vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #570 στις: Μαρτίου 20, 2016, 15:46 »
οι πρωην καπνιστες που ενω με το τσιγαρο δεν ειχαν προβλημα να εκθετουν την υγεια τους και τη ζωη τους σε πραγματικους κινδυνους, με το ΗΤ συμπεριφερονται λες και ζουσαν μια ζωη σε αποστειρωμενη καραντινα και εχουν γινει τοσο υποχονδριοι που ψειριζουν κατι λεπτομερειες  που δε θα απασχολουσαν ουτε τον πιο παλαβομενο υγειηνιστη του πλανητη

Αποσυνδεδεμένος drdninja

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • The eyes chico. They never lie.
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #571 στις: Μαρτίου 20, 2016, 15:54 »
Δεν είναι θέμα "υποχονδρισμού" αλλά περισσότερο της απόφασης του καπνιστή να κάνει στροφή σε κάτι λιγότερο επιβλαβές στον οργανισμό του, οπότε θέλει να είναι σίγουρος για την επιλογή του εγώ προσωπικά το βρίσκω τελείως φυσιολογικό  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Jenn

  • *
  • 49
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #572 στις: Μαρτίου 20, 2016, 16:58 »
Με κουράζουν κάποιες φορές που η αντίσταση που έστριψα δεν με ικανοποιεί και πρέπει ξαναμανα στρίψιμο,βαμβακια κλπ.Ευτυχώς συνήθως μένω ικανοποιημένη απο τις αντιστασουλες μου

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #573 στις: Μαρτίου 21, 2016, 10:56 »
Τα ντριπτιπάκια που βρωμίζουν στο δεκάλεπτο. :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος Zizik

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
  • Smurfer
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #574 στις: Μαρτίου 21, 2016, 11:22 »
Η επιμονή μερικών να στρέψουν τους πάντες στο sub ohming.

Αποσυνδεδεμένος nais

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #575 στις: Μαρτίου 21, 2016, 20:05 »
Η αναζήτησή για το μαγικό ζωμό!! που στο τέλος γίνετε "ενα υγρά κι ρε παιδιά να μην μου κάνει τη γλώσσα σα σόλα από αρβύλα φαντάρου...". :(


On the go now

Αποσυνδεδεμένος pasgko

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #576 στις: Μαρτίου 21, 2016, 20:55 »
Αυτό ρε φίλε! Ατμιζω δύο χρόνια και δεν έχω βρει ένα σταθερό υγρό...

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 22, 2016, 12:07 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #577 στις: Μαρτίου 21, 2016, 21:29 »
κι εγώ, δεν έχω αγοράσει το ίδιο υγρό δεύτερη φορά!Πάνω από δύο χρόνια :-[

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #578 στις: Μαρτίου 22, 2016, 00:30 »
Αυτο ειναι πρόβλημα όντως και εγω τους πρώτους δυο μήνες ειχα κουραστεί να μην εχω βρει πάνω απο 1-2 υγρά να μου αρεςουν πολυ και συνέχεια δοκίμαζα. Ευτυχώς εδω και καιρό εχω βρει άρκετα που τα εχω πάρει και δεύτερη και Τρίτη φορά και καθε τοσο τα εναλλάσσω με αλλα κι Αν βαρεθώ παλι απ την αρχή :) αλλα ξέρω τι θελω πλεον και μιας και εχω δοκιμασει έναν μεγάλο αριθμό απο γευςεις που με ενδιαφέρουν, δεν ψάχνομαι τοσο. Απλα μεςα στη μερα αν δεν κάνω 4-5 διαφορετικά βαριέμαι και Δυςτηχως οτι μου αρεςει Ειναι ακριβό Αν εξαιρέσω κανα δυο εταιρείες. Το κακό ειναι οτι δεν εχω βρει κάτι σε diy σταθερό που να μου αρεςει πολυ γι αυτο άρχισα να ασχολούμαι με κλώνο συνταγές.


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #579 στις: Μαρτίου 22, 2016, 01:02 »
εμένα πάλι σαν νέος (στο άτμισμα χαχαχαχα) ....It's All Chinese to Me ..... στην κυριολεξία ένα πράγμα....
μοντ, ατμοποιητές, στησίματα, μίξεις υγρών, και τόσα άλλα....
κοντεύω να χάσω τον προσανατολισμό μου, να μην καπνίσω ξανά δηλαδή...



Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #580 στις: Μαρτίου 22, 2016, 12:37 »
It's All Chinese to Me ..... στην κυριολεξία ένα πράγμα....
απλοποιησε τα


Παράθεση
μοντ
ειναι το λιγοτερο κρισιμο θεμα στο ΗΤ.
μια μπαταρια + ενα κυκλωμα ελεγχου.
Οποιο και να παρεις πανω κατω τη δουλεια του θα την κανει, απλα προσεχεις να χει αυτονομια και ισχυ.
Αν εχεις συγχρονο με ελεγχο θερμοκρασιας ακομα καλυτερα, αν εχεις μεινει στον ελεγχο watt παλι μια χαρα κανεις τη δουλεια σου.

 
Παράθεση
ατμοποιητές
πφφφ... πολυ περισσοτερο ψηφιακο μελανι απ οσο θα χρειαζοταν...
με ενα καυφουν που οπως και να στησεις δουλευει κι ενα ντριπερ εισαι υπερκαλυμενος, τουλαχιστο αν ο προσανατολισμος σου ειναι αυτος που περιγραφεις πιο κατω. 
Τωρα αν το χεις δει χομπυ να ψαχνεσαι σε απολυτες γευσεις η απολυτα ντουμανια κτλ ειναι αλλο θεμα

Παράθεση
 στησίματα
μια βιδα λιγο συρμα ενα κοφτακι ενα κατσαβιδακι, λιγο βαμβακι, ενα ψαλιδι και 15-20  δευτερολεπτα.
Το μονο που σε ενδιαφερει ειναι να επιλεξεις το καταλληλο συρμα, οσο για τα υπολοιπα, με τοση υπεραναλυση που χει γινει για το θεμα των αντιστασεων τα κοκκαλα του Georg Ohm θα χουν γινει σκονη απο το πολυ τριξιμο


Παράθεση
 μίξεις υγρών
νταξει, αυτο ειναι φετιχ και μην το απλοποιησεις. H συγκεκριμενη ασχολια ειναι ολα τα λεφτα, και ισως η μονη που ΑΞΙΖΕΙ να ειναι το πραγματικο χομπυ του χωρου.
Ως καπνιστες απλα ειχαμε τη μαρκα μας, ουτε γευση ουτε τιποτα, και η μονη διαφορα ηταν κανα καλο πουρο που και που η κανας ναργιλες,  αλλα εδω ανοιγεται ενας ολοκληρος κοσμος. 
Με μερικα μπουκαλακια και διαφορες μιξεις μπορεις να χεις ολο το Hondos center στην ατμιστικη σου καβα και με τη συγκεκριμενη ασχολεια αν το χεις θα σε αποζημειωσει ουσιαστικα. 






Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #581 στις: Μαρτίου 27, 2016, 15:58 »
Να μην βρίσκω κάποια πράγματα στην πόλη μου και για να δοκιμασω ένα υγρό θα πρέπει να το χρυσοπληρωσω μαζί με μεταφορικά και ΑΝ μου αρέσει.
Και να μην μπορώ να φτιαξω diy πετυχημένα χαχαχχαχαχαχαχ.

Αποσυνδεδεμένος Αsimos

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #582 στις: Μαρτίου 27, 2016, 16:50 »
Η επιμονή μερικών να στρέψουν τους πάντες στο sub ohming.
να συμπληρωσω εδω και οι παρουσιασεις των reviewers που 12 στις 10 παρουσιασεις ειναι τετοιου τυπου προιοντα (λογικο αφου εχουν κατακλυσει την αγορα) και αντι να βγουν και να πουν "μαπα το καρπουζι" και "παμε για αλλα"....το προτεινουν ακομα και σε νεοεισερχομενους,οι οποιοι εντυποσιαζοντε απο τον πολυ ατμο και το χτηπιμα θανατου σε 12αρα νικοτινη και ξεκινανε με λαθος τροπο κατα την γνωμη μου.
θελω να πω εδω οτι δεν ειμαι κατα του sub ohm αλλα οταν αυτο ειναι χομπυ,δηλαδη με 0νικη νικοτινη για χαβαλε να βγαζει καποιος ντουμανια η ακομα και σαν σπορ που το κανουν τα αμερικανακια...σε καμια περιπτωση ομως για μεθοδος διακοπης καπνισματος,ουτε μεσα σε καφε και ταβερνες.

Αποσυνδεδεμένος nasos84

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #583 στις: Μαρτίου 27, 2016, 17:15 »
Φιλε μου ασιμε. οι παρουσιαστές κανουν αυτό που πρέπει να κάνουν, δεν σε υποχρεώνουν να το αγοράσεις, απλα σε οδηγούν σε αυτην την κατεύθυνση. από εκει και περα κανεις ότι θες. είμαι και εγω κατά του sub-ohm και γίνομαι έξαλλος που τα προτείνουν σε νεους, χωρισ αίσθηση κίνδυνου και τι μπορουν να παθουν αν τον βαλουν σε ένα μηχανικο με λαθος μπαταρια. μετα σου λενε εσκασε ηλ. τσιγαρο. 

Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #584 στις: Μαρτίου 27, 2016, 17:16 »
Το στήσιμο στους rba..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2110 310826 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:02
από Buliwyf
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207021 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278923 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13081 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123956 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93076 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3954 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173302 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15639 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias