vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

210 επισκέπτες, 6 χρήστες
Sergios, dkostas, Milarepa, Xxristos, Kouros17, demaker

Twitter

Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;

Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1800 στις: Φεβρουαρίου 01, 2019, 20:25 »
Δικό μου το λάθος. Hadaly δαγκωτο ή το νέο του μοντέλο , τον citadel.

Αποσυνδεδεμένος Ydrastis

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1801 στις: Φεβρουαρίου 01, 2019, 20:29 »
Ευχαριστώ πάρα πολύ!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1802 στις: Φεβρουαρίου 01, 2019, 21:07 »
Για τον btfc που λέγατε πιο πριν συμφωνώ για το κλειστό top-airflow είναι άλλη η ένταση της γεύσης.Σε κάποια υγρά εγώ ανοίγω το πάνω μισό top και φουλ bottom και παίζει τέλεια.

Επίσης ένα συχνό στήσιμο που κάνω, κ παίζει πολύ καλά, κ δεν κουράζει κ μπαταρία είναι με διπλή παράλληλη 5-6wraps σύρμα ότι γουστάρει ο καθένας. Με ni80 ας πούμε 0,35mm μου βγαίνει στα 0,18Ω περίπου.

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1803 στις: Φεβρουαρίου 20, 2019, 01:08 »
Καλησπέρα σε ολους . Είχα αναφερει πάλι κάποιους προβληματισμούς μου τις προαλλες για αγορα dripper ,είμαι εδώ κ ενα χρόνο με hadaly πολύ καλός τιμιος αλλά τελευταία νιώθω την ανάγκη για πιο σφιχτές πνευμονικες.
Με ενδιαφέρει η γεύση κ το χτυπημα κ η περιορισμένη πνευμονικη.
Διάβασα παρά πολλά νηματα αυτές τις μερες .Στην αρχή ειπα sky κλωναρι αλλα με αποθαρρύνουν οι σχολιασμοί για το χτυπημα. Οπότε λογικά με βλέπω για dpro mini ή supersonic.
Τον citadel τον βγάζω εκτος λόγω του αέρα.
Κάποιος κάτοχος κ των δύο .μπορεί να συγκρίνει το χτύπημα και την τζουρα? Σκεφτείτε στον hadaly το airflow το βάζω στο 1/3...
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1804 στις: Φεβρουαρίου 20, 2019, 01:12 »
Για πολυ σφιχτη πνευμονικη δες τον Shogun απο vaperz cloud. Εχει 2 top cap στη συσκευασια, το ενα ειναι με μικρες τρυπες εισαγωγης αερα. Χωρα οτι συρμα θελεις απο απλο round μεχρι κοτετσια, και εχει φανταστικη γευση και τεραστια χωρητικοτητα.

Και μην ξεχασω, τιμη πολυ προσιτη για ποιοτικο  semi-high end.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1805 στις: Φεβρουαρίου 20, 2019, 08:45 »
Καλημέρα! Φαινεται πολύ καλος αλλά έχω καταλήξει σε έναν από τους δύο παραπανω . 

Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1806 στις: Φεβρουαρίου 28, 2019, 07:31 »
Καλημέρα είμαι ατμιστής 2 χρόνια τώρα και αυτό χάρη σε παρότρυνση ενός φίλου. Γενικά από την πρώτη στιγμή που ξεκίνησα το άτμισμα πήγα σε επισκευάσιμο καιφούν με VTC mini και τον τελευταίο χρόνο εχω κολλήσει σε doggystyle με pico 75W.

Τον τελευταίο χρόνο ήθελα ανέκαθεν να το γυρίσω σε ντρίπινγκ αλλά λόγω προσωπικών υποχρεώσεων μου ήταν αδύνατο να ψαχτώ. Για το λόγο αυτό το μόνο που μπορούσα να κάνω είναι να αλλάζω γεύσεις και καταστάλαξα ότι με ενδιαφέρει η γεύση. Επίσης, λόγω του ότι δεν μπορούσα να ψαχτώ έμεινα σε πολύ συγκεκριμένο σετάρισμα του ατμοποιητή δίχως να γνωρίζω τίποτα παραπάνω. Σφιχτές τζούρες με χτύπημα και σετάρισμα στα 0.5Ω με 11W αντίσταση SS 316L.

Με βάση τα παραπάνω θα ήθελα να πειραματίζομαι με ντρίπινγκ αλλά τα στησίματα που παίζουνε είναι πολύ παραμετροποιημένα δίχως να γνωρίζω σε πιο φάσμα πρέπει να παίζω. Έχω δει ορισμένες προτάσεις αλλά δεν ξέρω από που να ξεκινήσω.

Ευχαριστώ για το χώρο που μου δίνεται και ευελπιστώ στις απαντήσεις σας.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1807 στις: Φεβρουαρίου 28, 2019, 07:52 »
Ξεκίνα με έναν κλώνο Hadaly ή Citadel που  δουλεύουν αρκετά καλά με πάρα πολλά στησίματα ώστε να βρεις τι σου ταιριάζει για αρχή...

Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1808 στις: Απριλίου 28, 2019, 16:21 »
Καλησπέρα και χρονια πολλά.πηρα ένα pulsex mod και ψάχνω ένα dripper να ταιριάξω χωρίς να χαλάσω μια περιουσία.μεχρι τώρα έχω ένα hadaly και θα ήθελα κάτι λίγο πιο αερατο για μόνη αντίσταση με καλή γεύση...λίγη βοήθεια???και εάν πουλάει κανένας κάτι εδώ είμαστε....ευχαριστω....

Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1809 στις: Απριλίου 28, 2019, 16:45 »
Wasp nano; Μονής, αρκετός αέρας και πολύ καλή γεύση. Και με 20 ευρώ τον παίρνεις καινούριο.

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1810 στις: Απριλίου 28, 2019, 18:49 »
[member=6663]nikpepa[/member] citadel φίλε μου.Πιο αεράτος , καλύτερη γεύση , πιο εύκολο στήσιμο από τον hadaly που έχεις.
Κλώνος στα 27 ευρώ , ο γνήσιος φεύγει στο 90άρι
SXK  http://www.zerobacco.gr/index.php?route=product/search&search=citadel
Shenray https://www.smokecentre.gr/products/shenray-citadel-rda/

Αποσυνδεδεμένος Paspartou88

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1811 στις: Απριλίου 29, 2019, 01:49 »
Καλησπέρα παιδιά και Χρόνια Πολλά!
Μεταξύ Kennedy 24 και reload x ποιον θα προτείνατε από άποψη γεύσης? Θα με πηγαίνατε σε κάποιον άλλο "high end" σε αυτά τα χρήματα σε rda διπλής?

Αποσυνδεδεμένος ikaros1

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1812 στις: Απριλίου 29, 2019, 09:12 »
καλημερα και χρονια πολλα
Θελω ενα ντριπερ mtl για μηχανικο squonk-athena geekvape
Ποιον μου προτεινεται-οχι high end

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 600
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1813 στις: Απριλίου 29, 2019, 12:29 »
Καλησπέρα παιδιά και Χρόνια Πολλά!
Μεταξύ Kennedy 24 και reload x ποιον θα προτείνατε από άποψη γεύσης? Θα με πηγαίνατε σε κάποιον άλλο "high end" σε αυτά τα χρήματα σε rda διπλής?

Καλημέρα , Χριστός Ανέστη .

Reload x φίλε , με κλειστά μάτια .
Εάν βρείς καί τον reload titanium 1.5 ακόμη καλλίτερα .
Έχει ένα κλικ παραπάνω γεύση από τον reload x .
Δεν έχει βέβαια την απαλή τζούρα του - x - kαί δεν είναι για squonk .
Με τον - x - όμως , δεν θα έχεις ποτέ διαρροές σε περίπτωση over squonking .
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 29, 2019, 12:36 από Aoratix »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1814 στις: Απριλίου 29, 2019, 19:35 »
Καλησπέρα παιδιά και Χρόνια Πολλά!
Μεταξύ Kennedy 24 και reload x ποιον θα προτείνατε από άποψη γεύσης? Θα με πηγαίνατε σε κάποιον άλλο "high end" σε αυτά τα χρήματα σε rda διπλής?
Καλησπέρα και Χρόνια  Πολλά,
Oι  dripper που είσαι  σε δίλλημα είναι  εντελώς διαφορετικοί ...


Kennedy 24 καλύτερος σε γεύση καθώς αποδίδει πολύ καλύτερα με exotic coils , παίρνει πολύ περισσότερο παιχνίδι στα στησίματα,δεν ζεσταίνεται οπως ο Χ λόγω αρκετά καλύτερης κατασκευής και υλικών (made in USA),είναι direct τo airflow του στα coils σε σχέση με τον Χ με αρκετά πιο γεμάτη τζούρα και πολύ περισσότερο αέρα.Απαιτείται εξοικείωση μαζί του στο στάξιμο και στο  βαμβάκωμα του.Κάνει  χαρακτηριστικό ήχο στο άτμισμά του σαν bottom airflow(και είτε το μισείς ή  το λατρεύεις).Παραμένει τοπ επιλογή για τους περισσότερους dripperάδες και λάτρεις των μηχανικών για χρόνια.Η αγωγιμότητά του  και οι αναβαθμίσεις  που  μπορεί να  πάρει για μηχανικά  setups είναι  αρκετά  (510 silver  pin,copper posts,ultem  caps,trinity glass,custom caps).Σε καμία περίπτωση δεν τον συνιστώ για ηλεκτρονικά mods  ή squonking τον  συγκεκριμένο.Ειδικά  για τα ηλεκτρονικά mods η υγρασία που μαζεύει στο airflow και  την διαδρομή του κάποια στιγμή  θα   στην  κάνει  την  ζημιά.


o reload x είναι ο πρώτος  της εταιρείας που κατασκευάστηκε στην κίνα και κράτησε την τιμή του αρκετά ψηλά γι αυτό που προσφέρει.Η τζούρα του είναι αρκετά τραχιά λόγω της διαδρομής  του αέρα(καμία σχέση με τους προηγούμενους dripper της εταιρείας) ,ο χώρος του deck είναι περιορισμένος ψηλά και τα posts αρκετά κοντά το ένα στο άλλο με αποτέλεσμα να σε περιορίζει αρκετά στα στησίματα με exotic coils.Θα βρεις δυσκολία στο να του ταιριάξεις drip tip της επιλογής σου καθώς πολύ λίγα after market  του ταιριάζουν.Σε  γεύση έχει  την  ιδιαιτερότητα  να  τονίζει μερικές νότες  των  υγρών ή να τις κρύβει.Θα   πρότεινα να  τον  δοκιμάσεις  με κάποιο υγρό που ξέρεις  καλά  πριν  την αγορά  του για να δεις αν  σου  ταιριάζει.Δεν  έχει την δυνατότητα  αναβαθμίσεων σαν τον Κennedy(με εξαίρεση τα trinity glass) αλλά για ηλεκτρονικά mods με  χαλαρά  στησίματα και  squonking είναι καλύτερος.


Για να σου προτείνουμε dripper θα  πρέπει να ξέρουμε για τι  χρήση τον θες,με τι  στησίματα θες να  παίζεις,αέρα που  προτιμάς,deck  κτλ.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 29, 2019, 19:44 από paloukaros »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 24 12716 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:16
από Chris66
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 978 123546 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:59
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3891 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172977 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15555 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9631 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos