vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1740 στις: Αυγούστου 10, 2012, 18:46 »
Νομίζω ότι η επιλογή μεταξύ των δύο σηκώνει πολύ πολύ κουβέντα. Και όταν κάτι κρίνεται στο νήμα όπως αυτό προσωπικά επιλέγω με βάση την εμφάνιση...


edit: μεταξύ vamx και lava εννοώ...  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος porto13

  • **
  • 363
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1741 στις: Αυγούστου 10, 2012, 18:48 »


Αναμεσα σε lava και Vmax καμια γνωμη?


Κοίτα και τις δυο περιπτώσεις και στο τελος αγόρασε provari,γιατι "το φτηνό το κρέας τα σκυλιά το τρώνε"!! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος iceberg

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1742 στις: Αυγούστου 10, 2012, 19:06 »
Σίγουρα θα δεις μεγάλη διαφορά με ένα καλό mod, αλλά λάβε υπ' οψιν σου οτι μπορείς και με έναν καλό επισκευάσιμο που παίζει εξαιρετικά στη giant μπαταρία που ήδη έχεις να δεις ακόμα θεαματικότερη διαφορά και πολύ οικονομικότερα συνολικά.
Εγώ θα σου πρότεινα να το ψάξεις λιγάκι το θέμα των επισκευάσιμων. Προσωπικά αυτό έχω κάνει εδώ και 3-4 μήνες και δεν αισθάνομαι καμία ανάγκη να βελτιώσω κάτι παραπέρα.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1743 στις: Αυγούστου 10, 2012, 19:09 »
Το παιδί αναφέρει στο 1ο του ποστ ότι έχει καταλήξει σε ατμοποιητη και ψάχνει μοντ τώρα. Ας μην τον μπερδεύουμε με τις άπειρες προτάσεις για αλλα πράγματα... θα φύγει για ταξίδι πριν βγάλει ακρη τελικά...


Sent from my A100 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος dimkor

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1744 στις: Αυγούστου 10, 2012, 19:10 »
Προς το παρόν μην πάρεις τίποτα  :yes:
Ανέβασε νικοτίνη στα 24mg (καπνικά) να δεις πως θα πας...
και μετά  παιζεις με επισκευάσιμο άτμο...
jack ,rcmizer,Αιολο,steam machine-  :thumpup:
 8)

Αποσυνδεδεμένος Farmax

  • **
  • 198
  • Βαριεμαι που Ζεις
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1745 στις: Αυγούστου 10, 2012, 19:12 »
Και τι ακριβως ειναι το επισκευασιμο?


Για lava & vmax εχωκοιταξει τα αντιστοιχα reviews στοφορα
αλλα δεν εχω βγαλει ακρη ακομα.
Το vmax oμως το βρισκω κ αυτο στα 65Ε ενω το lava στα 45Ε
οποτε αν δεν εχουν τραγικη διαφορα τα 20Ε πιστευω δεν αξιζουν.
Επισης με μια γρηγορη ματια το vmax ειναι ιδιο με το ram το οποιο
το δινουν 100Ε(δε σφαξανε),και διαβασα εδω μεσα πως το βρισκουν
πανω κατω το ιδιο...


εδιτ:οντως εχω ψιλο-καταληξει μεσα απο αυτα που σας ειπα ανωτερο οτι εχω δοκιμασει
       μιας και ο Τ2 δεν βγαζει αυτη τη σφουγαριλα και βγαζει και αρκετο ατμο,
       οσο ζεις μαθαινεις βεβαια αλλα περιπλεκεται το θεμα αρκετα.
       
       

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1746 στις: Αυγούστου 10, 2012, 19:14 »
Και τι ακριβως ειναι το επισκευασιμο?


Υπάρχει νήμα επιλογή πρώτου επισκευασιμου αν σε ενδιαφέρει...
Ετοιμάσου για γερά ξενύχτια αν θες να τους καταλάβεις όλους... για μένα μην μπερδεύεσαι από τώρα με αυτα

Κοίτα αυτό για την ερώτηση σου
http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=2683.msg69563.msg#69563

Sent from my A100 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1747 στις: Αυγούστου 10, 2012, 19:17 »
Τα επισκευάσιμα που αναφέρονται είναι ατμοποιητές... Συμφωνώ για τους επισκευάσιμους ότι κάνουν φοβερή δουλειά αλλά μπορεί να το φοβηθεί κάποιος στην αρχή. αν μέχρι πριν ένα μήνα ασχολιόταν κανείς μόνο να ανοίξει ένα πακέτο δεν είναι πολύ εύκολο να... στρίβει αντιστάσεις... Το λέω γιατί κι εγώ είχα τέτοιους ενδοιασμούς αρχικά και ας άτμιζα περισσότερο καιρό...

Αποσυνδεδεμένος Farmax

  • **
  • 198
  • Βαριεμαι που Ζεις
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1748 στις: Αυγούστου 10, 2012, 19:25 »
Ακουγοντε πολυ ενδιεφεροντες οι ενλογο


Επισης πολυ κατατοπιστικο το αρθρο
θα το μελετησω και θα επανελθω.


Οσο για το DIY της φασης δεν με απωθει καθολου
,πιανουν τα χερια μου

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1749 στις: Αυγούστου 10, 2012, 19:29 »
τότε βουρ! Οι επισκευάσιμοι σου δίνουν τη δυνατότητα να διαλέγεις εσύ τι αποτέλεσμα θες να έχει. Φυσικά θα χρειαστείς και mod αλλά είπαμε για αυτό...

Αποσυνδεδεμένος dimkor

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1750 στις: Αυγούστου 10, 2012, 19:45 »
Και τι ακριβως ειναι το επισκευασιμο?


Για lava & vmax εχωκοιταξει τα αντιστοιχα reviews στοφορα
αλλα δεν εχω βγαλει ακρη ακομα.
Το vmax oμως το βρισκω κ αυτο στα 65Ε ενω το lava στα 45Ε
οποτε αν δεν εχουν τραγικη διαφορα τα 20Ε πιστευω δεν αξιζουν.
Επισης με μια γρηγορη ματια το vmax ειναι ιδιο με το ram το οποιο
το δινουν 100Ε(δε σφαξανε),και διαβασα εδω μεσα πως το βρισκουν
πανω κατω το ιδιο...


εδιτ:οντως εχω ψιλο-καταληξει μεσα απο αυτα που σας ειπα ανωτερο οτι εχω δοκιμασει
       μιας και ο Τ2 δεν βγαζει αυτη τη σφουγαριλα και βγαζει και αρκετο ατμο,
       οσο ζεις μαθαινεις βεβαια αλλα περιπλεκεται το θεμα αρκετα.
       
     

Πίνακας Επισκευάσιμων Ατμοποιητών!
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,12111.msg459212.html#msg459212

Εδώ είσαι... ;)

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1751 στις: Αυγούστου 11, 2012, 01:45 »
Προς το παρόν μην πάρεις τίποτα  :yes:
Ανέβασε νικοτίνη στα 24mg (καπνικά) να δεις πως θα πας...
και μετά  παιζεις με επισκευάσιμο άτμο...
jack ,rcmizer,Αιολο,steam machine-  :thumpup:
 8)

σε αυτο θα συμφωνησω και εγω, κανε κρατει, διαβασε αρκετά, ρωτα οτι θες και οταν αποφασισεις εδω ειμαστε να σε βοηθησουμε.
Πάντως αν δεν κρατιεσαι που λένε, η προσωπική μου γνωμη και η πιο συμφερουσα αυτη τη στιγμη προταση για αγορα μοντ ειναι το μινι lava μια πολύ αξιοπιστη και συμφερουσα αγορα για αρχη από όλες τις απόψεις.

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1752 στις: Αυγούστου 11, 2012, 09:33 »
Σαν κατοχος και mini lava και V-max θα ελεγα οτι και απο τα δυο εχω μεινει ικανοποιημενος.

Το κλειδι ειναι να ξερει κανεις τις δυνατοτητες της καθε μπαταριοθηκης.

Και για να το κανω πιο "λιανα", το lava συμπεριφερεται πολυ στρωτα (για τα δικα μου παντα γουστα) με ατμοποιητες που δεν εχουν μεγαλες ενεργειακες απαιτησεις, δηλαδη ολους του εμποριου καθως και αρκετους επισκευασιμους με το καταλληλο setup συρματος.
Το V-max απο την αλλη ειναι σαν το ονομα που του ειχε δωσει ο Pasta, τραγος. Αστειρευτη δυναμη, αλλα οχι ευκολα ελεγξιμη. Δηλαδη ειμαι της αποψης οτι του ταιριαζουν ατμο-καρτο υψηλου βολταζ καθως και επισκευασιμοι με setup συρματος για περισσοτερα ρευματα.

Δες λοιπον τι σου ταιριαζει και αποφασισε.

Αν τωρα αρχισεις να σκεφτεσαι για επισκευασιμο, υπαρχουν οντως καποιοι που μπορουν ανετα να δουλευουν και σε ego mini. Αλλα εκει ανοιγεις ενα αλλο κεφαλαιο.

Το σημαντικοτερο ειναι αυτο που ειπαν οι περισσοτεροι. Αστο να καταλαγιασει, να ωριμασει και οτι κινηση και να κανεις θα ειναι σιγουρα σωστη.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1753 στις: Αυγούστου 11, 2012, 09:43 »

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1754 στις: Αυγούστου 11, 2012, 09:54 »
εγω παλι απο δεικη μου εμπειρια θα σου ελεγα εφοσον εχεις αποφασισει οτι θα ατμιζεις και οτι δεν θελεις μονο να χρησιμοποιησεις το ητ για  να κοψεις το τσιγαρο και μετα να το στατησεις και αυτο (ΗΤ) να πας σε μια αξιοπιστη λυση σε VV και σε ενα ευκολοσεταριστο επισκευασιμο  για μενα μια πολυ καλη λυση αλλα δεν ξερω απο οικονομικα ποσο το αντεχεις ειναι το provari και ο spheroid  θα τα πληρωσεις μια φορα και θα τα εχεις σχεδον για παντα και η αποδοση τους θα σε ξαφνιασουν ευχαριστα και τελος το ψαξειμο για συσκευες τουλαχιστον γιατι απο υγρα αστα να πανε θελει πολλες δοκιμες  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 307 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282789 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208508 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67161 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314285 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14909 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125695 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94541 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4640 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix