vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

111 επισκέπτες, 9 χρήστες
tibolaso, Milarepa, vasim, Buliwyf, manoslykos, djfloor, ZoeM, kos784, camber

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1785 στις: Αυγούστου 14, 2012, 06:14 »
Το θεμα με τα παραπανω λεφτα του κατσικιου το θεωρω κοροιδια
Αν κοιτάξεις σίγουρα θα βρείς μερικά σε ορισμένα καταστήματα, όχι όμως SS
αν τώρα σου φαίνονται αρκετά τα χρήματα, κοίτα και λίγο στο εξωτερικό
αν και οι διαφορές είναι μικρές :)

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1786 στις: Αυγούστου 14, 2012, 08:45 »
Και στο κάτω μην κολώνης. :)) :))

Πάντα υπάρχουν και οι μπαταρίες ego αξιόπιστες και αξιόμαχες τις οποίες μπορείς να βρής μέχρι και 10 ευρω την 900αρα και σε
ελληνικό κατάστημα. :yes: :yes: :yes:

Στο λέει ο παππούς που ατμίζει με αυτές 8 μήνες και ποτέ δεν τον έχουν προδώσει. :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1787 στις: Αυγούστου 19, 2012, 17:21 »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΕΔΩ ΚΑΙ 20 ΜΕΡΕΣ.ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΠΝΙΖΑ ΑΡΚΕΤΑ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΑΠΝΙΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΛΙΓΟ ΠΙΣΜΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΠΝΙΣΩ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ.
ΣΕ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΑΝΑΚΑΛΗΨΑ ΟΤΙ Η ΚΥΡΙΑΡΧΕΙ Η ΑΠΟΨΗ ΠΩΣ ΝΕ ΜΕΝ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΥΓΡΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΞΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΤ' ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΒΛΑΒΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΑΛΛΟ Ο ΑΤΜΟΣ ΣΥΣΣΩΡΕΥΕΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΠΝΕΥΜΟΝΕΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΡΟ ΣΚΟΠΟ ΟΙ ΠΝΕΥΜΟΝΕΣ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΥΝ ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΑ ΝΑ ΠΑΘΑΙΝΕΙΣ ΠΝΕΥΜΟΝΙΚΟ ΕΙΔΗΜΑ. ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΠΩΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΑ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1788 στις: Αυγούστου 19, 2012, 18:03 »
Εάν ρίξεις ένα καλό διάβασμα στα περιεχόμενα του πίνακα Θέματα υγείας - Ιατρικά, θα μπορέσεις να απαντήσεις σε αυτά που ακούς. ;)
Επίσης δεν γράφουμε με κεφαλαία γράμματα γιατί δείχνει σαν να φωνάζεις και δεν βρίσκω τον λόγο.
Καλή ανάγνωση.

Αποσυνδεδεμένος dimopdin

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • 2 α2-t και provari
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1789 στις: Αυγούστου 19, 2012, 19:12 »
ΕΙΔΗΜΑ μπορει να παθεις !! ΟΙΔΗΜΑ να μη παθεις !!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1790 στις: Αυγούστου 20, 2012, 02:09 »
Φίλε ankar6906, αν θέλεις να διαβάσεις κι άλλα τέτοια σαν αυτό που είπες, διάβασε εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1103.msg123959.html#msg123959

Αποσυνδεδεμένος kokvictoria

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1791 στις: Αυγούστου 27, 2012, 03:29 »
Καλημέρα
σήμερα έκανα εγγραφή στο forum και διάβασα αρκετά πόστ.
Σε πολλά έχω άγνωστες έννοιες σε τέτοιο σημείο που ένιωθα σαν να διάβαζα κινέζικα υποθέτω όμως οτι εάν αφιερώσω κάποιες ακόμα ώρες αναζήτησης στο διαδίκτυο θα βρω τους ορισμούς.
Με απασχολούν όμως τα εξής 2 θέματα:
1) Χρησιμοποιώ το mini&more με drip-tip. Αυτό που με απασχολεί εινια το κομμάτι της υγιεινής του. Δηλαδή ψάχνω εάν υπάρχει κάποιο κάλυμα για αυτό, για να μην έρχεται σε άμεση επαφή με μικρόβια. Δεν έχω βρει που να το ακουμπάω όταν δεν το χρησιμοποιώ και το βάζω προσωρινά στη μολυβοθήκη.

2) Και το δεύτερο που με προβλημάτισε είναι η κατανάλωση του υγρού. Πήρα ένα μπουκαλάκι των 20ml και τελείωσε σε 6 μέρες ενώ μου είχαν πει ότι κρατάει 10 με 15 υπολογίζοντας την νικοτίνη που προσλάμβανα από το κανονικό τσιγάρο.




Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1792 στις: Αυγούστου 27, 2012, 04:02 »
Ρίξε μια ματιά εδώ

Μπορεί να σου είπαν πως κρατάει το υγρό 10-15 μέρες θεωρώντας πως θα ατμίζεις
1-2 ml σαν σε αναλογία όπως λένε κάποιοι 1 πακέτο κ.τ./μέρα.
Δεν είναι έτσι όμως η κατανάλωση πέραν από την περαιτέρω της συνήθης χρήση
έχει και να κάνει με άλλους παράγοντες όπως είναι η διάρκεια "τζούρας" και η συχνότητα
καθώς επίσης και ο ημερήσιος χρόνος ατμίσματος.
Επίσης η νικοτίνη παίζει μεγάλο ρόλο τι περιεκτικότητα ήταν γιατί ακόμα και η παραπάνω
κατανάλωση σημαίνει πως δεν ένιωθες "χτύπημα" ...  αλλά σε αυτό μπορεί να οφείλεται και
η περιεκτικότητα -σύνθεση του υγρού που πήρες  :)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1793 στις: Αυγούστου 27, 2012, 08:48 »
Για το καλυμα που λεσ, η γυναικα μου που ειχε το αντιστοιχο θεμα, εβαζε το σιλικονακι που εχουν τα καρτοσ οταν τα αγοραζεισ. Το καθε καρτο εχει 2 τετοια (ενα για καθε ακρη). χρησιμοποιησε ενα τετοιο για να καλυπτεισ το επιστομιο οταν δεν χρησιμοποιεισ το Μ&Μ.

Αποσυνδεδεμένος kokvictoria

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1794 στις: Αυγούστου 27, 2012, 12:34 »
καλημέρα
ευχαριστώ για τις απαντήσεις αυτό με το σιλικονάκι όμως δεν είναι βολικό ειδικά όταν είμαι έξω μέσα στην τσάντα μου γίνεται χαμός, ύστερα στο σχολείο (στη δουλειά μου) δεν ξέρω που θα το ακουμπάω.. και δεν εφαρμόζει επ' ακριβώς..
Δεν υπάρχει κάτι στο εμπόριο που να κάνει αυτή τη δουλειά?

και για την κατανάλωση του υγρού κάπνιζα 2 πακέτα silk cut κίτρινο slim και πήρα το υγρό της nobacco, cigar - med αυτά γράφει επάνω, εάν δοκιμάσω με περισσότερη νικοτίνη λέτε να είναι μικρότερη η κατανάλωση?


Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1795 στις: Αυγούστου 27, 2012, 12:43 »
μην αγχωνεσαι για την καταναλωση τον πρωτο καιρο, θα βρεισ το που εισαι.. και το 3ml την μερα ειναι στον μεσο ορο των ατμιστων, δεν ειναι παραλογο. θα σου συνιστουσα να μην αυξησεισ την νικοτινη.

Για το σιλικονακι (που ειναι αρχικα τα καρτοσ) θυμαμαι εφαρμοζε μια χαρα. Αυτο που προτεινα ειναι να το εχεισ απο την μερια του επιστομιου μονιμα πανω στο καρτο και οταν θελεισ να ατμισεισ να το bγαζεισ. Πριν ξαναβαλεισ στην τσαντα σου το Μ&Μ, βαζεισ ξανα το σιλικονακι.

Στην αγορα δεν θυμαμαι κατι να εφαρμοζει καλυτερα.. εγω τουλαχιστον δεν βρηκα

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1796 στις: Αυγούστου 27, 2012, 12:45 »
...καλως ορισες.
σαφως κ η αυξηση νικοτινης θα σου μειωσει την καταναλωση.... αλλά...
οσο για την προστασια του επιστομιου..? μια λυση το σιλικονακι... δευτερη να βαζεις το τσιγαρο σου μαζι με τα υγρα σε ενα ξεχωριστο θηκακι απο αυτα που κυκλοφορουν, ειδικα για τετοιες περιπτωσεις.

Αποσυνδεδεμένος kokvictoria

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1797 στις: Αυγούστου 28, 2012, 01:16 »
ευχαριστω για τις απαντησεις
να σας ζαλισω λιγο ακομα...

1) πως καταλαβαινω οτι χρειαζεται αλλαγη το καρτομαιζερ? ή οτι εχει καει?
2) τελευταια ειναι ζεστο πολυ. ειναι φυσιολογικο αυτο?
3) απο την αρχη δεν εχει και φοβερη ποσοτητα ατμου οπως αυτο περιγραφεται στα αντιστοιχα ποστ κριτικης που διαβασα.

κανω κατι λαθος εγω?

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1798 στις: Αυγούστου 28, 2012, 01:43 »
δοκιμάζεις να γεμίσεις το επόμενο καινούριο  και βλέπεις την διαφορά
αν είναι πολύ πιο χαλαρή η τζούρα και πολύ διαφορετική προς το καλύτερο η γεύση πετάς το παλίο

επίσης θα δείς σίγουρα και αρκετή διαφορά στήν ποσότητα τού ατμού αν ο παλιος είναι αρκετά καταπονημένος

Αποσυνδεδεμένος kokvictoria

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1799 στις: Αυγούστου 28, 2012, 01:49 »
ναι ... αλλος τροπος δεν υπαρχει? δεν εχω καινουργια, 2 μου δωσανε αυτα εχω..

και καθε φορα που νομιζω δλδ θα δοκιμαζω ενα καινουργιο?

το θεμα της γευσης δεν με απασχολει ιδιαιτερως..καλο μου φαινεται λιγο πικριζει αλλα οκ

το οτι καιει μας απασχολει ή να μην ανησυχω?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 308 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21590 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282817 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125717 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94555 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix