vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

115 επισκέπτες, 8 χρήστες
bakoulini, maprix, manoslykos, I.P, bloodlessz, tibolaso, camber, Milarepa

Twitter

Υγρά Αναπλήρωσης "Celtic Vapours"

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Υγρά Αναπλήρωσης "Celtic Vapours"
« στις: Ιουλίου 09, 2014, 16:16 »
 Και πάλι ένα τηλεφώνημα ένα τηλεφώνημα ήταν αυτό που μου έβαλε φυτίλια και δουλειά για το σπίτι. «Έλα, κερνάω μπύρα ή καφέ και Celtic Vapours». «Τι έγινε?» «Έλα και θα δεις». Πήγα λοιπόν και ανακάλυψα δέκα αρωματάκια τα οποία μόλις είχαν έρθει ως δείγμα. Από ότι μου είπε η Ελευθερία στο e-tsigaro της τα ζητούσαν αρκετά συχνά Άγγλοι τουρίστες και κάποια παιδιά από το Νότιο συγκρότημα που τα είχαν ανακαλύψει και τα παράγγελναν μέσω διαδικτύου. Έκανα κάποιες γρήγορες δοκιμές σε ένα κλώνο trident αλλά επειδή δεν ενθουσιάστηκα και πολύ, πήρα δουλειά για το σπίτι με σκοπό να τα δοκιμάσω στον δικό μου κλώνο με τη συνηθισμένη μου μέθοδο: Kayfun 3.1ES Clone, Microcoil στα 1.6Ω, φρέσκο βαμβάκι και άτμισμα 1μλ σκέτη βάση να στρώσει, και όλα αυτά με τις ευλογίες των 4.3+ βολτ του iTaste SVD. Πριν όμως προχωρήσω στο δια ταύτα, έκανα μία έρευνα στον ιστότοπο της εταιρείας. Η εταιρεία, εδρεύει στην Ουαλία. Σαν σήμα έχει το δράκο που αποτελεί και έμβλημα της Ουαλίας και από ότι κατάλαβα βασίζεται κυρίως στο e-shop της, σε ένα Outlet, λίγους μεταπωλητές στην Αγγλία και ένα μεταπωλητή στη Δανία. Εκτός από τα υγρά, πωλούν επίσης κάποια VV/VW mods, κλώνους μηχανικών, κλώνους επισκευάσιμων, κάποιους εργοστασιακούς, starter kits, υλικά DIY με τοπ σημείο την PG ή VG με 55mg και άλλα. Οι τιμές τους είναι υψηλές για τα Ελληνικά δεδομένα αλλά καλές για τη Μ. Βρετανία και τα υγρά τους βγαίνουν σε εννιά σειρές γεύσεων με αρκετούς εκπρόσωπους σε κάθε μία, μπουκαλάκια των 10 ή 30ml και σε Νικοτίνες από 0 ως 35, σε βήματα των 5. Να κάτι νέο! Οκτώ δυνατότητες περιεκτικότητας. Τα υγρά περιέχουν PG/VG σε αναλογία 70-30 και τα δεκάμελα που παρέλαβα εγώ πληρούν όλες τις προδιαγραφές ασφαλείας. Ευκρινή διακριτικά, προειδοποίηση για τη Νικοτίνη, απαγόρευση πώλησης σε ανηλίκους και childproof cap. Δεν είναι κάτι εντυπωσιακό οπτικά, και ο χρωματικός συνδυασμός δεν σε κάνει να πεις «wow», εκτός από μία περίπτωση την οποία θα μάθετε στην ώρα της. Κατά κανόνα, λευκή ετικέτα, καφέ δράκος, κόκκινο καπάκι. Τα υγρά που δοκίμασα είχαν όλα περιεκτικότητα 10mg/ml, συνήθως πολύ για τα γούστα μου, αλλά έκανα την καρδιά μου πέτρα.
 
Tobacco
 
Σύμφωνα με την εταιρεία, «το κλασσικό καπνικό». Ως συνήθως, έφερα το μπουκαλάκι στη μύτη για πρώτες εντυπώσεις. Καμία απολύτως μυρωδιά. Σε βαθμό που κοίταξα το χρώμα για να βεβαιωθώ μην έγινε λάθος και έβαλαν σκέτη βάση. Κι όμως, ήταν κιτρινωπό. Γέμισα τον ατμοποιητή και άρχισα τα διαδικαστικά. Στην αρχή η γεύση ήταν εντελώς αδιάφορη και ουδέτερη με ένα ελάχιστο καπνικό υπόβαθρο. Μεγάλη παραφωνία μια περίεργη και άσχημη μυρωδιά στο χώρο. Δύο πράγματα σκέφτηκα: α) ή είναι το πιο ουδέτερο καπνικό ever ή β) θα στρώσει σε λίγο. Μισό ml αργότερα, αποδείχτηκε το β). Το υγρό άρχισε να ξεδιπλώνεται με μεγάλα βήματα και η καπνική του γεύση απέκτησε σώμα, χαρακτήρα, μέταλλο και ότι άλλο μπορείτε να φανταστείτε. Αρώματα σκούρου καπνού, αρώματα καπνού πούρων, καβουρντισμένη γεύση, απουσία γλύκας, ελαφρύ τασάκι και όλα αυτά σε ισορροπία, μεγάλη ένταση και βαριά καπνική επίγευση. Τα 10mg νικοτίνης ήταν αρκετά για να με κάνουν να νομίζω ότι πραγματικά καπνίζω τσιγάρο. Από τη μία είχα πάθει σοκ από την κάπνα και από την άλλη ένιωθα τύψεις που… κάπνιζα!!! Και για να σιγουρέψω την επιτυχία, έβαλα μια βότκα και άνοιξα την τηλεόραση στο Βέλγιο – ΗΠΑ. Παλιές καλές εποχές, μπαλίτσα στο σαλόνι, ποτό και τσιγάρο! Συγκεντρώσου, δεν καπνίζεις! Ατμίζεις. Δεν κατάφερα να τελειώσω όλο το τανκ φυσικά γιατί η γεύση ήταν πολύ έντονη και το τελευταίο ml πήγε να συναντήσει ένα «Απ’ Όλων» που μαρινάρεται μέρες τώρα, και για να καθαρίσω τον ατμοποιητή πριν αλλάξω βαμβάκι για το επόμενο(την άλλη μέρα φυσικά), γέμισα με σκέτη βάση. Αμ δε! Η γεύση από την ποσότητα που είχε μείνει στο βαμβάκι μου έμεινε για 2 τανκ βάσης. Πολύ πιο ελαφριά και ευχάριστη φυσικά. Το πιο εντυπωσιακό όμως, ήταν η παραγωγή ατμού. Με 70% pg και την αντίσταση σε φυσιολογικά επίπεδα, θα περίμενε κανείς μία απώλεια εκεί. Σας λέω αυτούσια τα λόγια συνατμιστή ο οποίος με είδε να ατμίζω: «Καλά, πόση vg έχεις βάλει και βγάζεις τέτοιο ντουμάνι?». Έμεινε με το στόμα ανοικτό μόλις άκουσε 30%!!! Καταλήγω στο συμπέρασμα ότι αυτό το υγρό έχει ποιότητες πολυμορφικού αυτοκινήτου: α) ιδανικό για νέο ατμιστή, β) έντονη γεύση γ) αραιώνεται εύκολα σε ποσοστό 1:1. Η γεύση του δεν έχει κρυμμένα μηνύματα. Ότι έχει να πει το λέει στα ίσα και στα τσιγαρίσια. Το 92/100 το παίρνει με το σπαθί του και ας με συγχωρήσουν οι κυρίες της παρέας μας που θα το χαρακτηρίσω «αντρικό υγρό».
 
Mixed Berry
 
Η εταιρεία ισχυρίζεται ότι είναι ένα μίγμα berries με σκοπό να αποδώσει μία βελούδινη γλυκιά γεύση. Η αλήθεια είναι ότι με το που άνοιξα το μπουκαλάκι, κατάλαβα ακριβώς αυτό από τη μυρωδιά, με το κεράσι φυσικά να υπερισχύει. Παρένθεση: από πότε το κεράσι έγινε berry, αδυνατώ να καταλάβω. Πείτε μου κόκκινα φρούτα (αυτά που εμείς λέμε φρούτα του δάσους) να το δεχτώ, αλλά τα berries είναι πολύ συγκεκριμένα και αναλύονται (http://en.wikipedia.org/wiki/Berry). Κλείνει η παρένθεση. Με αρκετή πείρα πλέον στα παρόμοια υγρά, περίμενα και εγώ τα ανάλογα. Και δυστυχώς απογοητεύτηκα. Ένα συνοθύλευμα γεύσεων, το οποίο κατέληγε στο κεράσι που χρησιμοποιείται ως γεύση σε φάρμακα, μία ρινική εισπνοή που θύμιζε χημείο ή αρωματικό τουαλέτας, και μία άκυρη υπερβολικά γλυκιά επίγευση χωρίς ίχνος της οξύτητας που θα περίμενε κάποιος. Νομίζω επίσης ότι διέκρινα και υποψίες κρέμας, η οποία έχει ως λόγο ύπαρξης το στρογγύλεμα του υγρού και την απόδοση του βελούδου. Αλλά ή η ποσότητα είναι λάθος, ή χρειάζεται περισσότερη vg καθώς η αίσθηση που μου άφησε είναι «ναι, θέλω αλλά έχω περιορισμούς». Του έδωσα φυσικά το χρόνο του φτάνοντας το τανκ πολύ κάτω αλλά αλλαγή δεν είδα. Η παραγωγή ατμού και εδώ εντυπωσιακή όπως εντυπωσιακό και το άρωμα στο χώρο το οποίο τράβηξε ρουθούνια και βλέμματα. Επειδή όμως ατμίζουμε προς δική μας τέρψη και όχι για την αρωματική ευχαρίστηση των γύρω μας, 54/100.
 
Red Banana
 
Η εταιρεία μας λέει ότι πρόκειται για ένα φανταστικό μείγμα φράουλας και μπανάνας. Και αυτό είναι επίσης κατανοητό από το άρωμα που βγάζει το μπουκαλάκι. Στην πραγματικότητα θύμιζε μια γρανίτα φράουλα (βλέπε «σπρώξε – γλύψε» ιδιαίτερα αν είσαι άνω των 30 και τα έχεις τσακίσει στα παιδικά σου χρόνια, πριν μάθεις τα Hagen Dazs, Ben & Jerry’s, Frozen Yoghurt και λοιπές αμερικανιές) με πυρήνα μπανάνας. Με αυτά στο μυαλό λοιπόν, γέμισα το τανκ και γκάζωσα. Και εδώ απογοήτευση με πολλά κοινά με την προηγούμενη. Και εξηγούμαι: η ίδια χημική γεύση με πριν, μόνο που τώρα έλειπε το κεράσι και η απόπειρα φράουλας ήταν καθαρή. Η μπανάνα, σε λιγότερη αναλογία από ότι έπρεπε, άφηνε μια γλύκα και ένα ελαφρύ άρωμα μπανάνας, αισθητό και στην επίγευση. Προχωρώντας τη δοκιμή ώστε να πάρει το χρόνο του, η μπανάνα έγινε αρκετά πιο έντονη, χωρίς όμως η τελική απόδοση του υγρού να καλυτερέψει. Δεν κατάφερα και πάλι να ατμίσω το τελευταίο ml, και πήγε και αυτό υπέρ «Απ’ Όλων». Και πάλι πλούσιος ατμός, και πάλι εκπληκτικό άρωμα στο χώρο, και πάλι το ίδιο σχόλιο: θέλω γεύση, όχι να κάνω το ρεσώ της περιοχής! 56/100.

Fruit Smoothie
 
Η περιγραφή της εταιρείας μιλάει για ένα μείγμα φρούτων που θα διεγείρει τους γευστικούς μας κάλυκες. Δεν μας τα λέει και πολύ καλά… Όταν ακούω smoothie, περιμένω βελούδινη υφή, ίσως κρέμα και τα φρούτα να αποδίδονται ομαλά. Το άρωμα του υγρού πολύ ωραίο, με το ροδάκινο και τη φράουλα να έχουν την τιμητική τους. Η γεύση πάλι, πονεμένη ιστορία. Μετά τα τυπικά καθαρίσματα, γέμισα και ελπίζοντας να βγει κάτι καλό, ξεκίνησα. Ένα μπέρδεμα γεύσεων τόσο έντονων που δεν παλεύεται εύκολα… Δυνατή χημική γεύση με το ροδάκινο και την οξύτητα της φράουλας να υπερέχουν και τη νικοτίνη να σου καίει τη γλώσσα. Έδωσα αγώνα για να ατμίσω πάνω από 2ml ώστε να του δώσω την ευκαιρία να αλλάξει στην πορεία, αλλά δεν με αντάμειψε για την υπομονή μου αυτή. Παρά την αρκετά καλή μυρωδιά στο χώρο, την εντυπωσιακή παραγωγή ατμού και το ζόρικο χτύπημα, δεν νομίζω ότι θα το άτμιζα ξανά ούτε σαν κέρασμα. 47/100 και χωρίσαμε σαν καλοί φίλοι με το υπόλοιπο να πηγαίνει στο δοχείο «Απ’ όλων»!
 
Bubblegum
 
Για κλασσική γεύση μιλάει η εταιρεία, και έχει δίκιο εν μέρει. Το άρωμά της παραπέμπει σε κείνη την Big Babol μπανάνα που είχε σημαδέψει τα παιδικά μας χρόνια και πολύ θα ήθελα να μας έδινε κάτι παρόμοιο, αλλά δεν. Καθάρισα, γέμισα, άτμισα και όντως η γεύση είναι κλασσική: Colgate οδοντόκρεμα για παιδιά με γεύση φρούτων. Και πάλι με δυσκολία άτμισα ένα με ενάμιση ml μπας και στρώσει, αλλά το πείσμα του απεδείχθη μνημειώδες. Μια που είχε βραδιάσει, άδειασα το υπόλοιπο στο «Απ’ όλων», και έβαλα σκέτη βάση να τη βγάλω μέχρι την άλλη μέρα που θα έπαιρνα τα δύο επόμενα για δοκιμή. Δυστυχώς η γεύση παρέμεινε οπότε άλλαξα επιτόπου βαμβάκι. Και πάλι εντυπωσιακός ατμός και δυνατό χτύπημα, με το άρωμα στο χώρο απλά αδιάφορο. Του είπα να μην με ξαναενοχλήσει και το ξαπέστειλα με 45/100.
 
Minty Menthol
 
Η εταιρεία το προωθεί ως ένα υγρό με ελαφρύ άρωμα μέντας. Πραγματικά, το άρωμα που αναδύεται από το μπουκαλάκι αφήνει να εννοηθεί ότι όντως υπάρχει και δροσιά και γλύκα. Αφού γέμισα και ξεκίνησα τις διαδικασίες μου, διαπίστωσα ότι η εταιρεία έπεσε μέσα στην περιγραφή. Ελαφρύ, δροσιστικό, γλυκό όσο ακριβώς χρειάζεται με γεύση μέντας. Οι παλαιοί θα θυμούνται τις καραμέλες Polo που είχαν και τρύπα στη μέση. Ε, πιο ακριβής δεν μπορώ να γίνω. Από τις καλύτερες μέντες (όχι μενθόλες) που έχω δοκιμάσει, δεν σε μπουχτίζει, κρατάει τη δροσιά του σε καλά επίπεδα και όντως σε κάνει να νομίζεις ότι έχεις στο στόμα σου καραμέλα. Και πάλι εξαιρετική παραγωγή ατμού, ρινική εισπνοή δυναμίτης, εκπνοή αδιάφορη με μια ιδέα μέντας και χτύπημα κανόνι. Έστω και λίγη μενθόλη, σε συνδυασμό με 70% PG και 10mg νικοτίνης, είναι υπερβολή για μένα. Θα το άτμιζα ξανά με ευχαρίστηση, και γι αυτό το 65/100 νομίζω το παίρνει επάξια.
 
Virginia Blend
 
Στην περιγραφή, η εταιρεία μας λέει για ένα ελαφρύ και γλυκό καπνικό. Αυτό μπορεί σίγουρα να μπερδέψει κάποιον που δεν ξέρει τι εστί Virginia. Για τους γνώστες όμως, είναι εύκολο να καταλάβουν ότι η περιγραφή είναι του αέρα. Προσωπικά, τα Virginia δεν μου αρέσουν. Από καμία εταιρεία και για κανένα λόγο. Το στόμα μου έχει ακλόνητες διαφορές με τη συγκεκριμένη γεύση, οπότε διαβάζοντας αυτό, πρέπει να το λάβετε υπ’ όψιν. Το άρωμα από το μπουκάλι, είναι το γνωστό σε όλους μας Virginia. Η γεύση του επίσης. Έντονη, χαρακτηριστική χωρίς τη γλυκάδα που αναφέρει η περιγραφή. Παρόλο που περίμενα ότι θα το ατμίσω με το ζόρι, και όχι για πολύ, γρήγορα έφυγε το τανκ και μάλιστα όχι με την αηδία που περίμενα ότι θα συναντήσω. Το χτύπημα του στο μέτριο και το ντουμάνι εξαιρετικό, ενώ με ρινική εισπνοή και εκπνοή η Virginίλα έγινε υπερβολική για τα ήδη ζορισμένα γούστα μου. Δεν μου άρεσε. Καθόλου. Και θα αποφύγω να το ατμίσω εκτός αν είναι μεγάλη ανάγκη. Οπότε, όσοι αρέσκεστε στο Virginia σαν γεύση, κάντε το ακριβώς αντίθετο! Νομίζω ότι το 80/100 είναι καλός βαθμός, ιδιαίτερα αν υπολογίσω ότι η άποψή μου είναι εικονική για τα υγρά αυτής της γευστικής άποψης.
 
Blueberry Banana
 
Ακριβής μετάφραση περιγραφής: «Όπως λέει στην κονσέρβα, ένας βελούδινος και αξιαγάπητος συνδυασμός.» Τα θέλουν και τα γράφουν, ή πληρώνουν άνθρωπο γι αυτές τις ατάκες??? Το άρωμα πάντως, ήταν πολύ κοντά στο αναφερόμενο. Μπανάνα με οξύτητα και χαρακτηριστικά από κόκκινα φρούτα. Αρνητικά επηρεασμένος από τα προηγούμενα «φρούτα» της δοκιμής, γέμισα και ξεκίνησα την «αγγαρεία». Οποία ευχάριστη έκπληξις! Επιτέλους μια ωραία φρουτένια γεύση. Γλύκα μπανάνας στην εισπνοή, με τελείωμα οξύ και έντονο και επίγευση που θυμίζει καθαρά μύρτιλο. Και τα πράγματα να φτιάχνουν ακόμα περισσότερο στην ρινική εισπνοή, όπου τα αρώματα διακρίνονται ξεκάθαρα. Το χτύπημα έντονο, σε σημείο να καβαλάει τη γεύση, και το ντουμάνι ξανά φοβερό. Το άτμισα με αναπόσπαστη προσοχή, καθώς έψαχνα να βρω κάτι να με χαλάσει. Και το μόνο που βρήκα είναι το ότι μόλις καταλαγιάσει ο αρχικός ενθουσιασμός, το βαριέσαι εύκολα. Τόσο που δεν θες να το δεις ξανά μπροστά σου! Την επόμενη μέρα όμως, που το είχα ξεχάσει στον ατμοποιητή, συνάντησα ξανά εκείνο το ευχάριστο αίσθημα που είχα όταν τράβηξα την πρώτη τζούρα. Έχει τα πάνω του, έχει τα κάτω του, αλλά είναι ωραίο και γευστικό. Και τα πάει και καλά με τη βότκα!!! 72/100.
 
Honey Bee Tobacco
 
Η περιγραφή της εταιρείας, μας λέει και ένα απαλό καπνικό με νότες μελιού. Ανοίγοντας το μπουκάλι, μου ήρθε στη μύτη μια πολύ γνώριμη μυρωδιά. Umami Woody Snuff για την ακρίβεια. Είχα ανάμικτα συναισθήματα για εκείνο το υγρό, με τάσεις προς τα πάνω, οπότε θέλοντας και μη είχα μέτρο σύγκρισης. Γέμισα ατμοποιητή και έβαλα μπρος. Μπερδεμένα πράγματα… Το καπνικό του αρώματος, ήταν εκεί σε μεγάλο βαθμό, αλλά όχι όσο έντονο όσο θα έπρεπε. Το μέλι πολύ ωραίο, σαφώς σε μικρότερη συγκέντρωση από το «μέτρο σύγκρισης» και κάτι το οποίο δεν ήταν διακριτό στη μύτη έκανε επίσης την εμφάνισή του. Κανέλα! Πολύ ωραίος συνδυασμός. Χτύπημα αρκετό, και ταιριαστό με ένα καλό καπνικό, ντουμάνι άπλετο και ρινική εισπνοή και εκπνοή να ανεβάζουν λίγο ακόμα το υγρό στα μάτια μου. Δύο κακά αναγνώρισα: μάκα αρκετή στην αντίσταση και η μυρωδιά ήταν εκεί ακόμα και μετά από δυο τανκ σκέτης βάσης. Επίσης, θα ήθελα να χρησιμοποιήσουν ένα πιο βαρύ καπνικό ως βάση αυτού του υγρού. Κατά τα άλλα, εξαιρετικό. 84/100
 
 
 
Celtic Menthol
 
Η περίπτωση που στην εισαγωγή μου είπα ότι θα μάθετε στην ώρα της. Αυτό, είναι το μόνο μπουκαλάκι που είχε μαύρο καπάκι. Στην περιγραφή, αναφέρεται ως «το υγρό θεραπεία για το κοινό κρυολόγημα». Λοιπόν, σε όσο καιρό δοκιμάζω υγρά και γράφω περιγραφές, αυτή πρέπει να είναι η πιο εύστοχη περιγραφή που έχω διαβάσει. Ανοίγοντας το μπουκαλάκι, καταλαβαίνεις γιατί έχει μαύρο καπάκι! Μία μενθόλη τόσο έντονη, που σου τρυπάει τη μύτη. Με το που τράβηξα λοιπόν την πρώτη τζούρα, α) τα μάτια μου γύρισαν προς τα πίσω, β) Πάγωσε όλο μου το σώμα παρά τους 34 βαθμούς που είχε έξω, γ) έβηξα με ένταση που μετριέται με την κλίμακα Mercalli, και δ) διαπίστωσα ότι στο μαύρο καπάκι, έπρεπε να βάλουν και μία λευκή νεκροκεφαλή. Η μενθόλη να σου καίει τη γλώσσα, παρέα με τα 10mg και την PG να σου οργώνουν το λαιμό, ο εγκέφαλός σου να γίνεται σορμπέ από τον πάγο, η μυρωδιά του Vicks με τριμμένες Halls μέσα να σου καίει τα ρουθούνια, και να ανακαλύπτεις ότι τσάμπα τα έσκασες στον Κωτσόβολο για A/C όταν με 1 ml δροσίζεσαι για πολλές ώρες! Όσοι έχετε δοκιμάσει τις Fisherman’s Friend καραμέλες, τις κλασσικές όχι κάτι ελαφρές γεύσεις που έχουν τώρα, πολλαπλασιάστε την έντασή τους επί 50 και κάπως πλησιάζει. Το χτύπημα θυμίζει το χτεσινό πάθημα της Βραζιλίας, ή για τους μη ποδοσφαιρόφιλους, μπαζούκα. Θεωρώ τον εαυτό μου ελαφρά σχιζοφρενή που το ατμίζω ακόμα, αλλά όσοι ψάχνετε την μενθόλη του αιώνα, αυτό είναι το υγρό σας. 68/100
 
Γενικό συμπέρασμα.
 
Θεωρώ ότι η εταιρεία έχει «ανοιχτεί» αρκετά, φτιάχνοντας πολλές σειρές αρωμάτων και χωρίς να επικεντρωθεί στην τελειοποίηση κάποιων ώστε να αποτελέσουν το σήμα κατατεθέν της. Η αλλαγή του Master Blender τους, θεωρείται επίσης επιβεβλημένη, όπως ίσως και η εξέταση εναλλακτικών προμηθευτών αρωμάτων για τις φρουτένιες γεύσεις. Κάποια υγρά ίσως να φτιάξουν με προσθήκη περισσότερης VG, αλλά αυτό πρέπει να το δει ειδικός. Το ότι σε μια σειρά, η οποία ήρθε για δειγματισμό με σκοπό να πιάσει πελάτη, αξίζανε πραγματικά 4/10 υγρά, είναι ανησυχητικό. Θα ήθελα να δοκιμάσω και τα υπόλοιπα καπνικά τους καθώς έδωσαν καλά δείγματα γραφής. Στη σελίδα της εταιρείας, μπορείτε να δείτε όλη τη γκάμα τους.
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 73 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 103 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20469 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280324 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207820 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65349 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173884 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13685 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix