκα τεσσερα...  :confused1:


εχω φαει σκαλωμα να παρω μπαταρια twist.... και ερωτω...


1) Με twist εχεις κερδος στην ποσοτητα του ατμου? Αυτος ειναι ο σκοπος? Μια απλη ego ποσα βολτ δινει σταθερα αφου δεν ρυθμιζεται? Αν δωσω λιγοτερα η περισσοτερα απο την σταθερη τι αλλαζει?


2) Καθε ατμοποιητης εχει μια αντισταση σε Ωμ... Πως ξερω μεχρι ποσα βολτ σηκωνει για να μην την καψω?




ευχαριστω παιδια




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92652 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:53
από Tem
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63459 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1059 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172706 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278071 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15519 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9536 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43750 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 481 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36509 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex