vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

265 επισκέπτες, 6 χρήστες
Sergios, tibolaso, bloodlessz, Jorge, Buliwyf, I.P

Twitter

GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)

Συνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #180 στις: Νοεμβρίου 18, 2013, 01:39 »
Ναι, είναι λόγω του ότι το σιλικονάκι είναι πολύ σφιχτό. Αντικατέστησέ το με ένα από κάποιον άλλον ατμοποιητή

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #181 στις: Νοεμβρίου 18, 2013, 03:59 »
τελικα, όχι σφιχτό, αλλα χαλαρό μετά απο καποια χρήση και αρκετά παχύ.
το θεμα με το δυσκολο βιδωμα τελικά συμβαίνει επειδη χαλαρώνει το ορινγκ της βασης και οπως βαζεις το τιουμπ, φευγει απο τη θεση του και παταει πανω στα σπειρωματα. Το ανακαλυψα προχτες που αλλαζα κεφαλή.
εβαλα στη θεση του δυο ψιλα ορινγκς απο επιστομια ce4 και πλεον η βαση βιδωνει με μια κινηση και χωρις ζορι, με μηδεν διαρροές.

octavia,
δυο βδομαδες κεφαλη δε μου κρατάει. Ουτε με αλλον ατμο, συνεπώς δε μπορω να σου πω αν ο τζεμινι θα σου κρατησει τρεις, αλλα το πιθανολογώ, αν κανεις μονο τρια μλ.
τα θεματα ειναι ομως δυο, πρωτον οτι δυο βδομαδες για κεφαλή είναι ήδη πολλές και δευτερον, ότι ο τζεμινι θελει περισσότερα βολτ απο αυτά μιας καλης εγκο για να αποδώσει σωστα, οπότε πιθανον να μη σε καλυψει με τις μπαταριες του.
για τη δε συσκευασια του, καλά στα ειπαν. ΣΕ σελοφαν πωλειται, οχι σε κουτάκι.
το ίδιο και η κεφαλή του.
Στοιχιζει επτα ευρω και αλλα τρια καθε κεφαλη, όλα αυτα προ τυχον εκπτώσεων.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2013, 07:47 από petra »

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #182 στις: Νοεμβρίου 18, 2013, 04:43 »
το προβλημα ειναι οτι θελω αντισταση καθε περιπου 2 εβδομαδες (κανω περιπου 3 ml την ημερα και δουλευω ως επι το πλειστον τον vv στα 3.6 βολτ,
αν παρω τον gemini mini θα ειναι καλυτερα? (εχω βαρεθει να αλλαζω αντιστασεις λογο του οτι ειμαι και ανεργος και ας πουμε οτι εχω καπιο θεμα  :'( )
δηλαδη η αντοχη στον χρονο ειναι καλυτερη απο τον τ2?
3ml X 15 ημέρες = 45ml. Πολύ καλά σου κρατάνε οι κεφαλές, δύσκολα θα βρεις ατμο να κρατάει παραπάνω.
Αν θέλεις να ρίξεις το κοστολόγιο θα πρέπει:
α) Να πάρεις κάποιον επισκευάσιμο. Αυτοί κατά κανόνα είναι πιο ακριβοί από τους εργοστασιακούς αλλά μετά την αρχική επένδυση είναι πολύ φθηνοί στη χρήση.
β) Να φτιάχνεις μόνος σου τα υγρά. Αυτό είναι και το μεγαλύτερο κόστος του ατμιστή, όχι οι κεφαλές. Δες στις Ιδιοκατασκευές υγρών, δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο.

Αποσυνδεδεμένος tenzeres

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #183 στις: Νοεμβρίου 18, 2013, 09:48 »
Όντως σήμερα που το κοίταξα, το o-ring έχει χαλαρώσει. Δε φαίνεται με τι μια αλλά με το που το πιάσεις τεντώνεται άνετα και αρκετά με αποτέλεσμα αυτό που ανέφερε η Πέτρα. Μπορώ να βρώ από κάπου σκέτα ταιριαχτά O-ring να βάλω ή πρεπει υποχρεωτικά να χαλάσω κάποιον CE4  :'(

Συνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #184 στις: Νοεμβρίου 18, 2013, 09:57 »
τελικα, όχι σφιχτό, αλλα χαλαρό μετά απο καποια χρήση και αρκετά παχύ.


Ναι petra μου, αυτό. Είναι η αιτία που προκαλείται αυτή η δυσλειτουργία στον καταπληκτικό αυτό ατμοποιητή. Με την έννοια 'σφιχτό' εννοώ ότι σε δυσκολεύει στο βίδωμα. Προφανώς, χαλαρό πρέπει να είναι ένα oring ή χοντρό (που μάλλον αυτό συμβαίνει) σαν αυτό για να δημιουργείται το θεματάκι......

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #185 στις: Νοεμβρίου 18, 2013, 11:08 »
σχεδον οποιοδηποτε ορινγκ ταιριαζει.
απο ντριπ τιπ, απο κεφαλη, απο βαση.
αν ειναι μικρα, βαζεις δυο.
απο οποιονδηποτε παλιο ατμοποιητή.
εν αναγκη, ζητα απο καποιο καταστημα να σου δωσουν απο ατμο που εχουν για πεταμα

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #186 στις: Νοεμβρίου 27, 2013, 11:59 »
Παιδιά, γενικά παρατηρώ μια απειροελάχιστη διαρροή μιας μικρής σταγόνας προς τον πόλο της μπαταρίας μετά από λίγες ώρες χρήσης (όχι μόνο όταν έχω τον Gemini κάθετα, όπως συνέβαινε με παλαιότερο πρόβλημα) η οποία σταγόνα το μόνο πρόβλημα που προκαλεί είναι μια μπουρμπουλήθρα (έμφαση στον ενικό) μέχρι να ανέβει στην αντίσταση με την επόμενη τζούρα).

Δεν με ενοχλεί το οτι θέλει ένα σκουπισματάκι ο πόλος κάθε φορά που βγάζω τον ατμοποιητή για αναπλήρωση, γενικά όμως αυτό δεν είναι κάτι που θα έπρεπε να με ανησυχεί; Για παράδειγμα ελαττωματική κεφαλή ή ζήτημα των orings, έτσι;

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #187 στις: Νοεμβρίου 27, 2013, 15:38 »
Μικρό το κακό!
Συμβαίνει με κάποιες κεφαλές, όχι με όλες...

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #188 στις: Νοεμβρίου 27, 2013, 15:43 »
Ο μινι gemini γέρασε πια! τα έφαγε τα ψωμιά του :))

Αποσυνδεδεμένος tenzeres

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #189 στις: Νοεμβρίου 28, 2013, 10:08 »
Καλημέρα! Εχει βγει και σε bdc. Απο προχθες τον εχω.

Στάλθηκε από το LG-E400 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #190 στις: Νοεμβρίου 28, 2013, 10:50 »
Αν αυτός που έχεις είναι bdc τότε δεν έχει καμία σχέση με τον συγκεκριμένο clearo.


Αποσυνδεδεμένος tenzeres

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #191 στις: Νοεμβρίου 28, 2013, 16:37 »
Βασικά εχεις απολυτω δικιο. Αλλα δεν εχω ξανσνοιξει θεμα και κατεχω και τον gemini και τον προαναφερομενο ατμο. Δεν ξερω βεβαια αν ειναι αξιο αναφορας αλλα ειπα μηπως...

Στάλθηκε από το LG-E400 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #192 στις: Νοεμβρίου 28, 2013, 16:41 »
Κάνε τον εσύ μια παρουσίαση εδώ, λίγα λόγια για το προιόν + φωτό + τιμή + προμηθευτή ή προμηθευτές και ανάλογα ή την αφηνω εδώ, ή τη μεταφέρω σε άλλο νήμα ή την κάνω ξεχωριστό νήμα

Αποσυνδεδεμένος tenzeres

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #193 στις: Νοεμβρίου 29, 2013, 15:22 »
Λοιπόν λοιπόν.... Αγορά από τοπικό κατάστημα της Καβάλας στην τιμή των 8 ή 8,50 Ευρώ. Μου παρουσιάστηκε ως Aspire σε μίνι νόβα έκδοση. Δεν είχα σκοπό να αγοράσω πάλι άτμο αλλά λόγω εμφανισιακής ομοιότητας με των Gemini mini είπα θα τον τιμήσω. Από προχθές προσπαθώ να συγκρίνω την συμπεριφορά του σχετικά με τον Gemini. Μου είναι λίγο δύσκολο λόγο διαφορετικών υγρών (θα μπορούσε να μου πει κανείς να βάλω τα ίδια υγρά αλλά τους ήθελα και τους 2 μαζί μου έξω και δεν βόλευε το ίδιο υγρό.) Από απόδοση σαφώς καλύτερο από ότι single coil εχω δοκιμάσει. Σε σχέση με τον Gemini πιο αεράτη τζούρα, δηλαδή παράγει αρκετό ατμό με μεγαλύτερη ευκολία, ΑΛΛΑ μου έχει βγάλει μερικές φορές μετα απο απανωτές τζούρες και γεύση καμμένου. Από γεύση μου φαίνεται παρα πολύ καλός. Και οι 2 ατμο δουλεύονται πάνω σε spinner μπαταρία. Βέβαια απ'ότι κατάλαβα,  ενώ ο Gemini που τον δούλευω από 4+ Volt δεν μου έχει βγάλει ποτέ καμμένο, ο bdc δεν πρέπει να σηκώνει τα ίδια Volt (ίσως λόγω αντίστασης; ) Αν χρειάζεται κάποια επιπλέον πληροφορία πείτε μου ελεύθερα. Προσπάθησα να κάνω συγκριτική παρουσίαση για να παραμείνω κάπως εντός θέματος. Οι φώτο είναι λιγάκι χάλια γιατί είναι από Webcam. Αργότερα εάν χρειάζεται θα βγάλω με φωτογραφική. Στην δεύτερη φωτο ο αριστερός άτμο είναι ο Gemini ο άλλος ο bdc...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 29, 2013, 15:29 από tenzeres »

Αποσυνδεδεμένος Skoudris

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κeep calm and Vape on
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #194 στις: Νοεμβρίου 29, 2013, 17:08 »
Dual Coil ειναι και ο καινουριος που πειρες φιλε μου :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92738 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:53
από Tem
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3827 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1070 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278133 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15524 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9553 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43788 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 488 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36539 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex