vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

537 επισκέπτες, 6 χρήστες
giorgos1999, camber, komos, manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

Justfog s14 ''Εντυπώσεις''

Αποσυνδεδεμένος stopapali

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Justfog s14 ''Εντυπώσεις''
« Απάντηση #30 στις: Αυγούστου 16, 2016, 02:14 »
Αν και αργοπορημένα, όχι. Όλοι αυτοί οι ατμοποιητές της justfog (q14, q16, s14, g14, c14) παίρνουν την ίδια 1.6ohm της justfog.

Eπι τη ευκαιρεία, μιας και πήρα τον q16 πριν λίγες μέρες ας γράψω μερικά πράγματα:

Συνεχίζω να πιστεύω ότι αυτή η 1.6ohm που έχουν αυτοί οι ατμοποιητές είναι πάρα πολύ καλή. Δουλέυει πολύ καλά ακόμα και από τα 6w (6w-12w έχει ως εύρος λειτουργίας... προσωπικά μέχρι 8 - 8.5w μαξ τη δουλέυω, συνήθως στο 7-7.5w) και έχει πάρα πολύ καλή και καθαρή γεύση, καλό ντουμάνι (τα ίδια παραδέχθηκαν και φίλοι μου αυτές τις μέρες που δοκίμασαν στον q16 μου τα εξής υγρά: 7 sins, innovation sundance, after 8 smoke x, 7 seas... ενημερωτικά οι φίλοι κάνουν και επισκευάσιμους αλλά και έτοιμους ατμοποιητές εκ των οποίων κάποιοι είναι οι cleito, cubis, kayfun lite, bellus, zephyrus v2, goblin mini... τα γράφω αυτά όχι για να δείξω ότι είναι κάποιοι, αλλά ότι έχουν μια ιδέα και από τις 2 πλευρές).

Η λειτουργία στον q16 συνεχίζει να είναι (όπως και στον s14) απροβλημάτιστη, με μηδέν σκασίματα από την αντίσταση, μηδέν διαρροές, μηδέν ''μπουρμπουλήθρες'' κατά το ρούφηγμα κλπ. Οι αντιστάσεις κρατάνε αρκετά. Εχω κάνει μέχρι ώρας χωρίς να αλλάξω αντίσταση (στα 7-7.5w) γύρω στα 40ml συνολικά από τα 7sins, innovatios sundance και 7 seas (τα βάζω εναλλάξ) και ακόμα καλά κρατεί.

Η διαφορά του με τον s14 είναι ότι χωράει 0.1ml παραπάνω (:p), είναι επιχρωμιωμένος ενώ ο s14 είναι ατσάλινος, και έχει λίγο μεγαλύτερη εισαγωγή αέρα αν τον ανοίξεις στο τέρμα, σε σχέση με τον s14 (το σύστημα του s14 στη ρύθμιση του αέρα θυμίζει ναυτίλο μινι). H μεγαλύτερη εισαγωγή αέρα ήταν κάτι που ζητούσα στον s14 και ήρθε με τον q16 (γιατί το extra drip tip για τον s14 με την ρύθμιση για έξτρα εισαγωγή αέρα και το κόστος 12 ευρώ δεν ήθελα να το πάρω και ούτε θα το έπαιρνα). Η τιμή του είναι γύρω στα 12 ευρώ ενώ του s14 στα 25 (αν και είδα ότι πλέον έχει πέσει στα 20).

Γενικά, πιστεύω ότι είναι ένας άριστος ατμοποιητής και αυτός όπως και ο s14 και κατα την προσωπική μου άποψη καλύτερος (για να μην πω πολύ καλύτερος) από τους παρακάτω παρόμοιου τύπου ατμίσματος  ατμοποιητές που είχα στην κατοχή μου: cubis (και ego aio), gs air (tank, m, ms), nautilus mini και πιστεύω ότι πολλοί ατμιστές θα βολευόντουσαν πολύ με αυτούς τους 2 από τη συνολική απόδοση και εμπειρία.

Τα έγραψα λίγο όπως να ναι τα παραπάνω, μιας και έγραφα ότι μου ερχότανε εκείνη τη στιγμή, αλλά πιστεύω θα βγάλετε μια άκρη.

ΥΓ: Σε αντίθεση με τον s14 που τον έχει μόνο το 310.gr, ο q16 φαίνεται να υπάρχει και σε 2-3 ακόμα καταστήματα. Αυτό είναι καλό, γιατί αν ειναι έτσι, πλέον θα μπορούμε να προμηθευόμαστε αντιστάσεις του και από αλλού.

Μερικές φωτό του q16 (στις φωτό είναι γεμάτος μέχρι όσο πάει) πάνω σε μια μπαταρία ego - t της αδερφής μου και με άλλο drip tip (όχι το εργοστασιακό):



« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 16, 2016, 02:48 από stopapali »

Αποσυνδεδεμένος ciumel

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Justfog s14 ''Εντυπώσεις''
« Απάντηση #31 στις: Αυγούστου 16, 2016, 13:31 »
Έχω πάρει κι εγώ τον S14,κα ι τον κρατάω  για back up,γι α τη δύσκολη ώρα που θα μου χαλάσει ο επισκευασιμος,τον κουβαλάω πάντα μαζί μου.
Δεν έχω διαρροές,μπουρμπουληθρες,τιποτα απ αυτά.
Τον πήρα για τη σφιχτή του τσιγαρισια τζουρα αλλά τελικά ακόμα και στη πιο μεγάλη τρύπα αέρα είναι πολύ σφιχτό για μένα.
Θα του ξαναδωσω μία ευκαιρία πάντως,γιατι νομίζω ότι τον είχα στα 15,17 watt 

Αποσυνδεδεμένος J1mmys13

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Justfog s14 ''Εντυπώσεις''
« Απάντηση #32 στις: Αυγούστου 16, 2016, 14:01 »
Παιδιά δώστε μου και εμενα μια βοήθεια για τις αντιστάσεις περισσότερο του Justfog. Εγω εχω τον G14 και ατμίζω σε 12αρι το Supreme E-Liquid 50-50%.
Μάλλον το 12αρι με επηρέασε στο λαιμό με αυτόν τον ατμοποιητή και θα το ρίξω στο 6αρι. Εχω ομως σκασίματα και δεν ξερω τι μπορεί να φταίει. Εχετε κατι παρόμοιο σε αντίστοιχο "εντονο" υγρό;

Αποσυνδεδεμένος stopapali

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Justfog s14 \'\'Εντυπώσεις\'\'
« Απάντηση #33 στις: Αυγούστου 16, 2016, 15:21 »
Έχω πάρει κι εγώ τον S14,κα ι τον κρατάω  για back up,γι α τη δύσκολη ώρα που θα μου χαλάσει ο επισκευασιμος,τον κουβαλάω πάντα μαζί μου.
Δεν έχω διαρροές,μπουρμπουληθρες,τιποτα απ αυτά.
Τον πήρα για τη σφιχτή του τσιγαρισια τζουρα αλλά τελικά ακόμα και στη πιο μεγάλη τρύπα αέρα είναι πολύ σφιχτό για μένα.
Θα του ξαναδωσω μία ευκαιρία πάντως,γιατι νομίζω ότι τον είχα στα 15,17 watt

Ναι, η αλήθεια είναι πώς αν κάποια στιγμή θελήσεις (που είναι πολύ πιθανό) κάτι πιο αεράτο από την 4η τρύπα του, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι ή να πας στον q16 (έχει παραπάνω αέρα από τον s14, αλλά σε καμία περίπτωση δεν τον λες αεράτο) ή παίρνεις το hybrid drip tip της justfog στα 12 ευρώ, αλλά μου φαίνεται κάπως η τιμή.

Ναι, 6w εως 12w είναι να δουλέυει η αντίσταση.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Παιδιά δώστε μου και εμενα μια βοήθεια για τις αντιστάσεις περισσότερο του Justfog. Εγω εχω τον G14 και ατμίζω σε 12αρι το Supreme E-Liquid 50-50%.
Μάλλον το 12αρι με επηρέασε στο λαιμό με αυτόν τον ατμοποιητή και θα το ρίξω στο 6αρι. Εχω ομως σκασίματα και δεν ξερω τι μπορεί να φταίει. Εχετε κατι παρόμοιο σε αντίστοιχο "εντονο" υγρό;

Τί μπαταρία έχεις?

Mπορεί να έχεις σκασίματα ακόμα και από τον αέρα, μιας και ο g14 είναι τέρμα σφιχτός και δεν έχει να ρυθμίσεις τον αέρα. Στον s14 πχ στην 4η πιο ανοιχτή τρύπα ή στον q16 πάλι στο πιο ανοιχτό δεν νομίζω να είχες θέμα. Έχω κάνει relax/supreme στον  s14 χωρίς θέμα, στον q16 όχι. Αλλά στον q16 κάνω τώρα το sundance από innovation που είναι παχύρευστο (70vg/30pg) και μου δουλεύει οκ.

Αποσυνδεδεμένος ciumel

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Justfog s14 ''Εντυπώσεις''
« Απάντηση #34 στις: Αυγούστου 16, 2016, 16:01 »
το θεμα ειναι οτι περιμενω αυριο ενα KL+..
ελπιζω να μην ειναι πιο σφιχτος αυτος απο τον justfog,γιατι τους βλεπω να φευγουν κι οι δυο μαζι για πουλημα :confused1:

Αποσυνδεδεμένος stopapali

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Justfog s14 ''Εντυπώσεις''
« Απάντηση #35 στις: Αυγούστου 16, 2016, 18:00 »
Και αυτός είναι πολύ σφιχτός, δοκίμασε έχοντας βγάλει τελείως τη βίδα του αέρα να δεις πως είναι. 

Αποσυνδεδεμένος ciumel

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Justfog s14 ''Εντυπώσεις''
« Απάντηση #36 στις: Αυγούστου 17, 2016, 10:28 »
του δωσα παλι μια ευκαιρια του justfog χτες και μ εντυπωσιαζει :)
τωρα που πινω και τη καφεδια μου ειναι super.!
βεβαια ειναι θεμα αν εχει δουλεψει και 10 ml συνολικα ο ατμο και σκεφτομαι οτι μπορει να γινει μονο καλυτερος με τη χρηση.
επισης μπορει και ν αξιζει τα 12 ευρω το drip tip με το ρυθμιζομενο αερα λογω οτι ο ατμο ειναι ηδη  πολυ καλος και μπορει να γινεται πολυ καλυτερος με το drip tip :)

Αποσυνδεδεμένος stopapali

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Justfog s14 ''Εντυπώσεις''
« Απάντηση #37 στις: Αυγούστου 17, 2016, 11:46 »
Ίσως και να αξίζει το drip tip για κάποιον που το θέλει, αλλά εγώ στην προκειμένη στα ίδια χρήματα (12 ευρώ) θα έπαιρνα τον q16 ώστε να έχω 2 άτμο για να έχω και 2 γεύσεις μαζί μου (ένα υγρό στον έναν και ένα στον άλλον) και είναι και λίγο πιο αεράτος από τον s14 με την εισαγωγή αέρα στο τέρμα (δεν ξέρω αν θα είναι πιο αεράτος όμως από ότι θα είναι ο s14 + το hybrid drip tip)

Αποσυνδεδεμένος sindyR

  • *
  • 48
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Justfog s14 ''Εντυπώσεις''
« Απάντηση #38 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2016, 19:02 »
Έχω τον q16, τον έχω ευχαριστηθεί όσο δεν παίρνει, είναι σχεδόν η αποκλειστική μου επιλογή όλη τη μέρα, μου αρέσει η γεύση, ο ατμός, το μέγεθός του. Να ρωτήσω όμως κάτι... το ότι είναι επιχρωμιωμένος χαλκός σημαίνει πως θέλει αλλαγή μετά από κάποιο διάστημα ή μόνο αν έχει κάπου ξεφτίσει;

Αποσυνδεδεμένος warchild

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Justfog s14 ''Εντυπώσεις''
« Απάντηση #39 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 21:27 »

Εχω αγορασει το Q16 Starter Kit. Εκτος απο το γνωστο 'θεμα' της μπαταριας, ο clearo ειναι πολυ καλος κι ακομα τον χρησιμοποιω. Επισης οι αντιστασεις ειναι αρκετα οικονομικες σε συγκριση με καποιες αλλες.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8368 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180708 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34014 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536519 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59845 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237634 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 597 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15823 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136168 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085381 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35448 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10297 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12