vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

512 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, manoslykos, JohnDag, ThioVag, camber, taskol65, Jorge, tony1976

Twitter

Με ποιά αγορά σας έχετε κλάψει πιο πολύ; (τα λεφτά που δώσατε)

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα μπορείς να γίνεις λιγο πιο αναλυτικός γιατί σκέφτομαι να τον αγοράσω λόγω οτι εχω βολευτεί με τις αντιστάσεις του ναυτίλου2 ενώ  με τον ατμοποιητή μια έτσι μια αλλίως. Ευχαριστώ.
Από ολες τις πλευρές . Διαροές .Κακό συστημα τροφιδοσίς. Δύσχρηστος .Είναι να απορείς πως τον εβαλαν στην αγορά.Θυμίζει κακή αντιγραφή αποτυχημενου μοντελου εργοστ. της kangertech.Και η τιμή του , γυρω στα 45ευρ :)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 03, 2018, 19:17 από spykal1 »

Αποσυνδεδεμένος THED

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
richelieu rda. Ακούω από όλους για γευσάρα αλλά εγώ γευσάρα δεν βρήκα ποτέ. Ίσως να την βρήκε το συρτάρι μου γιατί αυτό τον χαίρεται εδώ και πάρα πολύ καιρό. :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Το μονο που μπορω να σκεφτω για αυτο που λες, ειναι να μην ειναι σωστα ευθυγραμμισμενη απο την μανα του η καμπανα με τις τρυπες που ειναι συνδεδεμενη με το περιστρεφομενο καπακι και που κλεινει-ανοιγει  τα υγρα οταν περιστρεφουμε το καπακι.
Ετσι το καπακι να ειναι κλειστο, αλλα οι τρυπες στην καμπανα να ειναι μισανοιχτες.(και να μην γινεται σωστη τροφοδοσια)
Κατι τετοιο ομως θα το εβλεπαν αμεσως στο μαγαζι.
Ευχαριστώ για την απάντηση. Έχεις απόλυτο δίκιο ακριβώς εκεί ειναι το πρόβλημα του . Δυστυχώς στα μαγαζιά δεν ασχολήθηκαν να τον δουν μόνο μου έλεγαν ότι δε διαβρέχω τις αντιστάσεις (το κάνω) , ότι τραβάω απανωτές τζούρες (δε το κάνω) ότι βάζω πολλά watt (είμαι εντός ορίων) . Τέλος πάντων δεν ασχολούμαι άλλο, περιμένω το ναυτίλο 2s να αντικαταστήσει το απλό ναυτίλο 2.

Διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 04, 2018, 13:48 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος estorial

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
richelieu rda. Ακούω από όλους για γευσάρα αλλά εγώ γευσάρα δεν βρήκα ποτέ. Ίσως να την βρήκε το συρτάρι μου γιατί αυτό τον χαίρεται εδώ και πάρα πολύ καιρό. :)) :)) :))

Δωστων και συ μην τον τρώει το συρτάρι.

Αρκετοί ατμοποιητες χαραμίζονται χωρίς να μπορει κάποιος νέος να τους βρει.

Στο θέμα μας τώρα.

Για εμένα τα λεφτά μου τα έκλαψα με τον Hastur τον μεγάλο. Δεν μου έχει φάει άλλος ατμοποιητης την ψυχή πιο πολύ από αυτόν. Τι κανθαλ, τι ni80, τι ss.

Απλά σύρματα, περίπλοκα σύρματα, δικές μου χειροποίητες αντιστάσεις,

Ότι και να του βάλω μέσα η γεύση αγνοείται.

Α και τον 14 αλλά αυτόν για άλλον λόγο.

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Joyetech AIO. Στις 2 εβδομάδες έσπασε το τζαμάκι του και δεν αλλάζει.
Joyetech AIO box. Μια χαρά πήγαινε μέχρι που έφαγε μια τούμπα και από τότε έκαιγε αντιστάσεις στην δεύτερη μέρα (ή απλά έπεσα σε καμιά 10ρια σκάρτες)
vaporesso estoc. Δεν κατάλαβα ποτέ γιατί ότι υγρό και να έβαζα είχα την αίσθηση ότι ατμίζω ελαιοπυρήνα

kanthal ud. Το έχω δώσει στην κόρη μου για να τραβάει λεπτές γραμμές όταν κάνει προσωπογραφίες με κάρβουνο.

Αποσυνδεδεμένος Christos Z

  • **
  • 173
  • Φύλο: Άντρας
  • To Vape or Not To Vape
[member=19896]lounik[/member]
Με το καμμένο που έφαγα από το Joyetech AIO έκανα 10 λεπτά να συνέλθω,με αντίσταση χρήσης 3 ημερών.Δε νομίζω να έπεσες σε τόσες σκάρτες αντιστάσεις απλά οι εισαγωγες τροφοδοσίας των αντιστάσεων αυτών είναι τόσο μικρες που το καψούλι είναι θέμα χρόνου,ανάλογα και με τη χρήση βέβαια.
Σορυ και για το οφτοπικ.

Αποσυνδεδεμένος zaf.z

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Δεν σου αρεσε σαν ατμοποιητης ή σαν κλωνος;
Επεσε στα χερια μου ενας κλωνος sxk V5 ειδα οτι μου αρεσε, βρηκα γνησιο και πηρα γρηγορα οποτε δεν ασχολήθηκα και πολυ μαζι του.

Το λεω γιατι πριν λιγες μερες τον χαρισα σε ενα φιλο (τον κλωνο) να μη ψάχνετε αδικα το παιδι  :))

Βεβαια του εχω πει με τη πρωτη ευκαιρια να αλλαξει ολα τα ορινκ με τα γνησια.
Για τον κλώνο μιλάω....τον γνήσιο δεν τον δοκίμασα οπότε δεν μπορώ να πω κάτι.
Αγόρασα τον κλώνο για την περίπτωση μου θα μου αρεσε να πήγαινα στον γνήσιο, αλλά είναι πολύ μακρυά απο αυτό που περίμενα.

Αποσυνδεδεμένος vsotos

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Αγορά απο τον γνωστό Κυπριο το smok skyhook το οποίο στο 2μηνο παρέδωσε πνευμα και τα 300ml halo evo που ήταν το δώρο τα οποία ήταν άθλια και με χρόνο ζωής τους 3 μηνες. Άκλαφτα πήγαν

Αποσυνδεδεμένος mike01

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Με το evic supreme της joytech.
Μια που το πηρα και μια που πηγα στην Ανασταση μ αυτο για λαμπαδα....ηταν υπερβολικα Μεγαλο κ Βαρυ.και απο ρευματα χαλια.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Με τον just fog....οτι κ να πω ειναι λιγο......ομως οχι δεν εκλαψα.....αυτος μαλλον κλαιει που επεσε κατω ...... :)) :)) καταλαθος... ::) ::) ::) 

Αποσυνδεδεμένος DaDi

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
  • NO PAIN NO GAIN
Με τους 2 Cubis που αγόρασα πάνω στην έξαψη του ατμίσματος...  :-[
Και μετά γνώρισα τον Zenith...  ::)

Αποσυνδεδεμένος ponstan

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...με vv by SEB
Ασχολούμαι 6 χρόνια με το άτμισμα κι έχω δοκιμάσει πολλά προϊόντα. Άλλα ήταν πολύ καλά, άλλα απλά ανεκτά. Τα δυο χειρότερα όμως ήταν δυο ατμοποιητές εργοστασιακοί της eleaf. Ο Duro και ο ello vate. Μέσα στη συσκευασία θα έπρεπε να έβαζαν και ένα πακέτο χαρτοπετσέτες για να σκουπίζεσαι από τις διαρροές. Τον ένα τον πέταξα μετά από τρεις εβδομάδες στα σκουπίδια και τον άλλο απλά τον έβαλα κάτω και τον πατούσα από τα νεύρα μου. Όποια αντίσταση κι αν χρησιμοποίησα, ότι κόλπο κι αν έκανα(κλείσιμο των αεραγωγών και μετά άνοιγμα από επάνω και γέμισμα), πάντα θα έσταζαν, είτε στο κάθισμα του αυτοκινήτου, είτε στη τσέπη και στη καλύτερη απλά στα δάχτυλα. Μακριά κι αγαπημένοι και τα νεύρα μου στην ησυχία τους.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alphonse

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
  • θα μειώσω νικοτινη απο Δευτέρα
tilemahos v2 plus, δεν μπόρεσα να τα βρω μαζί του ποτε... Τον είχα πάρει φρέσκο όταν πρωτοκυκλοφόρησε αλλά τα υγρά στο drip tip όσο κι αν προσπάθησα δεν μπόρεσα να τ αποφύγω. Έκτοτε βρίσκετε μέσα στην δερμάτινη θήκη του σε ένα συρτάρι, η αλήθεια είναι ότι θα μπορούσα να ασχοληθώ παραπάνω αφού κάποια στιγμή διάβασα οτι βγήκε uplift spit back... ή κάτι τέτοιο που δεν μπόρεσα να παρακολουθήσω. αλήθεια υπάρχει κάτι τέτοιο σε κυκλοφορία σήμερα? απ όσο θυμάμαι από γεύση ήταν αρκετά καλός...

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Πάρε ένα τηλέφωνο στην Fabvape μήπως υπάρχει ακόμα

Αποσυνδεδεμένος tok

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Νautilus 2 , εξαιρετικά άβολο το ξεβίδωμα πάνω στο mod για γέμισμα . Έχει πολύ ωραίο επιστόμιο τουλάχιστον για χρήση σε άλλους ατμοποιητές ..

O πρώτος Cubis , δε μου άρεσε καθόλου η ρύθμιση του αέρα , καθώς και οι αντιστάσεις εκτος απο τη 0,6 .Και είχε και πολλές

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180541 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8305 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33943 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536112 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59762 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237374 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 577 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15539 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136111 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35390 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10222 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12