vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

263 επισκέπτες, 9 χρήστες
yorgoss, vasim, dkostas, nightdream, Doubt, angelosdes, ilias1972, tibolaso, camber

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8880 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 14:05 »
Ατμιζει καποιος με bf coil mtl 0.6 ohm σε ss316 mode?

Στάλθηκε από το LG-H955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Atmogia

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8881 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 14:08 »
Η ενδειξη V στην οθονη του HCIGAR 75 δεν σημανει volt τη σημαινει ?σου λεω παταω fire χωρις να το εχω στο στομα και ανεβαινει και βλεπω τη γραφει τη δεν λεω σωστα και σε μπερδευω?

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8882 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 14:16 »
Ναι απλα στο πρωτο ποστ σου ειπες για βολτ κ στο δευτερο για watt αυτο δεν καταλαβα.

Αποσυνδεδεμένος Atmogia

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8883 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 15:17 »
Ωχ εχεις δικιο αδερφε μας εφαγαν τα βατ και βολτ  :pare: :pare:

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 24, 2017, 15:28 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Sevvi_tom

  • 2
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8884 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 16:17 »
Καλησπέρα!!!
Νέο μέλος στο φόρουμ
Και Νέο μέλος στο ατμισμα και Εγώ!!!
Έχω μια μικρή εμπειρία από το istick pico και τον melo 3
Σήμερα ομως Μόλις παρέλαβα το aspire Odysseus mini kit με τον triton mini και μου άρεσε τρελα!!!
Έχω ομως 2 θεματακια Σχετικά με το mod που με προβληματίζουν  (μπορεί να είναι και τελειως χαζές οι ερωτήσεις που θα σας κάνω οπότε συγχωρέστε με)
Το δουλεύω λοιπόν με τν clapton 1.8 σε REG
Η πρώτη μου ερώτηση ειναι: αραιά και που παρατηρώ ότι ανεβοκατεβαίνει η στάθμη της μπαταρίας στην οθόνη είναι φυσιολογικό Αυτό?
Και η Δευτέρη: στ REG που το εχω τα volt είναι στ 0 (μου δείχνει δλδ μόνο watt, Ω και μπαταρία)...ετσι πρέπει να είναι?
Ασ με βοηθήσει κάποιος που ξέρει παρακαλωωωω...εχει το modaki μου πρόβλημα η αλλά είμαι λίγο υπερβολική 😂😛

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8885 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 20:30 »
Για το γεγονος με την μπαταρια το χω παρατηρησει κ γω σε αλλο mod δεν εχω το ιδιο κ δεν το ξερω καθολου. Το κανει οταν πεσει κατω απο την μεση κ λιγο πριν το τελος αν το χωρισουμε το εικονιδιο σε τεταρτα στα 3/4 μου το κανει αλλα νομιζω ειναι φυσιολογικό εχω μολις 1100mah στην αλλη σου ερώτηση δεν ξερω ν απαντησω με σιγουρια, μαλλον καποιος πιο εμπειρος. Καλως ηρθες κ γω μολις 1 βδομαδα ατμιζω. Τσιγαρο γιοκ.

Στάλθηκε από το LG-H955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Συνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8886 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 22:24 »
Η ενδειξη V στην οθονη του HCIGAR 75 δεν σημανει volt τη σημαινει ?σου λεω παταω fire χωρις να το εχω στο στομα και ανεβαινει και βλεπω τη γραφει τη δεν λεω σωστα και σε μπερδευω?
Σε τι mode? Αν μιλάς για tc, είναι φυσιολογικό.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8887 στις: Ιανουαρίου 24, 2017, 23:57 »
Tc yes

Στάλθηκε από το LG-H955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8888 στις: Ιανουαρίου 25, 2017, 01:10 »
Καλησπέρα!!!
Νέο μέλος στο φόρουμ
Και Νέο μέλος στο ατμισμα και Εγώ!!!
Έχω μια μικρή εμπειρία από το istick pico και τον melo 3
Σήμερα ομως Μόλις παρέλαβα το aspire Odysseus mini kit με τον triton mini και μου άρεσε τρελα!!!
Έχω ομως 2 θεματακια Σχετικά με το mod που με προβληματίζουν  (μπορεί να είναι και τελειως χαζές οι ερωτήσεις που θα σας κάνω οπότε συγχωρέστε με)
Το δουλεύω λοιπόν με τν clapton 1.8 σε REG
Η πρώτη μου ερώτηση ειναι: αραιά και που παρατηρώ ότι ανεβοκατεβαίνει η στάθμη της μπαταρίας στην οθόνη είναι φυσιολογικό Αυτό?
Και η Δευτέρη: στ REG που το εχω τα volt είναι στ 0 (μου δείχνει δλδ μόνο watt, Ω και μπαταρία)...ετσι πρέπει να είναι?
Ασ με βοηθήσει κάποιος που ξέρει παρακαλωωωω...εχει το modaki μου πρόβλημα η αλλά είμαι λίγο υπερβολική 😂😛
Καλησπέρα.

Όσον αφορά το θέμα της μπαταρίας, είναι φυσιολογικό. Ή τάση πέφτει όταν πατάμε το fire, διαβάζοντας το φόρουμ θα συναντήσεις πολλές φορές τον όρο "τάση υπό φορτίο".

Όσον αφορά τα volt, συμβαίνει το εξής: τα watt μένουν σταθερά γιατί αυτά έχεις ρυθμίσει. Όταν πατάς το fire, η πλακέτα θα ζητήσει όσα volt χρειάζονται για να επιτευχθούν τα watt που ζήτησες. Όταν δεν το πατάς όμως, η πλακέτα ζητάει μηδέν. Φυσικά, δεν έχουν όλα τα mod τις ίδιες ενδείξεις και σε άλλα θα γράφει πάντα τα volt ανεξάρτητα αν πατάμε το fire ή όχι.

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος Sevvi_tom

  • 2
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8889 στις: Ιανουαρίου 25, 2017, 07:21 »
Καλημέρα!!!
σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σ...ειχα συνηθίσει με το πικο που τα δείχνει πάντα τα βόλτ και Μ φάνηκε πολύ περίεργο!!!

Για το γεγονος με την μπαταρια το χω παρατηρησει κ γω σε αλλο mod δεν εχω το ιδιο κ δεν το ξερω καθολου. Το κανει οταν πεσει κατω απο την μεση κ λιγο πριν το τελος αν το χωρισουμε το εικονιδιο σε τεταρτα στα 3/4 μου το κανει αλλα νομιζω ειναι φυσιολογικό εχω μολις 1100mah στην αλλη σου ερώτηση δεν ξερω ν απαντησω με σιγουρια, μαλλον καποιος πιο εμπειρος. Καλως ηρθες κ γω μολις 1 βδομαδα ατμιζω. Τσιγαρο γιοκ.

Στάλθηκε από το LG-H955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλώς σας βρήκα Νίκο!και Ετσι να συνεχισεις,Τσιγάρο πλέον ούτε για πλάκα!
Όντως αυτο που λες συμβαίνει και στη περίπτωση Μ...η μπαταρία ήταν κάτω από τη μέση...αρα είμαστε οκ 🤗🤗🤗


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 25, 2017, 11:32 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Petaw-se-oneiro

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8890 στις: Ιανουαρίου 25, 2017, 20:40 »
Καλησπέρα.. Εχω ενα θέμα.  Vtc mini  με kangertech top tank. Τραβαω τζούρα και ανεβαίνουν τα βατ περίπου 0.30... Μόνο με τον kangertech. Με τον serpent mini μένουν σταθερα. Τον kangertech τον δοκίμασα και με την rba που τον δουλεύω αλλα και με μια έτοιμη αντίσταση και κάνει το ίδιο. Τι μπορεί να φταίει;;

Στάλθηκε από το Lenovo A806 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8891 στις: Ιανουαρίου 25, 2017, 22:07 »
εχεις αλλο μοντακι ή ατμοποιητη να κανεις τραμπες να τσεκαρεις?

Αποσυνδεδεμένος Petaw-se-oneiro

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8892 στις: Ιανουαρίου 26, 2017, 00:07 »
Εκανα τράμπα ατμοποιητη. Μοντακι δεν έχω

Στάλθηκε από το Lenovo A806 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 26, 2017, 12:41 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος nikolas36

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8893 στις: Ιανουαρίου 26, 2017, 17:47 »
καλησπερα παιδια αρχικα ειμαι νεος στον κοσμο του ατμισματος..αρχικα η πρωτη μου επαφη ηταν πριν πολλα χρονια (δεν θυμαμαι ποσα ακριβως)οταν μου ειχαν κανει δωρο ενα της nobacco , να φανταστειτε ο ατμοποιητης ειχε μεσα μονο ενα βαμβακι που απλα το ποτιζες με το υγρο αναπληρωσης βεβαια το παρατησα στην βδομαδα..και τωρα εφτασε η στιγμη που το ξανασκεφτηκα (αφου καπνισα τον μισο παπαστρατο :tongue_smilie:)κ μετα απο τα λιγα που γνωριζα κ εψαξα κατεληξα να αγορασω της eleaf  istick pico με τον mello 3 mini ατμοποιητη ετσι οπως βγαινει δηλαδη ...αφου δοκιμασα στο καταστημα διαφορες γευσεις κ μετα απο συζητηση στο να θυμιζει κ κατι απο τσιγαρο ωστε να ξεχνιεμαι ,με συμβουλεψαν καλυτερα να πηγαινα σε καποια μεγαλυτερη αντισταση καθως αυτες που περιελαμβανε το πακετο 0.3 και 0.5 ohm εδιναν περισσοτερο αισθηση ναργιλε..ετσι αγορασα την 1.8 ohm της εταιριας aspire κ με συμβουλεψαν να τον λειτουργω στα 11 με 13 w..δυο μερες τωρα που ξεκινησα το ατμισμα εχω ενοχληση στο λαιμο ιδιαιτερα στις πρωτες τζουρες δοκιμαζοντας ολες τις τιμες W βεβαια μετα απο καποια ωρα στρωνει και απο οτι καταλαβαινω με τα λιγα που ξερω οταν ζεστενεται δηλαδη..επισης απο μονος μου δοκιμασα να ατμισω κ με τις μικροτερες αντιστασεις κ παλι το ιδιο ...το υγρο ειναι 50 50 vg pg ..αλλα σκεφτομαι ισως ειναι απο την αλαγη κ μηπως θελει λιγο χρονο να το συνηθισω!επισης καθε φορα που βγαζω κ βαζω τον ατμοποιητη η ενδειξη ohm της αντιστασης ειναι διαφορετικη μια 1.76 μια 1.78 μια 1.80 μια 1.82 μια 1.90 ..αυτα τα λιγα ειχα να πω προς το παρων θα ηταν χρησιμες οι συμβουλες σας!ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8894 στις: Ιανουαρίου 26, 2017, 18:15 »
Καλώς ήρθες Νικόλα,  στα γρήγορα,  δεν πειράζει που ανεβοκατεβαίνει λίγο η τιμή της αντίστασης, γιατί μεταβάλλεται όταν θερμαίνεται -παγώνει. Όσον αφορά το χτύπημα στο λαιμό, έχει να κάνει με τη νικοτινη,  και με την αναλογία του υγρού. Το 50/50 προκαλεί αυτό το γδαρσιμο. Αν σε ενοχλεί πολύ,  πήγαινε σε 70/30 υγρά,  και αν συνεχίζει η ενόχληση, κατέβα σε νικοτινη 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92752 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:53
από Tem
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1071 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172747 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278141 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15526 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9556 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43794 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 490 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex