vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

514 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, dkostas, th3ofilos, maprix, bloodlessz, matkarap, Lazy Dog

Twitter

T-Dux 2.0 Bottom Coil Glassomizer by Smoktech

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
T-Dux 2.0 Bottom Coil Glassomizer by Smoktech
« στις: Ιουνίου 20, 2014, 08:39 »
Μιλαμε για εναν ατμοποιητη απο τους γνωστους (ή και οχι) εργοστασιακους, τα θετικα στοιχεια που εχει ειναι 4:


1) τιμη (γυρω στα 10 ευρω)
2) αντισταση που πιθανοτατα μπορει να επισκευαστει
3) αντισταση με κεραμικο !!!!
4) ανοξειδωτα μεταλα σε συνδιασμο με γυαλι.





Εχω καλο προαισθημα για αυτον τον ατμοποιητη (και εχω καιρο να μιλησω για εργαστασιακους), ισως να καταληξει να ειναι η καλυτερη επιλογη για εναν νεο ατμιστη (σε σχεση τιμης-αποδοσης).


Ας ακουσουμε λοιπον μερικες αποψεις απο συνατμιστες που ειχαν καποια εμπειρια με αυτον τον ατμοποιητη, γιατι νομιζω πως θα μπω στον πειρασμο να αγορασω εναν.

Αποσυνδεδεμένος johngr

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
    • SERVICE - ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ - ΕΞΟΥΣΙΟΔ. SERVICE SAMSUNG LG PANASONIC
Απ: T-Dux 2.0 Bottom Coil Glassomizer by Smoktech
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 23, 2014, 20:13 »
τον εχω για πανω απο 2 μηνες τωρα, και μπορω να πω οτι ειναι αρκετα ανωτερος απο aspire...σαφως καλυτερο ντουμανι λογω 1,5ω αντιστασης(συγκριση με ego μπαταρια). η κεφαλη του επισκευαζεται πανευκολα και η υπαρξη του κεραμικου βοηθαει ακομα περισσοτερο να παει εκει που πρεπει η αντισταση και βαζοντας του βαμβακι ανεβαινει ενα σκαλι ακομα οσον αφορα τη γευση...εγω πολλες φορες τον σεταρω και σαν single coil απλα θελει να βρεις τη χρυση τομη στην ποσοτητα του βαμβακιου που θα βαλεις ωστε να μην εχεις υπερτροφοδοσια η υποτροφοδοσια μιας και οι σχισμες που τροφοδοτειτε με υγρο ειναι αρκετα μεγαλες..αν δε θες να μπεις στο τριπακι της επισκευης και χρησιμοποιεις μαμισιες κεφαλες παλι παιζει σουπερ.....

Αποσυνδεδεμένος dorana

  • *
  • 17
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: T-Dux 2.0 Bottom Coil Glassomizer by Smoktech
« Απάντηση #2 στις: Ιουλίου 05, 2014, 02:23 »
Θέλω κι εγώ να δοκιμάσω αυτό το clearomizer. Πού μπορώ να το βρώ? Στο κατάστημα zerobacco που είναι κοντά  μου δεν το βρήκα.

Τώρα ατμίζω με aro 2


συγχώνευση συνεχόμενων
Παρακαλούμε: Δεν υπάρχει λόγος να δημοσιεύετε συνεχόμενα μηνύματα. Αν ξεχάσατε κάτι ή θέλετε να πείτε κάτι επιπλέον, κάντε "τροποποίηση" στο τελευταίο σας μήνυμα.
Ευχαριστούμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 05, 2014, 02:45 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-Dux 2.0 Bottom Coil Glassomizer by Smoktech
« Απάντηση #3 στις: Ιουλίου 05, 2014, 03:01 »
Εγω αγορασα εναν απο Replacesmoke!


@johngr
Επειδη εγω ακομα ψαχνω να βρω την χρυση τομη για το φυτιλι στην περιπτωση επισκευης της αντιστασης, μπορει να μας κανεις κανενα μαθημα;

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-Dux 2.0 Bottom Coil Glassomizer by Smoktech
« Απάντηση #4 στις: Ιουλίου 10, 2014, 21:45 »
Σκέφτομαι να δοκιμάσω τον 3ρη, αυτό που με απασχολεί (αν και δεν έχει σχέση αποκλειστικά με αυτόν τον ατμοποιητή) είναι η πιθανότητα να ζεσταίνεται υπερβολικά το επιστόμιο, όχι μόνο από την χρήση αλλά και από τη ζέστη. Έχετε προσέξει κάτι τέτοιο;


Ξέρω, I'm picky  8)


Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-Dux 2.0 Bottom Coil Glassomizer by Smoktech
« Απάντηση #5 στις: Ιουλίου 10, 2014, 21:48 »
Ειναι πολυ καλος ατμοποιητης, δεν ζεσταινεται το drip, μονο λιγο η βαση.


Η αντισταση του δε... ειναι ΘΕΙΚΗ!!!




Αποσυνδεδεμένος johngr

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
    • SERVICE - ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ - ΕΞΟΥΣΙΟΔ. SERVICE SAMSUNG LG PANASONIC
Απ: T-Dux 2.0 Bottom Coil Glassomizer by Smoktech
« Απάντηση #6 στις: Ιουλίου 14, 2014, 10:39 »
Εγω αγορασα εναν απο Replacesmoke!


@johngr
Επειδη εγω ακομα ψαχνω να βρω την χρυση τομη για το φυτιλι στην περιπτωση επισκευης της αντιστασης, μπορει να μας κανεις κανενα μαθημα;
χαχα..μαθημα δεν χρειαζεται.απλα στουμπωνεις με βαμβακι τις χαραμαδες και εισαι ετοιμος..αν δεις οτι πλημυριζει ο πολος της κεφαλης βαζεις λιγο περισσοτερο..αν παλι δεις οτι παιρνεις με απανωτες τζουρες καμμενο αφαιρεις λιγο.. :thumpup: αυτο μονο..

Αποσυνδεδεμένος TakisCavo

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-Dux 2.0 Bottom Coil Glassomizer by Smoktech
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 14, 2014, 11:03 »
Καλημερα σε ολη την παρεα!
Γνωριζει μηπως καποιος να μας πει τι διαφορα εχει ο t-dux 2.0  απο τον 3.0 καθως και οι κεφαλες τους?

Αποσυνδεδεμένος Amcm

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-Dux 2.0 Bottom Coil Glassomizer by Smoktech
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 14, 2014, 11:54 »
Δες το βίντεο που υπάρχει στο πρώτο post. Έχει όλες τις απαντήσεις που ζητάς!

Αποσυνδεδεμένος bill1960

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-Dux 2.0 Bottom Coil Glassomizer by Smoktech
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 14, 2014, 16:44 »
ωραίος μου αρεσε αφού έχει και κεραμικό :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος zilberto

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-Dux 2.0 Bottom Coil Glassomizer by Smoktech
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 20, 2014, 19:00 »
Λίγο αργοπορημένα τον ανακαλύπτω, θεωρητικά φαίνεται να είναι αυτό που αρκετοί περιμέναμε στους εμπορικούς bottom coil: ημιεπισκευάσιμη κεφαλή με κεραμικό χωρίς να χρειάζεται σύριγγα για γέμισμα.

Από όσο βλέπω εδώ και έξω κανείς δεν έμεινε απογοητευμένος, πως και δεν έχει γίνει περισσότερος ντόρος;

Απ: T-Dux 2.0 Bottom Coil Glassomizer by Smoktech
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 23, 2014, 01:56 »
παιδια εχω εναν προβληματισμο με τισ αντιστασεις . η μανα η μονη στα 1.9 ομ ειναι κορυφη αλλα μετα αλλαξα να δω τη παιζει με τις 1.5 αλλα δεν ξερω δεν μ αποδιδει και τοσο καλα την εχω στα 9 watt με 3,7 volt μηπως την εχω χαμηλα? εχετε καμια αποψη στο θεμα?

Αποσυνδεδεμένος td

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-Dux 2.0 Bottom Coil Glassomizer by Smoktech
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 23, 2014, 14:13 »
Αν τον έχεις πάνω σε ego μπαταρία μάλλον τα 1.5ωμ αντίσταση είναι λίγο χαμηλά γι αυτό δε σου αποδίδει όπως η 1.9ωμ. Αν έχεις ego μεταβλητής τάσης δοκίμασε να κατεβάσεις λίγο τα volt

Αποσυνδεδεμένος Ντάφυς

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-Dux 2.0 Bottom Coil Glassomizer by Smoktech
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 23, 2014, 22:22 »
Πολύ καλα μας τα λέει ο ρένος ,αλλα έμενα με χαλάει το εξωτερικό σπείρωμα που έχει ,ίσως επειδή έχω σινιθίσει τον iclear 30 ,είναι βήμα που δεν το τολμίσω,επέισης ε΄να ακόμα αρνιτκό για μένα οτι γεμνίζει απο κάτω και όχι απο πάνω !Βιδώνε ξεβίδωνε να γεμίσεις ,είναι λίγο κάπος!

Αποσυνδεδεμένος mpeos

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T-Dux 2.0 Bottom Coil Glassomizer by Smoktech
« Απάντηση #14 στις: Ιουλίου 24, 2014, 01:27 »
Αν τον έχεις πάνω σε ego μπαταρία μάλλον τα 1.5ωμ αντίσταση είναι λίγο χαμηλά γι αυτό δε σου αποδίδει όπως η 1.9ωμ. Αν έχεις ego μεταβλητής τάσης δοκίμασε να κατεβάσεις λίγο τα volt

εγω εχω τον itaste vv και δεν με τρελενει η 1.5 αντισταση γιατι δεν παραγει τον ατμο π μοθ δινει η 1.9 μονη !!! τη volt watt προτινεται να βαζω? γιατι μαρεσει να εχει μπολικο ατμο

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8433 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180823 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34081 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536990 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59956 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237889 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 612 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16117 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136224 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085470 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35531 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10373 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12