vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

250 επισκέπτες, 6 χρήστες
Milarepa, dkostas, gigelis78, lagoudakis, thanos26, Jorge

Twitter

Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;

Αποσυνδεδεμένος kompsognathous

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1215 στις: Ιανουαρίου 06, 2018, 07:21 »
να ρωτήσω κατι......στον hadaly γιατί μου ερχονται πιτσιλιές στον λαιμό;;; το λεγόμενο spitback ;;

δεν κανει σκασιματα, απλα οταν ειμαι με τις δυο τρυπες ανοιχτες εχω spitback, με την μια οχι.

am I doing something wrong????

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1216 στις: Ιανουαρίου 06, 2018, 10:31 »
Καλημέρα φίλε μου.Δοκίμασε να του  δώσεις περισσότερα ρεύματα,προφανώς δεν ατμοποιεί καλά με τον παραπάνω αέρα

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1217 στις: Ιανουαρίου 06, 2018, 16:44 »
Δοκίμασε και περισσότερο βαμβάκι μέσα στην αντίσταση σου.

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1218 στις: Ιανουαρίου 13, 2018, 13:12 »
Επανερχομαι στον ανηλεή πολεμο που εχει ξεσπασει παγκοσμιως μεταξυ του le concorde κ του hadaly. 
Η αναλυση θα γινει απο τη σκοπια ενος ανεξαρτητου αναλυτη. Ο οποιος εχει απο σημερα κ τους δυο.  Ο οποιος ουδεποτε στο παρελθον ειχε δοκιμασει αερατους η λιγοτερο αερατους αλλα παντα αερατους για τα δεδομενα ενος επισκευαστη τσιγαρισιων ατμιστη. 
Κ οι δυο στηθηκαν με κανθαλς. Ο χανταλή με 40mm κ ο κονκορδ ε με πιο λεπτο. 6 περιπου σπειρες ο καθενας. 20 βατ ο χανταλή κ 14 ο κονκορδ. 
Υγρο το μονο τριαρι που ειχα. Τσιγαρισιου πουρε αφτερ εητ. Μια χαρα.
Αρχικα κ οι δυο με ανοιχτους τελειως τους αεραγωγους. 
 Πιο αερατος ο χανταλή αλλα οχι αμαν και τι.Σιγουρα ομως πιο αερατος. Ο κονκορδ φερει αντισταση. Ο χανταλή πιο φλωρος. 
Στη γευση κατα τη γνωμη μου στο μεσο ατμιστη θα αρεσουν κ οι δυο αν δεν τους χρησιμοποιει ταυτοχρονα. Ο χανταλή εχει πολυ πιο υγρο ατμο. Πιο υγρη τζουρα. Ο κονκορδ εχει πιο ξηρη. Οποτε κ η γευση του ειναι διαφορετικης εντασης. Πιο ηπιας. Πιο φλωρος ο κονκορδ εδω. 
Ενας ομως γνησιος τσιγαρισιος τυπος κατα τη γνωμη μου θα χρησιμοποιει ασυναισθητα πιο συχνα τον κονκορδ. Αυτη η υπερβολικη υγρασια στη τζουρα του χανταλή που ειναι ενα κλικ λιγοτερο απο το να πινεις υγρο ισως κουραζει. 
Ο κονκορδ εχει κατα την κριση του κρινοντος σαφως πιο βελουδινη κ αθορυβη τζουρα. Ο χανταλή πιο τραχυς. Πιο φλωρος κ εδω ο κονκορδ αλλα στο ατμισμα ο θορυβος δεν ειναι μαγκια. 
Στη μια τρυπα ο χανταλης ικανοποιει τους αμαθεις στις πνευμονικες κ μοιαζει αρκετα με του κονκορδ με φουλ ανοιχτους αεραγωγους. Με πιο πολυ θορυβο βεβαια. 
Κονκλουζιο. Για δοκιμη υγρων σαφως χανταλη. Σου προσφερει το αναγκαιο ξεκαρφωμα για να μην πιεις το υγρο για να το κρινεις. Για all day ατμισμα ο κονκορδ ειναι πιο ευπεπτος. 
Επιγραμματικα ολα αυτα. 

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1219 στις: Ιανουαρίου 13, 2018, 14:17 »
Η υπερβολικη υγρασια στη τζουρα του hadaly οφειλεται 100% στο στησιμο σου... 
Χωρις να ειμαι φαν του ενος η του αλλου, συγκρινεις εντελως διαφορετικα πραγματα..
Αν ομως θες να συγκρινεις διαφορετικες κατηγοριες, σκεψου οτι ο hadaly ειναι στην κορυφη της κατηγοριας του 1μιση χρονο τωρα, σε αντιθεση με τον concorde που εχει πολυ δρομο ακομα για να δει τη δοξα του hadaly και εχει μπει ηδη στο ραφι απο πολλους high end  mtl ατμιστες.

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1220 στις: Ιανουαρίου 13, 2018, 14:21 »
[member=19352]nwlis[/member] 
ποιόν dripper θεωρείς κορυφή στην κατηγορία του le concorde?

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1221 στις: Ιανουαρίου 13, 2018, 14:32 »
Αν και με ενα κλικ πιο πολυ αερα, το Narda

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1222 στις: Ιανουαρίου 13, 2018, 14:33 »
Nwlis αε τι high end με λες? . Εγω απο χωριο ειμαι.  :))
Εγω πηρα θεση στην πολυκροτη αυτην υποθεση γιατι ο αλεξ ειπε οτι δε συγκρινονται. Οποτε βρηκα τσαλεντζ.
Το οτι ειναι υγρη η τζουρα δεν το ειπα για κακο. Με την καλη την εννοια δηλαδη. Ουσιαστικα καπου εκει εντοπιζω το οτι εχει τοσο πλουσια γευση. Πιο πλουσια απο του κονκορδ σαφως.
Χωρις υπερβολη ομως πιστευω αυθορμητα θα επαιρνα πιο συχνα τον κονκορδ παρ'οτι ο χανταλη εχει σαφως πιο πλουσια γευση.

Ξεχασα να πω οτι ο χανταλη εχει πιο πλουσια γευση. Γιατι εχω κ πλουσιο λεξιλογιο. 

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 13, 2018, 17:56 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1223 στις: Ιανουαρίου 13, 2018, 14:37 »
Δε διαφωνουμε καπου, απλα με 40αρι κανθαλ στα 20 watt τον ψιλο χαραμιζεις το hadalako...

Αποσυνδεδεμένος MAFAKA

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1224 στις: Ιανουαρίου 13, 2018, 14:44 »
Αυτη η συρματοσχοινο-λαγνεια βρε παιδι μου...

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1225 στις: Ιανουαρίου 13, 2018, 14:45 »
Τα παραπονα στον joebarteam. 
Ειμαι κ συντηρητικος κ καναμε συμφωνια οτι δε θα χρειαζεται να τον κανω φριτεζα με συρματα με τρομακτικα ονοματα. 
Αλλα γιατι λες οτι τον χαραμιζω? Βγαζει τρελη γευση κ πλουσιο ( να το παλι)  ντουμανι.. 
Τι παραπανω δηλαδη θα επαιρνα? 

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1226 στις: Ιανουαρίου 13, 2018, 14:50 »
O χανταλάκος με 0.40mm SS316 πάντως, σπέρνει. Δεν βλέπω λόγο για πιο εξωτικό στήσιμο στον συγκεκριμένο.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1227 στις: Ιανουαρίου 13, 2018, 14:55 »
 
Τι παραπανω δηλαδη θα επαιρνα?
Bάλε ένα λίγο πιο χοντρό συρματάκι(0,50 ή claptonακι ) απο SS ή Νι80 και πες μετά  την  γνώμη σου για  θερμοκρασία ατμού,γεύση και ντουμάνι
Dripper είναι παιδιά.Χρειάζονται και λίγη θερμοκρασία για να ζεσταθούν τα μέταλλα και να αποδώσουν.
Ο συγκεκριμένος αποδίδει περίφημα με 40αρι αλλά σίγουρα πολύ καλύτερα με λίγο πιο χοντρά.

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1228 στις: Ιανουαρίου 13, 2018, 14:58 »
Αυτη η συρματοσχοινο-λαγνεια βρε παιδι μου...
α) Καμια σχεση, ουτε των πολυπλοκων συρματων ειμαι ουτε υπερμαχος καποιου ατμοποιητη και το βασικο, δεν εχω κανενα κομπλεξ με το τι ατμιζει ο καθενας  :)
Τα παραπονα στον joebarteam.
Ειμαι κ συντηρητικος κ καναμε συμφωνια οτι δε θα χρειαζεται να τον κανω φριτεζα με συρματα με τρομακτικα ονοματα.
Αλλα γιατι λες οτι τον χαραμιζω? Βγαζει τρελη γευση κ πλουσιο ( να το παλι)  ντουμανι..
Τι παραπανω δηλαδη θα επαιρνα?
Γιατι για να σου βγαζει υγρο ατμο η κλεινεις το airflow, η αλλαζεις συρμα. Εκτος αν σου αρεσει ο υγρος ατμος οποτε παω πασο :D

O χανταλάκος με 0.40mm SS316 πάντως, σπέρνει. Δεν βλέπω λόγο για πιο εξωτικό στήσιμο στον συγκεκριμένο.
Ναι με ss αντι για kanthal στα 20 watt εχει αρκετη διαφορα!

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 13, 2018, 17:57 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1229 στις: Ιανουαρίου 13, 2018, 15:01 »
Ναι έχεις δίκιο, το ξέχασα αυτό. Έχω να χρησιμοποιήσω Kanthal κοντά 2 χρόνια.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 22 12596 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:34
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63771 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206402 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92883 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3879 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1109 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172916 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278328 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9618 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43906 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem