vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;

Αποσυνδεδεμένος skevos95

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #60 στις: Μαρτίου 06, 2015, 14:34 »
Πολύ ωραίος ο Άρης και μάλιστα η προ έκδοση έχει λύσει από ότι έχει δει κάτι προβληματάκια με διαρροές που είχε το πρώτο μοντέλο...
Επίσης επειδή σε προηγούμενο ποστ τον έχω προτείνει να πω πως ο Lancia κλώνος της Hcigar που προμηθευτικα από ελληνικό κατάστημα μετά από 2-3  μπάνια στους υπέρηχους με ενεσιμο νερό έχει σε διάφορα σημεία κιτρινισει και βρωμάει μυρίζει έντονα μέταλλο... Μάλλον πάει στην άκρη... Κρίμα και είχε πολύ ωραία απόδοση γεύσης...
Φιλε μου επειδη το εψαξα λιγο ειδα πως το ατσαλι 304 εχει μια εξωτερικη επιστρωση χρωμιου που προστατευει τα υπολοιπα μεταλλα απο την οξειδωση κ την διαβρωση.. μαλλον με τους υπερηχους αφαιρεσες αυτην την επιστρωση εκει που ετυχε να ειναι λεπτοτερη η επιστρωση χρωμιου και σε αυτα τα σημεια αρχισε να οξειδωνεται.. :-) ισως να κανω λαθος αλλα ιισως και αυτο να φταιει..

Αποσυνδεδεμένος mpekas

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #61 στις: Μαρτίου 06, 2015, 15:08 »
Στο SS η 'επίστρωση' χρωμίου επανέρχεται πολύ γρήγορα αν με κάποιο τρόπο αφαιρεθεί.

Το πιο πιθανό είναι να μην είναι από SS ο ατμοποιητής ή κάποιο κομμάτι του.

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #62 στις: Μαρτίου 06, 2015, 16:15 »
Και εγώ νομίζω ότι δεν πρέπει να είναι ss o lancia clone...

Αποσυνδεδεμένος skevos95

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #63 στις: Μαρτίου 14, 2015, 22:36 »
The Lancia RDA clone by Hcigar.
Πριν δυο εβδομάδες αγόρασα από το vaporhouse.gr αυτόν τον κλώνο μετά από λίγο ψάξιμο που έκανα γιατί ήθελα έναν dripper για γεύση. Θέλω να ευχαριστήσω το κατάστημα για την εξυπηρέτηση, την άμεση αποστολή καθώς και τα δωράκια που ήρθαν μαζί με τον ατμοποιητή.
Το πακέτο του ατμοποιητή περιελάμβανε: την βάση του, γυάλλινο και ατσάλινο σώμα, καθώς και ατσάλινο καπάκι, ανταλλακτικά ο-ρινγκακια, ένα άλεν, 15 επιλογείς-posts για την ρύθμιση του αέρα και ενα drip tip. Επιπλέον μου ήρθε ώς δώρο μια πανέμορφη θήκη για όλο το πακέτο καθώς και πολυκαρβονικό σώμα, όλα μέσα σε ζελατίνες και κλεισμένα αεροστεγώς. Ήρθε πολύ καθαρός αλλά παρόλα αυτα έφαγε ένα δωδεκάωρο μπανάκι σε ζεστό νερό με υγρό πιάτων καλού κακού.
ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΘΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΝΤΡΙΠ ΤΙΠ ΣΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑΣ.ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕ ΤΟ ΝΤΡΙΠ ΤΙΠ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΑΖΙ. Απλά εγώ το προτιμώ έτσι εμφανισιακά χεχε  :laugh1:





Το ντεκ του έχει κάτω τέσσερις τρύπες 3mm για να βάλουμε τους υποδοχείς για την ρυθμιση αέρα οι οποιοι μας δίνουν την επιλογή για τελείως κλειστό αέρα , 1mm , 2mm και 3mm με όποιο συνδυασμό μας αρέσει. Υπάρχουν στο σύνολο 3 με κλειστό αέρα, 4 με 1mm , 4 με 2mm ,  4 με 3mm.


και εδώ το ντεκ στημένο με δύο μικροκόλια.




Και κάποιες φωτογραφίες με τα διάφορα σώματα φορεμένα.
γυαλί:


ατσάλι:


και πολυκαρβονικό:


Ο κονέκτορας είναι 510 τα σπειρώματα μια χαρά και το κάτω μέρος της βάσης του ατμοποιητη είναι κάπως έτσι:




Όπως θα δείτε το πάνω μέρος του (top cap) σχηματίζει μια καμπύλη προς τα μέσα και αυτό εμπειρικά παρατηρώ ότι ανεβάζει την γεύση 2 σκάλες παραπάνω σε όσους ατμοποιητές το έχω συναντήσει :



Τέλος η ομορφιά αυτού του μικρού πολυβόλου, εμπνευσμένη από χαβανέζικο-ινκας-μαγιας στυλ, είναι τί να πω.. απλά μοναδική!!!



και κάποιες φωτό στο ipv mini 30w:



και απο σύννεφα... έχει ο θεός, με υγρό 50-50 στα 17 watt με 2 μικροκόλια στα 1.2Ω :  :cigar:




Λοιπόν για να κλείνω το σεντονάκι που άνοιξα σιγά σιγά.. τιμή από ότι θυμάμαι ήταν γύρω στα 30 ευρώ. Άψογη κατασκευή, πολύ ωραίο το γυάλισμα στο ατσάλι( ατσάλι 304) καθαρότατο και σκαλισμένο με κάθε λεπτομέρεια. Απροβλημάτιστο μέχρι στιγμής, και για μενα αξίζει κάθε σεντ που έδωσα. Δεν έχει μεγάλη χωρητικότητα, περίπου 8 σταγόνες του ρίχνω και με βγάζει περίπου 7-9 τζούρες των 3-4 δευτερολέπτων στα 17-22 wat που παίζω με αυτόν τον ατμοποιητή και διαρροή ΚΑΜΙΑ(καλά εντάξει μόνο μια φορά που το παραγέμισα, όμως it was my fault!!).Αυτό το μικρό πολυβόλο ( διάμετρος 22mm , ύψος (χωρίς ντριπ τιπ) περίπου 33mm) δίνει πολύ καλά ντουμάνια, χτύπημα παραπάνω από ικανοποιητικό (κάνω 3mg νικοτίνη και την νιώθω σαν 6-7mg) και από γεύση.... DAAAAAAAYUM!!! Αν ο Lemo παίρνει 7/10 αυτός εδώ παίρνει χαλαρά 9-9.5/10. Είδα τα υγρά μου με άλλο μάτι... ευχάριστη εξερεύνηση όλης της παλέτας των γεύσεων που υπάρχουν με αυτό εδώ το τερατάκι. (Σημ. χρησημοποιώ 28αρι kanthal A1 με ff No1 στα στησίματα μου.)

Αυτά λοιπόν.. ελπίζω να μην κούρασα και μην βαράτε.. πρώτη μου παρουσίαση είναι... την έκανα και στο πόδι γιατί αύριο δίνω πρόοδο και πρέπει να διαβάσω λίγο  :idiot1:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 14, 2015, 22:52 από skevos95 »

Αποσυνδεδεμένος Vasilis Hond

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
  • Stay hungry Stay foolish
    • Olympic Idea
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #64 στις: Μαρτίου 16, 2015, 18:37 »
Παιδιά καλησπέρα


Θα ήθελα τα φώτα σας παρακαλώ... Είμαι νέος στον χώρο του η.τ., μόλις 1,5 μήνα και όπως καταλαβαίνεται ξεκινάω τους πειραματισμούς μου.


Χρησιμοποιώ τον KangerTech Sub mini τον οποίο δεν τον αλλάζω με τίποτα τουλάχιστον για την ώρα.


Το θέμα είναι ότι θέλω να ξεκινήσω να φτιάχνω τα δικά μου υγρά καθώς και να ατμίσω κάποια ακριβότερα έτοιμα. Με το dripping η γεύσεις φτάνουν σε άλλη διάσταση και αυτός είναι και ο λόγος που θέλω να κάνω την εισαγωγή μου στο χώρο αυτό. Dripping για το σπίτι και έξω tank.


Πάμε στην ερώτηση...


Θέλω ένα drip για την δοκιμή των υγρών που θα φτιάχνω για να μπορώ να καταλαβαίνω την ποιότητα και την σωστή γεύση του και πέραν αυτού όπως προ είπα για κάποια έτοιμα υγρά που σίγουρα το drip  θα μπορεί να αναδείξει την ομορφιά τους


Οι τσούρες μου είναι αρκετά αεράτες και σε καμία περίπτωση δεν μπορώ τις σφιχτές.
Το drip να είναι εύκολα επισκευάσιμο δλδ με cotton και coil.
Σε λογική τιμή πάντα.


Θα το κουμπώσω πάνω σε Eleaf 30watt.


Ευχαριστώ και καλός σας βρήκα παιδιά!


Υ.γ. Μα που είναι οι μικρές αγγελίες;








Αποσυνδεδεμένος skevos95

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #65 στις: Μαρτίου 16, 2015, 18:45 »
Για ευκολο στησηματακι δες μαγκμα.. απο κει και περα δες ακομα lancia που εχω πανω την παρουσιαση.. και vertex v2. :-)

Αποσυνδεδεμένος Vasilis Hond

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
  • Stay hungry Stay foolish
    • Olympic Idea
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #66 στις: Μαρτίου 16, 2015, 18:49 »
Το Lancia έβλεπα και γω τώρα. Τον βρήκα με 29,99 από Ελλάδα και βάση του αναλυτικότατου post πιο πάνω με έχει δελεάσει αρκετά μπορώ να πω. Με βλέπω να προχωράω σε παραγγελία!

Αποσυνδεδεμένος skevos95

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #67 στις: Μαρτίου 16, 2015, 18:53 »
Απλα απο θεμα χωρητικοτητας χανει μονο.. αν του βαλεις 8-9 σταγονες ειναι οριιακα.. αλλα το τζαμι βοηθαει πολυ :-) και επισης μην τον αφηνεις πλαγια ενω εχει υγρο μεσα.. θα κλαψει :-P

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #68 στις: Μαρτίου 16, 2015, 19:15 »
τον μάγκμα θα έλεγα κι εγώ.Αρκετά μεγάλη αυτονομία, σχεδόν ένα μλ, εύκολο στήσιμο με μονή αλλά καί διπλές αντιστάσεις και κάτω από εικοσάρικο πχ στο vapesin που τους στέλνουν και καθαρούς και στημένους.Όλοι όσοι τον έχουμε τον έχουμε καταευχαριστηθεί πάντως.

στον κλώνο αναφέρομαι βεβαίως βεβαίως!

Αποσυνδεδεμένος Vasilis Hond

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
  • Stay hungry Stay foolish
    • Olympic Idea
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #69 στις: Μαρτίου 16, 2015, 19:37 »
Σε ευχαριστώ Ιωάννα για την απάντησή σου αλλά στο site  που μου δίνεις, αν και πάρα πολύ φθηνό, δεν είναι πλέων διαθέσιμο. Θα το ψάξω λίγο ακόμη το θέμα. Ευχαριστώ και πάλι.

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #70 στις: Μαρτίου 16, 2015, 20:17 »
Ως κυνηγός γεύσης για άλλη μια φορά να επιβεβαίωσω την εξαιρετική απόδοση γεύσης του lancia ακόμα και με μόνη... Χωρίς βέβαια καμία πρόθεση αντιπαράθεσης να πω ξανά πως ο κλώνος της Hcigar που πήρα εγώ στα χέρια μου μετά από 2 μπανακια στους υπέρηχους το ντεκ έχει σημάδια σκουριάς

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #71 στις: Μαρτίου 16, 2015, 20:25 »
Και εγω  magma θελω μετα απο δοκιμες σε rda φιλων εχω καταληξει ,και μιλησα με vapesin και λεω ποτε θα ξαναφερετε magma tobeco και μου λενε οτι περιμενουν να ληξουν τα αποθεματα απ τον αλλο κλωνο ,και σε 2 μερες τσαφ και φυγανε ολα  :'(  .Ρε φερτε magma ρεεεεε ,θελουμε magma ρεεεεε  :D . Οπως και να χει vapesin=ποιοτητα οποτε μπραβο στα παιδια !!!

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #72 στις: Μαρτίου 16, 2015, 21:03 »
Εντάξει...magma...του λαού. Κι εγώ αυτό πήρα τις προάλλες. Όμως θα έλεγα οτι αυτό είναι αυτό
που πρέπει να έχω:

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #73 στις: Μαρτίου 16, 2015, 22:06 »
Ιδια φιλοσοφια και δημιουργια με magma απο οτι μπορω να δω και να καταλαβω ,επισης εχει αλλο συστημα εισαγωγης αερα απο πανω το οποιο απ οτι νομιζω δεν δινει το bonus του magma να περνει τον αερα απο κατω ,δεν ξερω για τα ντουμανια αλλα μαλλον προτιμω magma .


Επισης κυριοι/κυριες εχει δοκιμασει ποτε κανεις τον RDA Aris pro??? Τον εμαθα επειδη τον προμηθευτηκε προσφατα η ατμοσφαιρα .  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Vasilis Hond

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
  • Stay hungry Stay foolish
    • Olympic Idea
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #74 στις: Μαρτίου 16, 2015, 22:20 »
Μόλις ανέβηκε καινούριο ποστ από την VapeSin --->http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,24064.30.html


Φέρνουν ένα πολύ όμορφο dripper -->[youtube]6IIpIkA-EHY[/youtube]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1089 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172815 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278228 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14219 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9599 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43866 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 497 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix