vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

509 επισκέπτες, 8 χρήστες
anetost, dkostas, camber, Tazz, manoslykos, Jorge, Koggiot, Tsimio

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Η πυραζίνη μου σπάει τη μύτη  :yes:

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρες!
Μια ερωτησουλα για οποιον μπορει.
Γνωρισα το bebecca στον πεθερο μου, σαν λυση διακοπης του καπνισματος και τωρα έχουν μόνιμη σχεση!!! ;D.
Επειδη ειναι στη φαση snv και δεν τον προλαβαινω 5-6 snv τον μηνα βαλε νικοτινες κλπ κλπ ξεφευγει χρηματικα το παιχνιδι.

Υπαρχει κατι αναλογο σε diy είτε σε άρωμα gourmet ειτε σε συνταγουλα μιας και υπαρχουν σωρία tpa αρωματων στο σπιτι?
Καλησπέρα , σου προτείνω το bronx της flavourist που είναι 15 ml άρωμα και με 10% ανάμειξη κατασκευάζεις 150 ml υγρό με μικρό κόστος. Στη γεύση μοιάζει με τη bebeca (εγώ με αυτό και το soho την αντικατέστησα) 

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
υπαρχει καποια συνταγη για το lacrema της vnv,ή καποιο αλλο snv που να μοιαζει αρκετα αλλα να ειναι τουλαχιστον 100ml?

Αποσυνδεδεμένος tzavardin

  • ***
  • 545
  • Φύλο: Άντρας
[member=9120]vag21[/member] πέτυχες την περίπτωση

1) Το lacrema είναι πολύ ιδιαίτερο υγρό, όπως έχει πει ο Σαρακενίδης(vnv), όταν του έδειξε ο alex τη συνταγή, πίστευε ότι δε θα βγει με τίποτα, γιατί δεν είχε δει ποτέ κάτι τέτοιο. Γενικά και μένα δε μου θυμίζει καμιά γνωστή custard. Δεν ξέρω τι έχουν κάνει, αλλά είναι καλό.

2)Επειδή είναι Έλληνες οι κατασκευαστές, δύσκολα κάποιος να βγάλει κλώνο τέτοιου υγρού και να μπορούσε. Το σινάφι είναι μικρό, και να πω και την αλήθεια, δεν είναι και το πιο σωστό να βγάλει κάποιος, αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση.

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
ρωτησα τα παιδια μηπως το βγαλουν σε 100αρη οπως καποια αλλα υγρα τους,αλλα μου ειπαν μαλλον οχι,το εχω πιπιλα και ειναι ασυμφορο το 60μελο.

Αποσυνδεδεμένος IreneGR

  • **
  • 154
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 28/12/2017 ....
Καλησπέρα ψάχνω ένα νήμα που είχα πετύχει που έγραφαν τα one shot αρώματα. Είμαι από κινητό και δεν το βρίσκω στην αναζήτησή. Μπορείτε να μου το δώσετε να το αποθηκευσω.

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος IreneGR

  • **
  • 154
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 28/12/2017 ....
NAi!!! Το αποθηκευσα να μη το χασω :)


διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 10, 2019, 16:12 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
υπαρχει καποια συνταγη για το lacrema της vnv,ή καποιο αλλο snv που να μοιαζει αρκετα αλλα να ειναι τουλαχιστον 100ml?
http://e-liquid-recipes.com/recipe/246488/Banudding%20Cake
Αν θες προσθέτεις 0,5% acetyl pyrazine και 0,5% Caramel FA.
Αν το LaCrema σου αρέσει με αυτό θα ξετρελαθείς !!!



Edit 
Αν δεν μπορεις να βρεις banana cream της LorAnn Flavors αντικατάστησέ το με 2% Ripe banana της TPA
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 10, 2019, 18:44 από netsplit »

Αποσυνδεδεμένος trandism

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Αν δεν μπορεις να βρεις LA Banana Cream, καλο θα ηταν να μπει TPA Banana Cream στο ιδιο ποσοστο και οχι TPA Banana Ripe, καθως η Ripe εχει πολυ χημικη γευση.

Φυσικα καμια σχεση δεν εχει και παλι η συνταγη με το Lacrema αλλα με Banana Cream κατι θα βγει ατμισιμο. 

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Επειδή ξεκινώ δειλά και πάλι το diy υγρών, μπορείτε να μου πείτε από πυραζίνες, sweetener και τα λοιπά, ποια θα χρειαστώ σίγουρα για αρχή;


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος karamonde

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Θα έχεις πολύ καλύτερα αποτελέσματα αν ξεκινήσεις από ολοκληρωμένες συνταγές. Βρες 3-4 συνταγές από αξιόπιστους μίξερς και προφίλ που σου αρέσουν (έχουμε αρκετούς τόσο στο FB, όσο και στο e-liquid recipes και το alltheflavors), κάνε μια λίστα των υλικών και παράγγειλέ τα. Αν θέλουν πυραζίνη/γλυκαντικό πάρε, αν όχι τότε καλύτερα να μην μπλέξεις ακόμα.

Ακόμα και μετά από 2 χρόνια DIY παίζει να έχω βάλει πυραζίνη που δεν έλεγε η συνταγή...μια φορά, κι αυτό γιατί είχα φτιάξει ήδη την αρχική συνταγή και ήθελα ένα τσίμπημα ποπκορνίλας! Γλυκαντικό δε θυμάμαι να έχω βάλει ποτέ εκτός συνταγής. Δες το αλλιώς: αυτά είναι τα μπαχάρια που δεν χρειάζεται ένα πιάτο αν τα υλικά που έχει ήδη βγάζουν καλό αποτέλεσμα.

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Ήσουν πολύ σαφής, σ´ευχαριστώ.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Αν πάντως αποφασίσεις να παίξεις με πυραζίνη και sweeteners κάνε το πολύ μετρημένα.
Σε περίπτωση που σου ξεφύγουν λίγο οι αναλογίες θα κυριαρχήσουν στην γεύση καλύπτοντας τα υπόλοιπα αρώματα.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Σκέτη βάση με μπόλικο sweetener! Το καλύτερο υγρό στον πλανήτη!  :delicious:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8319 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180611 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33964 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536240 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59783 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237453 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 584 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15627 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136129 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085323 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35412 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10242 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12