vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

122 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 11:15 »
Προσωπικα εχω υπαρξει δυο φορες νεος στο ηλεκτρονικο τσιγαρο. Μια περιπου 3,5 χρονια πριν (οταν πρωτοεκανα) και μια 1 και κατι χρονια πριν. Η πρωτη μου φορα στο ηλεκτρονικο τσιγαρο ηταν αποτυχια που με οδηγησε μετα απο 6 μηνες να το σταματησω και να γυρισω στο κανονικο τσιγαρο. Το απεδωσα πληρως στην συσκευη τοτε (οτι δεν ηταν καλη, οτι δεν με καλυπτε, οτι δεν αποδιδει κλπ) αλλα τωρα που καθομαι και το σκεφτομαι, με την τωρινη μου εμπειρια αυτο που πραγματικα επαιξε τον μεγαλυτερο ρολο ηταν τα λαθη "πρωταρη" τα οποια εκανα.. Τετοιου ειδους λαθη πρωταρη, δεν τα απεφυγα ουτε την 2η φορα φυσικα, μιας και ημουν παλι νεος στον χωρο. Την 2η φορα ομως ειχα μεγαλη βοηθεια (το φορουμ αυτο) και γνωρισα την πραγματικη μαγεια του η.τ.

Ανοιγω αυτο το νημα για δυο λογους. Ο πρωτος ειναι να μοιραστουμε (και να αναπωλησουμε) τα λαθη που καναμε ως πρωταρηδες και να διδαχτουμε απο αυτα...και ο δευτερος ειναι να διαβαζουν νεα μελη λαθη που καναμε, αυτοι που εχουν καποιο χρονο παραπανω στο η.τ. , και που μπορουν να αποφυγουν. Μιλαω για λαθη που ειτε μας εχουν κοστισει σε χρημα/χρονο.. ειτε λαθη νοοτροπιας, λαθη χειρισμου εξοπλισμου, ειτε λαθη που μας καναν να απομακρυνθουμε απο το η.τ. και να γυρισουμε στο κ.τ. κοκ

Σε αυτα λοιπον κατατασσω:
- Αγορασα το πρωτο μου πακετο απο βιβλιοπωλειο... ενα σετ με 2 cigarette look η.τ. με προγεμισμενα φιλτρα και δεν μπηκα στον κοπο να κοιταξω τιποτε αλλο... πιστευα οτι αυτο ηταν τωρα ειμαι ατμιστης...
- Δεν εψαξα (τοτε) καθολου για γευσεις! Αυτο που εκανα ηταν ενα αγευστο πραγμα που δεν με κρατουσε απο μονο του (να το βρισκω πραγματικα ωραιο) και το μονο που ειχα στον νου ειναι οτι το κανω αντι τσιγαρου..με αποτελεσμα να μου μενει η εικονα του τσιγαρου συνεχεια στο μυαλο
- Δεν πηγε το μυαλο μου οτι οι ατμοποιητες εχουν χρονο ζωης!..ουτε καν οτι μπορει να θελουν καθαρισμα! αλλαζα φιλτρα χρησιμοποιωντας τους ιδιους ατμοποιητες και φυσικα σε καποια φαση αυτο το πραγμα δεν απεδιδε..  :idiot1: στερνη μου γνωση να σε ειχα πρωτα
- Δεν το προσεχα! Μα την αληθεια....δεν το προσεχα καθολου... το ειχα στην πισω τσεπη του παντελονιου με αποτελεσμα το ενα απο τα δυο να μου σπασει στην μεση! το δεν αλλο ποσες φορες επεσε στο πατωμα δεν λεγεται... Απορω πως κατεληγαν να λειτουργουν εστω και λιγο με την κακομεταχειριση που τους εκανα
- το κυριοτερο ειναι οτι δεν εψαξα για βοηθεια... Ειμαι μπροστα σε ιντερνετ συνεχεια..αλλα δεν πηγε καν στο μυαλο μου να ψαξω να βρω αλλους ατμιστες μεσω αυτου.. να ψαξω για φορουμ! Ηταν τοσα τα προβληματα που θα ειχα λυσει..και ειμαι βεβαιος οτι θα εμενα στο η.τ.
το μεγαλυτερο νουμπικο λαθος μου τοτε ηταν οτι το "παλευα" μονος μου.

Οταν το ξανααρχισα την 2η φορα εκανα αλλου τυπου λαθη:
- Μεγαλες και ανουσιες παραγγελιες απο Κινα... τα εβλεπα φθηνα και παρασυρομουν. Εχω ακομη 2 ντουζινες EGO-W στο συρταρι...(ηδη ειχα δωσει και καταναλωσει ενα σωρο...αλλα υπαρχει ποσοτητα ακομη)
- Πολλες "χαζες" αγορες σε υγρα..... Δεν επαιρνα δειγματα, σε πολλες των περιπτωσεων, αλλα μεγαλυτερα μπουκαλακια απο λογιων υγρα που μειναν και χαλανε στο συρταρι..που ποτε δεν θα τα ατμισω  :wall:
- Παρασυρομουν ευκολα  ;D διαφορες αγορες που τελικα ελαχιστα χρησιμοποιησα...
Βεβαια, ειμαι και περιεργος, ζηλευω...και πολλα που βλεπει το ματι μου θελει να πιασει το χερι μου... ;D αλλα το αναγνωριζω ως λαθος.. που ποναει την τσεπη μου. (αν και μαλλον ειναι λαθος που ακομη κανω, αλλα με μεγαλυτερη εγκρατεια)

Ποια ειναι τα δικα σας λαθη ως πρωταρηδες, νεοι στο ηλεκτρονικο τσιγαρο?


Αποσυνδεδεμένος t_vaso

  • *
  • 54
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 11:53 »
Καλημέρα και Χρόνια Πολλά!

Καλά, ένιωσα πολύ καλύτερα τώρα...έχω κάνει κι εγώ τα ίδια ή παρόμοια λάθη :tongue_smilie: .
Τι να πω... Για την πρώτη μου μέρα με ΗΤ..που νόμιζα ότι με 2-3 ατμισιές όλη τη μέρα θα είμαι εντάξει..δεν το είχα ψάξει και "φοβόμουν" μην είναι μεγάλη η ποσότητα της νικοτίνης (όταν έκανα 15 τσιγάρα τη μέρα δεν το φοβόμουν..τέλοσπάντων!!!! . Δεν είχα κοιτάξει καθόλου για αναλογία ΚΤ και ΗΤ σε νικοτίνη και κ.λπ. Αποτέλεσμα: Το πρώτο 24ωρο τα νεύρα μου ήταν πάνω από το κεφάλι..ζητούσα τσιγάρο, αλλά κι από εγωισμό δεν έκανα!  :wall: !! Τη δεύτερη μέρα έλιωσα στο forum για να ενημερωθώ..και κατάλαβα τη βλακεία μου!

***
"- Μεγαλες και ανουσιες παραγγελιες απο Κινα... τα εβλεπα φθηνα και παρασυρομουν. Εχω ακομη 2 ντουζινες EGO-W στο συρταρι...(ηδη ειχα δωσει και καταναλωσει ενα σωρο...αλλα υπαρχει ποσοτητα ακομη)
- Πολλες "χαζες" αγορες σε υγρα..... Δεν επαιρνα δειγματα, σε πολλες των περιπτωσεων, αλλα μεγαλυτερα μπουκαλακια απο λογιων υγρα που μειναν και χαλανε στο συρταρι..που ποτε δεν θα τα ατμισω  :wall:
- Παρασυρομουν ευκολα  ;D διαφορες αγορες που τελικα ελαχιστα χρησιμοποιησα...
Βεβαια, ειμαι και περιεργος, ζηλευω...και πολλα που βλεπει το ματι μου θελει να πιασει το χερι μου... ;D αλλα το αναγνωριζω ως λαθος.. που ποναει την τσεπη μου. (αν και μαλλον ειναι λαθος που ακομη κανω, αλλα με μεγαλυτερη εγκρατεια) "

ΕΕΕ..το τι χαζή αγορά έχω κάνει δεν περιγράφεται!!!! Και να περίσσευαν και τα χρήματα! Αλλά αυτό το μάτι δεν χορταίνει με τίποτε!! Εντάξει, τώρα λόγω αλλων μεγάλων εξόδων, έχω συμμαζευτεί αρκετά!!


Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 12:07 »
Εκτός από του ότι δεν έκανα παραγγελείες από Κίνα, και του ότι ΕΥΤΥΧΩΣ πήγα από την αρχή σχεδόν σε DIY υγρά, όλα τα υπόλοιπα urahara!!!!


- Δεν πηγε το μυαλο μου οτι οι ατμοποιητες εχουν χρονο ζωης!..ουτε καν οτι μπορει να θελουν καθαρισμα! αλλαζα φιλτρα χρησιμοποιωντας τους ιδιους ατμοποιητες και φυσικα σε καποια φαση αυτο το πραγμα δεν απεδιδε..  :idiot1: 

το μεγαλυτερο νουμπικο λαθος μου τοτε ηταν οτι το "παλευα" μονος.

- Παρασυρομουν ευκολα  ;D διαφορες αγορες που τελικα ελαχιστα χρησιμοποιησα...
Βεβαια, ειμαι και περιεργος, ζηλευω...και πολλα που βλεπει το ματι μου θελει να πιασει το χερι μου... ;D αλλα το αναγνωριζω ως λαθος.. που ποναει την τσεπη μου. (αν και μαλλον ειναι λαθος που ακομη κανω, αλλα με μεγαλυτερη εγκρατεια)



Ειδικά τα πιο πάνω!!!

Αν κοιτάξω προς τα πίσω, υπολογίζω ότι 10-11 μήνες τα χρήματα τα οποία δεν πετάχτηκαν ήταν περίπου 250 ευρώ (μιλάω ΚΑΙ τα υγρά σε αυτό το σύνολο!!! :-[ )[size=78%], ενώ πέταξα περίπου 500 ευρώ για ανούσιες αγορές υλικού.[/size]

Επίσης ΣΟΒΑΡΟ σφάλμα ήταν, ότι μιας και είχα πάρει την απόφαση να κόψω το τσιγάρο, έπρεπε να ΕΝΗΜΕΡΩΘΩ και να πάρω ΚΑΛΑ ατμιστικά εργαλεία.

Edit;
Συγνώμη που τα θυμάμαι ένα ένα :tongue_smilie: !!
Ξεκίνησα με μηδενική νικοτίνη, μιας και το έπαιξα σούπερ ήρωας, με αποτέλεσμα να ξανακάνω τσιγάρο σε 3 ημέρες. Μετά όμως το έψαξα και κατέληξα σε DIY υγρά με νικοτίνη, την οποία εχω φτάσει τώρα στα 5 mg περίπου.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 27, 2012, 12:38 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 12:30 »
εγω ουτε που θυμαμαι απο τι νικοτινη ειχα ξεκινησει.....
το θεωρησα δευτερευον στην αρχη :P  :eyesplash:  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 12:55 »
Παρομοια ιστορια και γω urahara   :)
Ο πεθερος μου πρεπει να ηταν απο τους 1ους ατμιστες στην Ελλαδα .
Το ειχε αγορασει απο τοτε που πρωτοκυκλοφορησε και συνεχισε με το ιδιο μοντελο για 3 χρονια !!

Τοτε , προσπαθησε να με κολλησει δινοντας μου το 2ο τσιγαρο απο το πακετο . Ενα gamucci
που ηταν για τα σημερινα δεδομενα , τουλαχιστον ελεεινο !! Ελαχιστος εως δυσδιακριτος ατμος , χτυπημα σαν χαδι απο φτερο και ανυπαρκτη γευση .

Ευτυχως 2 χρονια μετα βγηκαν στο εμποριο τα 1α  e-go και η 2η προσπαθεια στεφθηκε με απολυτη επιτυχια !! Εγω αντιθετα με σενα , εψαξα οσο πιο πολλες πληροφοριες μπορουσα να βρω στο διαδυκτιο και αμεσως επεσα στο φορουμ ( για καλη μου τυχη  ;) )

Απ(ego)ποιηθηκα πολυ γρηγορα ψαχνοντας σε μοντς για καλυτερα αποτελεσματα και εκανα την αναγκη φιλοτιμο  :)

Κι αφου ατμιζω ακομα , ολα τα αλλα λαθη σε συσκευες υγρα κλπ πιστευω πως συγχωρουνται.

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 13:12 »
Το δικό μου το λάθος είναι που στόκαρα από ενθουσιασμό ποσότητες
Δεν υπάρχει λόγος, είναι μεγάλο λάθος. Πρώτα απ. όλα γιατί τα προϊόντα ανανεώνονται και βγαίνουν πάντα νεότερα και καλύτερα, και δεύτερον γιατί σε όλους μας πάντα περνάει "ο μήνας του μέλιτος" κάποτε σε ό,τι super και να ανακαλύψουμε. Ακόμα και αν  μιλάμε για αναλώσιμα (cartos κλτ) περιορισμένης διάρκειας, δεν υπάρχει λόγος να αγοράζονται σε 50άδες !! Το ίδιο ισχύει και στις μπαταρίες, ακόμα και στα σύρματα και στα φιτίλια. Άσε που αν ασχολείται κάποιος με ακριβές συσκευές, το στοκάρισμα καταντάει φαγανό και πολύ ακριβό σπορ 

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 13:14 »
Κοιτάζω το νήμα, όσο είναι μέχρι στιγμής δηλαδή, και μένω έκπληκτος! Εκπληκτος γιατί ένα αόρατο χέρι με οδήγησε στο να μην κάνω λάθη ως νέος!

Περίπου ένα χρόνο πριν, αποφάσισα να κόψω το κτ και να με βοηθήσει το ητ σε αυτό. Πρώτα μπήκα ίντερνετ, και έκανα έλεγχο. Μετά πήγα σε κατάστημα φίλων, που και αυτοί είχαν πρόσφατα ανοίξει. Μόλις τους είχε φέρει η Courrier το "ολοκαίνουργιο" Tottaly Wicked Tornado-C, το γνωστό σε όλους μας Ego-C. Το πήρα. Μαζί με 18 ρια υγρά. Το χρυσοπλήρωσα, ίσως αυτό να ήταν λάθος, αλλά με βοήθησε στην προσπάθεια μου η σκέψη του "οκ, τόσα χάλασα, να μην πάει χαμένη η προσπάθεια". Καπάκι, γράφτηκα στο φόρουμ και άρχισα να διαβάζω. Μάλιστα από ότι θυμάμαι, έκανα και ένα review του Ego-C και του Cuban Supreme. Μέντες review δηλαδή από ατμιστή 2 ωρών! Αργότερα, 2 μήνες μετά, χτύπησα και ένα Λάβα από συμφορουμιτη, το ριξα και στο DIY και όλα καλά!

Σίγουρα όλο και κάτι μου ξεφεύγει, αλλά θεωρώ ότι ακολούθησα ίσιο και στρωτό δρόμο.

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 13:16 »
πιστεύω οτι το μεγαλύτερο πρόβλημα του νέου ατμιστή
είναι οι λάνθαμένες επιλογές των υγρών άτμισης

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 13:17 »
@ArXoS
κλασικη περιπτωση του να εχεις αγορασει απειρα μετρα φυτιλι και να το γυρισεις στους Τζενεσις....!
"τα προϊόντα ανανεώνονται και βγαίνουν πάντα νεότερα και καλύτερα" οντως... αλλα ως νεοι δεν το ειχαμε αντιληφθει αυτο (χωρια οι διαφορες ανακοινωσεις για απαγορευση που μας τρομαζαν ανα καιρους και με το κατοχικο μας συνδρομο αγοραζαμε για 1 χρονο πραγματα)

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 13:21 »
συμφωνο με τον ΑrXoS με εχει καλυψει 100% οπως και με τους ποιο πανω φιλους , αλλα διαφωνο με το θεμα περι κινας :hmmm:  . αν καποιο προιον σε καλυπτει και βλεπεις οτι θες να το εχεις σαν στοκ γιατι να μην κανεις παραγγελια απο κινα αν βρεις εργοτασιο ποιοτικο ? Π.χ καποιοι συνατμιστες την εχουν βρει με το καρτο BOGE .....γιατι λοιπον να μην φερουν 40 κομματια με 40$ ?
 
 
και ενα αλλο λαθος που γινετε οταν εισαι νεος χρηστης ειναι το '' ΘΕΛΩ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΓΥΑΛΙΖΕΙ ΣΤΟ ΜΑΤΙ '' .
 

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 13:25 »
Για να δωσω και μια αλλη "νοτα" στο νημα...

Ενα απο τα λαθη που εκανα ως νεωπας στο η.τ. ηταν να προσπαθω να κρατησω το η.τ. με το στομα...οπως εκανα στο κανονικο  :idiot1:

Αντε, αρχικα με το EGO-W και το επιπεδο επιστομιο του γινονταν...
μετα πηρα προβαρι και συνεχιζα να κραταω ολο αυτο το βαρος με τα δοντια την ωρα που δουλευα για να εχω τα χερια ελευθερα  :wall:

Περιττο να σας πω ποσο δυσκολο ηταν... αλλα δεν μου κοπηκε η συνηθεια μεχρι να αρχισω να χρησιμοποιω τα στρογγυλα επιστομια.... Ε, πλεον ηταν αδυνατο  :laugh1:

@KINGGREECE, δεν διαφωνω καθολου μαζι σου... ακομη ψωνιζω απο Κινα.. δεν ηταν η Κινα το λαθος μου... οι υπεραγορες ηταν ;)

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 13:31 »
συμφωνο urahara.....!!!
γιαυτο εγραψα και πριν οτι συμφωνο με τον αρχος που το εθεσε οπως και εσυ τωρα.
αρα ειμαστε στο ιδιο μηκος κυματος  :thumpup:
 
επισης ενα λαθος που καναμε σαν νεοι ατμιστες αλλα και λαθος των εμπορων αφου τα πρωτα σετ ολοι τα πηραμε απο μαγαζι ελληνικο ειναι οτι κανεις δεν λεει οτι ο ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ ειναι αναλωσιμο ...... εκει την πατανε πολλοι νεοεισερχομενοι και το παρατανε μολις χαλασουν οι ατμοποιητες .
 

Αποσυνδεδεμένος darkeid

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
    • VapeClub
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 13:35 »

Πολύ καλό το thread!!

Το βασικότερο λάθος που έκανα την πρώτη ημέρα ήταν ότι πήγα και αγόρασα ότι είχαν όρεξη να μου πουλήσουν από ένα κατ/μα που μόλις είχε ανοίξει στο Χαλάνδρι (δεν θέλω να κακοχαρακτηρίσω την εταιρία καθώς στα κεντρικά τους ήταν εντελώς διαφορετική ιστορία).

Όπως παντού στην Ελλάδα αν δεν το ψάξεις πριν πάς να τα σκάσεις μάλλον θα σου πουλήσουν ότι θέλουν αυτοί - θύμα κακού πωλητή , δεν είχα διαβάσει τίποτα και το προϊόν που μου έδωσαν απευθυνόταν μόνο σε όσους θέλανε 10 τζούρες την ημέρα.

Επόμενο λάθος ήταν όταν δεν την πάλεψα καθόλου με την υπάρχουσα συσκευή , νόμιζα ότι το χτύπημα είχε να κάνει μόνο με το υγρό που έδιναν και την σύνθεση του, προσπαθούσα να υπερκαλύψω την μειωμένη απόδοση του ακατάλληλου η.τ. που μου πούλησαν με ότι υγρό πούλαγε η ίδια εταιρία (έκαναν μεγάλες χαρές που με βλέπανε και βέβαια ο πωλητής τους εξυμνούσε τα αντίστοιχα υγρά του ως υπερ αποδοτικά που υπερτερούσαν από τα άλλα επειδή δεν ήταν πηχτά και καλά ατμιζόντουσαν καλύτερα από τα άλλα).

Αποτέλεσμα ήταν ότι τα πρώτα 120-50 ευρώ κατέληξαν ότι μου έμειναν 2 650άρες μπαταρίες και ένας φορτιστής και 1 ατμιστικό υγρό το οποίο αγοράζω ακόμα και σήμερα.

Όταν είδα και αποείδα , το άμεσο λάθος ήταν ότι δοκιμάζοντας από έναν γνωστό μια άλλη συσκευή έτρεξα με την μία και αγόρασα την αντίστοιχη συσκευή καθώς τουλάχιστον είχε πολύ καλύτερο χτύπημα.

Εκεί ανακάλυψα τι πάει να πει διαρροή και ειλικρινά σιχάθηκα να έχω συσκευασίες με χαρτί πάνω μου και να κάνω την βιονική καθαρίστρια κάθε φορά που τράβαγα τζούρες του θανάτου.

Μέχρι να ξεστραβωθώ διαβάζοντας κυρίως εμπειρίες στο φόρουμ και βλέποντας κριτικές με βίντεο για τα πακέτα που πουλούσαν πέταγα το μισθό μου άσκοπα.

Όπως ανέφερα και στις παρουσιάσεις μελών , ευχαριστώ και πάλι όλους που είχαν την διάθεση να μοιραστούν τις εμπειρίες τους και για τον χρόνο που είχαν να " δασκαλέψουν " μέσω από αυτό το φόρουμ τους νέους ατμιστές.

Μπορεί αρχικά στους νέους χρήστες οι ενότητες όσον αφορά τις πληροφορίες να φαίνονται ώς άβυσσος (όπως εξάλλου μου φάνηκαν και εμένα) αλλά αν κάτσει κανείς για 2 ημέρες και διαβάσει μόνο τα θέματα για τα πακέτα και τις κριτικές για τα διάφορα atomizer - cartomizer - clearomizer που πουλάνε οι εκάστοτε εταιρίες μπορεί σίγουρα να αγοράσει κάτι πιο σωστό.

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 13:40 »
Δική μου λάθος αγορά ήταν η μια και μοναδική φορά που αγόρασα 24+ mg Νικοτίνης υγρά...Θ-Α-Ν-Α-Τ-Ο-Σ (30+ ευρώ παραγγελία στον κουβά).
Όπως και το Mini hatch.

Αποσυνδεδεμένος darkeid

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
    • VapeClub
Απ: Λάθη που κάναμε ως νέοι στο η.τ.
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 13:45 »
Προτείνω το θέμα να μπει ώς " sticky " στην ενότητα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279703 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64841 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173734 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312117 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13481 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124301 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4080 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15779 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias