vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #435 στις: Απριλίου 27, 2016, 09:16 »
@Cruiser79 να σου πω την αλήθεια ούτε εγώ τον θεωρώ dripper αλλά βγάζει γεύση σφιχτοτζούρη dripper ο άτιμος. Κι επειδή (αν θυμάμαι καλά :laugh1: ) το παλικάρι ήθελε σφιχτό dripper τον πρότεινα. :yes:

Αποσυνδεδεμένος argailwall

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #436 στις: Απριλίου 27, 2016, 11:55 »
τελικά απέκτησα τον απόλλο, περισσότερα για την εμπειρία μου στο αντίστοιχο νημα

ευχαριστώ για τις συμβουλές!

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #437 στις: Απριλίου 28, 2016, 15:27 »
Με ενδιαφερει η γευση, στησιμο με ενα coil και αυτο ανω του Ohm, οχι nrn συρματα.
Εχω eviva T & D. 
Οταν τον εστησα dripper εμαθα απο πρωτο χερι την διαφορα τανκατου ατμοποιητη με εναν dripper.
Θελω εναν dripper  ;D

Να κοιταξω καποια στιγμη προς apollo μερια, αξιζει ή δεν εχει νοημα? (Ο eviva υπαρχει και θα υπαρχει)

Και μια bonus ερωτηση.
Ο madness δεν ειναι τετοιος ατμοποιητης ε?
Για αλλα πραγματα πρεπει να φτιαχτηκε.  ;D Αρα δε μου κανει..

Αποσυνδεδεμένος G.PAL

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #438 στις: Μαΐου 03, 2016, 20:56 »
sorry αν ειμαι εκτος θεματος,καμια συγηριση appolo vs le papilion εχουμε?

Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #439 στις: Μαΐου 04, 2016, 13:46 »
Εχει δοκιμασει κανενας τον Revel RDTA?? Τον πετυχα σε ενα καταστημα και ειδα μερικα βιντεο στο γιουτουμπι και οι περισσοτεροι τον εξυμνουν.. Για πρωτο dripper θα ηταν δυσκολος σε στησιμο?

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #440 στις: Μαΐου 04, 2016, 17:02 »
sorry αν ειμαι εκτος θεματος,καμια συγηριση appolo vs le papilion εχουμε?

Έχουμε έχουμε.
Τους έχω και τους δύο, τον apollo αρκετούς μήνες, τον papillion κοντά στο μήνα.
Σαν γεύση, ο papillion για μένα δίνει περισσότερη λόγω της μικρής του διαμέτρου. Επίσης με αέρα μόνο από κάτω δεν έχεις διαρροές όπως στους ατμοποιητές που παίρνουν αέρα από τον 510 και πάει το υγρό απ΄ ευθείας μέσα στον πόλο του μοντ και δεν βγάζει υγρασία από το afc του όπως ο apollo. Έχει και το δισκάκι στη βάση του οπότε αν περάσει υγρό, το κρατάει εκεί για να μην πάει στον πόλο.
Ο apollo στήνεται πιο εύκολα με διπλή αντίσταση λόγω μεγέθους και 4 "πόλων". Ο papillion είναι δύσκολος στο στήσιμο με διπλή αντίσταση και επειδή έχει 2 πόλους αλλά και λόγω μικρού μεγέθους.
Αν θέλεις κάτι πιο συγκεκριμένο, μου λες.

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #441 στις: Μαΐου 04, 2016, 19:05 »
Παιδιά deringer ή sapor για αεράτη και ντουμανατη τζούρα;

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #442 στις: Μαΐου 04, 2016, 20:13 »
Για εμενα κανεις?!  :))
Κανενας που να εχει eviva d και apollo?!  

Papillon ε?...   :hmmm:
Τον ειχα δοκιμασει οταν ειχα παει μια βολτα στα παιδια αλλα δοκιμαζα κατι υγρα και ειχε γινει αχταρμας.
Τζουρα phenomenon μου εκανε. Ιδια ομως, ιδιο βελουδο. Ωραια τζουρα δηλαδη.  :yes:


Papillon - apollo το ιδιο υγρο χωρανε πανω κατω ή λιγοτερο ο papillon λογο μεγεθους?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 04, 2016, 21:17 από Ntinlanden »

Αποσυνδεδεμένος G.PAL

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #443 στις: Μαΐου 04, 2016, 21:11 »
Μπράβο the net poet, αναλυτικοτατος. .Σκεφτομουν το phenomeno αλλά έχω Μπριζωθει για dripper γιατί ούτως ή άλλως για δεύτερο τον θέλω να αλλάζω γεύση μέσα στη μέρα . Σαν τζουρα από ότι άκουσα μοιάζουν.γίνεται και αεράτη στον dripper η είναι σφιχτή?

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #444 στις: Μαΐου 04, 2016, 22:38 »
Παιδιά deringer ή sapor για αεράτη και ντουμανατη τζούρα;

Derringer δυνατός σε γεύση και σε μέγεθος καρφίτσας.. Αλλά εγώ έχω λίγο θεματάκια με τις διαρροές του.. Sapor δεν έχω δοκιμάσει..

Δες και το Troll.. Τώρα που μιλάμε, του κοπανάω διπλά clapton επάνω στα 0,3 ohm και παίζω στα 50-60 watt .. Κλάμα και από γεύση και από ντουμάνι.. Όταν λέμε κλάμα όμως, κλάμαααα.. Μπουκώνεσαι.. Άμα πας σε light επιλογές όμως, μονή αντίσταση κλπ. ντουμάνι φουλ, αλλά γεύση αδυνατίζει πολύ, γιατί είναι πολύ αεράτος ακόμα και με μια τρύπα ανοιχτή..

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #445 στις: Μαΐου 04, 2016, 22:44 »
Με έψησες πολύ άσχημα!! Θα περιμένω και καμια γνώμη για sapor και θα βγάλω συμπέρασμα !!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #446 στις: Μαΐου 04, 2016, 22:53 »
Μπράβο the net poet, αναλυτικοτατος. .Σκεφτομουν το phenomeno αλλά έχω Μπριζωθει για dripper γιατί ούτως ή άλλως για δεύτερο τον θέλω να αλλάζω γεύση μέσα στη μέρα . Σαν τζουρα από ότι άκουσα μοιάζουν.γίνεται και αεράτη στον dripper η είναι σφιχτή?
O papillion έχει από σφιχτή τζούρα με τον αέρα μόνο από κάτω, μέχρι τρομερά αεράτη με ανοιχτό τον αέρα από πάνω.
Ενδιάμεσα έχει και άλλες επιλογές στη ρύθμιση, οπότε τον φέρνεις άνετα εκεί που θέλεις. Φυσικά μπορείς να παίξεις και με διάφορα drip tips για ακόμα περισσότερες επιλογές στη τζούρα.

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #447 στις: Μαΐου 04, 2016, 23:02 »
Παιδιά deringer ή sapor για αεράτη και ντουμανατη τζούρα;

Αν απο οτι λέει ο psitgr είχε διαρροές με τον derringer, ο sapor μπορεί και να σε ενθουσιάσει. Εμένα πάντως σίγουρα με ενθουσίασε! Καταρχήν απο γεύση, είναι ο μόνος ατμοποιητής που πήρα γεύση ακόμα και με ατσάλι που δε μου έχει δώσει κανένας! Απο ντουμάνι...τι να σου πω...εγώ του έβαλα δικό μου drip tip να μικρύνει λίγο η ροή γιατί με έπνιγε...και έχει και πολύ καλές επιλογές αέρα αλλά και drip tip. Και διαρροές καμία.
Έγινε αγαπημένος σε σημείο που τον παίρνω μαζί στη δουλειά με υγρό, ενώ πριν κανά τανκάτο μόνο για να μην κουβαλάω και υγρό...
Sorry αν σε βάζω και εγώ σε σκέψεις ή σε πριζώνω, αλλά δες το και αλλιώς, είναι τόσο φθηνός αυθεντικός...που δεν το σκέφτεσαι καν... ;)
Σαφώς και το θέμα γεύση είναι υποκειμενικό, αλλά η δική μου άποψη είναι αυτή και γενικά είμαι και λίγο δύσκολος στο θέμα γεύση  ;D

Αποσυνδεδεμένος G.PAL

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #448 στις: Μαΐου 04, 2016, 23:11 »
O papillion έχει από σφιχτή τζούρα με τον αέρα μόνο από κάτω, μέχρι τρομερά αεράτη με ανοιχτό τον αέρα από πάνω.
Ενδιάμεσα έχει και άλλες επιλογές στη ρύθμιση, οπότε τον φέρνεις άνετα εκεί που θέλεις. Φυσικά μπορείς να παίξεις και με διάφορα drip tips για ακόμα περισσότερες επιλογές στη τζούρα.
Απο χωρητικοτητα φιλε σε σχεση μρ τον appolo?

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #449 στις: Μαΐου 04, 2016, 23:27 »
Λίγο περισσότερο ο apollo αλλά πρακτικά και οι δύο παίρνουν αρκετές σταγόνες υγρό, άνετα καμιά δεκαριά πνευμονικές ανά στάξιμο.
Αν δε κάνεις scottish roll το βαμβάκι σου, έχεις ακόμα περισσότερη χωρητικότητα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278371 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:29
από Antiprosopos
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 22 12627 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:34
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63796 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206420 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3882 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172923 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9621 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43919 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem