vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

108 επισκέπτες, 11 χρήστες
radios, ZoeM, Buliwyf, Parolos, funes, John K, ipomonias, marauder800, tibolaso, Jorge, manoslykos

Twitter

περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #30 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2016, 01:13 »
Diver,  μου το προτείνανε και στο κατάστημα αυτό σχετικα με τιν βαση.
πάντως είμαι σίγουρος ότι είναι θεματάκι τις νικοτίνης καθαρά γιατί τώρα έχει 2μέρες που είμαι χωρίς νικοτίνη στο cleito και όλα καλά, οποτε έχω επιθυμία να κάνω τσιγάρο ατμιζω από τον nautilus mini  ένα καπνικό υγρό 6mg και με Με καλύπτει αρκετα..




« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 08, 2016, 22:14 από Mr.R0bot »

Αποσυνδεδεμένος M.A.X

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #31 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 20:30 »
Περισσότερη νικοτίνη!!!

Με OBS crius και 3mg νικοτίνη είχα φτάσει να κάνω και 25-30 ml ημερησίως.

Επειδή δεν πήγαινε άλλο, ανέβασα νικοτίνη στα 8mg και το έχω περιορίσει τώρα στα 10-12 ml την ημέρα (σε τσιγαρίσιους ατμοποιητες)

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #32 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 20:42 »
Καλησπερα σας
Πολυ πράμα φιλε
M.A.X
Εγω αρχισα πριν 1 χρονο τα 12mg μετα 8 στα γρηγορα και εδω και 7 μηνες κανω 6αρα.
Παιζει ρολο και ο ατμοποιητης αρχισα με 2 μλ (Νaytilo mini και ΜΕΛΟ)και τωρα με τον καυφουν V5 και V3 εχω φτασει τα 4μλ  :)
Αλλα ολα JET

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #33 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 21:05 »
Περισσότερη νικοτίνη!!!

Με OBS crius και 3mg νικοτίνη είχα φτάσει να κάνω και 25-30 ml ημερησίως.

Επειδή δεν πήγαινε άλλο, ανέβασα νικοτίνη στα 8mg και το έχω περιορίσει τώρα στα 10-12 ml την ημέρα (σε τσιγαρίσιους ατμοποιητες)
Καταναλώνεις 80 - 100 mg νικοτίνης κάθε μέρα? Πάρα πολλά, φιλε. Πρέπει κάπως να τα περιορίσεις.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #34 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 21:30 »
Ζηλεύω εσάς που έχετε τη δυνατότητα να αυξήσετε και να μειώσετε κατά βούληση τη νικοτίνη σας. Εμένα πλέον, ακόμα και τα 6mg σε 80% VG με τσιμπάνε δυσάρρεστα στο λαιμό. Και μιας που έχω και το συνήθειο της ρινικής εισπνοής, με τσούζουν και στο ρουθούνι. Σημειωτέον ότι δεν χρησιμοποιώ πνευμονικούς ατμοποιητές, πέραν ενός Melo III στο σπίτι, όταν θέλω να φτιάξω ατμόσφαιρα...

Αποσυνδεδεμένος M.A.X

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #35 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 21:44 »
  Ναι γι'αυτο και τα περιόρισα και ανέβασα την νικοτίνη. Γιατί πραγματικά δεν πήγαινε άλλο!
Και ειδικά ο crius πίνει πολύ πράμα και γεμίζει πανευκολα!Φαντασου ότι τον έχω και στα 3 χρώματα!Απο τους αγαπημένους μου ατμοποιητες. Έχω βάλει και στην άκρη κάποιους ατμοποιητες τύπου tfv4, bellus, MutationX
και βολεύομαι με τον kayfun l+ V3, fodi και kanthalaki 28αρη!Αν δεν πάλι ούτε μ αυτά το επόμενο βήμα η παρτίδα των diy θα είναι με 12αρα νικοτίνη

Αποσυνδεδεμένος Apostolos69

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #36 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 21:54 »
6 χρονια με 18αρα και 5-6 ml την ημερα Εδω και μια ευδομαδα που με επιασαν οι αμυγδαλες το γυρισα σε 3αρα και απο οτι βλεπω θα το κρατησω εκει γιατι με τεχνικους τροπους ανεβασα το χτυπημα και ειμαι πληρης ικανοποιημενος αλλα εφτασα στα 10 ml

Αποσυνδεδεμένος efarmostis

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #37 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 22:35 »
Οι νέοι ατμιστές χρειάζονται τουλάχιστον 12mg νικοτίνης σε τσιγαρίσιο ατμοποιητή, για να είναι ομαλή και σίγουρη η μετάβαση από το κ.τ. στο ηλεκτρονικό. Ένα μοντ επίσης, για να έχεις επιλογή να ανεβάσεις κάπως τα βατ, κρίνεται απαραίτητο από την αρχή. Αυτό που είναι βασικό, σκεπτόμενος τώρα μετά από τρία χρόνια ατμίσματος, είναι η μελέτη αυτού του φόρουμ (  :respect: ). Αν δεν ξέρεις ακριβώς τι πρέπει να κάνεις, τι ακριβώς πρέπει να αγοράσεις, έχεις πιθανότητες αποτυχίας. Αν ενημερωθείς όμως εξ αρχής, σε τρεις βδομάδες το κ.τ. θα μυρίζει σαν εφημερίδα που καίγεται μέσα στα ρουθούνια σου.

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #38 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 23:06 »
Πρόβλημα μεγάλο η νικοτίνη και η σχέση των έτοιμων υγρών με αυτήν. Κάνω σιγά σιγά και diy υγρά (τα μισά ml της μέρα έτοιμα υγρά και τα άλλα μισά diy) για να μειώσω το κόστος κυρίως αλλά οδεύω προς την αναγκαστική αποκλειστική κατανάλωση diy λόγω του ότι δεν αντέχω τα 3mg στο λαιμό μου πλέον. :faint:
Φταίνε και τα υψηλά βατ αλλά αυτό είναι μία σταθερά που στην περίπτωσή μου δεν νομίζω ότι ελαττώνεται... Κάνω μεταξύ 6 και 10 μλ την ημέρα, συνήθως γύρω στα 6 εκτός αν έχω περίσσιο χρόνο και με πιάσει η ντριπερομανία. Τα diy μου είναι όλα στα 2mg και τα έτοιμα αναγκαστικά στα 3mg (ελάχιστα υγρά βρίσκεις σε χαμηλότερες περιεκτικότητες, ως γνωστόν). 
Όσον αφορά τον τίτλο του νήματος ψηφίζω περισσότερα ml και όχι περισσότερη νικοτίνη, κι ας σημαίνει αυτό περισσότερη ατμοποίηση αρωμάτων (μιας και σκέτη βάση κάνω σπάνια). 8)

Αποσυνδεδεμένος danae_l

  • *
  • 58
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #39 στις: Οκτωβρίου 03, 2016, 08:45 »
τελικα αυξησα την νικοτινη σε 12 και καποιες στιγμες(πρωι,βραδυ)  σκετη βαση 18αρα,η συνδιασμο με ετοιμο υγρο, να βγαινει γυρω στο 14-15...
κανω πλεον το πολυυυυυ 4 μλ και υπαρχουν και μερες που εχω ανακαλυψει οτι δεν εκανα πανω απο 2 μλ..καλα ειμαι νομιζω

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #40 στις: Οκτωβρίου 03, 2016, 09:14 »
Πάνω από 6 mg με ζαλίζει οπότε προσωπικά προτιμώ παραπάνω ml.
Περίπου 15 αν ατμίζω με avocado,6-7 αν πιάσω το kanger.
Πέρα από αυτό μερικά υγρά τα ατμίζω γιατί μου αρέσουν πολύ και όχι αποκλειστικά για πρόσληψη νικοτίνης οπότε η χαμηλή νικοτίνη είναι μονόδρομος.
Live long and prosper.

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #41 στις: Οκτωβρίου 03, 2016, 11:06 »
Πόσες φορές μ έχει προβληματίσει αυτό στο παρελθόν....
Δοκιμές... Μόνο αυτό προτείνω εγώ!
2 μπουκαλάκια με περισσότερη και λιγότερη νικοτίνη και αναλόγως την περίσταση.
Και δεν είναι όλες οι ώρες ίδιες!
Πιπίλα το έχω πια με ελάχιστη νικοτίνη. Όσες φορές δοκίμασα από φίλο με νικοτίνη από 8 και πάνω, μια τζούρα αρκεί να με ζαλίσει. Δεν μπορώ πια. 
Παρ όλ' αυτά, η λίγη νικοτίνη.... πιπίλα και δεν την κόβω!

Αποσυνδεδεμένος Patrick

  • **
  • 157
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν!
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #42 στις: Οκτωβρίου 18, 2016, 19:29 »
και εγω καπνιζα 2 πακετα prince κοκκινο την ημερα και ουτε με τσιγαρισιους αρχισα ουτε με 18 αρα νικοτινη..ειμαι στον ενα μηνα αποχης απο το καρκινοτσιγαρο με μεσο ορο νικοτινης τα 4 mg και οσο παω κατεβαινω..οσο αφορα τα ml βρισκομαι καπιου στα 8-9 την ημερα ..τελικα (για εμενα παντα ) πιστευω οτι το ολο θεμα ειναι το ψυχαναγκαστικο κομματι εθισμου  και οχι η νικοτινη!

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #43 στις: Οκτωβρίου 18, 2016, 20:17 »
Δηλαδή , δοκίμασες τσιγαρίσιο με περισσότερα mg και δε σε κάλυψε ;
Και μήπως όσο πέφτεις σε νικοτίνη , ανεβαίνεις σε κατανάλωση ;

Αποσυνδεδεμένος Patrick

  • **
  • 157
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν!
Απ: περισσοτερα ml ,η περισσοτερη νικοτινη?
« Απάντηση #44 στις: Οκτωβρίου 18, 2016, 20:21 »
Ειχα ξεκινησει με ego και 16-18 mg και δεν με καλυψε πανω απο 2+ μηνες και ξαναπεσα στο κ.τ για 4 μηνες..με το που πηρα στα χερια μου melo 2 , bellus , cheetah ..αραξα! η ποσοτητα και η καταναλωση σιγουρα αυξηθηκε αλλα δεν μου δημιουργει καποιο προβλημα προς το παρον.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279828 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207711 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64957 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173764 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13519 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124322 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15791 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14565 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias