vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

125 επισκέπτες, 6 χρήστες
Doubt, bloodlessz, zamploutos, manoslykos, chkontog, Giannis.B

Twitter

GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #210 στις: Δεκεμβρίου 19, 2013, 13:22 »
Επειδή υπάρχουν interchangeable parts μεταξύ πχ Τ3, MT3, EVOD & Protank, δεν σημαίνει ότι γίνεται και σε όλους :laugh1:

Εκτός αν ο Sensei Kir Fanis κάνει καμιά πατέντα για XXXL Gemini!

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #211 στις: Δεκεμβρίου 19, 2013, 15:02 »
Τώρα μού'κανες την καρδιά περιβόλι. Δεν μπορώ, ρε παιδάκι μου, να ξεκινήσω από τώρα του επισκευάσιμους. Είναι ακριβοί κι έχουν πολλή μανούρα. Δεν μπαίνουν ούτε στον απλό vivi nova; Γιατί είπαμε, καλός, χρυσός ο gemini mini, αλλά με την κατανάλωση υγρού που έχει συναρτήσει με τη χωρητικότητά του πρέπει να τον γεμίζω κάθε μισή ώρα. Θα πάω σε κάνα τζαμτζή και θα του παραγγείλω pyrex φ50 μου φαίνεται.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #212 στις: Δεκεμβρίου 19, 2013, 21:02 »
Αν μαζί με το pyrex βρεις άκρη και για την ανάλογη βάση ώστε να βιδώσεις πάνω την κεφαλή, οκ, μια χαρά και το προωθείς και στην αγορά μετά, "The Renesis Gemini Tank" (μία ελαφρά μίζα για την ονοματοδοσία καθώς και κάποια κομμάτια τιμής ένεκεν, καλοδεχούμενα...). Εκτός αν ο τζαμτζής σου κάνει κωνοειδές το κάτω μέρος, ώστε στο τελείωμα να έχει ακριβώς την διάμετρο του αυθεντικού για να μπαίνει το δαχτυλίδι και η βάση! Και την Κυριακή που θα δοκιμάσεις Cuban Cigar στο εργαλείο που σου έδειξα, ίσως αλλάξεις γνώμη για την δεύτερη πρόταση του μηνύματός σου! Τα υπόλοιπα από κοντά γιατί ήδη είμαι off και να μην παιδεύω τον Πολυκράτη με σκούπες! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος DrV979

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #213 στις: Δεκεμβρίου 21, 2013, 01:32 »
Πήρα κ γω έναν με όλα αυτά που άκουσα, αλλά δεν τον έβαζα μπροστά γιατί είχα μόλις αλλάξει αντίσταση στο mini vivi! Δεν ξέρω γιατί, μάλλον μάπα η κεφαλή του vivi,τσακίζουν τα φυτίλια, τέλοσπάντων(κάθε δεύτερη τζούρα καμμένο σύρμα), τον γέμισα με φρέσκο smokey caramel που έιχε και ο vivi.... :respect: Πολύ καλός και απ'το πρώτο γέμισμα, καλύτερη γεύση, πιο πλούσιος ατμός γιατί και ο vivi από παραγωγή καλός ήταν αλλά πιο αεράτος, νομίζω θα τα πάμε καλά μαζί!

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #214 στις: Δεκεμβρίου 21, 2013, 07:55 »
Τον πηρα και εγω... εντυπωσεις :


Χμμ... καλες προς μετριες, αλλα εργοστασιακος ειναι τι περισσοτερο θα μπορουσες να περιμενεις;


- καλος προς μετριος για dual coil σε σχεση με τον iclear σε αποδοση.
- απιστευτα ομορφος πανω στην spinner μου, κουκλι ενα πραμα.
- βιδωνει ακομα και στην παλια μου spinner με τα κουρασμενα σπειρωματα, μπραβο του.
- αλλαζει Drip tips, του εχω βαλει τα παντα πανω και γινεται ολο και πιο κουκλι!!
- ρουφαει το υγρο λες και εχει να πιει κανα χρονο!


τωρα σχετικα με την απδοση λιγο πιο αναλυτικα:


- χτυπημα, μετριο
- γευση, υποτονικη προς ετσι & ετσι
- ατμος, ντουμανι
- τζουρα, ανετη... αερατη ενα πραμα αλλα οχι πολυ (μηπως ψιλοσφυριζει κιολας;)!


καμια φορα αναπολω τους απλους CE4 v3 της Vision που ειχα στην αρχη χεχεχε

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #215 στις: Δεκεμβρίου 21, 2013, 16:25 »
Υποτονική γεύση; Έχεις δοκιμάσει κανέναν εργοστασιακό με πιο πλούσια γεύση; Για πες, γιατί με ενδιαφέρει το θέμα.
Για το θέμα της αεράτης τζούρας, δικίμασε να τον βιδώσεις πιο σφιχτά, καθώς ο αερισμός δε γίνεται από πλαϊνή οπή αλλά από κάτω, με τα αυλάκια. Όταν τον έχω βιδωμένο ελαφρά κι εμένα μου φαίνεται υπερβολικά αεράτη. (και ναι, σφυρίζει λιγάκι)
Όσο για την κατανάλωση υγρού, είναι ένα θέμα. Νομίζω όμως ότι έχει να κάνει και με τη δεξαμενή του, που είναι πολύ μικρή και αδειάζει γρήγορα. Όπως έγραψε κι η πέτρα πιο πάνω, μάλλον στο ξαναγέμισμα παίρνει 1ml κι όχι 2, καθώς κρατάνε πολύ υγρό τα φυτίλια.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #216 στις: Δεκεμβρίου 21, 2013, 17:26 »
o μόνος τρόπος να μην πάρεις γεύση και χτύπημα από τον τζεμινι μινι είναι να μπερδέψεις τα μπουκαλάκια και να βάλεις μηδενική βάση κατά λάθος  :laugh1: :laugh1:


Από την άλλη, αν κάποιος ατμίζει με Ιθάκη, πηνελόπη κλπ ισως να του φανεί πολύ ταπεινός ο συγκεκριμένος.
Γούστα ειναι, δεν μπορούμε να συμφωνούμε όλοι
Στο γέμισμα ναι, παίρνει μόνο ένα μλ μετά την πρώτη φορά, αλλά γεμίζει τόσο εύκολα, που δεν υπάρχει θέμα. 5 δευτερόλεπτα από τη ζωή μας

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #217 στις: Δεκεμβρίου 21, 2013, 18:16 »
Petra.........εισαι κακιά.....

Πηρα τον gemini και εχασα το λογαριασμο σε υγρα.Ωρε τι φαγωποτι ειναι τουτο ;;;; :confused1: :o


Ειναι παντος παρα πολυ καλος σε ολα του. Για τα δικα μου γουστα,ειναι μαλλον ο καλυτερος clearomizer με αντ/ση επανω.

Χαλαλι το υγρο. Αν ειναι να εχω αυτο το ντουμανι με εργ/κο ατμοποιητη σε ego....χαλαλι.

2,1 Ω και μπορει να δινει ντουμανι και σε ego μπαταρια. 

Αν δεν ειναι ο μοναδικος που το κανει αυτο,θα ειναι ενας απο τους λιγους.....


Petra,ειχες δικιο για τον ατμοποιητη......... :thumpup:     Ειναι πολυ καλος......

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #218 στις: Δεκεμβρίου 21, 2013, 18:26 »
Σκέφτηκα κάτι άλλο πάντως για αύξηση χωρητικότητας χωρίς πολύ κόστος. Παίρνεις τη δεξαμηνή από αυτόν http://www.madvapes.com/pyrex-3-5ml-vivi-nova-tank.html (δεδομένου ότι είναι στο ίδιο ύψος) και φτιάχνεις μόνο δυο δαχτυλίδια με σπείρωμα μέσα έξω για να βιδώνουν στις βάσεις από μέσα και στη δεξαμενή απ' έξω. Και, ιδού, gemini mini με 3,5ml χωρητικότητα!
Πλάκα, πλάκα, ξέρει κανείς τα χαρακτηριστικά των σπειρωμάτων; Βήμα, βάθος κτλ; Ή να πιάσω το παχύμετρο;

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #219 στις: Δεκεμβρίου 21, 2013, 20:06 »
Κακιά δεν είμαι, ρεαλίστρια όμως ναι. Καλά τα λέμε τώρα εδώ πόσο καλός είναι, αλλά λογικό είναι για κάποιον που έχει κορυφαίο επισκευάσιμο να μην είναι έτσι τα πράγματα. Οχι οτι αυτό μειώνει τη δικιά μας ευχαρίστηση και βολή βέβαια  :D


Οσο για την πατέντα, καλή ακούγεται, αλλά είναι λίγο λόττο. Οταν αλλάζει η χωρητικότητα, αλλάζει και η πίεση και μπορεί να αλλάξει κάποιο χαρακτηριστικό του.


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #220 στις: Δεκεμβρίου 21, 2013, 20:20 »
Ναι,ενας καλος επι/μος,εχει τις δικες του χάρες.

Απο εργ/κους παντος,τοσο καιρο τον εβλεπα και δεν περιμενα να ειναι τόσο καλος.

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #221 στις: Δεκεμβρίου 21, 2013, 21:37 »
Υποτονική γεύση; Έχεις δοκιμάσει κανέναν εργοστασιακό με πιο πλούσια γεύση; Για πες, γιατί με ενδιαφέρει το θέμα.
Για το θέμα της αεράτης τζούρας, δικίμασε να τον βιδώσεις πιο σφιχτά, καθώς ο αερισμός δε γίνεται από πλαϊνή οπή αλλά από κάτω, με τα αυλάκια. Όταν τον έχω βιδωμένο ελαφρά κι εμένα μου φαίνεται υπερβολικά αεράτη. (και ναι, σφυρίζει λιγάκι)
Όσο για την κατανάλωση υγρού, είναι ένα θέμα. Νομίζω όμως ότι έχει να κάνει και με τη δεξαμενή του, που είναι πολύ μικρή και αδειάζει γρήγορα. Όπως έγραψε κι η πέτρα πιο πάνω, μάλλον στο ξαναγέμισμα παίρνει 1ml κι όχι 2, καθώς κρατάνε πολύ υγρό τα φυτίλια.


Νομιζω οτι ημουν σαφης στο μήνυμά μου, vision ce4 v3 πολυ καλυτερο χτυπημα και γευση, σιγουρα όμως ο gemini ειναι πιο ομορφος ισως γι αυτο να του ψαχνετε μονο θετικα  :laugh1: επίσης ρε παιδια... λετε να μην ξέρω πως να σφίξω τον ατμοποιητη; :idiot1:


Ο Gemini ειναι ενας ομορφος αλλα επισης ενας απλος ατμοποιητης οπως οι περισσοτεροι δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο ουτε εξεζητημένο, δεν εχω να πω κατι παραπανω γι αυτον :yes:


Ειναι σαν τους bottom coils που με ζαλιζαν μερικοι, πω πω και τι ωραια τζουρα και τι ντουμανι... και εγω μονο καμενο & διαρροες επερνα και οταν αποφασιζαν με χιλιες πατεντες να δουλεψουν δεν εδιναν τιποτα περισσοτερο απο εναν απλο και φθηνο CE4. Thats all, η αγορα ειναι ακομα πολυ μακρια στο να αντικασταστησει μερικα παλια αλλα επιτυχημενα κομματια της, οτι καινουργιο και διαφορετικο οδηγει συνηθως μονο σε ενα σιγουρο αποτελεσμα... "πετας τα λεφτα σου για να βρεις κατι καλυτερο, μετα επειδη τα πεταξες προσπαθεις να βρεις τα θετικα του για να στηριξεις την αποφασή σου αυτη και μετα απο λιγο καιρο που κουραζεσαι... αποφασιζεις να τον βαλεις στην ακρη και να γυρισεις και παλι στις παλιες και αγαπημενες σου συνηθειες", καπως ετσι το βλεπω εγω :bye:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #222 στις: Δεκεμβρίου 21, 2013, 22:03 »
χαχααααα......Aυτό το τελευταίο ταιριάζει στους χρήστες επισκευάσιμων, που πετάνε 30-130 ευρω και μετά πρέπει να υπερασπιστούν την αγορά τους.
Τα 6 ευρω με την έκπτωση που δίνουμε για έναν εργοστασιακό είναι τίποτα.
Κάποιους που έχω πάρει και τους έβαλα στην άκρη, είπα κιόλας ότι δε μου άρεσαν.
Αλλά αν σου αρέσει κάποιος, πας και παίρνεις και ένα δεύτερο ή ένα τρίτο σώμα, για να έχεις καβάντζα ή για να αλλάζεις χρωματάκια.


για τους ce4 v3 που λες, δε διαφωνώ. Ο λόγος που τους σταμάτησα ήταν ότι παλιώνοντας τα μοντέλα, τα εργοστάσια έβγαζαν ότι νάναι κεφαλές.
thor χρησιμοποιούσα και οι τελευταίες μονές κεφαλές που πήρα ήταν κάπως. Με βόλεψε κιόλας η πιο αεράτη τζούρα του τζέμινι.
Ο διπλός thor παραμένει σταθερή αξία. Μάλιστα, τεστάριζα μαζί έναν διπλό thor (τζέμινι κι αυτός) με τον τζέμινι μίνι και οι διαφορές που βρήκα υπέρ του δεύτερου ήταν η πιο αεράτη τζούρα, η μεγαλύτερη διάρκεια κεφαλής (είναι ακριβότερη και κρατάει περισσότερο - αναλογικά το κόστος είναι περίπου το ίδιο) και η δυνατότητα του τζέμινι μίνι να παίρνει όλα τα ντριπ τιπ της αγοράς.


Διαφορετικά γούστα μάλλον. 




Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #223 στις: Δεκεμβρίου 21, 2013, 22:15 »
Δεν διαφωνω petra, προσωπικα εχω ενα θεμα με τις αερατες τζουρες... μου φερνουν βηχα και δεν νιωθω οτι απολαμβανω γευση.


Και φυσικα αν ειναι να ψαχτεις για κατι καινουργιο καλυτερα καντο στα 6 ευρα παρα στα 120 ευρα χεχε εδω και αν εχεις δικιο!!

Αλλωστε το εχω πει πολλες φορες, επενδυστε στην μπαταρια και στα υγρα οι ατμοποιητες πανω κατω ολοι μια απο τα ιδια ειναι, οσο και
αν δεν θελουν μερικοι να το πιστεψουν :eyesplash:  μπορει απο εναν φθηνο ατμοποιητη να τα δεις ολα και απο εναν ακριβο τιποτα ;)  (οχι οτι δεν
υπαρχουν και ακριβοι καλοι, απλα αυτη η ατιμη η μοστρα καλα κρατει χεχε)

Αποσυνδεδεμένος johngr

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
    • SERVICE - ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ - ΕΞΟΥΣΙΟΔ. SERVICE SAMSUNG LG PANASONIC
Απ: GEMINI MINI dual coil 2.0 ohm 2ml (τύπου vivi nova)
« Απάντηση #224 στις: Δεκεμβρίου 24, 2013, 00:20 »
το πρωι παρελαβα μια παραγγελιουλα και ω του θαυματος ειχε μεσα δωρακι gemini μινι  :laugh1: (πριν 2-3 μερες ειχα βρει αυτο το νημα και μετανιωσα που δεν τον ειχα παραγγειλη για δοκιμη).λοιπον εντυπωσεις..
-με το που τον γεμιζω και τον κουμπωνω σε μια απλη ego μπαταρια,τραβαω 2-3 τζουρες, μηδαμινος ατμος,ξανατραβαω, παλι λιγος.δε μπορει λεω κατι γινεται..(ειχα στο μυαλο μου βεβαια αυτο που ειχα διαβασει εδω οτι θελει ρευμα καλο για να αποδοσει)..τον συνδεω προχειρα με κροκοδειλακια στο τροφοδοτικο του εργαστηριου και του δινω σταδιακα απο 4,2 εως 4,8v το αμπερομετρο εδειξε 2A και αρχισα να τραβαω τζουρες..τοτε λοιπον αρχισε να πυροβολαει ο ατμοποιητης..γευση παρα πολυ καλη,χτυπημα πολυ καλο,ντουμανι αψογο...αφου συνεχισα να τον δουλευω για λιγη ωρα ετσι,τον ξανακουμπωσα σε απλη μπαταρια ego και διαπιστωσα πως αρχισε πλεον να στρωνει και να αποδιδει αρκετα καλυτερα αποτι την πρωτη φορα με την απλη μπαταρια..αφου περασαν αρκετες ωρες πλεον τον δουλευω με απλες μπαταριες ego και μπορω να πω οτι δουλευει αψογα...δεν ξερω τι εφταιγε στην αρχη αλλα τωρα παιζει μια χαρα..
υ.γ δεν εχω πολυβολτικες μπαταριες η μοντακι αλλα κι ετσι οπως μου δουλευει ειμαι απολυτα ευχαριστημενος με την αποδοση του...οσον αφορα τα υγρα ακομα δεν μπορω να πω με σιγουρια αλλα δεν ειδα να ρουφαει εξωπραγματικα προς το παρον τουλαχιστον... :) ααα..η αντισταση του που την μετρησα με το πολυμετρο μου εδειξε 2,2ωμ... αυτα...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499023 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 96 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20817 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194452 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4715 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180373 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy