vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

266 επισκέπτες, 5 χρήστες
aetolofitis, Jorge, dkostas, KORG N364, camber

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1305 στις: Απριλίου 12, 2012, 12:30 »
Καλημέρα σας.

Κάπου διάβασα στο forum ότι πριν βάλουμε ένα υγρό στο ητ μας καλό είναι να ανακινούμε το μπουκαλάκι για να ανακατευτεί το άρωμα ή κάτι τέτοιο. Ωραία. Εγώ, ας πούμε, γεμίζω το tank του eGo-C μου (ή του iMist που πήρα στη γυναίκα μου) από το βράδυ και το χρησιμοποιώ το πρωί, αρκετές ώρες μετά. Θα πρέπει να το κουνάω πριν τη χρήση για τον ίδιο λόγο; Ακούγεται λίγο αστείο αλλά αναρωτιέμαι, τι να κάνω;  :-[
Επίσης, παίζει κάποιο ρόλο η θέση του ητ κατά τη μεταφορά του ή όταν το αφήνω πάνω στο γραφείο;

Τώρα, έχω και μια απορία που αφορά τις εναλλαγές υγρών. Για δοκιμές αγόρασα έναν Bridgeless μαζί με drip tips. Δεν τον έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά όταν έχω κάποια δείγματα φαντάζομαι ότι όλα θα πάνε καλά. Το θέμα μου είναι τι γίνεται με τις εναλλαγές υγρών που μας αρέσουν. Δηλαδή, θέλω το πρωί με τον καφέ να ατμίσω την γεύση Χ και αργότερα την Ψ κ.λπ. Θα πρέπει να κουβαλάω γεμάτα tanks; Έχω μια υποψία ότι αυτά θα έχουν κάποιες διαρροές. Μήπως κάποια άλλο σύστημα είναι καλύτερο για κάποιον που θέλει μέσα στην ημέρα να κάνει 2-3-4 γεύσεις, όπως π.χ. ένας C4+;
Μια απλή θήκη σαν αυτές που κυκλοφορούν είναι καλή περίπτωση για μεταφορά διαφορετικών γεύσεων;

Ευχαριστώ πολύ και sorry αν σας κούρασα.  :)

Μέχρι να μπω στις εναλλακτικές, δούλευα αποκλειστικά ego-c. Έχω τη θήκη στην οποία είχα μέσα: Μπαταρία φορτισμένη, σετ κώνο-κεφαλή-άτμο, φορτιστή usb και 7 τανκ σε 4 διαφορετικά χρώματα (μπλε-διάφανο-μάυρο-smoky) με διαφορετικές γεύσεις ανά χρώμα, συν το 8ο τανκ στο σετ εκτός θήκης.

Η θήκη βολεύει απίστευτα για τέτοια θέματα και με 7ml κάβα συν 1 στο ητ σου μάλλον βγάζεις σχεδόν 2 μέρες.

Αποσυνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1306 στις: Απριλίου 12, 2012, 13:15 »
Καλημέρα, κατ' αρχήν μπορείς να γεμίζεις τα tanks με το αγαπημένο σου υγρό και να τα κουμπώνεις με την τάπα σιλικόνης. Μπορείς επίσης να χρησιμοποιείς συγκεκριμένα tanks για συγκεκριμένα υγρά για να αποφεύγεται η εναλλαγή γεύσης.
...
Αυτό με την τάπα σιλικόνης δεν το σκέφτηκα καθόλου! :-[ Λογικό και πρέπει να αποφεύγονται οι όποιες διαρροές.
Αυτή τη στιγμή έχω 3 tanks εν χρήση και το καθένα έχει ένα από τα υγρά που έχω έως τώρα. Παρεμπιπτόντως, κατά την αλλαγή tank, αφού βγάλω το ένα και πριν βάλω το επόμενο, πατάω το κουμπί της μπαταρία 2-3 φορές και για 1-2 δευτερόλεπτα σαν ένα μπακαλίστικο dry burning και βλέπω ότι βοηθάει για να μην μπλέκονται οι γεύσεις. Τώρα, τι ζημιά μπορεί να κάνω στον ατμοποιητή...


...Το υγρό δεν χρειάζεται ανακίνηση για το λόγο ότι η ανάμειξη του είναι ομοιόμορφη.
Η θέση του η.τ. δεν παίζει ρόλο αρκεί να προστατεύεται η μπαταρία σύμφωνα με τις προδιαγραφές της όπως μακρυά από πηγές θερμότητας - παρατεταμένης έκθεσης στον ήλιο-υγρασία κλπ. :)
Άρα απλά βάζω το υγρό και δεν ασχολούμαι άλλο.
Με την μπαταρία όλα ok.


...
Έχω τη θήκη στην οποία είχα μέσα: Μπαταρία φορτισμένη, σετ κώνο-κεφαλή-άτμο, φορτιστή usb και 7 τανκ σε 4 διαφορετικά χρώματα (μπλε-διάφανο-μάυρο-smoky) με διαφορετικές γεύσεις ανά χρώμα, συν το 8ο τανκ στο σετ εκτός θήκης.
...
Μάλιστα. Ωραία. Και τα tanks τα έβαζες έτσι χύμα μέσα στη θήκη;


...
Η θήκη βολεύει απίστευτα για τέτοια θέματα και με 7ml κάβα συν 1 στο ητ σου μάλλον βγάζεις σχεδόν 2 μέρες.
Εγώ βγάζω 5-6 μέρες!  :))


Μέχρι να μπω στις εναλλακτικές, ...
Τι εννοείς;

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1307 στις: Απριλίου 12, 2012, 13:19 »
καλησπερα να ρωτησω κατι κι εγω για αυτο που λετε για το πως να εχουμε το ητ, καθετο, οριζοντιο η μεσα στην θηκη του,εγω εχω ενα 510 titan-t το  οποιο οπως και να το βαλω,οπου και να το βαλω το βρισκω αργοτερα ξεχειλισμενο απο πανω μεχρι κατω και πριν με ρωτησετε......ναι το καθαριζω μερα παρα μερα, αλλαζω τανκ, ατμο αν και ειμαι ατμιστρια εδω και 2 μηνες μονο! :wall:! μηπως πρεπει οταν δεν το χρησιμοποιω να βγαζω το τανκ? αν ειναι να το κανω ετσι πολυ μπελαλιδικο μου βγηκε αυτο το ητ, ηδη με εχει κουρασει πολυ! :confused1

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1308 στις: Απριλίου 12, 2012, 13:21 »
οπως και να το αφηνεις κανονικα δεν πρεπει αν σου κανει διαρροη.... :dontknow:

Ισως εχει σπασει το τανκάκι σου ή μπορει απλα να χαλασε ο ατμοποιητής σου...  :yes:

οπως και να έχει μην απελπιζεσαι.... καλυτερα λιγο υγρο χυμενο εδω κι εκει παρα 40+ αποδεδειγμενα καρκινογονες ουσιες στα πνευμονια σου.... :yes:

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1309 στις: Απριλίου 12, 2012, 13:32 »
ΤΟ 510 ΠΟΥ ΛΕΣ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑ?

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1310 στις: Απριλίου 12, 2012, 14:28 »
ναι εδω που τα λες Pastafarai εχεις δικιο αλλα αμα ειναι να χαλαμε τοσα λεφτα για μπουκαλακια και να χυνονται ετσι τι να το κανω  :confused1:! ατμο πηρα καινουργιο μιας εβδομαδας ειναι αλλα μαλλον ατυχησα! σε ευχαριστω πολυ! μου προτεινεις να παρω και ενα δευτερο ητ για αλλαγη?

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1311 στις: Απριλίου 12, 2012, 14:34 »
http://cleverstore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=35442

παρε αυτον προς το παρον και δεν σου κανει τιποτα και μετα διαλεξε οτι αλλο θες :bye:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1312 στις: Απριλίου 12, 2012, 14:38 »
ναι εδω που τα λες Pastafarai εχεις δικιο αλλα αμα ειναι να χαλαμε τοσα λεφτα για μπουκαλακια και να χυνονται ετσι τι να το κανω  :confused1:! ατμο πηρα καινουργιο μιας εβδομαδας ειναι αλλα μαλλον ατυχησα! σε ευχαριστω πολυ! μου προτεινεις να παρω και ενα δευτερο ητ για αλλαγη?

Δημητρα εγω γενικα το 510Τ το εχω σε μεγαλη υποληψη ειναι καλο και αξιοπιστο....ποσο μαλλον το totally wicked που εχεις εσυ και το οποιο ειναι κατασκευασμενο απο την joyetech.... ;)
Γνωμη μου ειναι απλα να παρεις εναν καινουριο ατμοποιητη... :yes:
Πρεπει να εχεις υπ'οψιν σου οτι η διαρκεια ζωης ενος τετοιου ατμοποιητη ειναι απο 3-4 μεχρι και 20-30 μερες....
Αν ψαχνεις συσκευη που εγγυημενα να εχει μεγαλη διαρκεια ζωης,χωρις ιδιαιτερα προβληματα και διαρροες εγω προτεινω imist ή eGo-W δαγκωτό! ....  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1313 στις: Απριλίου 12, 2012, 15:21 »
Μάλιστα. Ωραία. Και τα tanks τα έβαζες έτσι χύμα μέσα στη θήκη;

Βλέπε φωτό.

Εγώ βγάζω 5-6 μέρες!  :))

Ευτυχισμένος άνθρωπος. Άρα κάνεις δουλειά σίγουρα με λιγότερα τανκ από ότι έχω!!!
Τι εννοείς;

DCT και CE4+

Πλέον οι μπαταρίες του ego μου φοράνε DCT και το λάβα CE4+

Αποσυνδεδεμένος venybzz

  • *
  • 20
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1314 στις: Απριλίου 13, 2012, 20:10 »
Καλησπέρα σας. Εϊμαι καινούριο μέλος και πραγματικά χαίρομαι που δεν μπορώ να ανοίξω καινούριο θέμα γιατί είμαι σίγουρη  πως η ερώτησή μου θα έχει χιλιοειπωθεί. Επίσης ήθελα να πω ότι το φόρουμ είναι καταπληκτικό με άπειρες πληροφορίες και εμπειρίες αλλά δυστυχώς είμαι αρκετά μπερδεμένη. Πολλές εταιρίες ατμοποιητών, πολλά μοντέλα, πολλή ορολογία βρε αδερφέ και τα βρήκα σκούρα.

Το θέμα μου είναι ότι η οικογένειά μου θέλει να αγοράσει 2 ατμοποιητές. Έναν για τον πατέρα μου και έναν για εμένα. Προτεραιότητα έχει ο πατέρας μου μιας και καπνίζει πολύ. Για να σας βοηθήσω, είναι 49 ετών, καπνίζει από νεαρή ηλικία και εδώ και 5-6 χρόνια καπνίζει 3-4 πακέτα την ημέρα. (GR κόκκινο)

Θα ήθελα λίγο να με κατατοπίσετε. Εδώ που μένω στη χαλκίδα μόνο προϊόντα της OVALE έχω βρει αλλά δεν θέλω να βιαστώ για την αγορά. Οπότε αν μπορείτε να μου προτείνετε ποια θα ήταν η καλύτερη αγορά θα σας ήμουν υπόχρεη.

Σας ευχαριστώ εκ των προταίρων

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1315 στις: Απριλίου 13, 2012, 20:14 »
1 μπαταρία 900 mAh Joyetech ( bio-alter-ovale κλπ)
1 μπαταρία 900 mAh Passthrough Joyetech
2 atmo W ή 2 atmo CE4+
1 Φορτιστή μπρίζας
1 Φορτιστή usb
Υγρό καπνικό
Η πρότασή μου προς νέους ατμιστές
Τα παραπάνω μπορείτε να τα προμηθευτείτε από καταστήματα η.τ. που φιλοξενούνται
στο φόρουμ και τα οποία για τα μέλη κάνουν καλές εκπτώσεις
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,22.0.html  ( καταστήματα )
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3013.0.html ( για τις εκπτώσεις μελών του φόρουμ)

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1316 στις: Απριλίου 13, 2012, 20:17 »
μπαταρια 1300 mAh http://www.zerobacco.gr/el/content/mpataria-ego-t κανενα 15αρι ευρω.

Και μετα θα πεταχτει ο Pastafarai
και θα πει:
Βρε τι του λετε του ανθρωπου?
Αυτο μπορεις να παρεις με 12 ευρα + 9 ο φορτιστης αδερφε αλλα μετα τις 20 του μηνα που θα ξαναστοκαρει το μαγαζι...
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,8319.15.html

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1317 στις: Απριλίου 13, 2012, 20:19 »
 :thumpup:  με την ευλογία του

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1318 στις: Απριλίου 13, 2012, 20:25 »
μπαταρια 1300 mAh http://www.zerobacco.gr/el/content/mpataria-ego-t κανενα 15αρι ευρω.

Και μετα θα πεταχτει ο Pastafarai
και θα πει:
Βρε τι του λετε του ανθρωπου?
Αυτο μπορεις να παρεις με 12 ευρα + 9 ο φορτιστης αδερφε αλλα μετα τις 20 του μηνα που θα ξαναστοκαρει το μαγαζι...
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,8319.15.html

 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
 :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Η ιστορια επαναλλαμβανεται!
 :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αυτο ομως το λεω σε οσους ψαχνουν μπαταριοθηκη/mod

Για αρχικο πακετο ο Αη Μήστ (μεγάλη η χάρη Του) ειναι μονοδρομος... :yes:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1319 στις: Απριλίου 13, 2012, 22:41 »
καλησπερα σας παιδια, ειμαι καινουργια ατμιστρια κι εγω γυρω στους 2 μηνες περιπου. εχω παρει ενα 510 titan-t και δεν ξερω αλλα καθολου ευχαριστημενη. εχω ειδη πεταξει τον εναν ατμοποιητη( ειχε 2 μεσα το κουτι οταν το αγορασα) και πηρα πριν μια βδομαδα και αλλον 1(ακριβως μου φανηκε, στα 9 ευρω :hmmm:) αυτον με το χρυσο δαχτυλιδι και τωρα ο δευτερος συνεχεια μπουκωνει, τρεχουν απο παντου τα υγρα, ειμαι συνεχεια με ενα μαντηλι στο χερι. εχω τελειωσει ηδη ενα μπουκαλακι υγρου των 9 ml, αφου χυθηκε ολο βεβαια και απλα καμια πλεον ευχαριστηση! να σας πω οτι τον καθαριζω μερα παρα μερα, φυσωντας τον και απο τις 2 πλευρες και βγαζει μπολικο πραγμα! βεβαια δεν εχω κανει ακομα το κολπο με το βρασιμο αλλα τωρα θα το δοκιμασω. επισης προβλημα μεγαλο με τα τανκ, εχω παρει 10 μεχρι στιγμης. οταν τραβαω την τζουρα κανει μεσα μπουρμπουλιθρες και δεν ρουφαει παρα μονο βγαινει και λιγο υγρο στο στομα μου! δλδ απο τις 5 ρουφιξιες οι 2 να ειναι καλες! δεν ξερω τι φταιει αλλα μαλλον βλεπω να μπαινει παλι στο κουτι του και να περνω ενα αλλο! κριμα τα λεφτα και τα εξοδα..... :wall:! συγνωμη αν εγραψα πολλα και σας κουρασα...!

Οταν το πάθαινα αυτό δυο πράγματα συνέβαιναν. Το πρώτο ως αποτέλεσμα του δεύτερου. Ο pasta μου πρόσφερε τα φώτα του.
Μου είπε ότι είχε ανοίξει -ξεχειλώσει-θα έλεγα η τυπούλα τροφοδοσίας του τανκ. Αλλαξα το τανκ και έβρασα τον άτμο για να φύγει το περίσσιο υγρό που δεν έφευγε με φύσημα. Αλλος άτμο!!!
Ούτως ή άλλως βέβαια, κάθε 3 μέρες έριχνα ένα βρασιματάκι τα τανκ και ξεμπούκωναν. Υπόψην ότι σε εμένα τα τανκ αυτά κρατούν 9 ημέρες με σωστές τάπες. Ισως σε σένα να είναι άλλο το πρόβλημα, αλλά απέκλεισε πρώτα αυτό

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92757 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:53
από Tem
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1071 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172747 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15526 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9557 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43796 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 490 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex