vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

174 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, gfilip, lagoudakis, ZoeM, Jorge, FaniFox, John K, camber

Twitter

Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;

Αποσυνδεδεμένος alex23

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1095 στις: Δεκεμβρίου 22, 2017, 20:02 »
drop rda πάρα πολύ καλός φοβερή γεύση εύκολο στήσιμο,παίρνει αρκετό υγρό και γεμίζει απο το driptip αν θέλουμε,ρύθμιση αέρα για όλα τα γούστα δεν σφυράει,δεν ζεσταίνεται,μπορεί να είναι και ιδέα μου αλλά το βαμβάκι κρατάει περισσότερο,το μόνο αρνητικό το oring του airflow πολύ σφιχτό αλλά ταυτόχρονα ίσως και θετικό γιατί δεν χάνει την ρύθμιση εύκολα.

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1096 στις: Δεκεμβρίου 22, 2017, 20:09 »
Πολυ δυνατος οντως! Πλεον με 20-25 ευρω παιρνεις dripper που εχει φοβερη αποδοση σε αυτη την κατηγορια.
Το μονο μειονεκτημα του (που ειναι υποθετικο) ειναι οτι η θα σου αρεσει πολυ εξωτερικα η καθολου..

Αποσυνδεδεμένος MAFAKA

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1097 στις: Δεκεμβρίου 22, 2017, 22:41 »
Το προβλημα δεν ειναι πλεον η αποδοση των ντριπερ (πολυ σπανια να αγορασεις καινουργια κυκλοφορια και να βγει εστω μετριος), αλλα ο προσανατολισμος τους: εξωτικα συρματα/ρευματα εργοστασιου ΔΕΗ/αντικοινωνικα ντουμανια/καταναλωση στο θεο...ναι, τωρα παιρνεις με 25 ευρω αποδοση πολυ κοντα σε high-end υλοποιησεις αλλα με τι προοπτικη για τον αγοραστη;
Και εγω θα βαλω μπροστα τις "μηχανες" σε καποιο απο τα υπεροπλα (σπανια πια) οταν ειμαι μονος και εχω διαθεση, αλλα πλεον θεωρω τους νεας γενιας ντριπερ βασικα γεννητριες ατμου και αποπνικτικης γευσης για ολιγοωρο χαβαλε (και να με συχωρατε οι φαν του ειδους).  

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1098 στις: Δεκεμβρίου 22, 2017, 23:08 »
Απλα οι φαν του ειδους ειναι ενα μεγαλο ποσοστο ατμιστων πλεον, εξου και ολοι αυτοι οι RDA εδω και 1.5 χρονο...
Ειναι και οι τασεις , παλια ηταν τα μηχανικα, μετα τα modakia με touch screen,TC,WC,ABS,TCS τωρα παλι τα μηχανικα και τα squonk, αυριο μεθαυριο ποιος ξερει.. Οπως του αρεσει του καθενος να ατμιζει  ;)

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1099 στις: Δεκεμβρίου 22, 2017, 23:12 »
Όποιος έχει περισσευούμενο παλιομοδίτικο μοντάκι με WC ας στείλει ένα ΠΜ. Μου χρειάζεται και δεν έχω καν βρει σχετικό νήμα  :angry_orange: Απαράδεκτον!

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1100 στις: Δεκεμβρίου 22, 2017, 23:38 »
Ειναι κατω απο το post του πως να στησεις με ni 200 στους 102.1 C ωστε να καταλαβεις ποσα κερακια ειχε πανω το Cheesecake απο την αναλυση υγρου που θα παρεις 8)
Ασφαλως αστειευομαι.. Απλα οπως τη βρισκει ο καθενας.. Αυτο δεν καταλαβαινουν πολλοι απο τους μεν και πολλοι απο τους δε..

Αποσυνδεδεμένος alex23

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1101 στις: Δεκεμβρίου 22, 2017, 23:53 »
Eνας rda μην ξεχνάμε είναι επισκευάσιμος οπότε αν σου δίνει δυνατότητα επιλογών το deck του και ο αέρας του μπορούμε να στήσουμε και να ατμίσουμε όπως σε εμάς αρέσει σε οποιαδήποτε στιγμή,μέχρι και τον παλαιότερο hadaly αν κάποιος θέλει να κάνει δοκιμές μπορεί να τον κάνει να βγάζει ντουμάνια και πολύ έντονη γεύση.Εγώ βρίσκω θετικό ότι πλέον έχουμε επιλογές με λίγα χρήματα απο εκεί και πέρα ο καθένας επιλέγει πως θα ωφελήθεί απο αυτές.

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1102 στις: Δεκεμβρίου 23, 2017, 00:01 »
Αν και μου αρέσει πολύ να στήνω, τους rda τους έχω κυρίως για να δοκιμάζω υγρά.

Για τα DIY που δοκιμάζω ή αν πάω σε κάποιο μαγαζάκι και θέλω να δοκιμάσω κάποιο υγρό, ΤΙΠΟΤΑ άλλο δεν είναι πιο εύχρηστο από έναν dripper.
Άσε που αν δοκίμαζα με τα των καταστημάτων τα tanks άντε να καταλάβω αν ατμίζω βάση, καπνικό ή φρούτα...

Για το καθημερινό πάφα-πούφα φυσικά έχω 2-3 rta.

Αποσυνδεδεμένος MAFAKA

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1103 στις: Δεκεμβρίου 23, 2017, 00:05 »
Κανενας απο τους νεους ντριπερ αυτης της λογικης ομως δεν μπορει να παιξει σωστα με λιγοτερα γκαζια. 
Ο Hadaly πχ που ανεφερες μπορει με λιγο ζορι και πειραγμα να γινει οντως πιο ντουμανιαρης (πιο γευσατος δε νομιζω, απλα θα παρεις περισσοτερη in your face αλλα οχι καλυτερη γευση με πιο "ψαγμενα" στησιματα). Το αναποδο ομως δεν ισχυει - ο Bonza πχ δεν προκειται ποτε να αποδωσει με ας πουμε 35αρι συρμα, ουτε καν με τον αερα του σχεδον τελειως κλειστο.

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1104 στις: Δεκεμβρίου 26, 2017, 14:33 »
Επειδη δεν εχω παρακολουθησει τη σημερινη RDA εποχη,

•22mm
•Μονη αντισταση και setup γυρω στο Ω, αντε κ λιγο πιο κατω να τον βαλω κ σε μηχανικο.
•Ζηταω γευση κ οχι απαραιτητα συννεφιες.
•Οχι παρα πολλα μποφορ.

Γενικος ψαχνω κατι για διαδοχο του Eviva D, μη μου πειτε για κεραμικα, αποδοσεις και τα λοιπα ο eviva δε παει πουθενα πουθενα εδω θα μεινει (!) απλα κατι προς αυτη τη κετευθυνση..

Τι ψανχω, που κοιταω;
Δε με νοιαζει να ειναι τελευταιας γραμμης και παλια μου κανουν..

Και ενα χαζο ΥΓ: απαραιτητο δεν ειναι αλλα: αν βγαινει κ σε μαυρο να τον κανω σετακι με το μαυρο νεμεσις θα παρει ενα bonus παραπανω!

Αποσυνδεδεμένος MAFAKA

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1105 στις: Δεκεμβρίου 26, 2017, 14:37 »
Apollo και Hadaly θες (με αυτη τη σειρα για εμενα)

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1106 στις: Δεκεμβρίου 26, 2017, 14:40 »
Για τον apollo γνωριζω, δεν εχω δοκιμασει ποτε αλλα

1) που να βρεις καποιον
2) δεν ξερω τη συμβιωση θα εχω με τις σταγονες στον πολο του μοντ

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1107 στις: Δεκεμβρίου 26, 2017, 15:01 »
μιας και περιμενω ενα μηχανικο squonk,για δωστε μου τα φωτα σας.
1.συρμα μεχρι 0,40(δεν τα παω καλα με κλαπτον κ.λ.π)
2.τζουρα παραπλησια του hussar με το 2αρι πιν(ανετη τσιγαρισια δηλαδη)
3.single coil
4.δεν με ενδιαφερει καθολου το ντουμανι,μονο να εχει κορυφαια γευση ,σιγουρα καλυτερα απο hussar-momentus
5.ανεξαρτητως τιμης

ειχα ψιλοκαταληξει στον le concorde,αλλα δεν διαβαζω και οτι καλυτερο για την αναλυση γευσης του.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1108 στις: Δεκεμβρίου 26, 2017, 15:06 »
Μια χαρά είναι η ανάλυσή του στα πολύ λεπτά σύρματα.

2 επιπλέον επιλογές κορυφαίες και ελληνικές: Le Papillon και Phenotype ;)

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1109 στις: Δεκεμβρίου 26, 2017, 15:13 »
Κώστα μιας και δεν εχω τι να κάνω λεω να ξεθαψω τον  concorde απ το μπαουλο. Όταν λες λεπτά σύρματα? Πες ένα στήσιμο που να παίζει καλά σε concorde για mtl και να μην ζεματάει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 346 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21809 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209230 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67873 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175994 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314757 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15031 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94944 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4908 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix