vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

517 επισκέπτες, 7 χρήστες
th3ofilos, dkostas, costasibiza84, FaniFox, akis91, geotron, Ηρακλης

Twitter

ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #945 στις: Μαρτίου 30, 2019, 23:53 »
Το πόσο γρήγορα μπουχτίζω τις γεύσεις. Ένα τανκ κρατάει η χαρά μου, μετά πρέπει να αλλάξω. Βλέπω τον Ήρωα που σχεδόν έναν χρόνο τώρα ατμίζει το ίδιο ένα υγρό και σε κάθε τζούρα κάνει λες και το δοκιμάζει πρώτη φορά, και θέλω να τον μπατσίσω.

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #946 στις: Μαρτίου 31, 2019, 00:24 »
Απολύτως τίποτα.
Εχω μόνιμα μπροστά στο γραφείο μου , πέντε εργοστασιακούς MTL (έτοιμες αντιστάσεις) (ΑΙΟ, CUBIS, ARO, Protank και τέτοια) με πέντε διαφορετικές γεύσεις , ανάλογα και με την εποχή  φυσικά .
Εχω επίσης μόνιμα έξι άλλους από τα ίδια στο σπίτι.
Για τις μετακινήσεις και σε επισκέψεις σε πελάτες ή υπηρεσίες έχω μαζί μου ένα AIO Pro-c για SOHO και ένα ARO (με φυτιλοαντίσtαση) με κάποια μέντα-φρούτο (για να μην τους μυρίζει άσχημα και γκρινιάζουν).
Το δε πλύσιμό τους δεν μου παίρνει, ανά τοποθεσία, πάνω από 10 λεπτά την ημέρα.
Για τις κοινωνικές εκδηλώσεις, επιλέγω κατά περίπτωση. ότι με "παίρνει"
Ετσι απολαμβάνω το Ατμισμα στο έπακρον σχεδόν παντού.
Για τα DIY υγρά μου , έχω καταλήξει στα τόσα χρόνια ατμιστής, σε 10-12 γεύσεις , μονοαρωματικά και φτιάχνω πάντα μεγάλες ποσότητες.
Τέλος άν δώ κάποιο περίεργο και ενδιαφέρον υγρό, το παίρνω έτοιμο ή σε S&V.
Απλά και πρακτικά πράγματα. Εννοείται ότι υπάρχει και η ανάλογη μεγάλη τεχνική υποστήριξη σε MOD, έτοιμες αντιστάσεις, φορτιστές, μπόλικες μπαταρίες 18650 (όλες πάντα φορτισμένες) και όλα τα καλούδια, όλα σχεδόν πριν τις διάφορες "ατμοαπαγορεύσεις"
Και κάτι προσωπικό. Μόνον στην σκέψη ότι θα μπορούσε κάποιος να μου στερήσει τα παραπάνω (αφού πλέον δεν καπνίζω) με πιάνει άγχος, ταχυκαρδία, τρεμούλα και πανικός. Αυτό θα πει ωραία εξάρτηση. Αρα τι να με κουράσει, όλα τα έχω λυμένα και τακτοποιημένα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 31, 2019, 00:41 από Π. Γιούρσης »

Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #947 στις: Μαρτίου 31, 2019, 01:12 »
Εσύ Παύλο συνονόματε, είσαι δικός μου άνθρωπος.
Σε καταλαβαίνω απόλυτα, είμαστε το ίδιο εξαρτημένοι.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #948 στις: Μαρτίου 31, 2019, 04:08 »
Απολύτως τίποτα.
Εχω μόνιμα μπροστά στο γραφείο μου , πέντε εργοστασιακούς 
Εχω επίσης μόνιμα έξι άλλους από τα ίδια στο σπίτι.

Για τις μετακινήσεις και σε επισκέψεις σε πελάτες ή υπηρεσίες έχω μαζί μου ένα AIO Pro-c για SOHO και ένα ARO (με φυτιλοαντίσtαση) με κάποια μέντα-φρούτο (για να μην τους μυρίζει άσχημα και γκρινιάζουν).

Το δε πλύσιμό τους δεν μου παίρνει, ανά τοποθεσία, πάνω από 10 λεπτά την ημέρα.

Για τις κοινωνικές εκδηλώσεις, επιλέγω κατά περίπτωση. ότι με "παίρνει"
Ετσι απολαμβάνω το Ατμισμα στο έπακρον σχεδόν παντού.

Για τα DIY υγρά μου , έχω καταλήξει στα τόσα χρόνια ατμιστής, σε 10-12 γεύσεις , μονοαρωματικά και φτιάχνω πάντα μεγάλες ποσότητες.

Τέλος άν δώ κάποιο περίεργο και ενδιαφέρον υγρό, το παίρνω έτοιμο ή σε S&V.

Απλά και πρακτικά πράγματα.

Εννοείται ότι υπάρχει και η ανάλογη μεγάλη τεχνική υποστήριξη σε MOD, έτοιμες αντιστάσεις, φορτιστές, μπόλικες μπαταρίες 18650 (όλες πάντα φορτισμένες) και όλα τα καλούδια, όλα σχεδόν πριν τις διάφορες "ατμοαπαγορεύσεις"

Και κάτι προσωπικό. Μόνον στην σκέψη ότι θα μπορούσε κάποιος να μου στερήσει τα παραπάνω (αφού πλέον δεν καπνίζω) με πιάνει άγχος, ταχυκαρδία, τρεμούλα και πανικός. Αυτό θα πει ωραία εξάρτηση. Αρα τι να με κουράσει, όλα τα έχω λυμένα και τακτοποιημένα.
1. Ευαγγέλιο  :respect:
2. Ευτυχώς που δεν είμαστε εξαρτημένοι, εμείς οι 55+ φεύγα // 2 ώρες χωρίς νικοτίνη και βλέπω τα αδέλφια μου να κάνουν απόβαση στη Γη
3. Ποιος να το έλεγε τότε... ότι για να τη βγάζουμε καθαρή [ισόβια;] θα χρειαζόμασταν τσελεμεντέ με υλικά επιβίωσης
4. Μόνον στην σκέψη ότι θα μπορούσε κάποιος να μου στερήσει τα παραπάνω  με πιάνει άγχος, ταχυκαρδία, τρεμούλα και πανικός, πίεση (αυτά διαγνώστηκαν 33 χρόνια πριν)
5. Πρόσεχε πού βάζεις την υπογραφή σου και το... και τι βάζεις στα πνευμόνια σου...
όσο πιο μεγάλη η εξάρτηση...
τόσο πιο μεγάλη η εξάρτηση... (υλικών απαλλαγής)...

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #949 στις: Μαρτίου 31, 2019, 09:33 »
Κι όμως φίλε μου [member=2872]spectrum[/member], υπάρχουν και άλλες "εξαρτήσεις" από τις οποίες απαλλάσσεσαι πιο εύκολα και άμεσα, ιδίως αν είσαι ιδωτικός ή δημόσιος υπάλληλος.
Σκέψου την διαδικασία.
Βάζεις το ξυπνητήρι στις 7 το πρωί.
Σε ξυπνάει, σηκώνεσαι, ψάχνεις για ρούχα,ντύνεσαι, πλύνεσαι, πας στον καμπινέ, βάζεις κάτι στα μαλλιά σου (αν έχεις)
Αν είσαι τυχερός, η σύζυγος σου ετοιμάζει καφέ για το σπίτι και έναν για το δρόμο.
Απολαμβάνεις , αν προλαβαίνεις τον πρώτο πρωινό σου καφέ.
Μετά, αφού ήρθε η ώρα, βάζεις παπούτσια, σου δίνουν τη σακούλα με τα σκουπίδια και ένα χαρτί με τα ψώνια της ημέρας.
Κατεβαίνεις στο δρόμο, ψάχνεις που έχεις βάλεις το αυτ/το, μπαίνεις μέσα, τακτοποιείς τον δεύτερο καφέ, γυρίζεις το κλεδί και ξεκινάς πανέτοιμος για την περιπέτεια.Εννοείται ότι δεν έχεις ξεχάσει να βάλεις καύσιμα.
Απολαμβάνεις μισή ώρα καυσαέριο και μποτιλιάρισμα και φτάνεις στην δουλεία σου (ο τόνος είναι σωστός). Εκεί όπου έχεις νοικιάσει τον εαυτό σου και έχεις πουλήσει το 1/3 της ζωής και της ύπαρξής σου, για να σου δώσουν το έπαθλο (μισθό ή μεροκάματο) ώστε να μπορέσεις να επιβιώσεις για το δεύτερο 1/3 (στο τρίτο 1/3 -ύπνος- προγυμνάζεσαι για την ανυπαρξία)
Κάποια ώρα, μετά 8 ώρες , ξεκινάς την αντίστροφη πορεία που είναι πολύ πιο εύκολη.
Μερικό συμπέρασμα.
Μέτρησε τον "εξοπλισμό" που χρειάζεσαι για την παραπάνω εξάρτηση. (ξυπνητήρι-ρούχα-σύζυγο-αυτοκίνητο-εργοδότη κλπ) πολύς δεν είναι ? Πιο πολύς από ότι για το άτμισμα.
Η λύση... Πλούσια/ο σύζυγο , θείος από την Αμέρικα ή απλά ταμείο ανεργίας και ώωπ, πάει η εξάρτηση.Τόσο απλό.
Και μία γνώμη, μην τσιγκλάτε χωροφύλακα, δάσκαλο, γιατρό, δικηγόρο, παπά , την πεθερά , την σύζυγο και λογιστή. Πολύ φιλικά και με το θάρρος και χιουμοριστικά . και δεν έπεται συνέχεια.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 31, 2019, 11:05 από Π. Γιούρσης »

Αποσυνδεδεμένος FINIX

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #950 στις: Απριλίου 02, 2019, 03:20 »
Το πόσο γρήγορα μπουχτίζω τις γεύσεις. Ένα τανκ κρατάει η χαρά μου, μετά πρέπει να αλλάξω. Βλέπω τον Ήρωα που σχεδόν έναν χρόνο τώρα ατμίζει το ίδιο ένα υγρό και σε κάθε τζούρα κάνει λες και το δοκιμάζει πρώτη φορά, και θέλω να τον μπατσίσω.
ομοιπαθων εδω,το προβλημα το ελυσα με ντριπερ και σταξιμο και συγκεκριμενα με τον profile,ξαναχαρηκα το ηλεκτρονικο,μεχρι τοτε εχανα την γευση πολυ γρηγορα

Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #951 στις: Απριλίου 23, 2019, 14:32 »
Είναι κουραστικό το να ακούς από τον καθένα ότι είναι χειρότερο και από το τσιγάρο...Απλώς ρίχνω μια ειρωνεία και αποφεύγω τη συζήτηση εκτός και εάν ψάχνεται ο άλλος να κόψει το τσιγάρο. Χαρακτηριστικά σήμερα στην παιδικη χαρά ήρθε κοντά μου ένα κοριτσάκι 7-9 ετών και μου λέει : "καλύτερο είναι το τσιγάρο από το ηλεκτρονικό".  Αυτή η ατάκα (καθώς στην Ελλάδα όλοι έχουν μια άποψη και τα γνωρίζουν ΟΛΑ) θέλει πολύ αγώνα για να εξαφανιστεί.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #952 στις: Απριλίου 23, 2019, 15:21 »
Εμένα με έχει κουράσει η [member=17286]annastas[/member]  :angry_orange:
Έχει 85 λίτρα μουλαρα, 417 μποκαλακια ταμπακιέρα, 106 ατμοποιητές, 2,5 κιλά βαμβάκι, 68 μοντακια, 3 χιλιόμετρα σύρμα, κ έχει εξαφανίσει το κλειδί από το ντολαπι της  :wall:

Αποσυνδεδεμένος bretsos

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #953 στις: Απριλίου 23, 2019, 22:13 »
Με έχει κουράσει να με βλέπουν όσοι δεν ατμιζουν λες και είμαι εξωγήινος...
Άντε κοιτάτε τη δουλειά σας λοιπόν γιατί έχω και εγώ τα προβλήματά μου...''ξέχασα που πάρκαρα το διαστημόπλοιο'' :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ΛΥΚ

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #954 στις: Απριλίου 23, 2019, 22:39 »
Και εμένα με εκνευρίζουν οι "ξερόλες" που αποφαίνονται ότι είναι το ίδιο άν όχι χειρότερο από το κ.τ. Ακόμη και γιατροί, ακόμη και πνευμονολόγοι. Αν δεν ήμουν  "κεφάλι αγύρηγο", μπορεί  και να με είχαν πείσει.
Με εκνευρίζει, επίσης, το ότι έχουμε τις ίδιες απαγορεύσεις.
Τέλος "τα  παίρνω" με τις κατά καιρούς απαγορεύσεις που μας κάνουν να στοκάρουμε τη μία φορά βάσεις, την άλλη snv κ.λ.π.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #955 στις: Απριλίου 23, 2019, 22:51 »
Με έχει κουράσει να με βλέπουν όσοι δεν ατμιζουν λες και είμαι εξωγήινος...
Άντε κοιτάτε τη δουλειά σας λοιπόν γιατί έχω και εγώ τα προβλήματά μου...''ξέχασα που πάρκαρα το διαστημόπλοιο'' :laugh1:
Εγώ τους το δείχνω (το διαστημόπλοιο)

Αποσυνδεδεμένος ΛΥΚ

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #956 στις: Απριλίου 23, 2019, 23:00 »
Επιτρέψτε μου να σας πω μια ...ιστορία.
Πέρυσι, την "Ημέρα κατά του καπνίσματος" έβγαλε ο Skai τον "πολύ" κ Μπεχράκη. Αφού είπε τα δικά του, κάποια σωστά, ρωτήθηκε από τη δημοσιογράφο για τη γνώμη του για τις εναλλακτικές μορφές καπνίσματος. Απάντηση: 'Έχουν αναπτυχθεί εναλλακτικές μέθοδοι, που δεν έχουν τις ίδιες επικινδυνότητες με το κ.τ. Εμείς, όμως, σαν επιστήμονες δεν μπορούμε να πούμε ότι αυτό ή το άλλο είναι λιγότερο επικίνδυνο. Έξαλλος, έστειλα μήνυμα στο σταθμό να τον ρωτήσουν, τι γνώμη θα είχε για έναν καρδιολόγο που θα έλεγε ότι όλοι οι τρόποι μαγειρέματος του π.χ. ψαριού δεν έχουν την ίδια επικινδυνότητα, αλλά εμείς, σαν επιστήμονες, δεν μπορούμε να πάρουμε θέση ότι το τηγανητό είναι χειρότερο από το ψητό. Δυστυχώς, ΚΑΙ γιατί είχε τελειώσει η συνέντευξη, δεν έγινε ποτέ. Έμεινε, όμως, η ...σοφία του κ. καθηγητού.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #957 στις: Απριλίου 24, 2019, 01:15 »
Απλά πράγματα, διότι όλους τους ξερόλες απλά τους γράφω. 
Το μόνο που με έχει κουράσει είναι η απιστευτη και ατελείωτη γλίτσα της γλυκερίνης και το ευσυγκίνητον των ατμοποιητών του gus. 
Τίποτε άλλο. ειλικρινά! 

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #958 στις: Απριλίου 24, 2019, 07:29 »
Μιά που λες για γλίτσα, έχει παρατηρήσει κανείς γλίτσα στο παρμπρίζ του αυτοκινήτου όταν ατμίζει με κλειστά παράθυρα;

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #959 στις: Απριλίου 24, 2019, 08:02 »
Καλημέρα... εννοείται κι έχουμε δει τη γνωστή γλίτσα στο αμάξι...μαντιλακια azax ...θαυματουργά...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180679 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33991 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536372 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59815 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237553 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 592 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15723 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136157 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085350 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35428 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10275 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12