vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

84 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, bloodlessz, ZoeM, manoslykos, apollwnas21

Twitter

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1155 στις: Απριλίου 09, 2017, 11:22 »
Πραγματικά, πολύ λίγο καιρό από όταν αντικατέστησα το κάπνισμα με το άτμισμα, άρχισα να καταλαβαίνω τη δυσαρέσκεια των μη καπνιστών για τον καπνό. Όταν ψηφίστηκε ο αντικαπνιστικός Νόμος το 2008, έχω την εντύπωση ότι θεώρησαν πως πέτυχαν μια μεγάλη νίκη. Όταν εμφανίστηκε το άτμισμα, ίσως θεώρησαν ότι κάποιος πάει να τους κλέψει αυτή τη νίκη. Με την εξομοίωση ατμίσματος και καπνίσματος το 2016, ίσως θεώρησαν ότι επέστρεψαν στις νίκες.

Προσωπικά πάντως, αν άκουγα σε μαγαζί ότι μη καπνιστής ενοχλείται περισσότερο από την θέα του ατμού μου, σε σχέση με τη βρώμα του καπνού, δεν ξέρω πως θα αντιδρούσα... 

Αποσυνδεδεμένος dimitris1167

  • **
  • 316
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1156 στις: Απριλίου 09, 2017, 12:09 »
Εγώ ακούω τα κλασικά ξέρεις αυτό είναι χειρότερο από το κ τ  που το ξέρεις ε έτσι λένε ποιοι το λένε ε το έχω ακούσει  Και εγώ απαντώ και εγώ έχω ακούσει ότι είσαι π@π@ρ@ς είσαι μάλλον ναι

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1157 στις: Απριλίου 09, 2017, 12:29 »
Η δική μου εμπειρία λέει ότι 9 στους 10 δεν το θεωρούν αθώο και περίπου οι 6 στους 10 έχουν ακούσει ότι κάνει μεγαλύτερο κακό. Οταν τους ρωτάω που το έχουν ακούσει, προφανώς δεν έχουν να απαντήσουν. Κατα την άποψη μου υπάρχει έλλειμα ενημέρωσης του κόσμου όχι στη βάση ότι είναι υγιεινό ούτε και έχει αποδειχθεί οτί είναι ακίνδυνο, αλλά στη βάση με αυτά που ξέρουμε δεν τίθεται καν μέσο σύγκρισης.

Το επόμενο ερώτημα είναι αν θα ατμίζω επ' άπειρο ή σκοπεύω να το κόψω και αυτό. Εδώ αναγνωρίζω την αδυναμία μου (επειδή απολαμβάνω το ητ) ότι δεν έχω πειστική απάντηση που θα προμόταρε αναμφισβήτητα το ητ να του έδινα δηλαδή αποκλειστικά το ρόλο του ενδιάμεσου σταδίου μέχρι να το κόψω και αυτό.

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1158 στις: Απριλίου 09, 2017, 13:53 »
μολις εχτες πηγαμε σε πιτσαρια να φαμε.Ολα καλα μεχρι εδω.
Ρωταω τον σερβιτορο<επιτρεπετε το καπνισμα>απαντα <ΟΧΙ>.
ξαναρωταω <το ατμισμα?>απαντα <ΝΑΙ>.
Καθομαστε να παραγγειλουμε,βγαζω το η.τ. τραβαω μια και ακουω.

ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΥΡΙΕ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΕ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ.(ατομο περιπου 25-30 ετων)
Απανταω μεσα στην καλη ευγενια πως ατμιζω δεν καπνιζω.
Και περνω μια απαντηση που με αφησε Μ@Λ@Κ@.
ΚΑΙ ΠΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ?ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΚΑΠΝΟ ΒΓΑΖΟΥΝ.
Με κοιταει η γυναικα μου με το στυλ(αστο να παει,μην δωσεις συνεχεια)
Αλλα εγω..........δεν αντεξα,αλλα και παλι ευγενικα ειπα
Η ΗΜΙΜΑΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΑΘΕΙΑ.
Με κοιταξε στραβα (εκανα κακα μου :WhatHeMeans: απο τον φοβο μου :laugh1:)
και ξαναγυρισε στην παρεα του.

ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1159 στις: Απριλίου 09, 2017, 15:31 »
Εγώ έχω θέμα στο σπίτι με τη γυναίκα ότι μυρίζει πολύ άσχημα... Έχω δοκιμάσει αρκετά υγρά ακόμη και αυτά που αντικειμενικά μυρίζουν ωραία αλλα τίποτα... Μετά αρχίζει τα κλασσικά κάνει περισσότερο κακό από το τσιγάρο, δεν ξέρεις τι βάζουν μέσα, έχω ακούσει άσχημα πράγματα κτλ κτλ.. Δεν δίνω βάση και συνεχίζω. Στη δουλειά το ίδιο, μας έχεις ντουμανιάσει κτλ, αφού βγαίνω πιο συχνά στο εργοτάξιο δεν δίνω συνέχεια ξεσπάω εκεί.. Εν τέλη βλέπω αντιμετώπιση γενικά αν όχι το ίδιο με το κτ ακόμη χειρότερη. Που να έκανα και πνευμονικές


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1160 στις: Απριλίου 09, 2017, 16:44 »
...ν' αλλάξεις γυναίκα το σκέφτηκες; :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1161 στις: Απριλίου 09, 2017, 16:52 »
Δρομολόγιο ΚΤΕΛ Πάτρα-Θεσσαλονίκη στην πρώτη στάση ξεκινάω κ ατμίζω.Με πλησιάζει συνταξιδιώτης περίπου 65 χρονών και μου λέει '' Αυτά το ξέρεις ότι σκάνε ε;''
χαμογελάω και του απαντάω το ξέρω.''Μην γελάς δεν κάνω πλάκα''.''Ε ούτε εγώ για αυτό πάνε πιο εκεί και μην με πλησιάζεις μην σε πάρει κ εσένα η έκρηξη''.

Το είπε στην τηλεόραση αφού.    >:(

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1162 στις: Απριλίου 09, 2017, 16:56 »
Πες του και εσυ το πηρα για την ανασταση και του κανω ζεσταμα 

Αποσυνδεδεμένος Dr.Feelgood

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • Μικρός Τυμπανιστής
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1163 στις: Απριλίου 09, 2017, 17:01 »
Εγώ έχω θέμα στο σπίτι με τη γυναίκα ότι μυρίζει πολύ άσχημα... Έχω δοκιμάσει αρκετά υγρά ακόμη και αυτά που αντικειμενικά μυρίζουν ωραία αλλα τίποτα... Μετά αρχίζει τα κλασσικά κάνει περισσότερο κακό από το τσιγάρο, δεν ξέρεις τι βάζουν μέσα, έχω ακούσει άσχημα πράγματα κτλ κτλ.. Δεν δίνω βάση και συνεχίζω. Στη δουλειά το ίδιο, μας έχεις ντουμανιάσει κτλ, αφού βγαίνω πιο συχνά στο εργοτάξιο δεν δίνω συνέχεια ξεσπάω εκεί.. Εν τέλη βλέπω αντιμετώπιση γενικά αν όχι το ίδιο με το κτ ακόμη χειρότερη. Που να έκανα και πνευμονικές


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Εγώ τη θυμάμαι χαρακτηριστικά να μου λέει ότι το cuban cigar βρώμαγε πράσο.
Της λέω "αφού δε μαγειρεύεις πράσο πώς ξέρεις τη μυρωδιά; Μήπως είσαι έγκυος;"

Αλλά καλύτερα να ανοίξουμε ένα νήμα "ατάκες γυναικών που δεν ατμίζουν".
Κανονίστε να με πείτε σεξιστή, σας έφαγα! :))

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1164 στις: Απριλίου 09, 2017, 17:49 »
Εγώ ακόμα συνεχίζω με θετικότατες εντυπώσεις αφού ποτέ κανένας δε με έχει ενοχλήσει.
Βέβαια είμαι mtl τύπος που κάνει βάση οπότε δε δίνω στόχο ούτε στην θέα ούτε σε τυχόν μυρωδιά.
Έχω δεί βέβαια άτομο σε τραπεζάκι να κάνει τζούρα κ σαν άλλος μάγος να εξαφανίζει το τραπεζάκι από τον ατμό.
Όλα είναι κ θέμα φαίνεσθαι, μη το ξεχνάτε όταν είστε έξω.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1165 στις: Απριλίου 10, 2017, 10:58 »
Ίσως να είχε περισσότερο ενδιαφέρον πια και το πως αντιμετωπίζουμε εμείς οι ατμιστές τους καπνιστές,
και πως έχει διαμορφωθεί η δική μας στάση στο έξω και στο φαίνεσθαι.

Προχθές ήρθε στο μπαρ που δουλεύω τύπος που ντουμάνιασε τον τόπο επιδεικτικά και με ύφος χιλίων καρδιναλίων
περιφανευόταν στους αγνώστους για το ντουμάνι που βγάζει. Για καλή του τύχη ΔΕΝ δούλευα έκεινη την μέρα.
Πήρε βέβαια πληρώμενη απάντηση από καπνίστρια φίλη μου.  Έχουμε εδώ έναν πιο καλό από σένα :laugh1:

Θέλω να πω ότι πρέπει να βρούμε την χρυσή τομή όλα τα φουγάρα μεν και δε για να μπορέσουμε να συνυπάρξουμε α μη τι άλλο με ευπρέπεια και σεβασμό στον διπλανό μας και στις επιλογές του.

Οι χειρότεροι πολέμιοι πάντως του ατμού είναι ξεκάθαρα οι μη καπνιστές.
-Θα πεθάνεις μου είπε ο άλλος μόλις με είδε και χωρίς να με ξέρει .
Αυτό είναι το μόνο σίγουρο του είπα.
Λες και πήγα στον γόνιο που το πενταχρονο παχύσαρο κοριτσάκι τους πίνει 1 λίτρο κόκα κόλα την ημέρα
να του που ότι είσαι εγκληματίας.  

Λίγη διακριτικότητα θέλει για να μην μπαίνουμε στο στόχαστρο.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1166 στις: Απριλίου 10, 2017, 11:10 »
[justify]@savo, καλημέρα. Και λίγα λες. Εγώ βλέπω χειρότερα, μέρα τη μέρα. Οι 9 στους 10 είναι για πολύ κράξιμο. Κι άντε η πιτσιρικαρία έχει σωστό άλλοθι, οι χουφταλομπεμπέκοι δεν μαζεύονται με τίποτα. Ανακάλυψαν ξανά το Αμέρικα. [/justify]


Αποσυνδεδεμένος lily007

  • *
  • 6
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1167 στις: Απριλίου 13, 2017, 17:38 »
Εγώ παιδιά φοβάμαι να ατμίσω σε δημόσιο χώρο τύπου λεωφορεία και σε καταστήματα που δεν επιτρέπεται το κάπνισμα...
Δεν θέλω να μπλέκω ούτε με περίεργες γριές ούτε με κουτοπόνηρους καπνιστές ούτε με τίποτα.
Απο την άλλη όμως θέλω να ατμίζω και εγώ ακομπλεξάριστη σαν όλους τους άλλους..

Το χειρότερο bullying το τρώω όμως απο την γιαγιά μου .
Έφερα μια μέρα νέο υγρό και το άλλαζα στην κουζίνα και έλαχε να βρίσκεται και εκείνη στον ίδιο χώρο (επίσκεψη) και μου είπε οτι βρωμάει και οτι της χαλάει τον λαιμό (πείτε μου πώς γίνεται να γδέρνει τον λαιμό της γιαγιάς ως παθητική ατμίστρια ξέρω γω?) !!!! 
Εφόσον η ίδια μου η γιαγιά κάνει σαν παρανοική (γιατί και αυτή λέει οτι είναι κακό της το πε ο γιατρός λέει της γειτονιάς) φαντάζομαι τον κάθε κομπλεξάρα εκεί έξω.
Ο πατέρας μου και αυτός λέει του βρωμάει που καπνίζει μέσα στο αμάξι 2 πακέταρα μαλμπορό και κοντεύει να με ξεκάνει ακόμα και που κάπνιζα κάποτε στριφτά!

Ερώτηση (άσχετη και σχετική ταυτόχρονα) : ποιός νόμος παράγραφος κλπ είναι αυτός που λέει οτι το άτμισμα δεν απαγορεύεται πουθενά? 

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1168 στις: Απριλίου 13, 2017, 18:22 »
Δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Με το Ν.4419/16, το άτμισμα εντάσσεται στον αντικαπνιστικό Νόμο του 2008...

Από κινητό


Αποσυνδεδεμένος lily007

  • *
  • 6
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #1169 στις: Απριλίου 13, 2017, 18:25 »
Ω ευχαριστώ !
Άρα λίγο πολύ καλά μας κάνουν ... :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21100 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282025 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208046 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14676 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125063 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93753 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4254 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix