vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

68 επισκέπτες, 4 χρήστες
tasos1976, infernity, bloodlessz, camber

Twitter

6 μήνες ατμίσματος...

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: 6 μήνες ατμίσματος...
« Απάντηση #15 στις: Αυγούστου 20, 2011, 02:53 »
Νίκο προς το παρόν και αφού θες να ευχηθείς κάτι sony και καλά, ευχήσου να είναι οκ η αντίσταση του Α2 που στρίβω... :yes:
Το ΗΤ θα το σταματήσω όταν είμαι σίγουρος οτι δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναρχίσω το ΚΤ...
Μέχρι τότε καλά να είμαστε να μετράμε στα μπανερακια μας τα τσιγάρα που γλυτώσαμε... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nikolasmar

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 6 μήνες ατμίσματος...
« Απάντηση #16 στις: Αυγούστου 20, 2011, 03:04 »
fair enough.. :)
ευχη με μαντιναδακι:

Σου ευχομαι η αντισταση
να' ναι καλοστριμενη
να βγαζει πλουσιο ατμο
οσο' ναι αναμμενη... 8)

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: 6 μήνες ατμίσματος...
« Απάντηση #17 στις: Αυγούστου 20, 2011, 03:07 »
 :laugh1:
Άξιο Κρητικάτσι... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 6 μήνες ατμίσματος...
« Απάντηση #18 στις: Αυγούστου 20, 2011, 03:29 »
Μπράβο Gabriel74  :respect: :thumpup: :thumpup:


Μόλις παρατήρησα και εγώ κάπου στους 6 μήνες είμαι  :idiot1: :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: 6 μήνες ατμίσματος...
« Απάντηση #19 στις: Αυγούστου 20, 2011, 03:39 »


Εσύ τους πέρασες...άντε πάμε για χρόνο τώρα... :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 08, 2012, 00:26 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 6 μήνες ατμίσματος...
« Απάντηση #20 στις: Αυγούστου 20, 2011, 03:45 »
Συγχαρητήρια και απο εμένα για το 6μηνο και εύχομαι να πετύχεις την αντίσταση (αν και είμαι σίγουρος)...Εγώ έχω πάνω απο 3 χρόνια που ατμίζω και πλέον το βλέπω περισσότερο σαν χόμπυ και παρά σαν αντικατάσταση του κ.τ. ... Μέχρι στιγμής δεν έχω διαβάσει πουθενά σε ελληνικό ή ξένο forum για κακές επιπτώσεις του ατμίσματος και αυτό είναι που μου δίνει τροφή να το συνεχίσω...Στο κάτω κάτω μόνο βελτίωση είδα στην υγεία μου, άσε που πλέον απολαμβάνω πολύ περισσότερο το η.τ. παρά το κ.τ. (που σπανιότατα θα ανάψω σε μεγάλη ανάγκη), ακόμη και με τον πρωινό καφέ :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: 6 μήνες ατμίσματος...
« Απάντηση #21 στις: Αυγούστου 20, 2011, 03:56 »
Η αντίσταση βγήκε κανόνι... :thumpup:
Εύχομαι να είμαστε όλοι γεροί να μετράμε μήνες και χρόνια χωρίς βρωμοτσίγαρα ώστε να καθαρίσει ο οργανισμός μας...
Οι νέοι να παραδειγματίζονται από τους παλιότερους και οι παλιότεροι να συνεχίζουν γερά... :thumpup:

Όσο περνάει ο καιρός τόσο αντιλαμβάνομαι πλέον με καθαρό μυαλό τι φόρο βλακείας πληρώναμε στα λαμόγια των καπνοβιομηχανιών στερώντας μας χρήματα απαραίτητα πλέον... :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 6 μήνες ατμίσματος...
« Απάντηση #22 στις: Αυγούστου 20, 2011, 03:59 »
Δυστυχώς είναι πολύ λίγοι αυτοί που έχουν την υπομονή να συνεχίσουν το άτμισμα παρά το κάπνισμα σε σχέση με αυτούς που δοκιμάζουν ητ για πρώτη φορά ...
Και μιας και το αναφέραμε διάβαζα χθες οτι διαμαρτυρήθηκαν οι καπνοβιομηχανίες προς ενα νομοσχέδιο στην Αμερική που τους υποχρεώνει να βάζουν πιο σκληρές προειδοποιήσεις έξω απο τα πακέτα των τσιγάρων τους ...Είναι να γελάς τελικά ...

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: 6 μήνες ατμίσματος...
« Απάντηση #23 στις: Αυγούστου 20, 2011, 04:20 »
Στο όνομα του κέρδους και των σχεδίων τους, δεν μας υπολογίζουν ούτε για σκυλιά...
Αυτό πρέπει να το έχουμε γερά σφηνωμένο στο κεφάλι μας γενικότερα...
Τώρα νοιώθω οτι σταμάτησα να είμαι το υποτακτικό ανθρωπάκι που ακουμπούσε ένα σεβαστό μέρος του μισθού του κάθε μήνα για να αγοράζει την αρρώστια που τόσο ΄΄σωστά΄΄ πλασάρεται από το όλο σύστημα, ως ένδειξη ανεξαρτησίας, επαναστατικότητας, μαγκιάς και άλλες μπούρδες...
Μακάρι αυτό που κάναμε με το κόψιμο του τσιγάρου να μπορούσαμε να το κάνουμε και σε άλλα θέματα όπου πάλι ταϊζουμε βρυκόλακες που μας πίνουν το αίμα...όπως τράπεζες, σουπερ μαρκετς κ.ο.κ.


Αποσυνδεδεμένος notis_2011

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο αετός πεθαίνει στον αέρα ελεύθερος και δυνατός!!
Απ: 6 μήνες ατμίσματος...
« Απάντηση #24 στις: Αυγούστου 20, 2011, 09:04 »
5 μήνες και συνεχίζουμε ακάθεκτοι :bye: :bye: :bye: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: 6 μήνες ατμίσματος...
« Απάντηση #25 στις: Αυγούστου 20, 2011, 22:29 »
νουμπάδες !!!!
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: 6 μήνες ατμίσματος...
« Απάντηση #26 στις: Αυγούστου 20, 2011, 22:54 »
.....μπαρουτοατμισμενε !!!!!
 :lotpot:   :heat:      :laugh1:   

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: 6 μήνες ατμίσματος...
« Απάντηση #27 στις: Αυγούστου 20, 2011, 23:33 »
Είμαι στο ίδιο στάδιο με τον Γαβριήλ(πάνω από 6μηνο).Τα θετικά του η/τ είναι πολλά.Τα αρνητικά του λιγότερα αλλά και κάποια ίσως άγνωστα ακόμα.Στο μόνο που θα διαφωνήσω με κάποιους είναι πως δε θεωρώ ότι έκοψα το κάπνισμα,αλλά απλώς άλλαξα τον τρόπο.Τα δικά μου συμπεράσματα είναι:
Θετικά
1.Πέρνεις αυτό κ μόνο που στην ουσιά είσαι εθισμένος,δηλαδή νικοτίνη.*
2.Δε χαλάς τόσα χρήματα για "κάψιμο"(αν δε,ψαχτείς περισσότερο είτε στο φόρουμ είτε γενικότερα σίγουρα θα γλειτώσεις κ άλλα).
3.Κάνεις αυτό που σε ευχαριστεί χωρίς να ενοχλείς κ να βάζεις σε κίνδυνο την υγεία των άλλων(έννοια δημοκρατίας).
4.Δε "σκοτωνεις" το περιβάλλον με αποτσίγαρα κ στάχτες παντού,καθώς επίσης,σταματάς και τη παραγωγή διοξυδίου-μονοξυδίου του άνθρακα.
5.Τέλος στις απαιχθείς μοιρωδιές,στο κιτρίνισμα δοντιών και δαχτύλων.
6.Επαναφορά όσφρησης,γεύσης και αντοχής πνευμόνων(καθώς κ καθαρισμός).
7.Δε χρειάζεσαι τασάκια,ούτε να τρέχεις από άνχος γιατί σου τελείωσε το πακέτο(με τη κατάλληλη αγορά ποσότητας υγρών).
8.Δε χρειάζεται να διαλέξεις το μέρος που θα καθήσεις ή το μέσο μεταφοράς με βάση το "καπνίζοντες-μη καπνίζοντες".

*Αν κατάφερε κάποιος να κάνει 0mg νικοτίνης,ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ,αλλα(κ.τ.τ.μ.γ.) δεν υπάρχει καν λόγος να ατμίζει!

Στα αρνητικά
1.Άσκοπη σπατάλη χρημάτων για δοκιμές που αρκετές φορές είναι περιττές(ότι νέο βγαίνει,Έλληψη γνώσης ή λανθάνουσας ενημέρωσης,κλπ)
2.Τα προϊόντα είναι δυσεύρετα σε ανθρώπους μη εξοικειωμένους με το διαδίκτυο.
3.Λόγο μη μεγάλης γνωστοποιήσης του θέματος μπορεί εύκολα κάποιος να εξαπατηθεί.
4.Μπορεί να "ξεγλυστράς" απ το καρκίνο αλλά λόγο ελλιπών ερευνών κ στοιχείων παραμένει ένα "πέπλο μυστηρίου" και ένα μικρό ρίσκο για το αν προκάλει κάτι και τι ακριβώς(πλην των γνωστών προβλημάτων της πρόσληψης νικοτίνης).

Αυτά από μένα κ πιστεύω πως η τεχνολογία είναι στο χέρι μας κ μόνο στο αν θα βλάψει ή θα ωφελήσει.
Ένα ζήτω κ πολλά συνχαρητήρια σε όσους προσπαθούν να βελτιώσουν τη ζωη τους αλλά κ των άλλων,με συμβουλές,εδώ στο φόρουμ κ όπου αλλού!

Αποσυνδεδεμένος Pigeonaras

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 6 μήνες ατμίσματος...
« Απάντηση #28 στις: Αυγούστου 28, 2011, 20:21 »
4.Μπορεί να "ξεγλυστράς" απ το καρκίνο αλλά λόγο ελλιπών ερευνών κ στοιχείων παραμένει ένα "πέπλο μυστηρίου" και ένα μικρό ρίσκο για το αν προκάλει κάτι και τι ακριβώς(πλην των γνωστών προβλημάτων της πρόσληψης νικοτίνης).

+1000

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: 6 μήνες ατμίσματος...
« Απάντηση #29 στις: Αυγούστου 28, 2011, 23:17 »
Εγω πρεπει να,μαι μοναδικη περιπτωση . Εκοψα το τσιγαρο , εχασα και 9 κιλα !!!
Μπα nasso δεν εισαι μονος !!!  :yes:
Στα 2-3 κιλα κατω και αντι να μεγαλωσει η ορεξη,
ειμαι ολη μερα το μυαλο μου στο ατμισμα πολυ χειροτερα απο πριν που καπνιζα !!! :hmmm:
Τοσο που το μονο που μ' ενδιαφερει ειναι φρεσκος ελληνικος καφες και καλες αντιστασεις να υπαρχουν  :idiot1:   :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 61 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20329 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280071 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207785 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173839 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13590 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1400 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro