vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

568 επισκέπτες, 5 χρήστες
dimitraf, Alexander20, bakoulini, Giannis.B, Ποντικός

Twitter

Carto-ιστορίες

Αποσυνδεδεμένος Dimrock

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Carto-ιστορίες
« στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 13:18 »
Petra δοκίμασα τα Vortex II
Αναμεικτα συναισθηματα.

Προς το οχι.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 12, 2012, 14:43 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Petra δοκίμασα τα Vortex II
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 13:56 »
Παρούσαααα!!!
Αποκλείεται να έφαγες μεγαλύτερη πίκρα από μένα όταν δοκίμασα αυτά
http://peleon.pl/product.php?id_product=1058
Οτι κι αν έβαζα, ρουφούσα αέρα κοπανιστό αρωματισμένο με ταγγιασμένη βαλβολίνη τετρακίνητου.

Ασε την πίκρα με τη νέα γενιά κλιαρομάιζερ CE2 της microcig.
http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1076_1089&products_id=7864
Τώρα που τα έβαλαν σε ανθεκτικό σμόκι σωλήνα με πιο σφιχτές τάπες. Δε ρουφάνε, έχουν καμμένο, δε σώνονται ακόμα κι αν τρυπήσεις ή βγάλεις την πάνω τάπα. Δε γεμίζουν ούτε με τη μεταλλική βελόνα που δίνουν γιατί δεν έχουν τρύπες και η βελόνα σπρώχνει το λάστιχο προς τα κάτω.
Θα ξαναπάρω μόνο από αυτούς που έχουν το παλιό μοντέλο, την madvapes και το ecoesmoking.
http://ecoesmoking.com/site-store-item-237-en.php

Εδώ δε μιλάμε για αντοχή των κάρτο, αλλά τη δικιά μας. Τα πέταξα στις 24 ώρες.


κύριοι συντονιστές, πράξτε ανάλογα με τη φαντασία σας. Θέλετε να το μετακινήσετε στο χαλαρά αλλάζοντας τον τίτλο σε "καρτοθλιπτικοί καρτολάγνοι", θελετε να το βάλετε στο γενικό πίνακα των καρτομάιζερ με κάποιον πιο κόσμιο τίτλο, ή ότι άλλο νομίζετε.

Αποσυνδεδεμένος Dimrock

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Petra δοκίμασα τα Vortex II
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 14:12 »
χαααααααααααααααααααααααχαχαχαχαχα   :wall:

 :idiot1: :idiot1: :idiot1:

Καηκε...

Ουτε 3ωρο. Το δευτερο. Το πρωτο ητο ελαττωματικό εκ φυσεως.


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Carto-ιστορίες
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 17:29 »
kr808d by Kangen
CE2 Clearomizer by microcig/royal smokers, η old version.
Σταθερές αξίες.
Νομίζω ότι με τα άλλα κάνουνε δοκιμές στου κασίδη το κεφάλι.

Εχω ακόμη αρκετά κλειστά για δοκιμές. Μέχρι το Πάσχα θα τις έχω ολοκληρώσει για να εκφέρω ολοκληρωμένη άποψη. Ήδη έχω κατά νου ποια άλλα χρειάζονται μακρύ φτυάρι.

κύριοι συντονιστές, καλός ο τίτλος, αλλά πολύ κλισεδιάρικος. Αν σκεφτείτε κάτι πιο εφετζίδικο και πολλά υποσχόμενο για να αυξήσουμε την αναγνωσιμότητα του θέματος σας εύχομαι καρτουδάκι να πιάνετε και οδυσσέας να γίνεται!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 12, 2012, 17:37 από petra »

Αποσυνδεδεμένος Tegian

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Carto-ιστορίες
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 18:41 »
Γεια σας Παιδια ειμαστε ολοι καλα;

Να σας ρωτησω κατι; Ποσο σας κρατανε οι carto σας.  Εγω εχω 808D και εδω και 2 μηνες εναλλασω 6 διαφορετικα carto, γιατι εχω σε καθενα διαφορετικες γευσεις και δεν εχει χαλασει κανενα. Μηπως πρεπει να τα αντικαθισουμε ετσι και αλλιως; Ποιοες ειναι οι ενδειξεις οτι ενα carto χαλασε και θελει αλλαγη, εκτος απο την καμμενη γευση που ακουω;


Αποσυνδεδεμένος Dimrock

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Carto-ιστορίες
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 18:52 »
Αδερφέ εγω χρειαζομαι 5 πακετα σε 2 μήνες.

1 καρτο μονο εχει προλαβει να τα παιξει πριν καει και ειχε αδυνατυσει πολύ, ξεψυχησμενο κι ομως γεματο.

Αποσυνδεδεμένος Αλιζαρίν

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Γειά χαρά, Είμαι η Αφροδίτη, εικαστικός κατ’ επάγγ
Απ: Carto-ιστορίες
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 18:56 »
Νομίζω φίλε πως έχει να κάνει με τις απαιτήσεις μας απ τους καρτο μας. Για μένα θέλει αλλαγή, όταν πέσει η απόδοσή του στην παραγωγή ατμού και δυσκολέψει η τζούρα του. Καμμένο δεν μου βγάζουν γιατί προσέχω πολύ την τροφοδοσία. Άλλο ένα κριτήριο είναι η αλλαγή στην απορρόφηση του υγρού. Αν δηλαδή αρχικά απορροφούσε πχ.30 σταγόνες πριν γεμίσει, όταν χαροπαλεύει, απορροφάει και δύσκολα 20 ή και λιγότερες σταγόνες. Επίσης όταν μαζέψει κατάλοιπα, αν τον φυσήξεις πολύ δυνατά, βγάζει σκούρο υγρό....Άρα αλλαγή.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Carto-ιστορίες
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 19:00 »
η καλύτερη ένδειξη ότι χάλασε ένα κάρτο είναι να έχει συμβιώσει μαζί μου ή με τον sirkonsta ή με τον dimrock 3 μέρες.

Πέρα από τα αστεία, είναι θέμα όχι ημερών, αλλά μλ. Εγώ φερειπείν κάνω 4 την ημέρα, τουτέστιν 12μλ πριν τα πετάξω. Το όριο χωρίς να τα έχεις σε τανκ μπορεί να φτάσει και στα 25 και στα 30 σε εξαιρετικές περιπτώσεις, τι να σου πω, στατιστικά στοιχεία δεν έχω, αλλά κάτι τέτοιο έχω καταλάβει από τους συνατμιστές εδώ.
Νομίζω πάντως ότι πρέπει σιγά σιγά να τα πετάξεις αν ατμίζεις πάνω από 2μλ τη μέρα. Ισως σταδιακά να έπεσε κάπως η απόδοσή τους κι αλλάζοντάς τα μόνο, θα το καταλάβεις. Ξεκίνα αλλάζοντας το πρώτο να δεις διαφορά με τα άλλα. Αν δε δεις καμιά διαφορά, μπορείς να τα αφήσεις λίγο ακόμη.
H αλιζαρίν σου το έθεσε πολύ σωστά στο πώς θα ελέγχεις από τα κατάλοιπα αν θέλεις να συνεχίσεις να ατμίζεις κάτι που φαινομενικά δουλεύει σωστά.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Carto-ιστορίες
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 19:15 »
Τα KR808 αν τα δείτε στο φως μεσα από το καλαμάκι από την μεριά του στομίου, το φυτίλι και η αντίσταση φαίνεται. Όταν είναι καινούργιο είναι λευκό και με τη χρήση μαυρίζει και αυξάνει σε μέγεθος (κολλάνε υπολείμματα των υγρών)  μέχρι που στο τέλος δεν αφήνει καθόλου το φως να περάσει, Ε! τότε είναι για πέταμα. Κανένα καθάρισμα, με πίεση, με βράσιμο, με σύριγγα δεν μπορεί να το καθαρίσει εκεί που είναι.... 
Γενικά αντέχουν 12-15 ml αν είσαι τυχερός, μερικά δεν πάνε ούτε 6, άλλα πάλι μπορεί και 20 και σε αυτό παίζει πολύ μεγάλο ρόλο το υγρό, άλλα υγρά προκαλούν μεγάλο κατάλοιπο και άλλα λιγότερο.

ΥΓ: Καμμένο δεν βγάζουν εύκολα, πρέπει να τα ξετινάξεις, υπάρχει σαφέστατα όμως υποβάθμιση στο άρωμα και τη γεύση, καθώς επίσης και αυξημένη ξηρότητα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 12, 2012, 19:20 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Carto-ιστορίες
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 19:27 »
Boge καινούργιο το φόρτωσα με enjuice chocolate caramel εχθές.
Σήμερα πρωί ξεκινάει το μπούκωμα, θα τη βγάλει την αυριανή?
Αντίθετα άλλα με TRibecca τη βγάζουν την εβδομάδα σκάρτη
Μήπως παραείναι αναλώσιμα?

Δεν ξέρω σκέφτομαι να ανακοινώνω το εβδομαδιαίο δρομολόγιο μου, έτσι ώστε από τις περιοχές που περνάω να ξέρετε να προσέχετε τα καρτο σας γιατί θα περνάει ο ΙΟΣ των κάρτο  :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Carto-ιστορίες
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 20:06 »
http://www.alibaba.com/product-gs/356882853/Disposable_cartomizer.html
http://www.alibaba.com/product-gs/473214871/kr808d_cartomizers_with_soft_cap_JCA.html

Iδού η απάντηση.
Οταν δεν μπορείς να μειώσεις την καταναλούμενη ποσότητα, μειώνεις την τιμή μονάδας.
Πάρε 200-500 κομμάτια να έχεις!!! Χονδρική

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Carto-ιστορίες
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 20:28 »
Να σαι καλά Πέτρα μου, η μηνιαία παραγωγή που έχει το εργοστάσιο δεν νομίζω πως θα μπορέσει να καλύψει τις ανάγκες μου

Πάμε πάλι, βγάζω το χθεσινό που μπούκωσε και βάζω τώρα νέο με μία τρύπα (θα φωνάζει ο archos)

Προς Κον Μπεχράκη

Στο επόμενο συνέδριο σας παρακαλώ όπως εντάξετε και τα παρακάτω θέματα με τη μορφή του κατεπείγοντος:
1. Το τανκ το γεμίζουμε μέχρι τη μέση ή όλο κανονικά
2. Υπάρχουνε υγρά τα οποία αντιπαθούνε τα κάρτο
3. Ανοίγουμε μία ή δύο τρύπες στα κάρτο
4. Τα οριζόντιας είναι καλύτερα από τα κάθετης αντίστασης τελικά
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 13, 2012, 04:06 από sirkonsta »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Carto-ιστορίες
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 21:38 »
Η δικιά σου ιστορία sirkonsta δεν είναι καρτοιστορία, αλλά ιστορία τρόμου! Ο μανιακός καρτοδολοφόνος με το τρυπάνι!
Εγώ έβγαλα 3 βδομάδες όλες τις γιορτές με 3 κάρτο εναλλάξ χρησιμοποιούμενα. Το ego-f, ένα dual coil 3,5 μλ διαφανές και ένα 901 μικρό κάρτο της Πελέον.
Πρώτη φορά απέσυρα 3 κάρτο μαζί χωρίς να έχουν χαλάσει. Μόνο με κάποιες ... ρυτίδες. Ειδικά το ego-f του review δεν είχε πρόβλημα, αλλά μου την έσπαγε η κακή του γεύση.
Με έπιασα όλον αυτό τον καιρό να νιώθω άβολα. Μα δε θα χαλάσει κάποιο; Τι στο καλό τρέχει;
Οπότε, από προχτές αργά το βράδυ εβαλα στο 510 ένα CE2 clearomizer της γνωστής εταιρίας με τη γνωστή λυπητερή συνέχεια που έγραψα νωρίτερα.
Στο 901 ένα μινι μορ της νομπάκο και σε λίγο κλείνει 48ωρο. Μου έβγαλε κάτι υποψίες καμμένου κατά διαστήματα, αλλά κατά τα άλλα οκ. Μάλλον όμως αύριο θα το πει το ποιημα. Το ψυχανεμίζομαι.
Θα δοκιμάσω κάτι καινούρια καρτο με πολυεστέρα και διαφανή σωλήνα και θα ενημερώσω.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Carto-ιστορίες
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 22:12 »
Το KR808, μπορείς να το βρείς σε καλές τιμές από Heaven Gifts, στα 5$ η πεντάδα, και μάλιστα Kanger και όχι Boge. Τα Kanger έχουν σαφώς μεγαλύτερη διάρκεια ζωής.
Ας μη παραπονούμαστε για το κόστος, κατά μέσο όρο ένα κάρτο βγάζει τρείς ημέρες οπότε κοστίζει περίπου 30 λεπτά ανά ημέρα συμπεριλαμβανομένων και των ταχυδρομικών. Οποιοσδήποτε άλλος ατμοποιητής έχει παρόμοιο η μεγαλύτερο κόστος.

ΥΓ: Πάντα την πρώτη φορά τα γεμίζουμε φούλ, με τη μέθοδο του "προφυλακτικού", μετά στάζουμε 4-5 σταγόνες σε τακτά χρονικά διαστήματα.



Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Carto-ιστορίες
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 22:47 »
Ακριβώς. Και αν έχεις το νου σου 3-4 φορές το χρόνο που οι Κινέζοι κάνουν εκπτώσεις, σου έρχονται ακόμη φθηνότερα. Τα χριστούγενα η healthcabin τα είχε ρίξει στα 3,64, βάλε κι ένα δολάριο ανά πακετάκι τα μεταφορικά, αν πάρεις 3-4 και είσαι άρχοντας! Αυτοί οι δυο έχουν καταπληκτικές τιμές και γρήγορη παράδοση. Ακόμη και περιόδους Χριστουγέννων είναι στις 3 βδομάδες

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 92 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207826 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65398 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173907 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13730 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124575 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix