vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

516 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, giorgos1999, bloodlessz, Tazz, john67, manoslykos, JohnDag, ThioVag

Twitter

Vapros V-Spot by Vision

Αποσυνδεδεμένος TerraByter

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Vapros V-Spot by Vision
« στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 20:25 »
Αυτός είναι ο νέος ατμοποιητης vertical coil vision vapros v-spot vdc με την απίστευτη ποιότητα κατασκευής από τα καλύτερα υλικα.Ο vapros v-spot έχει νέες κεφάλες  καθετης αντίστασης τύπου bdc με μεγαλύτερες οπές για καλύτερη τροφοδοσία και καλύτερο υλικό απορρόφησης από άλλες κεφάλες με αποτέλεσμα εξαιρετική γεύση με πολύ πλούσιο ατμο.Διαθετει σπείρωμα ego και είναι ίσως ο κατάλληλος ατμοποιητης για κάθε μπαταριά variable voltage άλλα και ιδανικός σε design με την μπαταριά delirium cell 2200mah δοκιμάστε τον.Ο v-spot διαθέτει pyrex δεξαμενή με μεταλλική επένδυση και επιστόμιο 510
 
Length: 70.8mm
Diameter: 18mm
Net Weight: 48g
Liquid capacity: 1.5-1.8 ml
eGo Thread
Coil resistance: 1.5ohm , 1.8ohm

Παρουσίαση του BasilisL για τους UrbanVapers

[youtube]XItuDEnoU-I[/youtube]


Διαθεσημότητα: http://www.e-cigvapor.gr/atmopoihtes-ilektronikou-tsigarou/atmopoihtes-clearomizer/vision-vapros-vspot-vdc
Τιμή: 12,95€
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 18, 2015, 20:35 από TerraByter »

Απ: Vapros V-Spot by Vision
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουαρίου 26, 2015, 15:27 »
Ελπιζω να υπαρξει καποια γνωμη!τον προτεινεις terrabyter για σετακι με istick 20w?εχω το istick με mas 20w κ θελω εναν δευτερο για αλλαγη γευσης!

Αποσυνδεδεμένος LoOk

  • **
  • 390
  • Φύλο: Άντρας
  • BasilisL
    • greekecigreviews
Απ: Vapros V-Spot by Vision
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουαρίου 28, 2015, 14:13 »
Αξίζει γιατί αντέχει ρεύματα και δίνει καλή γεύση μπορεί να τον κάνεις και πρώτο και να έχεις τον gs καβατζα

Απ: Vapros V-Spot by Vision
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουαρίου 28, 2015, 14:31 »
Ευχαριστω φιλε επιτελους πηρα κ μια απαντηση!Δευτερα παω για αγορα!

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Vapros V-Spot by Vision
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 02, 2015, 19:09 »
 Δύο λόγια και απο εμένα για τον Vapros. Καταρχήν θα ήθελα να ευχαριστήσω πολύ την Openprotocol.gr για τον ατμοποιητή τον οποίο έστειλε δώρο μαζί με τα δείγματα των υγρών που εκπροσωπεί η εταιρεία!

 Οι εντυπώσεις μου είναι θετικές για την κατηγορία του εν λόγω ατμοποιητή! Πολύ καλή παραγωγή ατμού και το χτύπημα ανάλογο του χρησιμοποιούμενου ποσοστού νικοτίνης-σε σχέση πάντα με τα watt που δουλεύουμε τον άτμο. Επίπεδο απόδοσης γεύσης πολύ ικανοποιητικό σε σχέση με την κατηγορία του, προσωπικά σαν μέτρο σύγκρισης τον βάζω στο επίπεδο του K1 με τον Vapros να υπερτερεί λίγο κατα την γνώμη μου. Η αντίστασή του δουλεύει απροβλημάτιστα απο τα 8 εώς τα 10.5W, παραπάνω δεν το συνιστώ γιατί "χαλάει" το σύνολο απόδοσης, ενώ το sweet spot του το βρήκα στα 9-9.2W.  Είναι ανθεκτικός, καθώς ήδη μου έπεσε μία φορά απο τα χέρια χτυπώντας στο πάτωμα χωρίς κάποια ζημιά. Τον θεωρώ πολύ τίμιο στη τιμή του με πολύ καλή απόδοση για την κατηγορία του.

Τί δεν μου άρεσε-τί θα άλλαζα:
 -Για την διάμετρό του η χωρητικότητά του θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερη. Αυτό δεν συμβαίνει διότι ο κεντρικός σωλήνας αέρα σταματάει περίπου στην μέση του σώματος. Διορθώνεται με το κλασσικό κόλπο με την μπατονέτα το οποίο αυξάνει αρκετά τα ml.
 -Το drip tip δουλεύει πολύ καλά αλλά είναι αντιαισθητικό διότι φαίνεται η υγρασία του ατμού.
-Επειδή έχει αρκετή διάμετρο για clearo εγώ θα τολμούσα να πω οτι ίσως δούλευε καλύτερα με λίγο μεγαλύτερης διαμέτρου "καμινάδα".
-Σε μπαταρίες τύπου ego, spinner κτλ δεν κάθεται ωραία λόγω διαμέτρου και βάρους-το πιο πιθανό είναι να μην είναι αρκετά και τα ρεύματα των, οπότε θεωρώ οτι η σύνδεση τύπου ego είναι λάθος.

 Φωτό πάνω σε stick:






Αποσυνδεδεμένος aenaos

  • **
  • 220
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vapros V-Spot by Vision
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 02, 2015, 19:21 »
Και απο μενα ενα bravo στην Openprotocol.gr για την κινηση να δωσει εναν παρα πολυ καλο ατμοποιητη ειδικα σε γευση ειναι (ισως να υπερβαλω) ισαξιο του ναυτιλου μινι
αλλα μια ερωτηση δυσκολευομαι να βρω ανταλακτικες κεφαλες 1.5 και 1.8  ???
απο που βρισκετε κεφαλες ρε παιδια?
παντως πανω σε μοντακι μονο καθετε καλα και επισεις το θελει το ρευματακι του 8.5-9 watt

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Vapros V-Spot by Vision
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 02, 2015, 20:33 »
 Επειδή το μέγεθος της αντίστασης είναι ίδιο υποθέτω οτι μπορείς να τον δουλέψεις και με bvc ή bdc. Τώρα θα μου πεις ποιός ο λόγος αφού αυτού του είδος η αντίσταση είναι που τον ξεχωρίζει, που εαν έχω καταλάβει σωστά είναι ένας συνδυασμός των δύο.
 Για τον ίδιο λόγο που θα δοκιμάσεις την vdc του και σε κάποιον άλλο clearo, γιατί αυτό πέρασε απο το μυαλό σου μόλις τώρα..  ::)

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: Vapros V-Spot by Vision
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 02, 2015, 20:40 »
Και απο μενα ενα bravo στην Openprotocol.gr για την κινηση να δωσει εναν παρα πολυ καλο ατμοποιητη ειδικα σε γευση ειναι (ισως να υπερβαλω) ισαξιο του ναυτιλου μινι
αλλα μια ερωτηση δυσκολευομαι να βρω ανταλακτικες κεφαλες 1.5 και 1.8  ???
απο που βρισκετε κεφαλες ρε παιδια?
παντως πανω σε μοντακι μονο καθετε καλα και επισεις το θελει το ρευματακι του 8.5-9 watt


Ανταλλακτικες κεφαλες


http://electronicsmoke.gr/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD/%CE%BA%CE%B5%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%B5%CF%83-v-spot-1-5-ohm/
http://electronicsmoke.gr/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD/%CE%BA%CE%B5%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%B5%CF%83-v-spot-1-8-ohm/

Αποσυνδεδεμένος aenaos

  • **
  • 220
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vapros V-Spot by Vision
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 02, 2015, 21:13 »
φιλε
GiorgosRab οι κεφαλες του aspire bvc bdc ειναι μικροτερες σε διαμετρο δεν μπαινουν στον v spot :yes:
thx
skopos :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Vapros V-Spot by Vision
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 02, 2015, 21:52 »
 Δεν το δοκίμασα, μου φάνηκαν ίδιες γι'αυτό το υπέθεσα..   :-[

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Vapros V-Spot by Vision
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 05, 2015, 12:08 »
Μετά απο κάποιες ημέρες χρήσης του έβαλα στην άκρη τον Aerotank μου (Nobacco Levante AFS) καθώς ο Vapros προσφέρει καθαρότερη γεύση και λίγο καλύτερο χτύπημα. 

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vapros V-Spot by Vision
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 08, 2015, 22:13 »
Στην κατοχή μου απο το πρωί.


Μόνο καλά λόγια έως τώρα..Θα τον δοκιμάσω και άλλο αλλά εδώ νομίζω πώς έχουμε λαυράκι.. Έχω να κάνω εργοστασιακό απο τα Χριστούγεννα περίπου αλλά αυτός είναι άλλη φάση..


Πολύ ωραία τζούρα και για εργοστασιακός πάρα πολύ καλή γεύση και ντουμάνι.


Θα επανέλθω αλλά πραγματικά μια 5άδα αντιστάσεις θα τις τιμήσω στο μέλλον..

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vapros V-Spot by Vision
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 08, 2015, 22:17 »
H τζουρα του πως σας φαινεται παιδες?

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Vapros V-Spot by Vision
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 08, 2015, 22:25 »
Η τζούρα του είναι λίγο σφιχτή. Σκέφτηκα να ανοίξω άλλη μία τρύπα με το τρυπανάκι ή να μεγαλώσω μία απο τις υπάρχουσες. Θα δείξει..

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vapros V-Spot by Vision
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 08, 2015, 22:30 »
Για εργοστασιακός μικρός clearomizer είναι μια χαρά. Σίγουρα όχι αεράτη.. Σφιχτή αλλά όχι τρελά σφιχτή.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180541 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8305 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33944 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536114 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59763 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237377 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 577 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15541 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136113 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35390 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10222 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12