vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

270 επισκέπτες, 2 χρήστες
pngtszs1976, Jorge

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Atmistador

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2835 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 11:07 »
Χαχαχαχαχαχαχαχα! Εγώ πάλι και ως μικρό παιδάκι δεν ξύπναγα από μόνος μου πριν τις 9. Απορώ οι κόρες σου πως το καταφέρνουν! :confused1: 
Αν βρω την Giant-S της προσφοράς είναι passthrough η μπαταρία οπότε είμαι κομπλέ. Αν όχι και καταλήξω σε κάποια άλλη λύση, έχω βρει σε πατρινό μαγαζί προσφορά ego-T 650mAh με 10€ και θα την χτυπήσω για εφεδρική  ;)



Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2013, 14:52 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος greekfury

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2836 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 14:26 »
Καλησπερα σας.Θα ηθελα να επιστρεψω στην φαση του vv και επειδη εχω χασει τις εξεληξεις,τι μου προτεινετε(μεχρι 50-60 euro)
Σιγουρα το provari einai τοπ αλλα και ακριβο ταυτοχρονο....Το evic τι λεει?
Ευχαριστω εκ των προτερων

Αποσυνδεδεμένος synthercat

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2837 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 14:36 »
Καλησπέρα! Νέος ατμιστής με μελέτη και διάβασμα! Μετά απο προτροπή φίλου απόκτησα το CE5 starter kit της nexxt-on δοκίμασα διάφορα υγρά και μου άρεσε το "deluxe" γιατί έχει έντονο άρωμα.

Ερωτήσεις :
Τελικά να το έχω σε κάθετη θέση; Το είδα κάπου που λέγανε για το t2 (παρόμοιο με το CE5 μου;) και το δοκίμασα, μόλις πήγα να ατμίσω πίκρα στην γλώσσα μου απο υγρό! (Είχα γεμίσει πριν 1 λεπτό άρα αν και ήμουν προσεκτικός ίσος έκανα γκάφα) Πανικόβλητος πήγα και έπλυνα την γλώσσα μου.
Παιδιά δεν ξέρω αλλά διάβασα κάτι εδώ : http://www.ruyan.gr/nea/34-e-liquids και με έπιασε ένας μικρός πανικός

Αν δηλαδή ο γιος κατα ένα κουλό  τρόπο (πχ έτρεξε απο διαρροή το τσιγάρο μου, το πήρε στα χέρια του, έβαλε το χέρι του στο στόμα του) πάει στο στόμα του 1ml (12-18mg κάνω) υγρό κινδυνεύει να πεθάνει;
Αν ακόμα και σε εμένα πάει στο δέρμα ή στην γλώσσα (βλέπε κακή χρήση απο εμένα η τζούρα κάθετη αν είμαι στο κρεβάτι ανάσκελα) υπάρχει κίνδυνος;
Ακόμα νιώθω την γλώσσα λίγο μουδιασμένη!

Σας ευχαριστώ απο τώρα για τον χρόνο σας.

ΥΓ. Πάντος το λάτρεψα το άτμισμα παιδιά! Αν και νέως έχω καταενθουσιαστεί!

Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2838 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 14:51 »
Δεν θα παθεις τιποτα,αν παει και λιγο υγρο στην γλωσσα,Απλα πλυνε το στομα σου.Το μουδιασμα ειναι απο την περιεκτικοτητα του υγρου σε νικοτινη,αν δεν κανω λαθος.
Μεγαλη προσοχη με τα υγρα και τα παιδια !Οχι σε μερος που να μπορουν να τα βρουν ή να τα πιασουν !
Μην φοβασαι ,θα ζησεις !  :)) ;)


Καλησπερα σας.Θα ηθελα να επιστρεψω στην φαση του vv και επειδη εχω χασει τις εξεληξεις,τι μου προτεινετε(μεχρι 50-60 euro)
Σιγουρα το provari einai τοπ αλλα και ακριβο ταυτοχρονο....Το evic τι λεει?
Ευχαριστω εκ των προτερων
Μπορεις να παρεις το lava και το Vamο σ αυτη την τιμη.Και το evic ,απ οτι διαβαζω,καλο ειναι.
 

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2839 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 15:08 »
@synthercat.. 1μλ δεν ειναι τοσο μικρη ποσοτητα οσο λες (στο παραδειγμα σου οτι επιασε το η.τ. που ειχε διαρροη και πηγε στα χερια του το υγρο και μετα εβαλε τα χερια στο στομα).. φαντασου οτι αυτη η ποσοτητα υγρου ειναι περιπου η μιση ποσοτητα υγρου στον ατμοποιητη σου.. με αλλα λογια θα πρεπει ο γιος σου να ανοιξει τον ατμοποιητη και να πιει το μισο υγρο μεσα... :P
..οποτε ερχομαι και εγω στα λογια του ecigfun: Μεγαλη προσοχη με τα υγρα και τα παιδια !Οχι σε μερος που να μπορουν να τα βρουν ή να τα πιασουν !

Τα ατμιστικα υγρα ΔΕΝ ειναι για να τα πινει κανεις..ειναι μονο για ατμιση.. προφανως αν καποιος πιει το υγρο θα εχει προβλημα.. Τα καπακια ασφαλειας που εχουν τα υγρα ειναι για να προστατευσουν τα παιδια..θα πρεπει να φυλας τους ατμοποιητες σου σε σημειο που δεν εχει προσβαση το παιδι..
Εχε υποψιν σου, οτι ο κινδυνος που αναφερεις ισχυει για παρα πολλα πραγματα στο σπιτι, απο το απορυπαντικο μεχρι τα καλωδια ρευματος..ο γονειος πρεπει να προσεχει σε τι εχει προσβαση ενα μικρο παιδι και που μπορει να βαλει τα χερια του ή τι μπορει να βαλει στο στομα του.

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2840 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 15:09 »
Καλησπέρα! Νέος ατμιστής με μελέτη και διάβασμα! Μετά απο προτροπή φίλου απόκτησα το CE5 starter kit της nexxt-on δοκίμασα διάφορα υγρά και μου άρεσε το "deluxe" γιατί έχει έντονο άρωμα.

Ερωτήσεις :
Τελικά να το έχω σε κάθετη θέση; Το είδα κάπου που λέγανε για το t2 (παρόμοιο με το CE5 μου;) και το δοκίμασα, μόλις πήγα να ατμίσω πίκρα στην γλώσσα μου απο υγρό! (Είχα γεμίσει πριν 1 λεπτό άρα αν και ήμουν προσεκτικός ίσος έκανα γκάφα) Πανικόβλητος πήγα και έπλυνα την γλώσσα μου.
Παιδιά δεν ξέρω αλλά διάβασα κάτι εδώ : http://www.ruyan.gr/nea/34-e-liquids και με έπιασε ένας μικρός πανικός

Αν δηλαδή ο γιος κατα ένα κουλό  τρόπο (πχ έτρεξε απο διαρροή το τσιγάρο μου, το πήρε στα χέρια του, έβαλε το χέρι του στο στόμα του) πάει στο στόμα του 1ml (12-18mg κάνω) υγρό κινδυνεύει να πεθάνει;
Αν ακόμα και σε εμένα πάει στο δέρμα ή στην γλώσσα (βλέπε κακή χρήση απο εμένα η τζούρα κάθετη αν είμαι στο κρεβάτι ανάσκελα) υπάρχει κίνδυνος;
Ακόμα νιώθω την γλώσσα λίγο μουδιασμένη!

Σας ευχαριστώ απο τώρα για τον χρόνο σας.

ΥΓ. Πάντος το λάτρεψα το άτμισμα παιδιά! Αν και νέως έχω καταενθουσιαστεί!
σαφως και υπαρχει προβλημα με τα παιδια.....διοτι ολες οι ουσιες πανε αναλογα το βαρος..εσυ αν πιεις λεμε 1 μλ νικοτινη το πολυ πολυ να νιωσεις ζαλαδα.....για το παιδι ομως που εχει το 1/3 η 1/4 του βαρους ενηλικα η δοση αυτη ειναι ακρως επικυνδινη....αυτη την στιγμη δεν ειμαι προχειρος να σου βρω το λινκ που λεει το τι συμβαινει.....υπαρχει καπου στο φορουμ νομιζω .......παρολαυτα τα υγρα μακρυα απο παιδια.......
επισης την νικοτινη δεν χρειαζεται να την πιεις...κανει απορροφηση και απο το δερμα....

Αποσυνδεδεμένος greekfury

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2841 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 15:52 »


Μπορεις να παρεις το lava και το Vamο σ αυτη την τιμη.Και το evic ,απ οτι διαβαζω,καλο ειναι.


WARNING for Vamo SS users...PLEASE READ!

I have seen at least a couple of recent posts regarding the battery spring on the new Stainless Steel Vamo. From all indications, it appears that the new thick spring has a high resistance and is causing not only a loss of power to the atomizer but a dangerous situation where the spring becomes hot. This heat could cause your battery to fail catastrophically and that ain't good, folks!</blockquote>
</blockquote>Ισχυει κατι τετοιο??</blockquote>

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2842 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 16:01 »
Που το διάβασες αυτό?

Αποσυνδεδεμένος greekfury

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2843 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 16:20 »
Που το διάβασες αυτό?


http://www.e-cigarette-forum.com/forum/vamo/366050-warning-vamo-ss-users-please-read.html


ειναι το πρωτο πραγμα που εμφανιζει το google αν γραψεις vamo ss

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2844 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 17:53 »
Το ελαττωματικό ελατήριο του Vamo στις καινούριες παρτίδες έχει ήδη αντικατασταθεί εργοστασιακά, στις παλαιότερες το στέλνουν τα μαγαζιά -τουλάχιστον το Healthcabin- δωρεάν στους πελάτες τους...
 
 
Το καινούριο ελατήριο είναι αυτό: http://www.vapeescape.co.uk/vamo-replacement-spring~487 ...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 15, 2013, 00:42 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος synthercat

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2845 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 18:26 »
Σας ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις σας!
Το άφησα σε όρθια στάση το φύσηξα πάνω σε χαρτί και καθάρισε.
Συνεχίζω με περηφάνια να ατμίζω !!

Αποσυνδεδεμένος panmar73

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2846 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 18:28 »
Καλησπερα σε ολους τους φιλους. Η ερωτηση μου ειναι η εξης :
Πως δουλευει ενα mod σε σχεση με τους ατμοποιητες; Δηλαδη ποσα βολτ βαζουμε στο μοντ για ατμοποιητη 1,8 ή 2,8 παραδειγμα;
Παιδια η απαντηση μπορει να εχει δοθει αλλα ακομη δεν ξερω που να ψαξω!!!!
Ευχαριστω πολυ!

Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2847 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 18:53 »
Αναλογα και την δυναμη που βγαζει το καθε μοντ.
Μπορεις να ξεκινησεις απο τα 3,5βολτ και να ανεβαινεις ,μεχρι εκει που να σε ικανοποιει η γευση ή το χτυπημα,αρκει να μην παρεις καμμενο  :)

edit: για τον ατμοπ με 1,8 αντισταση,πιστευω και στα 4 βολτ εισαι καλα.
Ο 2,8ωμ περνει και λιγο παραπανω.
Με δοκιμες θα το βρεις  ;)

Αποσυνδεδεμένος George X

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2848 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 19:00 »
Λέγοντας mod μάλλον εννοείς κάτι σε VV mod.
Η απάντηση είναι απλή...
Το θετικό σε ένα VV mod είναι ότι το βάζεις να δουλεύει εκεί που σε ευχαριστεί περισσότερο ο εκάστοτε ατμοποιητής σου.
Αυτός είναι ουσιαστικά και ο λόγος ύπαρξης τέτοιων mod.
Δε υπάρχει πρέπει, βάζεις όσα βολτ σε ικανοποιούν.

Αποσυνδεδεμένος nikosfts

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari+Dca
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2849 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 21:29 »
προσωπικά με 1,8ωμ παίζω από 3,4 - 3,7 έχει πολύ καλή γεύση... με 2,8 πάω 4 - 4,2
..με δοκιμές πάντως θα βρεις αυτό που σου ταιριάζει....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92664 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:53
από Tem
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63459 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1059 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172706 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15520 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9538 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43750 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 481 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex