vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

530 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, giorgos1999, bloodlessz, Tazz, john67, manoslykos, JohnDag, ThioVag

Twitter

Aspire K1 BVC

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #30 στις: Μαρτίου 03, 2015, 19:05 »
Δεν υπάρχει κανόνας για το πόσο κρατάνε οι κεφαλές.Μπορεί ακόμα και να βάλεις καινούρια και να είναι ελλατωματική από την αρχή δυστυχώς και αυτές οι αστοχίες είναι που αποτρέπουν πολλούς από μας από τους εργοστασιακούς ατμοποιητές μετά από κάποιο διάστημα.Μερικοί απο μας στραφήκαμε στους ατμοποιητές της τζόιτεκ τους Δέλτα ακριβώς γιατί οι κεφαλές τους δεν παρουσίαζαν αστοχίες και έβγαζαν τουλάχιστον 40-50 μλ με τα 3.20 που κοστίζουν με την έκπτωση που έχουμε ως φόρουμ.Τώρα για να σου βγαίνουν πιο οικονομικά αυτές που παίρνει ο δικός σου, μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτές τις εκπτώσεις και να παραγγέλνεις από e-shop που τις παρέχουν και κυμαίνονται από 10 μέχρι και 20%.Επίσης, πολλοί που τον έχουν αναφέρουν ότι είχαν προβλήματα με τις bvc κεφαλές, αλλά με τις bdc δουλεύει καλύτερα ο συγκεκριμένος.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #31 στις: Μαρτίου 03, 2015, 19:09 »
2 ευρώ κοστίζει η κεφαλή, αν αγοράσεις 5άδα, και 15-20 ml είναι μια χαρά. Υπάρχουν και ιμιτασιόν, πιο φθηνές, αλλά δεν θα το συνιστούσα. Αν θέλεις να κάνεις οικονομία, κάνε στα υγρά καλύτερα (βάση ή DIY).
Υπάρχει και η εναλλακτική της παραγγελίας κεφαλών από Κίνα, αλλά δεν έχω ασχοληθεί και δεν ξέρω λεπτομέρειες.

Αποσυνδεδεμένος selianaras

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #32 στις: Μαρτίου 03, 2015, 19:46 »
Ναι και 15 ml άμα βγάζει, δε το θεωρώ πανάκριβο, απλά να έχω μια ιδέα.

Ο Delta που προτείνεις Ιωάννα είναι να φανταστώ ο C3 Delta; Μπαίνει κανονικά στον Aspire K1 χωρίς προβλήματα; Άμα είναι με 3.20 αντί για 2.5 που δίνω να μου βγάζει (υποθετικά φαντάζομαι) τα διπλά ml, είναι πολύ καλή τιμή.
Αν όχι, μιας και έτσι και αλλιώς σκοπεύω στο μέλλον να αγοράσω δεύτερο ατμοποιητή (για δοκιμή διαφορετικών υγρών - μπαλαντέρ) να κοιτάξω κάτι από Joytech, όπως Delta 16; (είναι και 3.2ml, που θα μου ήταν κομπλέ μιας και είναι και η ημερήσια "δόση" μου). Θα είναι εντάξει με την μπαταρία μου; Είναι eGo σπείρωμα;

Σας ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #33 στις: Μαρτίου 03, 2015, 20:03 »
Και  οΚ1 και αυτος που θέλειςνα πάρεις θελουν ρεύματα ... Με απλή ego δεν... τραβάει...τουλαχιστον ego v/v

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #34 στις: Μαρτίου 03, 2015, 20:05 »
Ενα ένα  :)

Οι Δέλτα που αγοράζουμε κυρίως από το ecig.gr και στο οποίο έχουμε έκπτωση 20% στα περισσότερα προϊόντα του συμπεριλαμβανομένων των δέλτα και των κεφαλών του είναι οι δέλτα 16,19 και 23.Αυτές είναι και οι αντίστοιχες διάμετροί τους.Οι 19 και 23 έχουν και airflow control, αλλά οι 23 παρουσιάζουν διαρροές από κει.Οι κεφαλές που παίρνουν και οι τρεις είναι οι c2 και c3 δηλαδή οι διπλές και οι τριπλές.Οι δεύτερες θέλουν πολλά ρεύματα και αντίστοιχα έχουν μεγαλύτερη κατανάλωση και ΟΧΙ δεν ταιριάζουν σε κανέναν άλλον ατμοποιητή πλην των δέλτα.
Αν θέλεις έναν δεύτερο ατμοποιητή για μια δεύτερη γεύση μες στη μέρα προτείνω τον 16 ανεπιφύλακτα!Όμως για δοκιμές υγρών θα προτεινα έναν ατμοποιητή για dripping και εργοστασιακός θα έλεγα μόνο cisco.Στάζεις λίγες σταγόνες, παίρνεις καμιά δεκαριά τζούρες απίστευτη γεύση, στάζεις λίγες σταγόνες από άλλο υγρό στη συνέχεια παίρνεις την καινούρια γεύση κ.ο.κ χωρίς να χρειάζεται να αδειάζεις και να χαραμίζεις το υγρό σου, να πλένεις ατμοποιητή κλπ.Συστήνεται με τα μάτια κλειστά για όσους βαριούνται το ίδιο υγρό και θέλουν εναλλαγές μες στη μέρα, αλλά και με όποιον θέλει να ασχοληθεί με το να φτιάχνει μόνος του υγρά για να τα δοκιμάζει, να τα διορθώνει κλπ.Στην Ελλάδα στο e-smokers και στο atmistique.

Τον 16 δέλτα τον χρησιμοποιούσα με διπλή αντίσταση σταθερά στα 3.8-3.9 βολτ, πιο κάτω υπολειτουργεί και χαραμίζεται στα υπόψην.Οι cisco τα πάνε μια χαρά με χαμηλά ρεύματα και ταιριάζουν και με ego μπαταρίες, απλά μειώνουν λίγο τη διάρκεια ζωής τους.Και οι δέλτα και οι cisco έχουν σπείρωμα 510 θα χρειαστείς ανταπτοράκι 510-ego, 2-2.5 ευρώ κάνει
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 03, 2015, 20:11 από Papadopoulou Ioanna »

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #35 στις: Μαρτίου 03, 2015, 20:11 »
Και ολα αυτα με απλή ego μπαταρία γινονται και απο νεο ατμιστή?

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #36 στις: Μαρτίου 03, 2015, 20:19 »
Αν αναφέρεσαι σε μένα, τροποποίησα το μήνυμά μου.Το αν κάποιος είναι νέος έχει να κάνει με το τί θέλει και από κει και πέρα όλα τα παιδιά στο φόρουμ είναι πρόθυμα να δώσουν την οποιαδήποτε βοήθεια.Δεν του πρότεινα επισκευάσιμο άλλωστε.Κι εγώ νέα ατμίστρια ήμουνα όταν πρωτοπήρα cisco, που είναι εργοστασιακός άλλωστε, και όταν τον πήρα δεν ήξερα ότι πρέπει να βγάλουμε το πλαστικό κάλυμα.Ε και;Ρώτησα, μου δώσανε οδηγίες, Problem solved.Είναι μονόδρομος είπα για όποιον θέλει να φτιάχνει υγρά.Εδώ όμως είμαστε οφ τόπικ πλέον  :)

Αποσυνδεδεμένος selianaras

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #37 στις: Μαρτίου 03, 2015, 20:25 »
Πιστεύω δεν είμαι για dripping, δε χρειάζομαι τόσες αλλαγές στις γεύσεις μου,δε τις βαριέμαι, απλά θέλω να δοκιμάσω κανά δυο παραπάνω για μια μικρή ποικιλία, να κατασταλάξω!.

Πιστεύω θα πάρω για αρχή κανα δυο κεφαλές σαν αυτές (aspire BVC 1.8, θα δοκιμάσω και τις BDC) να δω πως πάει, αλλιώς θα πάω καρφί για τον Delta16, αν και εφόσον αν η μπαταρία μπορεί να τον αξιοποιήσει! Ακόμη και να με ικανοποιήσουν, μάλλον θα τον αγοράσω στο μέλλον σαν κύριο και θα αφήσω τον aspire σα μπαλαντέρ, αν και ειδικά τις πρώτες μέρες είχα κατεντυπωσιαστεί από τον Aspire -έχοντας δοκιμάσει μόνον από ένα Nobacco Epsilon 1100 προηγουμένως (φίλου) χωρίς να με ικανοποιεί το άτμισμα μετά από 2 τζούρες- στο τέλος με άφησε λίγο αλλά ίδωμεν.

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #38 στις: Μαρτίου 04, 2015, 14:16 »
Ο Κ1 εμένα, μια χαρά μου δουλεύει με e-go μπαταρία, και όχι VV μάλιστα. Με αντιστάσεις στα 1,6Ω βέβαια. Και απο αστοχίες, όχι σε απογοητευτικό βαθμό. Στον φίλο που ρωτάει, θα πω και εγώ, όπως προτάθηκε ήδη, να έχεις καβάτζα 4-5, γιατί γενικά αστοχίες παίζουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 04, 2015, 14:22 από pilotos »

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #39 στις: Μαρτίου 09, 2015, 16:24 »
Στην μαμισια κεφαλη παρατηρω οτι οι τρυπες εισαγωγης υγρου , ειναι αρκετα μεγαλυτερες απο τις ανταλακτικες
που πηρα. Ειναι φυσιολογικο η εγινε καποιο λαθος??? :hmmm: (1.6 ωμ)

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #40 στις: Μαρτίου 16, 2015, 13:27 »
Ατμιζει κανεις bebeca 50/50 στον Κ1; Και στα ποσά watt? εμενα μου φαινεται οτι δεν δίνει καλη γεύση στο συγκεκριμένο υγρό και εχω απογοητευτεί λιγο! Χρησιμοποιώ κεφαλές BVC 1.8 ohm.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #41 στις: Μαρτίου 16, 2015, 14:19 »
Νομίζω ότι χάνει λίγο σε γεύση ο Κ1, :yes: το ίδιο υγρό (όχι bebeca) στο ίδιο στικάκι στα ίδια watt, που το ατμίζω πολύ καιρό είναι υποτονικό στον Κ1 (σε σχέση με το μινι vivi nova που...απεβίωσε) και χρησιμοποιώ bdc. Οι bvc πάντως θέλουν αρκετά watt μου είπαν για να αποδώσει ο ατμοποιητής. Δοκίμασε να ανεβάσεις.

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #42 στις: Μαρτίου 16, 2015, 15:41 »
Οι bvc τα θέλουν τα wattakia τους;
Σε τι μοντ τις δουλευεις;;
Σε ego π.χ 0 γευση! !
Θελουν 4+ βολτ!!

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #43 στις: Μαρτίου 16, 2015, 18:08 »
IStick 50w στα 10-11 watt δν εχω υπερτροφοδοσιες κλπ απλα μου φαινεται οτι δε μου δίνει καλη γευση,επειδη το bebeca πραγματικα το απολαμβανω,εχετε υπόψιν σας κάποιον εργοστασιακό ατμόποιητη που να μου τη γευση που του αξίζει;

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire K1 BVC
« Απάντηση #44 στις: Μαρτίου 16, 2015, 21:49 »
Συνηθως ο ναυτιλος τα παει καλα με τα καπνικα....


Βεβαια ανεβαινει πολυ το μπατζετ...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180541 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8305 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33944 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536116 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59764 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237377 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 578 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15541 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136113 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35391 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10223 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12