vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

175 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, camber, Milarepa, manoslykos, nXtLs, itinenkoaz

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1020 στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 21:19 »
Μπορείς να το εξηγήσεις λίγο αυτό;
Το ακατέργαστο δεν θα έπρεπε να είναι πιο φθηνό από το επεξεργασμένο;
Ποια είναι τα συν του ακατέργαστου;


Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1021 στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 22:22 »
σαν νήμα δέχεται χημικά, εκτός των βαφών, για αντοχή, υφή κλπ
σε άλλες μορφές δεν γνωρίζω
Για να αποτυπώσω την παραπάνω πρόταση και άποψή μου ορθότερα θα έπρεπε να πω κάτι σαν το εμπορικό  "έχουν γίνει οι λιγότερες δυνατές παρεμβάσεις"  ;D


edit
Α συγνώμη, για την τιμολόγηση, 
το έκανα ξεκάθαρο πως είναι ακριβό, σε βάθος δεν το έψαξα.
Θα επρεπε να ειναι πιο φτηνό απο νήμα..?
Συγκριτικά το αιγυπτιακό είναι το καλύτερο και ακριβότερο βαμβάκι του εμπορίου, όχι στην Αιγυπτο όμως, αυτό το ειχαμε συζητήσει και παλιότερα αν θυμαμαι καλά. Αυτό χαλάει εμένα περισσότερο απ όλα.
Ακριβό είναι, αυτό το πακετάκι, πως να το πει κανεις φτηνό...
Αυτό το έχω σιγουράκι!  :)
Άλλο ένα σίγουρο ειναι πως δεν με απασχόλησε η τιμή των 12€, υπάρχει αλλού φτηνότερα, σε εκείνη βασίστηκα και το χαρακτήρισα
 
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 02, 2015, 22:47 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος ntonto

  • **
  • 339
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1022 στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 22:42 »
Ναι αλλά ψωνίζεις από boutique :))


le pharmacy  :-*

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1023 στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 22:44 »
πήγα να κάνω edit στο προηγούμενο και μου βγήκε μνμ
plz delete , συγνώμες κλπ  :)

Αποσυνδεδεμένος Theo164

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1024 στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 23:01 »
theo και εγω ειχα ff και το αφησα στην ακρη λογο στησιματος και ηταν το πρωτο μου βαμβακι με πρωτο επισκευασιμο to φαινομενο..καλυτερα να ελυνα βραδυ πρωι 3ου βαθμου εξισωση παρα να στυσω σωστα με αυτο το υλικο αυτον τον ατμο..anyway..το εχω τσεκαρει και εγω ομως αυτο που λες με την γευση και το μαυρισμα με το ff.με τον ιαπωνα KGD βρηκα την ηρεμια μου με ολους τους ατμο μου και τα στησιματα τους μονο που δεν ειμαι σιγουρος αν χρειαζεται ξεφλουδισμα οι σκληρες του επιφανειες...το δοκιμασα και ειχα κατι σκασιματακια αλλα δεν το ριχνω στο βαμβακι ισως λογο αρεωσης ενος υγρου μου με πιο πολυ wfi να το επαθα.nakaμητσο δεν εχω δοκιμασει μιας και μου εμοιαζε παρομοιο με kgd και λογο τιμης προτιμησα το 2ο μιας και εμενα το 1 pad δεν με βγαζει πολτ για 3 με 4 ατμο που στηνω συχνα πυκνα.ομορφο ειναι να μοιραζομαστε αποψεις ειρηνη που λεει kai o Τρυφωνας απο τον οποιο εχω μαθει τοσα και τοσα  πραγματα οπως και απο πολλα παιδια εδω.να δοκιμαζουμε και να εκφραζομαστε σαν ανθρωποι ομως.

Το ff το είχα πάρει για να συμπληρώσω το ποσο που χρειαζόταν για να γίνει δωρεάν αποστολή μιας παραγγελίας ευκαιρία και για δοκιμες
Έχω χρησιμοποιήσει το 1/4 της συσκευασίας και όσα στησίματα έκανα δεν αντιμετώπισα οποιοδήποτε πρόβλημα εκτος της μικρής του διαρκειας κάτι που παρατήρησα και στους 2 επισκευάσιμους subtank mini και Kayfun 4  πρώτο βαμβάκι που είχα πάρει ήταν το nakamichi και ακόμα αυτό χρησιμοποιώ σε μόνιμη βάση
Έχω και KGD που το παρέλαβα προχθές αλλα δεν έχω προλάβει να το δοκιμάσω ακόμα από ότι έχω διαβάσει δεν έχει κάποια ιδιαίτερη διαφορα σε σχέση με το nakamichi

Τον τελευταίο καιρό πάντα το ξεφλουδίζω και από τις 2 πλευρές δεν είμαι σίγουρος αν κάνει κάποια διαφορα αλλα σκασίματα δεν έχει
Ίσως να είναι απο το WFI μια φορα αραίωσα 5% την ήδη αραιωμένη βάση και έσκαγε αρκετά

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1025 στις: Νοεμβρίου 02, 2015, 23:15 »
ναι εχεις δικιο γιατι τα σκασιματα τα παρατηρησα και εγω σε πολλα στησηματα με το αραιωμενο υγρο.το ff το ειχα με τον πρωτο μου ατμο και επειτα απο ενα διαστημα που εμαθα να το δουλευω και να το στηνω στο φαινο δεν ειχα κανενα θεμα,απλα οταν επεσε στα χερια μου το KGD σκεφτηκα ποσο ποιο ανετα θα ηταν τα πραγματα στα στησιματα μου αν ειχα στα χερια μου τον ιαπωνα.γι αυτο θεωρω πως για εναν νεο ατμιστη ισως να ηταν καλο να τσεκαρει για τα στησιματα του βαμβακα τυπου KGD μιας και αυτα με τις ινες οπως το ff ισως να τον ταλαιπωρισουν χωρις λογο στην τελικη.πρωσιπη μου αποψη ειναι αυτη καθως μου ειχε τυχει και το αναφερω.

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1026 στις: Νοεμβρίου 03, 2015, 00:10 »
Φερνουν pads σε στυλ Koh Gen Do, Nakamichi, κλπ σε φαρμακεια;

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1027 στις: Νοεμβρίου 03, 2015, 02:18 »
Le pharmacy ή αλλιώς "φαρμακείο είναι οι τιμές στο Vaper's Boutique", μη μπερδεύεσαι  ;D


Εγώ πάντως αρνούμαι κατηγορηματικά να ψωνίσω απ' το συγκεκριμένο κατάστημα. Δεν με νοιάζει αν όλοι οι ατμοποιητές και τα mod είναι high-end και απευθύνονται σε φραγκάτους. Όταν βλέπω υγρά αναπλήρωσης με 6 ευρώ παραπάνω απ' ότι σε άλλα ελληνικά e-shop, η μόνη λέξη που έρχεται στο μυαλό μου είναι "αισχροκέρδεια".


Για να μην είμαι εντελώς off-topic στο κράξιμο, με ένα γρήγορο google search, το drago cotton κάνει 5-6 δολλάρια στην Αμερική και 4-5 λίρες στην Αγγλία.







Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1028 στις: Νοεμβρίου 05, 2015, 16:17 »
Δοκίμασα ff no1, kgd και Nakamichi. Το ff χάλια για μένα και σε γεύση κατώτερο και σε ποιότητα. Τα άλλα δύο από γεύση νομίζω στα ίδια αλλά το kgd πιο εύκολο στο να το χειριστω.οπότε παραγγελνω από ebay με το link που δόθηκε kah gen do και τέλος.το άλλο το ιαπωνικό που είναι 5 euro φτηνότερο που έχετε μερικοί και έχει περισοτερα pads το είδα αλλά αν είναι χειρότερο από το kgd?

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος GiorgosDS

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1029 στις: Νοεμβρίου 05, 2015, 16:56 »
Το FF no1 είναι πολύ καλό βαμβάκι ισάξιο το KGD.
το FF1 έχει πολύ καλή γεύση από την πρώτη τζούρα και τονίζει μερικές γεύσεις περισσότερο από το KGD,
το KGD μου βγάζει λίγο πιο στρογγυλεμένες τις γεύσεις και μοιάζει πιο απαλό στο άτμιζμα.
το KGD είναι πιο εύκολο στη χρήση το FF1 πρέπει να μάθεις λίγο.
Σαν αντοχή το FF1 ελαφρός καλύτερο, αρπάζει λιγότερο εκεί πού πατά η αντίσταση.


και τα 2 είναι πολύ καλά με μικροδιαφορές.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1030 στις: Νοεμβρίου 05, 2015, 17:00 »
με μικροδιαφορες και με αρκετη διαφορα στην τιμη τους επισης!

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1031 στις: Νοεμβρίου 05, 2015, 19:16 »
Drago Cotton με κλειστα ματια ωστε καποια ιδιαιτερα στησιματα να αποδιδουν...
Σε τανκατο βεβαια δεν το εχω δοκιμασει αλλα διγουρα θα ειναι κλασεις ανωτερο σπο τα υπολοιπα..

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1032 στις: Νοεμβρίου 05, 2015, 19:29 »
Τι τιμη εχει αυτο;

Αποσυνδεδεμένος abe

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1033 στις: Νοεμβρίου 05, 2015, 19:55 »
To drago που το δουλευω στο φαινομενο εδω και 2 μηνες ειναι υπεροχο χωρις προβληματα και αντεχει περισσοτερο απο το νακαμιτσι που ειχα για κανα χρονο.Ειναι ακριβο αλλα ειναι παρα πολυ και χρειαζεται πολυ λιγο για καθε αντισταση και ειναι αφρατο.Ειμαι ευχαριστιμενος φουλ!!!Απο crazy vaper το πηρα 10 ευρα!!

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1034 στις: Νοεμβρίου 05, 2015, 20:03 »
10 και 12.50 ευρω για περιορισμενη ποσοτητα βαμβακιου ειναι πολλα θεωρω.
Βεβαια ο καθενας χρησιμοποιει το πορτοφολι του οπως νομιζει.
Παραμένω με το KGD μιας και ειχε τη καλυτερη αποδοση σε σχεση με οσα εχω δοκιμασει
(Nakamichi-FF1-FF2)
Ειδικά στη συσκευασια με τα 80 pads ειναι ουσιαστικα τσαμπα.
Σε κανα δυο χρονια που θα εχει τελειωσει, καλα να ειμαστε το ξανασυζηταμε  :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21830 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67931 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 176031 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314796 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94975 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4918 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix