vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Giantomizer & clearomizer.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Giantomizer & clearomizer.
« στις: Ιουνίου 22, 2011, 02:14 »
Έχει δοκιμάσει κανείς τα μοντέλα που έχει εδώ (giantomizer) κι εδώ (clearomizer, μοιάζει και με μια πατέντα που ήθελα να εφαρμόσω στους "τύπου Β" με μεγάλο φιτίλι μέσα στη δεξαμενή) ? ? ? :hmmm:
Θα με ενδιέφερε, αν τα έχει ατμίσει κάποιος από εσάς, ειδικά με 510 σύνδεση.

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Precise P16,P+18500,Little Sister, A2 drip, VPX SS
Απ: Giantomizer & clearomizer.
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 22, 2011, 02:23 »
Έχει δοκιμάσει κανείς τα μοντέλα που έχει εδώ (giantomizer) κι εδώ (clearomizer, μοιάζει και με μια πατέντα που ήθελα να εφαρμόσω στους "τύπου Β" με μεγάλο φιτίλι μέσα στη δεξαμενή) ? ? ? :hmmm:
Θα με ενδιέφερε, αν τα έχει ατμίσει κάποιος από εσάς, ειδικά με 510 σύνδεση.

Ξεπερασμένα μοντέλα με πολλά προβλήματα.

Δες αυτά:

http://www.cloud9vaping.co.uk/epages/yxve46fvrnud.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/yxve46fvrnud/Products/DC-CARTO/SubProducts/DC-CARTO-


http://www.cloud9vaping.co.uk/epages/yxve46fvrnud.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/yxve46fvrnud/Products/C-E2-GIANT-V2-5pk
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 22, 2011, 02:30 από kkostas »

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Giantomizer & clearomizer.
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 22, 2011, 02:33 »
Ξεπερασμένα και με προβλήματα εννοείς δλδ, χειρότερα σε απόδοση και διαρροές από τους "τύπου Β", ή είχαν άλλα θέματα;
Τους έχεις δοκιμάσει προσωπικά ή έστω κάποιος γνωστός σου;
Στην αναζήτηση στο φόρουμ πάντως δε μου έβγαζε τίποτα... :hmmm:
 

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Giantomizer & clearomizer.
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 22, 2011, 02:36 »
ειδικά το giantomizer δε πρέπει να έτρεξε ούτε ένα μήνα αν θυμάμαι καλά, γιατί σταμάτησε πολύ απότομα η διάθεσή του, προφανώς λόγω προβλημάτων που δε λύνονταν. Το θυμάμαι επειδή είχα μπει κι εγώ σε λίστα αναμονής και έμεινα μπουκάλα (υπάρχει κάπου στο e-kapnisma και το ανάλογο topic)

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Giantomizer & clearomizer.
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 22, 2011, 02:59 »
ειδικά το giantomizer δε πρέπει να έτρεξε ούτε ένα μήνα αν θυμάμαι καλά, γιατί σταμάτησε πολύ απότομα η διάθεσή του, προφανώς λόγω προβλημάτων που δε λύνονταν. Το θυμάμαι επειδή είχα μπει κι εγώ σε λίστα αναμονής και έμεινα μπουκάλα (υπάρχει κάπου στο e-kapnisma και το ανάλογο topic)


Το έψαξα αρκετά, αλλά μέσα στο φόρουμ δε βρίσκω κάτι.


Τα clearomizers κανείς;;;

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Giantomizer & clearomizer.
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 22, 2011, 04:03 »
Βάγγο, όταν κάνεις αναζήτηση, να μην είσαι μέσα σε κάποια κατηγορία, πίνακα ή θέμα γιατί η αναζήτηση του φόρουμ θα ψάξει μόνο μέσα σ' αυτά.
Για να κάνεις αναζήτηση σε όλο το φόρουμ, πάτα πάνω "Φόρουμ" ώστε να βγεις έξω από κάθε κατηγορία και τόπικ και μετά κάνε αναζήτηση.

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Precise P16,P+18500,Little Sister, A2 drip, VPX SS
Απ: Giantomizer & clearomizer.
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 22, 2011, 06:49 »

Το έψαξα αρκετά, αλλά μέσα στο φόρουμ δε βρίσκω κάτι.


Τα clearomizers κανείς;;;

Περίμενε τα CE3
http://www.royalsmokers.com/CE3.html

Αν θες άμεση αγορά πάρε τα CE2 R5 και όχι τα R4.
http://www.cloud9vaping.co.uk/epages/yxve46fvrnud.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/yxve46fvrnud/Products/C-E2-510XL-Clear2.6

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Giantomizer & clearomizer.
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 22, 2011, 08:07 »
ειδικά το giantomizer δε πρέπει να έτρεξε ούτε ένα μήνα αν θυμάμαι καλά, γιατί σταμάτησε πολύ απότομα η διάθεσή του, προφανώς λόγω προβλημάτων που δε λύνονταν. Το θυμάμαι επειδή είχα μπει κι εγώ σε λίστα αναμονής και έμεινα μπουκάλα (υπάρχει κάπου στο e-kapnisma και το ανάλογο topic)
Πήρα εγώ προ καιρου μερικά giantomizer απο το εξωτερικό.
Αυτά είναι ίσως αποδεκτά για δάσκαλους του Ζεν ή κανενα ινδό Σουάμι (πολλή υπομονή, πολύ αραιές τζουρες, πολλή χαλαρότητα γενικά) αλλά όχι για μενα.
Κρίμα, η αρχική εντύπωση δεν ήταν κακή, αλλά μετά άρχισαν τα κλασσικά προβλήματα.
Καμμενο, και μολις έκανα την κλασσική επέμβαση που εκανα και στ ce2r4 για καλύτερη ροή είχα και διαρροές...
Το χειρότερο είναι ότι το φιτίλι τους δεν ήταν τοσο καλό όσο των ce2r4 να το χρησιμοποιήσω στον Α2...

Δηλαδή, δεν νοείται να περιμένεις 5 λεπτά για να μην έχει καμενο η επόμενη εισπνοή. Δεν κάνω γιογκα, ατμίζω... έλεος...

Το συμπέρασμα μου.
Δεν ξαναπαίρνω τετοιου είδους καρτο παρα μόνο όταν δεν δώ ουτε μια αρνητική κριτική στο θεμα του καμμενου απο άτομα που να το έχουν χρησιμοποιήσει 1 εβδομάδα τουλάχιστον...



Εδώ
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2056.msg49845.html#msg49845
και
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2056.msg49845.html#msg49845
ήταν και οι πρώτες μου εντυπώσεις.
Δυστυχώς ήταν πολύ αισιόδοξες...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 22, 2011, 08:12 από panos »

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Giantomizer & clearomizer.
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 22, 2011, 10:58 »
Βάγγο, όταν κάνεις αναζήτηση, να μην είσαι μέσα σε κάποια κατηγορία, πίνακα ή θέμα γιατί η αναζήτηση του φόρουμ θα ψάξει μόνο μέσα σ' αυτά.
Για να κάνεις αναζήτηση σε όλο το φόρουμ, πάτα πάνω "Φόρουμ" ώστε να βγεις έξω από κάθε κατηγορία και τόπικ και μετά κάνε αναζήτηση.


Ok, boss, τώρα μάλιστα, τα βρήκα. Ευχαριστώ :thumpup: 
Σε σαφή και τελικά αποτελέσματα δε πολυκατάλαβα αν κάποιος χρήστης κατέληξε, μετά από κάποια περίοδο χρήσης εννοώ.


Περίμενε τα CE3
http://www.royalsmokers.com/CE3.html

Αν θες άμεση αγορά πάρε τα CE2 R5 και όχι τα R4.
http://www.cloud9vaping.co.uk/epages/yxve46fvrnud.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/yxve46fvrnud/Products/C-E2-510XL-Clear2.6


Ευχαριστώ πολύ kkosta, καθώς και σένα ArXos, γενικά τα μέλη του φόρουμ πάνε σφαίρα στις
απαντήσεις. :thumpup:
Παρ'όλ'αυτά αν υπάρχει κάποιος που τα χρησιμοποίησε για κάποιο διάστημα, θα με ενδιέφερε ειδικά για τα clearomizer γιατί είναι αρκετά κοντά στη φιλοσοφία της πατέντας που έχω σκεφτεί ...

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Precise P16,P+18500,Little Sister, A2 drip, VPX SS
Απ: Giantomizer & clearomizer.
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 22, 2011, 11:40 »

Ok, boss, τώρα μάλιστα, τα βρήκα. Ευχαριστώ :thumpup: 
Σε σαφή και τελικά αποτελέσματα δε πολυκατάλαβα αν κάποιος χρήστης κατέληξε, μετά από κάποια περίοδο χρήσης εννοώ.



Ευχαριστώ πολύ kkosta, καθώς και σένα ArXos, γενικά τα μέλη του φόρουμ πάνε σφαίρα στις
απαντήσεις. :thumpup:
Παρ'όλ'αυτά αν υπάρχει κάποιος που τα χρησιμοποίησε για κάποιο διάστημα, θα με ενδιέφερε ειδικά για τα clearomizer γιατί είναι αρκετά κοντά στη φιλοσοφία της πατέντας που έχω σκεφτεί ...

Το clearomizer το έχω στα 2,6-2,8Ω και:

1) Δεν τραβάει καλά και θέλει πατέντα ή αναποδογύρισμα κάθε λίγο για να ποτίσει το φυτίλι κοντά στην αντίσταση. Γι' αυτό και το ce2 r5 έχει πιό χοντρό φυτίλι και το CE3 έχει την αντίσταση από κάτω κοντά στη μπαταρία όπως και το G4 και επάνω το υγρό.

2) έχει λεπτό τοίχωμα και σπάει εύκολα.

Το Giantomizer V2 δεν το έχω αλλά είναι στη φιλοσοφία του Ce2 R5

To V1 που έχεις στη φώτο έχει τα προβλήματα του R4 + διαρροές (αυτά από forum γιατί δεν τον έχω).

Αποσύρθηκε όπως και ο R4 και πουλιούνται μόνο για ξεκαθάρισμα stock.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Giantomizer & clearomizer.
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 22, 2011, 12:12 »
Thanks again, kkostas. :thumpup:

Άμεσος και ακριβής.


Ίσως να παραγγείλω μια πεντάδα για να εξασφαλίσω ανταλλακτικούλια για την πατεντούλα μου.
Είναι σε καλή τιμή, θα τσεκάρω πόσο πάνε με τα μεταφορικά και  πράττω αναλόγως. ;) :bye:

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Giantomizer & clearomizer.
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 22, 2011, 14:08 »
Ίσως να παραγγείλω μια πεντάδα για να εξασφαλίσω ανταλλακτικούλια για την πατεντούλα μου.

Kάπου πρέπει να μου εχει ξεμείνει ένα καινούργιο..  Αν θές στο στέλνω.
Αν και ενα = κανένα.. που λέει ο λόγος..;D

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Giantomizer & clearomizer.
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 22, 2011, 15:31 »

Φίλε craven,αν και θ'αργήσω να επιστρέψω Αθήνα, είμαι υπόχρεος, μόνο και μόνο λόγω του ότι προσφέρθηκες. :thank_you2:
Πάντως για να μην σε σνομπάρω , θα σου στείλω πμ όταν γυρίσω κι αν έχεις ελεύθερο χρόνο, τα λέμε δια ζώσης.

 

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Giantomizer & clearomizer.
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 22, 2011, 15:33 »
ok..

Απ: Giantomizer & clearomizer.
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 22, 2011, 16:04 »
Vangos επειδή δε κατάλαβα, Giantomizer ψάχνεις? Αν ναι έχω να σου δώσω 2 σχεδόν αχρησιμοποίητους.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 1 21 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:38
από chkontog
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 86 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20376 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207797 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312461 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix