vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #585 στις: Νοεμβρίου 18, 2016, 13:36 »
Πάντως Caros 70 ευρω για καινοτομία το αζιμούθιο της γωνίας του αέρα ειναι εξωφρενικό. 
Έχουν ξεφύγει αυτοί μου φαίνεται. 
100 ευρώ ο πετρι. Θα σου κάνω έκπτωση μου είπε το παλικάρι.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #586 στις: Νοεμβρίου 18, 2016, 13:40 »
Επίησης υπάρχει και αυτός που έιναι semi dripper

Pitbull

Τον οποίο έχω και πραγματικά είναι γευσάτος. Δεν είναι όμως αμιγως dripper

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #587 στις: Νοεμβρίου 18, 2016, 14:32 »
Savo αυτές είναι οι τιμες για τους περισσότερους ντρίπερς (και αρκετά παραπάνω). Δεν υπάρχει κάτι διαφορετικό στην περίπτωση του Hadaly . Καλά να είναι η Κίνα ;)

Αποσυνδεδεμένος xirosiman

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #588 στις: Νοεμβρίου 18, 2016, 15:09 »
obs cheetah, tsunami, velocity, hadaly για πικο τι λετε?  γευση φανταζομαι ο hadaly οι υπολοιποι? Τι προτεινετε?

Αποσυνδεδεμένος infernity

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #589 στις: Νοεμβρίου 18, 2016, 15:44 »
απο όλους αυτους, ξεκαθαρα για γευση ειναι ο χανταλι. για τον obs δεν γνωριζω κατι. tsunami velocity ειναι cloud chasing. αλλες επιλογες για γευση ειναι: apollo, typhon, aeolus lite, derringer. Όλοι τους ξεκαθαροι rda. 
υπάρχουν και οι genesis style magister και mirage

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #590 στις: Νοεμβρίου 18, 2016, 16:50 »
Αν πας για λίγα βάτ μάλλον πρέπει να κοιτάς από hadaly μεριά μη σου πω μόνο αυτούς που λέει ο infernity. Αν πας για λίγο πιο μεγάλα builds με περισσότερα βατ πήγαινε σε tsunami, cyclon και goon. Μιλάω για original, όχι για κλώνους. Ο velocity δεν ξέρω τι λέει αλλα σϊγουρα ο γνήσιος είναι πανάκριβος.  ???

Αποσυνδεδεμένος xirosiman

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #591 στις: Νοεμβρίου 18, 2016, 17:02 »
Ενταξει το πικο δν ειναι για πολλα βατ κ περιεργα στησιματα..  οποτε ημουν αναμεσα σε tsunami , cheetah κ τωρα προεκυψε κ ο hadaly.. βεβαια πολυ ντορος γινεται.. θα περιμενω μαλλον να ακουσω γνωμες κ απο αλλους π θα παραλαβουν..

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #592 στις: Νοεμβρίου 18, 2016, 17:23 »
Το καινοτομο βρισκεται στη γωνια με την οποια χτυπαει ο αερας την αντισταση. Αυτο δινει και την καλυτερη γευση.
Ετσι οπως ειναι τοποθετημενες οι τρυπες,στο Hadaly, χτυπανε διαγωνια και σταυρωτα, συν το γεγονος πως ειναι μικρες σε μεγεθος, εχει σαν αποτελεσμα κορυφαια γευση!!
Ειμαι με τον αυθεντικο και τον εχω στημενο με 50αρι Κανθαλ σε 3αρα διαμετρο, βγαινει περιπου 0,65 Ωμ. Πανω σε μηχανικο.
Εχει γευσαρα, αλλα καταναλωνει τις μπαταριες στο πιτς φυτιλι!! Λογικο.
Υπαρχει ομως κι αλλο ενα διαμαντι, που ειναι και Ελληνικος.
Ο GP Dripper της Vapour Art. Του Paps.
Ειναι για διπλες, αλλα οχι με περιεργα συρματα!
Δινει πολυ γευση παιδια και παει σφαιρα στο εξωτερικο!
Εχω δοκιμασει αρκετους,απο φιλους, αλλα αυτους τους δυο εχω αγορασει και χαιρομαι!!

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2016, 17:29 από ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ »

Αποσυνδεδεμένος infernity

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #593 στις: Νοεμβρίου 18, 2016, 19:22 »
Αν πας για λίγα βάτ μάλλον πρέπει να κοιτάς από hadaly μεριά 
διαφωνω. ο χανταλι δινει τα καλυτερα του κοντα στο 0.3 με συνθετο συρμα. 70 βατ ανετα. δεν το λες και λιγο για το "κατεστημενο" των βατ σε στησιματα για flavor chasing

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #594 στις: Νοεμβρίου 18, 2016, 21:46 »
Λοιπόν μ'αρέσει και εμένα αυτός ο χάνταλι... ;D
Και γευσάτος λέει...και στενούτσικός σχετικά (?) για χαλαρές πνευμονικές...και μονός πιο εύκολος για μηχανικό...και μικρός...φαντάζει ιδανικός για τη χρήση που τον θέλω...
Όποιος δοκιμάσεις (@caros) τον κλώνο της sxk ας κάνει(ς) μια αναφορά, αν και δεν νομίζω να απέχει απο αυτά που λέγονται για τον αυθεντικό... :hmmm:


Και μια ερώτηση για όσους τον έχουν ήδη. Με λεπτότερα σύρματα, 0.28 ας πούμε, δεν αποδίδει τόσο καλά τελικά? Γιατί μόνο χοντρά αναφέρθηκαν και σύνθετα... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #595 στις: Νοεμβρίου 18, 2016, 21:48 »
@infernity Οκ σε αυτό για τον Hadaly έχεις ένα δίκιο. 

Γενικότερα πάντως όποιος πάει για λίγα βατ και πιο σφιχτές τζούρες καλό είναι να μένει μακριά από αεράτους ντρίπερ, γιατί δεν θα έχουν σίγουρα καλή απόδοση.

Τώρα όσον αγορά το flavor chasing διαφωνώ γιατί δεν σημαίνει ότι επειδή είναι κάποιος ντρίπερ αεράτος δεν έχει καλή γεύση, απλά για να αποδώσει σωστά θέλει και ανάλογο στήσιμο. Όσο πιο κτηνώδες το build να γεμίζει την καμπάνα (λιγότερος κενός χώρος δηλαδή) και όσο πιο πολλά τα βατ που δίνεις τόσο καλύτερη είναι η γεύση.
Απλά η μία τζούρα στον goon πχ θα είναι σαν 10 τζούρες σε κάποιον σφιχτό.

Αποσυνδεδεμένος infernity

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #596 στις: Νοεμβρίου 18, 2016, 21:51 »


Και μια ερώτηση για όσους τον έχουν ήδη. Με λεπτότερα σύρματα, 0.28 ας πούμε, δεν αποδίδει τόσο καλά τελικά? Γιατί μόνο χοντρά αναφέρθηκαν και σύνθετα... :dontknow:
δυστυχως οχι δεν λεει

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #597 στις: Νοεμβρίου 18, 2016, 21:59 »
Όχι ε...ούτε με πολλές σπείρες...? Αν το έχεις δοκιμάσει...
Μου φαίνεται βέβαια θα τον τσιμπήσω τον κλώνο...και ότι μου βγεί...είμαι σίγουρος ότι χαμένος δεν θα πάει. Έχω και άλλους πιο αεράτους και κατεξοχήν φτιαγμένους για χοντρά σύρματα και μου αρέσουν και με πιο λεπτά με πολλές σπείρες... :hmmm:
Μπορεί να μην είναι τόσο χαλαρή η τζούρα του τελικά, αλλά αν δίνει τη γεύση που λένε...χαλάλι...


Edit: Καλά ότι ναναι...παράθεση πάτησα...τη διόρθωσα...βγήκε δυό φορές...παρακουράστηκα σήμερα στη δουλειά... :eyesplash: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #598 στις: Νοεμβρίου 18, 2016, 22:11 »
[justify]Δεν ξέρω αν βοηθάει αυτό, όμως η δική μου δοκιμή έγινε μέχρι 0,4mm kanthal, πιο κάτω δεν πήγα. Βέβαια, ο ευτυχισμένος φίλος που τον έχει, χρησιμοποιούσε περίτεχνα σύρματα (μην ρωτήσετε δεν ξέρω, δεν ρώτησα καν), και σε τόσο μικρό χώρο (τουλάχιστον εμένα μου φάνηκε μικρός). Ήταν στα 50 βατ, εγώ έμεινα στα 25 γιατί με δικά του στησίματα δεν άντεχα. Είναι από τις λίγες φορές που στη συγκεκριμένη κατηγορία ζήλεψα, και είμαι πολύ περίεργος για τα μελλοντικά σχόλια όσων γνωρίζουν το θέμα. [/justify]

[justify](παρ' όλα αυτά, εγώ το βάζω ως αρνητικό. Η γεύση ήταν υπερβολή, δεν μπόρεσα να απολαύσω με ηρεμία).[/justify]

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #599 στις: Νοεμβρίου 18, 2016, 22:21 »
Μάλιστααα...εμένα πάντως αυτή η υπερβολή στη γεύση με μονή αντίσταση μου αρέσει μιας που δεν την έχω βρεί ακόμα σε σχέση με διπλές... ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206296 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92833 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3853 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1092 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172822 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278232 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15533 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9600 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 498 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix