vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

208 επισκέπτες, 5 χρήστες
Milarepa, Βασίλης Γ, Lefty, gfilip, mathimatikos1966

Twitter

Dani Box

Αποσυνδεδεμένος jhon100

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #60 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 07:29 »
Τhanks gialova. Επειδη χρειαζομαι και δευτερη μπαταρια οκ για την keeppower. Περνει τελικα και 18650 ή καταλαβα λαθος? Για να εχω 2, απο μια 26650 και 18650. Με ενδιαφερει πολυ η λεπτομερεια αυτη.

Αποσυνδεδεμένος gialova

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #61 στις: Φεβρουαρίου 08, 2016, 16:28 »
Απο οσο γνωρίζω ολα τα 26650 μοντ με εναν κοινό ανταπτορα λειτουργούν και με 18650 μπαταριες. Δεν βλέπω τον λόγο γιατί το συγκεκριμένο να μην το κάνει.

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #62 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 15:22 »
Καθώς και εγώ είμαι ένας από τους αναμένοντες του dani box (..και το έχω προπληρώσει εδώ και πολύ καιρό) ..ας πω τις "απόψεις" μου..

α) ..δεν υφίσταται ....ούτε μία στο εκατομμύριο περίπτωση, να περίμενε η fabvape να "κλείσει" προπαραγγελίες για να το παραγγείλει (..άλλωστε ήδη είναι αντιπρόσωπος ..και ήδη έχει φέρει τους σωλήνες. Αυτό που θα πούλαγε σαν "λουκουμάκι" δεν θα έφερνε;). {..αυτό το επισημαίνω και το βάζω πρώτο ..καθώς μπορεί να έχει περάσει από το μυαλό κάποιων}.

β) ..ούτε ο ίδιος ο κατασκευαστής δεν περίμενε τόσο μεγάλη ανταπόκριση από το ατμιστικό κοινό ...με αποτέλεσμα να μην μπορεί να καλύψει την τόσο μεγάλη ζήτηση {..και σίγουρα έστελνε και στέλνει τα κάποια "λίγα" κομμάτια που βγάζει, στους μεγάλους του συνεργάτες (..την Ελλαδίτσα ..να μην πω τι την κάνει και σε τι "εκτίμηση" μας έχουν..)}. Το μόνο καλό είναι.. ότι πουθενά δεν "άκουσα" παράπονα για την λειτουργία του ..και οι κατέχοντες τα "φυλάνε" σαν κόρη οφθαλμού!!

γ) ..το άγχος των παιδιών (Μαρία και Φώτη ..που ήδη έχω μιλήσει μαζί τους και τους γνωρίζω και προσωπικά) ..όντως είναι στο "απροχώρητο" (..και ειλικρινά έχουν τόσο την συμπόνοια ..όσο και την στήριξή μου). Είναι πραγματικά δύσκολο να προσπαθείς να είσαι άριστος επιχειρηματίας και σωστός απέναντι στους πελάτες σου ..και να σε "κρεμάει" ο οποιοσδήποτε συνεργάτης (..στην προκειμένη ο Γερμανός ..που τους τάζει ότι τα στέλνει "από μέρα σε μέρα" ..και ακόμη τα περιμένουν - περιμένουμε).

δ) ..τέλος, θέλω να πιστεύω ότι "σύντομα" αυτή η αναμονή θα τελειώσει. Ευτυχώς όλοι μας (..η σχεδόν) ..που επιλέξαμε να προπαραγγείλουμε ένα "τέτοιο" mod, έχουμε και κάτι άλλο για να κάνουμε την δουλειά μας (..αν όχι ..σίγουρα ήταν λάθος επιλογή).

Αυτά ..και ελπίζω σύντομα να το έχω - έχουμε στα χέρια μας, καθώς αυτό το "σήμερα - αύριο" του Γερμανού (..λογικά) σύντομα θα τελειώσει.

Υ.Γ. ..Δημήτρη (netsplit) ..όντως ο Γερμανός είναι απαράδεκτος (..επιεικώς). Και εγώ έχω ξενερώσει ..αλλά το Dani box ...το θέλω!!

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Dani Box
« Απάντηση #63 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 15:52 »
Πραγματικά και εγώ αυτό έμαθα ότι τα κρέμασε τα παιδιά (fabvape) ο Γερμανός...Σίγουρα τέτοια ζήτηση δεν την περίμενε  ούτε ο ίδιος αλλά και όπως φάνηκε τον αντιπρόσωπό του στην Ελλαδίτσα τον έγραψε... Άσχετα με το ότι είναι πολύ καλή συσκευή αυτή η στάση του Γερμανού απαράδεκτη...

Στάλθηκε από το 2017
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 09, 2016, 16:07 από ATMISTHS »

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #64 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 18:51 »
Τηλέφωνο μεσημεριάτικο ..και ήταν η Μαρία από fabvape..

.."Γιώργο μου λέει ..θα ήθελες αντί του dani box ένα dicodes no6, καθώς μετά τα γραφόμενα στο forum, είχαμε κανα δυό ακυρώσεις {..και τα dani box (..μάλλον), θα έρθουν την άλλη βδομάδα};"

Την απάντηση ..δεν χρειάζεται να την δώσω νομίζω!!

..μόλις γύρισα σπίτι ..και θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό ....γιατί το dicodes no 6 γ@μ@@@@ει!!!!

Και πανέμορφο είναι ..και ωραία έκατσε στο χέρι μου ...και μεγαλύτερη αυτονομία θα έχω σε σχέση με το radius (..το οποίο λόγο του έχω ανέβει σε κατανάλωση ml ..κάποιες φορές με "άφηνε" και ήθελε αλλαγή μπαταρίας, αργά το απόγευμα).

Από ρεύματα, δεν χρειάζεται νομίζω να πώ κάτι (..άλλωστε ήδη έχει συζητηθεί), οπότε πρός το παρόν το ευχαριστιέμαι με τα στησίματα που είχα ήδη στους ατμοποιητές μου. Από αύριο ..ξεκινάνε οι δοκιμές..



Υ.Γ. ..ένα μεγάλο ευχαριστώ στην fabvape

..και ένα μεγαλύτερο ..σε αυτούς που ακύρωσαν!!

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Dani Box
« Απάντηση #65 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 22:07 »
Καλοάτμιστο Γιώργο σίγουρα θα το ευχατιστηθείς

Στάλθηκε από το 2017


Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #66 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 22:23 »
Σε ευχαριστώ Γιάννη, να είσαι καλά φίλε μου  :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Dani Box
« Απάντηση #67 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 22:26 »
Και μια πρόταση προς τους συντονιστές ο τίτλος να γίνει :  Danibox & No6 box by Dicodes

Στάλθηκε από το 2017


Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #68 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 22:29 »
 Ωραία η αντιμετώπιση της Fabvape !!!
Πήραν τον Γιώργο για το no6 που δεν το είχε παραγγείλει και εμάς που το περιμένουμε από τις 15 Ιανουαρίου όχι.
 Καλοάτμιστο Γιώργο, δεν έχω κάτι με εσένα όπως καταλαβαίνεις, αλλά με αυτούς που από τις 15 Ιανουαρίου μας είχαν στην αναμονή.
  Μαρία σβήσε με από την λίστα (αν με έχεις δηλαδή ακόμη).



Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Dani Box
« Απάντηση #69 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 22:45 »
Τηλέφωνο μεσημεριάτικο ..και ήταν η Μαρία από fabvape..

.."Γιώργο μου λέει ..θα ήθελες αντί του dani box ένα dicodes no6, καθώς μετά τα γραφόμενα στο forum, είχαμε κανα δυό ακυρώσεις {..και τα dani box (..μάλλον), θα έρθουν την άλλη βδομάδα};"

Την απάντηση ..δεν χρειάζεται να την δώσω νομίζω!!

..μόλις γύρισα σπίτι ..και θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό ....γιατί το dicodes no 6 γ@μ@@@@ει!!!!

Και πανέμορφο είναι ..και ωραία έκατσε στο χέρι μου ...και μεγαλύτερη αυτονομία θα έχω σε σχέση με το radius (..το οποίο λόγο του έχω ανέβει σε κατανάλωση ml ..κάποιες φορές με "άφηνε" και ήθελε αλλαγή μπαταρίας, αργά το απόγευμα).

Από ρεύματα, δεν χρειάζεται νομίζω να πώ κάτι (..άλλωστε ήδη έχει συζητηθεί), οπότε πρός το παρόν το ευχαριστιέμαι με τα στησίματα που είχα ήδη στους ατμοποιητές μου. Από αύριο ..ξεκινάνε οι δοκιμές..

(Image removed from quote.)

Υ.Γ. ..ένα μεγάλο ευχαριστώ στην fabvape

..και ένα μεγαλύτερο ..σε αυτούς που ακύρωσαν!!
Γιώργο παίζει και με 18650 το No6 σωστά? Φυσικά με το ανάλογο tube!!

Στάλθηκε από το 2017


Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #70 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 23:37 »
Nαί Γιάννη, και εγώ αυτό έχω διαβάσει.
..προσωπικά βέβαια δεν πρόκειται να το "ψάξω" και θα το χρησιμοποιήσω με την 26650 ..καθώς με βολεύει η μεγαλύτερη αυτονομία.

@ Δημήτρη (netsplit)
..από την αρχή ήμουν ανάμεσα στο dani box και στο dicodes no6 {..κάτι που είχα αναφέρει και στα παιδιά (..και μάλιστα τους είχα πεί .."όποιο έρθει πρώτο")}.

Είχα προπληρώσει από αρχές Ιανουαρίου όλο το ποσό του dani (..και σε "άλλη" περίπτωση ..θα έδινα και την οποιαδήποτε διαφορά) ..και η παραγγελία - επιβεβαίωση ότι θα πάρω κάποιο dicodes ..ήταν από όταν πρωτοπήραν την αντιπροσωπία (..μέσα Δεκέμβρη ..όπου με είχε πάρει πρώτο κατά δήλωσή της η Μαρία, να μου πεί αν ενδιαφέρομαι..).

Ειλικρινά λυπάμαι φίλε αν κάποιο από αυτά που ακυρώθηκαν {..δεν ξέρω τον αριθμό ..αλλά έγιναν οι ακυρώσεις μετά από κάποιο post (..έτσι επί λέξη, μου είπαν στην fabvape)}, ήταν (..και;) το δικό σου.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #71 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 23:41 »
 Γιώργο μιλάμε για άψυχα αντικείμενα οπότε δεν σκάω.
Με χαλάει η αδιαφορία για τον πελάτη.
Όπως είπα και παλιότερα υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές...
Με κάτι πορτοκάλια 133 watt  :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #72 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 23:56 »
Ημουν σίγουρος Δημήτρη, ότι την άκρη θα την έβρισκες (..σε "κατάλαβα" το πόσο ψάχνεσαι για καλά ατμιστικά καλούδια ..από την γνωριμία μας στην E-cig).

..οπότε σου εύχομαι να χαρείς όσο δεν πάει το ...133 watt "πορτοκαλάκι" σου..!!

Υ.Γ. ..και για να είμαι και εντός θέματος ...δοκίμασα και έστησα αντίσταση με Nife.
Θεωρώ ότι είναι αρκετά πιό "γευστικός" ο ατμός σε σχέση με αυτό που θυμόμουν με τα σύρματα ni200 ..αλλά ακόμα είναι πολύ νωρίς για να εκφέρω αντικειμενική γνώμη..

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Dani Box
« Απάντηση #73 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 23:58 »
Δοκίμασε Γιώργο και με το NiFe48 εκτός από αυτό των Dicodes..

Στάλθηκε από το 2017


Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dani Box
« Απάντηση #74 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 00:05 »
Σε ευχαριστώ Δημήτρη  :thumpup:

..θα κάνω μερικές δοκιμές (..άλλωστε μόλις πρωτοέστησα με το dicodes) ..και βλέπουμε..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278564 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12861 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63941 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206608 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92964 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3904 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173117 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15573 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9650 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos