vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

61 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, camber

Twitter

Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)

Αποσυνδεδεμένος rena

  • 2
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #315 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 11:27 »
Οι δοκιμές μου γίνανε σε magma dripper με αντισταση 2 ohm στα 12 watt. Σε κάθε υγρό άλλαζα βαμβάκι. Τα υγρά είναι όλα 9 mg.
IRISH DREAM  Το περιγράφει ως κρέμα λικερ. Εγώ πήρα την γεύση ενός κρεμώδους ελαφριού καφέ. Μου αρεσε αρκετά.
CINNAMON COOKIES. Ενα ευγευστο μπισκοτάκι με απαλή κανέλα που δεν μπουχτίζει. Και αυτό μου άρεσε πολύ. Οτι πρέπει για συνοδευτικό με τον καφέ.
SUNRISE FANTASY Μια φρουτώδης και πολύ νόστιμη τσιχλόφουσκα. Πολύ καλό και αυτό. Δεν μπουχτίζει. Υγρό για όλη την ημέρα.
PROJECT ENTROPY  Περισσότερο καρύδα γεύτηκα και μου άρεσε πολύ και αυτό. Είναι λίγο μπουχτιστικό, τουλάχιστον για μένα δεν είναι για ολη την ημέρα.
BLACKBERRY Είναι όντως βατόμουρο και μάλιστα έντονο. Μου άρεσε επίσης και αυτό.
CHERRY LIPS. Τελειο!! Ενα πολύ εύγεστο κεράσι με μια δροσιά σε όλη την διάρκεια της τζούρας. Βγάζει πολύ ωραίο άρωμα και στον χώρο. ( στον kaufun δεν νιώθω τόσο πολύ το κεράσι )
Επίσης μου άρεσε πολύ και ο συνδιασμός των δυο παραπάνω.

APPLE SPARKLE Η περιγραφή του στην σελίδα είναι πράσινο μήλο σε ανθρακούχο ρόφημα. Εγώ γεύτηκα ένα πολύ ελαφρύ και νόστιμο μήλο, με έντονη δροσιά. Πρέπει να περιέχει Koolada. Πάρα πολύ ωραίο και δροσιστικό. Για όλη την ημέρα θα λεγα.
BABAS BOUNTY Μου θύμισε τσιχλόφουσκα με γεύση μπανάνα. Επίσης του γούστου μου και αυτό.
FOREST FRUITS MIX Είναι ότι λεει και στην περιγραφή του. Φράουλα και βατόμουρα με μια γλυκιά φράουλα να υπερισχύει και στο τελείωμα να δένει με τα βατόμουρα. Υπέροχο.
MADAGASCAR. Εδώ δεν καταλαβαίνω την βανίλια και γενικά δεν μπορώ να προσδιορίσω καθόλου τα συστατικά του. Παρόλα αυτά, το κάνω άνετα, γιατί είναι ελαφρύ , χωρίς όμως να με έχει ξετρελάνει.
BLUEBERRY Δαμάσκηνο, αρκετά βαρύ. Απλά καλό.
MOJITO Δεν έχω πιεί ποτέ το ποτό, για να ξέρω αν του φέρνει, αλλά είναι εύγευστο και ευχάριστο. Μου άρεσε. Αν και δεν είμαι των καπνικών καθόλου, δοκίμασα και το
VIRGINIA που είναι και το μοναδικό καπνικό που με κέρδισε στους 3 μήνες που κάνω ηλεκτρονικό τσιγάρο, κάτι που δεν περίμενα, γιατί μυρίζω καπνικό και αλλάζω δρόμο. Σίγουρα θα συνοδεύσω με αυτό τον καφέ και το ποτό μου.

Βαθμολογία δεν έβαλα στα υγρά , γιατί όλα είναι θέμα γούστου και δεν θέλω να επηρεάσω κανεναν. Σε όποιον αρέσουν τα φρούτα και οι τσιχλοφουσκες, πιστεύω θα αρέσουν τα παραπάνω υγρά.

Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #316 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 11:40 »
Εγώ δεν τα παίρνω μαζεμένα, οπότε θα τα γράφω ένα ένα καθώς τα αγοράζω.  8)
Πρώτη αγορά natura χθες, το baba's bounty, και άτμισμα σε ατμοποιητή ego one.
Εκεί που το αγόρασα η κοπέλα μου είπε πως είναι καπνικό με άρωμα από τσιχλόφουσκα. Εγώ δεν παίρνω αυτά τα 2, αλλά μια ελαφριά γεύση μπανάνας. Παρόλα αυτά μου αρέσει καθώς είναι ελαφρύ, δεν με μπουχτίζει η γεύση, και μπορώ να το κάνω όλη μέρα. Από χθες δεν το έχω αφήσει.
Θα δοκιμάσω και άλλες γεύσεις από την εταιρεία, αλλά νομίζω το συγκεκριμένο θα είναι συχνά μια επιλογή για all day vaping.
Βαθμολογίες δεν βάζω λόγω υποκειμενικότητας και επειδή δεν έχω δοκιμάσει άλλα υγρά της Natura.

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #317 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 12:41 »
Baba's Boundy (kfl + με αντίσταση 1.6Ω στα 11W)

Πολύ ωραίο υγρό για τα γούστα μου, κυριαρχεί μια ώριμη και γλυκιά μπανάνα ενώ το υγρό το στρογγυλεύει η καπνική του επίγευση που μπορεί να οφείλεται σε ελαφρύ ξηροκάρπι ή κάποια άλλη καπνική βάση που δεν μπορώ να ξεχωρίσω.
Ξεκούραστο υγρό, αρκετά γλυκό και πολύ ταιριαστό με τον καφέ.
Για εμένα, 10/10!

Αποσυνδεδεμένος blalck

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #318 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 12:58 »
Hexocell Read All Abou...NTY: Γλυκιά σοκολάτα που την ισορροπεί η καρύδα και τα δύο μαζί είναι μαγικός συνδυασμός. Μου άρεσε πάρα πολύ σίγουρα για όλη την ημέρα.
 

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #319 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 14:04 »
Project entropy. Πολύ καλό, καμία σχέση με καπνικό. Μένεις με την απορία του τι ακριβώς ατμίζεις. Ευχάριστη απορία όμως. Όντως η πίσω ετικέτα σβήνει και είναι και ακαλαίσθητη.

Αποσυνδεδεμένος mariosprob

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
    • mediafactory
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #320 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 16:50 »
Παιδια ξερει κανεις γυρω απο καλλιθεα αν υπαρχει καποιο μαγαζι που να τα πουλαει?

Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #321 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 17:11 »
Εδώ ρώτησε φίλε καλύτερα http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=25836.0

Αποσυνδεδεμένος Blackwolf

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #322 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 00:53 »
δοκιμασα και το red toro απο hexocell ... ενταξει δεν τρελαθηκα... δεν μου αρεσε και ιδιαιτερα η γευση του ητανε λιγο υποτονικη η τουλαχιστον ετσι μου φανηκε... εχω δοκιμασει και καλυτερα υγρα που να προσομοιαζουν energy drinks

Αποσυνδεδεμένος arnokouros

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
  • **ΑΤΜΟΤΟΥΡΜΠΙΝΑΣ**
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #323 στις: Δεκεμβρίου 06, 2015, 23:09 »
καλησπερα παμε γερα για δοκιμες!!!

ατμοποιητης phenomeno με σύρμα kanthal 0.30 αντισταση 1,2 με evic mini στα 15 watt!!!

1)VIRGINIA:

εδω εχουμε ενα υγρο που οι λάτρεις της συγκεκριμενης γευσης θα το λατρεψουν,ειναι ακριβως αυτο που λεει χωρις γλυκαδες και τετοια.   9/10

2)LONDON RAIN:


καθαρη γευση καραμελας με μια ελαφρια γευση βουτύρου,και λιγο καπνικο στο βαθος!
πολυ εθιστικο εφυγε σε 3 ημερες!  10/10

3)CINNAMON:

αυτο το υγρο δεν το ειχα επιλεξει γιατι η κανελα δεν μου αρεσει καθολου,το δοκιμασα ομως και μπορω να πω οτι εχει μια πολυ δυνατη γευση κανελας,λιγο χημική θα ελεγα,δεν εφευγε απο τον ατμο με τιποτα! δεν θα βαλω βαθμολογια γιατι δεν μου αρεσει η κανελα!

4)CINAMMON COOKIES:

εδω εχουμε ενα παρα πολυ καλο μπισκοτακι μου στο βαθος υπαρχει και η κανελα η οποια αν και δεν μου αρεσει καθολου,ειναι τοσο διακριτικη που δεν κουραζει καθολου!αυτο το υγρο θα το ξαναπερνα σιγουρα!  9/10!

5)MANHATAN:

χωρις να πω πολλα καποιος φιλος εδω ειπε το tribeca του φτωχου,θα συμφωνησω απολυτα!!!10/10

6)ΜΑΧΒΟRΟ:


εδω εχουμε ενα καθαρο καπνικο με μια γλυκια επιγευση απο μελι! 8/10

7)Baba's Boundy:

τσιχλοφουσκα με γευση μπανανα,πολυ καλο για καθημερινή πιπιλα!  10/10


8)GRANDMAS' DELIGHT:

εδω η γευση που παιρνω ειναι μήλο και μου δινει μια επιγευση με μπαχαρικα με μια ελαφριά γλυκάδα!8/10


9)LIBERTY:

εδω εχουμε ενα καπνικο με βανιλια ξηρους καρπους και λιγο απο καραμελα!πραγματικα τελειο!  10/10

10)California Dreaming:

Κανέλα, μπισκότα, και μέντα!αυτες οι 3 γευσεις με τελειο συνδιασμο!  10/10




Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #324 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 13:33 »
Υγρό Baba's Bounty
Δοκιμή σε Erlprinz με 0,25χλσ kanthal A1, αντίσταση στα 2,0Ω με KGD στα 8W.

To υγρό το παρέλαβα στα 9mg νικοτίνη και το αραίωσα με 30% βάση VG-PG (50-50) για να έρθει στα 6mg.

Γλυκιά ευχάριστη γεύση με τόνους μπανάνας και ελαφρύ καπνικό υπόβαθρο. Πολύ ευχάριστο και ξεκούραστο υγρό, που δεν με κούρασε καθόλου ακόμα και σαν ολοήμερο. Το συστήνω για δοκιμή ακόμα και σε αυτούς που δεν κάνουν καπνικά.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #325 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 13:43 »
Συνεχίζω αργά τις δοκιμές καθώς τα περισσότερα υγρά έχουν ημερομηνία λήξης το καλοκαίρι του 2017 και δυσκολεύομαι να αφήσω τα βασικά μου υγρά.  :eyesplash:
 
Hexocell Read All Abou...NTY:
Ευχάριστο υγρό σοκολάτα με καρύδα, για μεγάλα παιδιά. Ό,τι πρέπει για ένα απογευματινό διάλειμμα.

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #326 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 22:38 »
Eγω παιδια εχω ξετρελαθει με το liberty και το manhattan το οποιο manhattan οπως και ολα της σειρας natura βγαινει και σε συσκευασια 100ml με 20 ευρω!!!  :dance2: :dance2:
Δεκαρια και τα δυο αν συνυπολογισω γευση-τιμη!

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #327 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 14:29 »
Παίδες έχει παραγγείλει κανείς από εδώ;
Οι τιμές μου φαίνονται αρκετά χαμηλές για 100μελα...  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #328 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 14:34 »
Εγώ δεν έχω παραγγείλει αλλά γενικά τα 100ml natura-hexocell τόσο κοστίζουν ,19,90 euro .


Οπως και εδώ : http://www.hlektronikotsigaro.gr/product/1010/100ml-babas-bounty-9mg-eliquid-with-nicotine-medium-natura-eliquid-by-hexocell

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #329 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 14:56 »
Καλήμερα-καλησπέρααα


Για τις δοκιμές χρησιμοποίησα Τηλέμαχο V2+, 30άρι σύρμα, 1.2Ω και FF Cotton Blend n2.


London Rain:


Έντονη η γεύση της κρέμας καραμέλας, γλυκό και ελαφρώς αλμυρό ταυτόχρονα. Πολύ καλό χτύπημα, ικανοποιητική γεύση και πολύ καλή παραγωγή ατμού. 9.5/10


Project Entropy:


Αρκετά μπερδεμένο υγρό, πότε μου έβγαζε καρύδα και πότε μήλο. Σχετικά έντονη γεύση για τις προτιμήσεις μου, με ικανοποιητικό χτύπημα και αρκετά καλή παραγωγή ατμού. 8/10


Tiramisu:


Αποφάσισα να δοκιμάσω και το γνωστό γλύκισμα. Συμπαθητική η μυρωδιά από το μπουκάλι, η γεύση αμφιταλλαντεύεται μεταξύ γλυκού και ελαφρώς αλμυρού, αλλά για κάποιον λόγο μου φάνηκε κάπως «χημική» η γεύση. 6.5/10


Maxboro:


Πολύ συμπαθητικό καπνικό, με έντονη την γεύση του μελιού. Αρκετά καλή παραγωγή ατμού, ωραία γεύση και καλό χτύπημα. 8.5/10


Java Coffee:


Ως λάτρης του καφέ, αποφάσισα να το βάλω και αυτό στην παραγγελία. Όταν το έβαλα στον Τηλέμαχο, σκέφτηκα ότι κάτι έκανα λάθος, για αυτό και το δοκίμασα και στον KFL+, με το ίδιο αποτέλεσμα. Η γεύση που επικρατεί είναι εκείνη του καφέ προφανώς, αλλά αφήνει μια άσχημη επίγευση που θυμίζει λάδι. Το συγκεκριμένο με απογοήτευσε. 1/10


Σε γενικές γραμμές, πρόκειται για ποιοτικά υγρά και η σχέση κόστους-ποιότητας είναι πάρα πολύ καλή.  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21339 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208198 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66792 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313596 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14808 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125302 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93946 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4450 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix