vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

562 επισκέπτες, 9 χρήστες
antre, FaniFox, Milarepa, Jorge, yorgoss, kyrgiannis, lagoudakis, manoslykos, Parolos

Twitter

Πόλεμος στα η.τ

Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #165 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 00:03 »
Γιατί είπε κανεις ότι το κτ είναι καλύτερο; Το ητ υποτίθεται ότι είναι μέτρο απαλλαγής από το κτ και κατ επέκταση ολοκρηρωτικη απαλλαγή από κάθε μέσο πρόσληψης νικοτίνης και όχι άλλη μια εθιστική συνήθεια... Στόχος είναι να μην κινδυνεύεις καθόλου όχι λιγότερο αν είναι τελικά


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #166 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 00:08 »
Στόχος είναι ότι θέλει ο καθένας. Αν αυτός είναι ο δικός σου, μπράβο. Δεν σημαίνει ότι πρέπει να είναι και για όλους. 

Αποσυνδεδεμένος sunspot

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #167 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 00:14 »
ο μεγαλυτερος πολεμος στο ΗΤ γινεται απο αυτους που θελουν να οικονομησουν απο αυτο. οχι απο αλλους. γιατι απευθυνονται (εκ των πραγματων) σε ασχετους ανθρωπους που εχουν την αγωνια να κοψουν το τσιγαρο και τους πουλανε οτι τους βολευει, (σαν ναν πηγαινεις σε μια αντιπροσωπεια αυτοκινητων και να λες θελω ενα αυτοκινητο) αυτα τα βρωμομπουκαλακια των 10 ml με τα τοσα χημικα μεσα αγνωστου προελευσης στα  6-7 euro με τις ομορφες φωτογραφιες απο κερασια , φρουτα του δασους και τετοια..... και θελουν να τους τα παρουν απο τη πρωτη μερα, σαν να μην υπαρχει δευτερη.....

προσφατα λοιπον μετα απο προτροπη και με τη συμμετοχη φιλων, παραγγειλα  απο την PINK MULE 1 λιτρο ( 4 Χ 250 ml - 100 mg / 50 vg-50 pg) βαση, πηρα και μερικα κιλα σκετη VG μαζι με καμποσες αμπουλες των 10 ml WFI απο το φαρμακειο, εφτιαξα ενα κουβα υγρο στα 12 mg , τους μαζεψα ολους και : χαχα. αυτο. 

απο τα 20 ατομα που μαζευτηκαν , εκοψαν το τσιγαρο ΚΑΙ ΟΙ 20. ειχαν παρει και κατι μοντακια istick, kuboid και τετοια, κατι ναυτιλους και κατι gs-air 
δεν σας αρεσουν αυτα που σας λεω? δεν πειραζει.....

Αποσυνδεδεμένος thekal

  • **
  • 272
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #168 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 00:21 »
Οποίος πιστεύει οτι το ατμισμα, σε οποιεσδήποτε συνθήκες, ειναι εξίσου βλαβερό με το κάπνισμα, και χωρίς να κάνει το κόπο να διαβάσει οποιαδήποτε έρευνα, ας αναρωτηθεί απλά:
υπαρχει περίπτωση, η καπνοβιομηχανία, που ειναι η άμεσα θιγόμενη, να μην εχει παρουσιάσει τόσα χρόνια μια αξιόλογη έρευνα, που απλά να καταρρίπτει πασιφανως, τα οποία συγκριτικά οφέλη του ατμισματος;
Υπαρχει έστω και μια περίπτωση, το ατμισμα να ειναι εξίσου βλαβερό με το κάπνισμα, και καπνοβιομηχανία όπως και φαρμακοβιομηχανία, να χάνουν δισεκατομμύρια;

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #169 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 00:23 »
Και πολύ καλά έκανες sunpot και μπράβο σου και πολύ μου άρεσε αυτό. Το να μας λες όμως ότι το τσιγαράκι του θεού είναι προτιμότερο από το οποιοδήποτε άρωμα, επειδή τάχα, αυτό είναι χημικό, είναι εκτός πραγματικότητας, σκέτη ανοησία.
Τι να κάνουμε τώρα?

Αποσυνδεδεμένος dimgoua

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #170 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 00:30 »
ο μεγαλυτερος πολεμος στο ΗΤ γινεται απο αυτους που θελουν να οικονομησουν απο αυτο. οχι απο αλλους. γιατι απευθυνονται (εκ των πραγματων) σε ασχετους ανθρωπους που εχουν την αγωνια να κοψουν το τσιγαρο και τους πουλανε οτι τους βολευει, (σαν ναν πηγαινεις σε μια αντιπροσωπεια αυτοκινητων και να λες θελω ενα αυτοκινητο) αυτα τα βρωμομπουκαλακια των 10 ml με τα τοσα χημικα μεσα αγνωστου προελευσης στα  6-7 euro με τις ομορφες φωτογραφιες απο κερασια , φρουτα του δασους και τετοια..... και θελουν να τους τα παρουν απο τη πρωτη μερα, σαν να μην υπαρχει δευτερη.....

προσφατα λοιπον μετα απο προτροπη και με τη συμμετοχη φιλων, παραγγειλα  απο την PINK MULE 1 λιτρο ( 4 Χ 250 ml - 100 mg / 50 vg-50 pg) βαση, πηρα και μερικα κιλα σκετη VG μαζι με καμποσες αμπουλες των 10 ml WFI απο το φαρμακειο, εφτιαξα ενα κουβα υγρο στα 12 mg , τους μαζεψα ολους και : χαχα. αυτο.

απο τα 20 ατομα που μαζευτηκαν , εκοψαν το τσιγαρο ΚΑΙ ΟΙ 20. ειχαν παρει και κατι μοντακια istick, kuboid και τετοια, κατι ναυτιλους και κατι gs-air
δεν σας αρεσουν αυτα που σας λεω? δεν πειραζει.....
ok αφού λοιπόν έκανες τις έρευνες σου για τα αρώματα πες μας και την ερευνά σου για τις βάσεις γιατί είναι τόσο αθώες;

Αποσυνδεδεμένος sunspot

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #171 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 00:49 »
Οκ θελετε να με βαλετε στη γωνια επειδη δεν θεωρω θεο μου το Η.Τ. ? καντε το
ατμιζω κοντα μισο χρονο, εχω δει βελτιωση στην υγεια μου, (εχω παρει και μερικα κιλα γμτ. :angry_orange: το πιο αρνητικο απο ολα χαχα) 
αλλα αυτο που με ενοχλει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ειναι η νοοτροπια αρκετων εδω μεσα που θεωρουν οτι οποιος πει κατι αρνητικο για το ΗΤ ειναι δαιμονας εχθρος κλπ. 
απο τα πολλα που εχω διαβασει και φιλτραρει τοσο εδω μεσα οσο και γενικα θεωρω οτι αρνητικα στο ΗΤ ειναι τα παρακατω:

1. γευσεις. οσο λιγωτερο η καθολου τοσα καλυτερα.
2. πολλα watts. τοσο η PG οσο και η VG σε υψηλες θερμοκρασιες κανουν εκκριση βλαβερων για την υγεια ουσιων
3. συρματα. οχι sto dry burn , οχι σε υψηλες θερμοκρασιες.

αυτο που λεω σε καποια post "καλυτερα το τσιγαρακι του θεου" ειναι καθαρα ρητορικο. χωρις να ειμαι ειδικος , θεωρω οτι καλο ειναι να προσεχουμε τα 3 παραπανω. 

και να πλενουμε με σαπουνι καθε τοσο το drip tip.  8)

Αποσυνδεδεμένος dimgoua

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #172 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 01:00 »
Ξανά 
Οκ με την καθαριότητα με τους τοίχους κλπ με τις βάσεις θα πεις;

Αποσυνδεδεμένος sunspot

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #173 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 01:09 »
ειπα και παραπανω οτι δεν ειμαι ειδικος και αυτο που πιστευω απο οτι εχω διαβασει και απο οτι λενε γενικα ολοι ειναι οτι

 τοσο η PG οσο και η VG σε υψηλες θερμοκρασιες κανουν εκκριση βλαβερων για την υγεια ουσιων

γι αυτο κατα τη ταπεινη μου γνωμη καλο ειναι να ατμιζουμε με λιγα watts και με αντιστασεις πανω απο 1,5 Ohm (βγηκαμε οff topic σωστα ?)

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #174 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 01:10 »
Πολύ κιόλας. Κάποια μηνύματα διαγράφηκαν.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2016, 01:26 από caros »

Αποσυνδεδεμένος phil_marlowe21

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #175 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 04:04 »
Επειδή, το νήμα "άναψε" μετά το σχόλιο που έκανα, θέλω να ζητήσω συγγνώμη, αν είπα κάτι που δεν ισχύει. Απλώς αυτές είναι οι πρώτες εντυπώσεις μου από το η.τ. Σαφώς καλύτερο από το κ.τ. και λιγότερο επιβλαβές για την υγεία αλλά όχι εντελώς αθώο. Δηλαδή, προς το παρόν είμαι πιο κοντά στις απόψεις των sunspot, kgalaz. Μακάρι να κάνουμε λάθος. Ευχαριστώ τους: Caros, Fany Xou, Nikosallos, FML (ίσως φταίει το τσιγάρο για το λαχάνιασμα, δεν το αποκλείω), Dr Feelgood, Clopyright, Diver (1,5 μήνα έχω η.τ.), Bonecrusher, TheKal για τις απαντήσεις τους.  :bye:

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #176 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 08:58 »
Καλοί μου συνατμιστές και λοιποί. Μπορούμε να επιμένουμε, να ισχυριζόμαστε ότι θέλει ο καθένας από μας, να αναπτύσσουμε ή να κρίνουμε επιχειρήματα ένθεν και εκείθεν το ζητούμενο είναι να στεκόμαστε καλοπροαίρετα αποφεύγοντας τους φανατισμούς και τις άναρθρες κραυγές. Προς αυτήν την κατεύθυνση θέλω να μοιραστώ μαζί σας τα παρακάτω δεδομένα που νομίζω ότι υφίστανται και τους προβληματισμούς μου.
1)  Το βιομηχανοποιημένο τσιγάρο καθιερώθηκε αρχές του 20ου αιώνα και η πρώτη επιστημονική μελέτη κυκλοφόρησε  60 χρόνια μετά ενώ υπήρχαν και περίοδοι που το κάπνισμα προωθόταν για την ωφελιμότητα του.
2)  Το ητ πρωτοκυκλοφόρησε το 2006 έχει ζωή δηλαδή μιας δεκαετίας. Αυτή η δεκαετία είναι πολύ μικρό χρονικό διάστημα, ακόμα και για την τεχνολογικά προωδευμένη εποχή μας, για την ουσιαστική τεκμηρίωση της βλαπτικότητας του ητ, λαμβάνοντας ιδιαίτερα υπόψη ότι η βάση των ιατρικών μελετών είναι η στατιστική παρατήρηση .
3)   Αυτή η μόλις δεκετία δυστυχώς δεν έχει επιτρέψει στην ανάπτυξη αυστηρών προτύπων και διαδικασιών ελέγχου κυρίως των υγρών που χρησιμοποιούμε στο άτμισμα, με αποτέλεσμα η «εποπτεία» των παραγωγών των υγρών είτε σε επίπεδο παραγωγής είτε σε επίπεδο πρώτων υλών να είναι χαμηλή ίσως και ανύπαρκτη κάτι που οπωσδήποτε δεν ισχυει στη διαδικασία παραγωγής των «κανονικών» τσιγάρων. Ας αναλογιστούμε συνατμιστές ότι κάποια από τα υγρά που ατμίζουμε  παράγονται σε κάποια διάρια στη χώρα μας (και αλλού) που ακόμα και οι πρώτες ύλες να είναι αξιόπιστες, η διαδικασία παραγωγής – αποθήκευσης – διακίνησης είναι ?
4)   Τα λόμπι των καπνοβιομηχανιών έχουν ιστορικό παρεμβάσεων στις διεθνείς ιατρικές κοινότητες και γενικότερα στα πολιτικά δρώμενα, οπότε πράγματι δεν μπορεί να αποκλειστεί το ενδεχόμενο κατευθυνόμενων «μελετών» ίσως μάλιστα να είναι αρκετά πιθανό. Ομως μπορούμε να αποκλείσουμε την πιθανότητα, οι αναμφισβήτητα ραγδαία ανεπτυσσόμενες βιομηχανίες του ητ να ανπτύσσουν μηχανισμούς προς την αντίθετη κατεύθυνση.

[justify]Καταλήγοντας κατα τη γνώμη μου με τα μέχρι σήμερα στοιχεία μπορούμε να θεωρήσουμε ότι η συμβολή του ητ ως «θεραπεία» η μεταβατικού σταδίου για τη διακοπή του αναμφισβήτητα «καταστροφικού» καπνίσματος είναι από χρήσιμη εώς και πολίτιμη.  Ομως αν η χρήση συνεχίζεται έως και αυξάνεται μετά από αυτό το μεταβατικό στάδιο, όταν πλέον ο καπνιστής έχει απεξαρτιστεί από το τσιγάρο, μπορούμε να συνεχίσουμε να θεωρούμε ότι το άτμισμα ωφελεί ? Ισως και η χρήση του ητ από κάποιους που δεν κάπνιζαν μπορούμε επίσης να ισχυριστούμε ότι δεν τους βλάπτει ? [/justify]

[justify]Καλοί μου συνατμιστές ας είμαστε ειλικρινείς μεταξύ μας η συνέχιση του ητ και μετά το μεταβατικό στάδιο της «θεραπείας» το πόσο μας βλάπτει (γιατί καλό δεν μας κάνει σίγουρα) θα το δούμε στη συνέχεια ελπίζοντας να μην είναι αργά για τον καθένα μας [/justify]

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #177 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 10:44 »
Πραγματικά αμφιβάλλω πως σαν σύνολο οι ατμιστές έχουμε αναπτύξει φανατισμό. Σίγουρα υπάρχουν και τα fanboys απλά επειδή οι περισσότεροι γίναμε ατμιστές για λόγους -προσωπικής- υγείας για να το κόψουμε το ρημάδι (και όχι μόνο για εμάς, για οικογένεια, φίλους, παιδιά, σκυλιά, γατιά), θέλω να πιστεύω πως (επίσης οι περισσότεροι) δεν θα καταλήξουμε σαν αυτούς που σκοτώνονται για κινητά και κονσόλες. Ναι, πολλοί είμαστε επίσης επιφυλακτικοί απέναντι σε μελέτες και έρευνες που γίνονται από συγκεκριμένα πρόσωπα και οργανισμούς, ιδίως όταν αυτές γίνονται με λάθος τρόπο (αυτό πάει και στον @sunspot που μπορεί να μπερδεύει την επιφύλαξη με την θεοποίηση).

Αυτό δε σημαίνει όμως πως απορρίπτουμε ό,τι δεν μας «αρέσει», και πως δεν είμαστε ανοιχτοί σε νέα δεδομένα εάν και εφόσον αυτά προκύψουν, έτσι; ;)

Περί ερευνών και συμφερόντων, δύο απλά πραγματάκια: Αφενός μπορεί η μια δεκαετία να φαίνεται λίγος χρόνος, σκέψου όμως πόσες έρευνες (πόσες να είναι άραγε) έχουν γίνει μέσα σε αυτή. Δεν ξέρω αν αυτό οφείλεται σε «τύψεις» της επιστημονικής κοινότητας για το φιάσκο του τσιγάρου, αλλά το τραβάνε όσο δεν πάει. Αφετέρου, όσα συμφέροντα και να έχει κάποιος για να φτάσει στο σημείο να προσπαθήσει να μαγειρέψει έρευνες (και από τις δύο «πλευρές») υπάρχουν τόσο οι ανεξάρτητοι επιστήμονες όσο και η μέθοδος του peer review. Ας προσπαθήσουν λοιπόν, χλωμό να τα καταφέρουν ;)

Πιστεύω πως οι απορίες σου περί «ορθής» χρήσης, αν και καθόλα εύλογες, χάνουν την ουσία. Η οποία είναι πως το άτμισμα αποτελεί έναν ασφαλέστερο (-κατά πολύ- λιγότερο επικίνδυνο, με -πολύ- λιγότερες ουσίες, πες το όπως το θέλεις) τρόπο πρόληψης νικοτίνης που εξομοιώνει το τσιγάρο, και με «σωστή» χρήση βοηθά στην διακοπή του καπνίσματος. Κανένας δεν λέει πως είναι αθώο, ούτε πως είναι σαν να αναπνέουμε αέρα κοπανιστό, όποιος τα λέει αυτά είναι το λιγότερο αδαής. Ο μόνος ασφαλής τρόπος να ατμίζουμε είναι να μην ατμίζουμε καθόλου.

Αυτό, από το να θεωρεί κάποιος πως το τσιγάρο είναι προτιμότερο, απέχει χιλιόμετρα.

Το να λέμε πως το άτμισμα είναι καρκινογόνο και εξίσου επικίνδυνο επειδή αν ατμίσουμε ένα κινέζικο υγρό με 80% άρωμα και νερό βρύσης σε ατμοποιητή ego με φυτίλι σιλικόνης στα 8.9v για είκοσι δευτερόλεπτα τζούρα θα πάρουμε καρκινογόνες ουσίες, είναι το ίδιο λανθασμένο με το να λέμε (ελλείψη καταλληλότερου παραδείγματος, είμαι και άυπνος τρομάρα μου) πως ένα φάρμακο είναι επικίνδυνο επειδή κάποιος κοπανούσε τέσσερα παυσίπονα μαζί με μισό μπουκάλι ουίσκι κάθε μέρα για μια εβδομάδα σερί.

Εννοείται πως για εμένα ο ατμιστής που συνεχίζει να ατμίζει μετά τη διακοπή του καπνίσματος επηρεάζει (έστω και σε απειροελάχιστο σημείο, έστω με κλινικά ασήμαντη επιβάρυνση, και ας ατμίζει απλή βάση όπως προαναφέρθηκε) τον οργανισμό του. Εννοείται πως ο μη καπνιστής που θα με ρωτήσει για το ητ θα πάρει την ίδια απάντηση με το αν θα με ρωτούσε για το να ξεκινήσει με πρινς ή κάμελ. Και ας είμαι της λανθασμένης (για την προκειμένη περίπτωση) άποψης πως «από το κανονικό, καλύτερα το ηλεκτρονικό». Λέω λανθασμένης αφού -στον μη καπνιστή- ΠΑΝΤΑ υπάρχει η επιλογή «κανένα».

Αλλά στέκομαι απλά στο τελευταίο που γράφεις. Σε δύο σκέλη. Πρώτον, ναι, όταν το χρησιμοποιούμε σαν μέσο να ελαττώσουμε ή να κόψουμε το κάπνισμα, μας κάνει καλό, κάτι που έχουμε δει όσοι έχουμε κόψει το κάπνισμα. Δεύτερον, κάποιοι μπορεί να μην κόβουν το άτμισμα, αλλά σίγουρα επιβαρύνουν τον οργανισμό τους σημαντικά λιγότερο από το να κάπνιζαν, όσο και να κάπνιζαν. Αυτό και μόνο μου αρκεί.

Αν έχουμε νέα, σωστά τεκμηριωμένα, επιστημονικά στοιχεία (όχι τύπου Μπεχράκη, Τουμπή, Μουρούτη, Wakefield κ.ο.κ.)που δείχνουν το αντίθετο, εδώ είμαστε να τα συζητήσουμε ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2016, 10:55 από akpe »

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #178 στις: Νοεμβρίου 14, 2016, 12:34 »
εδώ φτάσαμε... χτες στην τηλεόραση έλεγαν πως το ηλεκτρονικό τσιγάρο ανακαλύφτηκε πως τα αρώματα είναι καρκινογόνα... ε ναι λοιπόν είναι αυτό θέλαμε να ακούσουμε...!!!  

προσωπική μου γνώμη αυτά είναι βλακείες,  και πες ότι είναι... πιο πολύ από ένα κωλοτσίγαρο δεν είναι...!!!!   :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος Atmogia

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόλεμος στα η.τ
« Απάντηση #179 στις: Νοεμβρίου 14, 2016, 12:36 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 134 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20555 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281021 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207865 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312589 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13853 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124699 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix