vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

514 επισκέπτες, 8 χρήστες
camber, anetost, dkostas, Tazz, manoslykos, Jorge, Koggiot, Tsimio

Twitter

Αγορά ηλ.τσιγαρου απο Αμερική όπου δεν μπορώ να βρω αντίσταση εδώ.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας

Αφου το λες εσυ που εχεις και μεγαλυτερη πειρα απο 'μενα οτι κανουν , κανενας λογος αμφισβήτησης.
Αλλωστε το εγραψα και πιο πανω , οτι ακομα και διαφορετικου σχεδιασμου να ειναι καποιες κεφαλες , αν οι διαστασεις τους ειναι ιδιες , τοτε ταιριαζουν και σε αλλους.
Οι κεφαλες EVOD δουλευουν και στον Aerotank mega , που απο την εταιρια εχουν  κεφαλες  τυπου bvc.
Τις εχω βαλει σε φιλους και μ'αυτες ατμιζουν .


Αρα οπως αναφερθηκε και πιο πανω , αφου ταιριαζουν οι EVOD , αδικα ψαχνει η κοπελια να βρει τις συγκεκριμενες.
Βαζει του EVOD και ειναι μια χαρα.


Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Εγω νομιζω η Βουλα εχει δικιο .. εχω 3 κεφαλες τετοιες και αν χρειαζεται η Ελλη να τις στειλω ειναι της evod






UPDATE:   Αλλα απο οτι βλεπω σε αντιπαραθεση των δυο  νομιζω διαφερουν στα πασα?

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Δεν εχει σημασια Κωστα.
Μπορει στο ματι να ειναι διαφορετικες , αλλα αν ταιριαζουν οι διαστασεις τους , μπορουν να μπουν και σε αλλους ατμ/τες.


Απο τη στιγμη που η Petra λεει οτι τον εχει και ταιριαζουν , τοτε θα ταιριαζουν φιλε......

Αποσυνδεδεμένος mpekas

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
http://www.platinumehookahs.com/platinum-limited-edition-e-vape.html

Η μπαταρία και ο ατμοποιητής έχουν διάμετρο 11mm και είναι λίγο αδύνατο να έχουν σπείρωμα ego...πιο πολύ με 901 μοιάζει.

Αποσυνδεδεμένος RheaJ

  • *
  • 22
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Don't pretend to be someone else.Be you!
Παιδιά ευχαριστώ για  την βοήθεια.Θα το ψάξω και θα σας πώ.Και γώ νομίζω οτι ειναι σπείρωμα 901....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
510 σπείρωμα είναι. Η μπαταρία έχει κουμπί και το μοντέλο αυτό ατμοποιητή ήταν μια αποτυχημένη προσπάθεια για εντελώς πλαστικό bottom coil, που δεν περπάτησε και δεν βγήκε σε 901.
Τους δικούς μου τους είχα πάρει από vapecollection & fabvape, o ένας έσπασε σχεδόν αμέσως.
Δες εδώ: http://vapecollection.wix.com/vapecollection#!/c24tl
Στο κάτω μέρος της σελίδας τον έχει ακόμη, αν δεν είναι ξεχασμένη καταχώριση που αμέλησαν να την βγάλουν, θα υπάρχει ακόμη.
Shadockan, έχεις δίκιο όταν λες πως τυχαίνει με πολλά bc να φοράνε τις ίδιες κεφαλές και μπορεί σ΄αυτόν να μπαίνουν πολλές.
Το θέμα είναι ότι θα πρέπει να την αγοράσει, να την βρέξει και να την χρησιμοποιήσει για να έχει εκ των προτέρων απάντηση. Εκτός αν πέσει σε κατάστημα που τους δουλεύει ακόμη και ξέρει αυτό με τι άλλες κεφαλές είναι πιθανόν συμβατό.
Στα σίγουρα αυτό που ξέρω είναι ότι δουλεύει με τις απλές κεφαλές.
Ιδού και το μίνι ριβιού που είχα κάνει στον συγκεκριμένο http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,18596.msg661693.html#msg661693
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 09, 2015, 12:29 από petra »

Αποσυνδεδεμένος mpekas

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Αυτό που δείχνεις κατ'αρχάς δεν είναι 510 αλλά ego. Η μπαταρία στο πρώτο post όμως δεν έχει eGo σπείρωμα...είναι φυσικά αδύνατο 11mm μπαταρία να έχει eGo(12mm).

Αν προσέξεις και τα ml που γράφει πάνω στον ατμοποιητή είναι λιγότερα από αυτά που έχει ο GS-H2...έχουμε να κάνουμε με έναν πολύ μικρότερο ατμοποιητή που απλά μοιάζει με τον GS-H2.

Δες και εδώ, τη διάμετρο του ατμοποιητή σε σχέση με το usb:  http://www.platinumehookahs.com/platinum-limited-edition-e-vape.html
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 09, 2015, 13:13 από mpekas »

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Σαν το mini & more  της Nobacco ή κάτι αντίστοιχο πρέπει να είναι. Νομίζω...  :hmmm:

Το mini & more έπερνε τις κεφαλές του primero ή είχε δικές του;
Αν έπερνε τις κεφαλές του primero (evod) τότε έχει δίκιο η petra φίλε μου.

Αν όντως είναι έτσι, θα βρει κεφαλές στην Nobacco, έχει ακόμη το mini & more στο site της.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Τωρα την κοιταξα καλα την μπαταρια στο πρωτο ποστ.


ΝαΙ ,  πρεπει να ειναι 901 σπειρωμα. 


Μαλλον γι αυτο το λογο θα της ειπαν της κοπελιας να παει σε Nobacco. 


Σηγουρος απο την οψη της μπαταριας , δεν το ουτε που μου περασε απο το μυαλο οτι ακομα και σημερα θα υπαρχει αυτο το σπειρωμα και μαλιστα σε μια μπαταρια μοντερνου σχεδιασμου.
Ειχα σαν δεδομενο πλεον το σπειρωμα 510.


Λαθος μου και ζητω συγνωμη παιδια.   


RheadJ , δεν ειναι EGO το σπειρωμα .  Οποτε δεν κανουν και οι ατμ/τες με σπειρωμα τυπου EGO.
Eχει διαφορετικο συνδεσμο , ο οποιος δεν ειναι και σε πληθωρα πλεον . 
Αυτο που εγραψε ο Kristoff να βαλεις mini 'n more ή αν ειναι σε διαστασεις 14mm ενα primero 901 (αν υπαρχει ακομα σε καποιο μαγαζι) ειναι μια λυση.




Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Ενας απλος μετατροπεας 901-510 τοτε και ενας ατμοποιητης των 8 ευρω, σαν αυτους τους φτηνους που παιρνουν τα BVC coils της Aspire και μια χαρα.
Στην τελικη η εμπειρια τους ατμισματος που θα εχει με αυτα τα setup που κουβεντιαζουμε θα καθοριστει απο τις αντιστασεις.
Το συνολικο κοστος οσο 3 πακετα τσιγαρα και θελω να πιστευω οτι τα πολυ πιο συγχρονα coils θα προσφερουν πολυ καλυτερο αποτελεσμα επισης.

Αποσυνδεδεμένος RheaJ

  • *
  • 22
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Don't pretend to be someone else.Be you!
Παιδιά καλησπέρα!τελίκα δεν βρήκα ούτε νέο ατμοποιητή για την παρούσα μπαταρία όποτε θα παραγγείλω απο το site της εταιρίας.Είναι τέτοιο το σπείρωμα που δεν υπάρχουν στην ελληνική αγορά ατμοποιητές για τέτοιες μπαταρίες.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8319 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180609 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33964 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536238 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59782 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237453 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 584 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15624 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136129 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085323 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35411 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10242 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12