vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?

Αποσυνδεδεμένος dalai

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #720 στις: Απριλίου 25, 2017, 01:32 »
τιναζετε το ατμοποιητη  προς τα κατω (οπως οταν δεν γραφει το στιλο) .Μπορει να λερωνει το πατωμα αλλα φευγουν ολα τα περισια και τα διπλοκαμενα υγρα.Ο πιο ευκολος τροπος για να μην μαζευει υγρα στο επιστομιο

Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #721 στις: Απριλίου 25, 2017, 07:14 »
Με έχουν κουράσει τα παρακάτω.
- Το Υπουργείο υγείας
- Το Τελωνείο
- Το Υπουργείο Οικονομικών
- Το Υπουργείο Φόρων
- Το Υπουργείο Εκφοβισμού
- Οι γιατροί που χαϊδεύουν το Κανονικό τσιγάρο και για όλα τους φταίει το ηλεκτρονικό.
- Ο Σύνδεσμος προστασίας Απόρων κορασίδων (ΣΠΑΚ)
- Αυτός ο "αγράμματος" που θέλει το μπουκάλι να είναι μέχρι 10ml για να μπορεί να μετράει ευκολότερα.
- Αυτοί που δεν ντρέπονται και μας σκοτώνουν με κάθε τρόπο, ενώ ταυτόχρονα μας κουνάνε το δάχτυλο όταν μας δουν να ατμίζουμε.
- Η ελεύθερη διαφήμιση αλκοολούχων ποτών στην τηλεόραση (το ηλεκτρονικό τσιγάρο να μην βλέπουν και όλα τα άλλα είναι οκ)

Αποσυνδεδεμένος MixalisP

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #722 στις: Απριλίου 25, 2017, 20:36 »
Εμένα με έχει κουράσει να με ρωτάνε όλοι τα ίδια

-τι σ' αρέσει αυτό το πράγμα; (όχι φίλε μου, απλώς μ' αρέσουν τα βασανιστήρια) 
-Δε βαριέσαι να το κουβαλάς συνέχεια μαζί (εσύ δε βαριέσαι να κουβαλάς τα πακέτα σου; ) 
-Τι; Έδωσες τόσα χρήματα γι' αυτό; (γιατί εσύ δίνεις λιγότερα νομίζεις για τα ΚΤ; )
- Έχεις δοκιμάσει δηλαδή και βανίλια; Πήγαινε πάρε μια κρέπα καλύτερα. (Ναι, γιατί είναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο πράγμα, σοφέ γκουρού. Αλήθεια τώρα;!!)
:D :D :D

Αποσυνδεδεμένος dartman1980

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • SmokTech Alien 220W + Ijoy Limitless Classic
    • Darts Team ReBeLs
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #723 στις: Μαΐου 31, 2017, 19:30 »
Με έχουν κουράσει κάτι υφάκια από ξερόλες του στυλ αυτό είναι χειρότερο από το τσιγάρο ... μέχρι 4 μήνες πρέπει να κάνεις αν δε καταφέρεις να το κόψεις πρέπει να γυρίσεις στο ΚΤ και τέτοιου είδους ατάκες που τα λένε και σοβαρά και νομίζουν ότι έχουν και δίκιο. 

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #724 στις: Μαΐου 31, 2017, 21:10 »
Απλά αγνοούμε....
Μην ξεχνάς την προπαγάνδα εναντίον του η.τ. αλλά και τις ενοχές/φόβους που έχει ο καπνιστής που δεν μπορεί να το αντικαταστήσει...

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #725 στις: Μαΐου 31, 2017, 22:34 »
Δεν με έχει κουράσει τίποτα (εκτός απ' τη βλακεία που κυκλοφοράει, αλλά δεν αφορά μόνο το η.τ. είναι γενικευμένη) αντίθετα έχει γίνει ένα καταπληκτικό χόμπυ που μπορείς να φας ώρες με στησίματα, καθαρίσματα, δοκιμές υγρών, φτιάξιμο ετικετών (ναι, κάνω τις δικές μου), κλπ Μαζί μου παίρνω 2+1 ατμοποιητές, το mod και μία επιπλέον μπαταρία (26850), οπότε έχω περίπου 12ml υγρά. Αν είναι για πάνω από 24 ώρες θα πάρω και υγρά, αλλά τότε είναι ταξίδι :))
Μερικά δείγματα ετικετών απ' τα κλωνάρια μου (αδιάβροχο, αυτοκόλητο σε laser)

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #726 στις: Μαΐου 31, 2017, 22:57 »
Με εχει κουρασει ολο αυτο με τισ νικοτινες και τα 10ml ειλικρινα.... Καθε φορα πρεπει να κανω κυνηγι θησαυρου στο ιντερνετ

Αποσυνδεδεμένος Galileo

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #727 στις: Μαΐου 31, 2017, 23:14 »
Με έχει κουράσει ο χρόνος που πρέπει να σπαταλήσω για να έχω ένα επιεικώς αποδεκτό (από μένα) ατμιστικό αποτέλεσμα!

Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #728 στις: Ιουνίου 01, 2017, 00:36 »
Με εχει κουρασει η αναγκαιοτητα πειραματισμου στα παντα. Αποταν ασχοληθηκα ενα χρονο πριν, καθε μερα νιωθω οτι προσπαθω να πιασω κατι που γλυστραει και εξελισσεται. Στο καπνισμα ελεγες old holborn και τελειωνες για 10 χρονια. Εδω πρεπει να το κανεις καθημερινο χομπυ, αλλιως θα παρεις κακη γευση, θα βλαπτεις τον οργανισμο σου, θα πληρωσεις πολλα, θα σπανε τα νευρα σου κλπ κλπ. Για να παρεις ενα καλο συνολικο αποτελεσμα πρεπει να μαθεις παρα πολλες λεπτομερειες.

Επισης, με εχει κουρασει (στην κυριολεξια) ο ατμος. Κοπηκαν τα φλεμματα του τσιγαρου, αλλα το σωμα μου το νιωθω κουρασμενο, οπως και με το τσιγαρο (κανω βαση 70/30, 3αρα, 8ml τη μερα στα 10watt). Καλο το χομπυ κλπ, αλλα το να εισπνεεις ενα θυμιατο με δηλητηριο ειναι ηλιθιοτητα σε τελικη αναλυση και μονο κακο κανει (οσο λιγοτερο κακο κι αν ειναι απο αλλα κακα).

Τι θα ηθελα ιδανικα?
Να κοψω τη νικοτινη εντελως. Να εχω ενα ευκολο και σταθερο μαραφετι χωρις να ασχολουμαι καθολου. Να εχει 10 γευσεις μεσα (σε αμπουλες) και να αλλαζω γευση με ενα κουμπι. Να κανω 10-15 τζουρες τη μερα μονο για τη γευση, σε φασεις που θα κολλανε κι οχι απο εξαρτηση.

Χμμ... dripper ε?

Αποσυνδεδεμένος Dr.Feelgood

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • Μικρός Τυμπανιστής
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #729 στις: Ιουνίου 01, 2017, 01:08 »
Να στρίβω αντιστάσεις...

Αποσυνδεδεμένος phil_marlowe21

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #730 στις: Ιουνίου 01, 2017, 01:12 »
Σχετικά νέος στο άτμισμα οπότε έχω μόνο εργοστασιακούς ατμοποιητές. Η επίσκεψη κάθε τόσο στο ατμομάγαζο για καινούργια αντίσταση με έχει κουράσει. Φαντάζομαι και τους υπαλλήλους του μαγαζιού το ίδιο  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος xxlclock

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #731 στις: Ιουνίου 01, 2017, 02:42 »
πολλά με έχουν κουράσει για τα οποία όμως ευτυχώς έχω βρει λύσεις και τις παραθέτω.

το στρίψιμο των αντιστάσεων -> αγοράζω πλέον έτοιμες από εξωτερικό πάμθηνα

οι τιμές των υγρών από ελλάδα -> αγορά ομοίως απ'έξω

το λύσιμο και πλύσιμο κάθε φορά του ατμοποιητή -> αγόρασα αρκετούς για καβάτζα και λύνω μια φορά στο τόσο τον καθένα

όσοι μου λένε ότι μαζεύει υγρό ο πνεύμονας.. -> τους ευχαριστώ που μου φτιάχνουν τη μέρα  ;D

η φόρτιση των μπαταριών σε εξωτερικό φορτιστή -> αγόρασα μοντ με 4πλές μπαταρίες και ησύχασα για μέρες!!

η κατά καιρούς διαρροή υγρών!.... -> το μόνο που πραγματικά με ενοχλεί όταν συμβεί, πλέον έχω βρει στάνταρ ατμοποιητές με rba που ξέρω πως να τους στήσω για να έχω και ασφάλεια διαρροών αλλά και ντουμάνια  :thumpup:

η αίσθηση του υγρού αναπλήρωσης αν ακουμπήσει στα δάχτυλα!  -> αυτό και μόνο μπορεί να με σκοτώσει!!! ;D πάντα πλέον μαζί υγρά μαντιλάκια στο χαρτοφύλακα και στο αμάξι  :thumpup:

οι τιμές των μπαταριών γενικότερα -> τα μοντάκια ήδη είναι ακριβά, αλλά για 4 μπαταρίες να δίνεις 40ευρο είναι όντως πολύ....

η εξεύρεση γνήσιων μπαταριών! -> αγορά πλέον μόνο από διαπιστωμένους πωλητές!

η ημιμάθεια του έλληνα επι παντός επιστητού -> πλέον κάνω μόνος μου έρευνα πρωτού ακούσω τις προτροπές των πωλητών

παρ'όλ'αυτά και παρά τα όποια σπαστικά του χόμπυ το οποίο διαλέξαμε, παραμένω μακριά από το βρωμοτσίγαρο.... αυτό και μόνο φτάνει  να ισοσκελίσει τα όποια αρνητικά :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 01, 2017, 02:48 από xxlclock »

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #732 στις: Ιουνίου 01, 2017, 18:48 »
Επισης, με εχει κουρασει (στην κυριολεξια) ο ατμος. Κοπηκαν τα φλεμματα του τσιγαρου, αλλα το σωμα μου το νιωθω κουρασμενο, οπως και με το τσιγαρο (κανω βαση 70/30, 3αρα, 8ml τη μερα στα 10watt). Καλο το χομπυ κλπ, αλλα το να εισπνεεις ενα θυμιατο με δηλητηριο ειναι ηλιθιοτητα σε τελικη αναλυση και μονο κακο κανει (οσο λιγοτερο κακο κι αν ειναι απο αλλα κακα).
Τι θα ηθελα ιδανικα?
Να κοψω τη νικοτινη εντελως. Να εχω ενα ευκολο και σταθερο μαραφετι χωρις να ασχολουμαι καθολου. Να εχει 10 γευσεις μεσα (σε αμπουλες) και να αλλαζω γευση με ενα κουμπι. Να κανω 10-15 τζουρες τη μερα μονο για τη γευση, σε φασεις που θα κολλανε κι οχι απο εξαρτηση.

Χμμ... dripper ε?
Το να θεωρείς πως σε βλάπτει (που βλάπτει) και να καταλήγεις να σκέφτεσαι dripper...
 :confused1:

Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #733 στις: Ιουνίου 01, 2017, 19:02 »
Ηταν απλως ενας σαρκασμος της αεναης αναζητησης που περιγραφω πιο πριν...

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 01, 2017, 23:23 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #734 στις: Ιουνίου 01, 2017, 19:17 »
Εγώ θέλω ένα κάτι που να έχει το άρωμα που θέλω εκείνη την ώρα, να καταλαβαίνει πόσο ατμό θέλω και πόση νικοτίνη, να φορτίζεται μόνο του από την ηλεκτρομαγνητική ενέργεια του γαλαξία, να μην έχει βάρος και να είναι αόρατο. Επίσης, να παίζει χρώματα και να δείχνει μουσική. Ο γιατρός μου συνέστησε κάτι κάκτους που πουλιώνται στην Ολλανδία :laugh1: :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207008 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310808 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278913 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13074 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93074 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3952 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173299 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15637 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14378 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias