vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

518 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, th3ofilos, Ηρακλης, Jorge

Twitter

Aspire CE5 / CE5-S BDC/BVC clearomizer

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Aspire CE5 / CE5-S BDC/BVC clearomizer
« στις: Φεβρουαρίου 19, 2014, 13:06 »
Δεν έχω πάρει μάτι να υπάρχει ανάλογο θέμα (εκτός κι αν έχω μεγάλη στραβωμάρα). Υπάρχει βέβαια το θέμα με τον Έψιλον της Νομπάκο, που είναι ουσιαστικά ο ίδιος, αλλά καλύτερα να ακριβολογούμε.

Τον πήρα, έτσι για δοκιμή ή αλλαγή (όπως θέλετε πείτε το), μαζί με τον Aspire ET-S που είχα «ερωτευθεί» με την πρώτη ματιά. Τελικά, ο CE5-S με κέρδισε, μπορώ να πω περισσότερο από τον Aspire ET-S.

Πέρα από την καλή παραγωγή ατμού και χτύπημα, μου έκανε αμέσως κλικ η πολύ καθαρή γεύση που αποδίδει. Θεωρώ ότι την αποδίδει καλύτερα από τον Aspire ET-S (όπως έχω την εντύπωση, δίνει και περισσότερο ατμό). Είχα την ευκαιρία να κάνω την σύγκριση με τις ίδιες αντιστάσεις, το ίδιο υγρό, στην ίδια μπαταρία και στα ίδια βολτ.

Είναι πιο ελαφρύς και πιο μακρύς από τον Aspire ET-S (ο οποίος όπως και να το κάνουμε δείχνει μια στιβαρή κατασκευή). Μου άρεσε ότι αλλάζει το επιστόμιο και γι' αυτό αντικατέστησα το υπάρχον με ένα ατσάλινο, για να δένει καλύτερα το πακέτο.

Αυτό που δεν ξέρω, είναι αν η δεξαμενή είναι γυάλινη ή πλαστική (δεν μπορώ να το ξεχωρίσω).

Εδώ τον έχω πάνω σε μια Spinner 400άρα (μην σαν ξεγελάει η γωνία λήψης, είναι πιο κοντό από το ποτήρι).



Αποσυνδεδεμένος gkolokot

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire CE5 / CE5-S BDC/BVC clearomizer
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουαρίου 19, 2014, 13:17 »
πολυ ομορφο, μαλλον πλαστικη ειναι η δεξαμενη του

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire CE5 / CE5-S BDC/BVC clearomizer
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουαρίου 19, 2014, 13:19 »
Αυτό υποψιάζομαι κι εγώ, αν κι έχω δει στο εξωτερικό να πωλείται και με την ένδειξη «glassomizer».

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire CE5 / CE5-S BDC/BVC clearomizer
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουαρίου 19, 2014, 13:27 »
O συγκεκριμένος έχει πλαστικό tank.

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire CE5 / CE5-S BDC/BVC clearomizer
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουαρίου 19, 2014, 13:33 »
Και πως το καταλαβαίνουμε, χωρίς να χρειαστεί να τον...διαλύσουμε;

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire CE5 / CE5-S BDC/BVC clearomizer
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουαρίου 19, 2014, 13:52 »
πάρε κάποιο μεταλλικό κατά προτίμηση αντικείμενο και χτύπησέ το στο σημείο του τζαμιού. Θα το καταλάβεις από τον θόρυβο  ;)

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire CE5 / CE5-S BDC/BVC clearomizer
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουαρίου 19, 2014, 14:04 »
Αν και είναι μικρή η επιφάνεια για να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα, μάλλον είναι πλαστικό.

Τον έβαλα δίπλα δίπλα με τον Aspire ET-S (για τον οποίο δεν ήμουν βέβαιος εάν είναι από γυαλί) και πράγματι υπάρχει διαφορά στον ήχο και την αίσθηση του χτυπήματος. Ο Aspire ET-S, αν και έχει μικρότερο παραθυράκι αφήνει έναν, ας τον πούμε κρυστάλλινο ήχο, σε αντίθεση με τον CE5-S που αφήνει έναν κάπως υπόκωφο ήχο.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire CE5 / CE5-S BDC/BVC clearomizer
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουαρίου 19, 2014, 14:13 »
Έτσι ακριβώς. Ενημερωτικά επίσης ο Aspire ET-S με το πλαστικό tank είναι πλαστικός και στα σπειρώματα που βιδώνουν στη βάση και στο επιστόμιο. 

Απ: Aspire CE5 / CE5-S BDC/BVC clearomizer
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουαρίου 19, 2014, 14:31 »

Πάρα πολύ καλός ατμοποιητής με πολύ καλή απόδοση και καταπληκτικό look.Τον χρησιμοποιούσα απο την πρώτη μέρα που έγινε διαθέσιμος απο γνωστή αλυσίδα καταστημάτων, αρχές Οκτώβρη.
Επιβεβαιώνω οτι το τάνκ είναι πλαστικό. Εχουν περάσει δύο απο τα χέρια μου. Ο λόγος είναι οτι ο πρώτος με ένα όχι βίαιο πέσιμο ραγισε και αχρηστευτικε διοτι έχανε υγρό. Τον ξαναπηρα. Την προηγούμενη εβδομάδα μετά απο πλύσιμο (μανταλάκια  :eyesplash: ) μου έφυγε απο τα χέρια και ξανά τα ίδια. Ε, δέν τον ξαναπέρνω. Εχουν περάσει ένα κάρο τανκάκια απο τα χέρια μου και συγγενών και φίλων που με πολλά πεσίματα, και άγρια, δεν έπαθαν απολύτος τίποτα και στέκονται περίφανα παροπλισμένοι στο συρτάρι. Επειδή γράφω για τον ίδιο ατμοποιητή με διαφορετική επωνυμία (τουλάχιστων έτσι θέλω να πιστεύω.....) και επειδή υπάρχει αλλο νήμα με την αλλη επωνυμία αν κρίνετε οτι πρέπει να μεταφερθεί εκει ζητώ συγνώμη προκαταβολικά.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 19, 2014, 15:23 από Θεόδωρος Μηνιάτης »

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire CE5 / CE5-S BDC/BVC clearomizer
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουαρίου 19, 2014, 14:49 »
Να προσθέσω, ότι επειδή έχει αρκετά αεράτη τζούρα, βουλώνοντας την μία εκ των δυο τρυπών που υπάρχουν στη βάση του, η τζούρα έρχεται στα ίσια της και γίνεται πιο εύκολη.

Εγώ την βουλώνω με την μύτη μιας οδοντογλυφίδας.

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire CE5 / CE5-S BDC/BVC clearomizer
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 20, 2014, 12:36 »
κατευχαριστημένος κι εγώ μαζί τους ...
εχω 2 έναν μαυρο (φωτό πάνω στην spinner 1300) και τον ασημί...
στα 3.8V με βουλωμένη την μια τρύπα .. υπέροχη τζούρα, πλούσιος ατμός και πολύ καλή γευση..!!
Οσο για διάρκεια των κεφαλών... τα έχουμε πει στο αντίστοιχο νήμα... εξαιρετικός !!!

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: Aspire CE5 / CE5-S BDC/BVC clearomizer
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 10, 2014, 16:34 »
Καλησπερα.Παρελαβα τον ατμοποιητη aspire ce5 το οποιον ειχε πανω ετοιμη αντισταση + 5 αντιστασεις που πηρα επιπλεον.
Στην αρχη ολα καλα με την αντισταση που ηταν ηδη βιδωμενη πανω του,μετα απο καποιες μερες που αλλαξα στις πρωτες τζουρες
μυριζε ασχημα σαν καμενο μετα απο καποιες τζουρες,αλλαξα αλλες 2 κεφαλες αλλα παλι τα ιδια.Στις πρωτες τζουρες μυριζει σαν καμενο πλαστικο καπως ετσι.
Ο ατμοποιητης ειναι καθαρος και πλυμμενος.
Τι προβλημα μπορει υπαρχει?



Αποσυνδεδεμένος Johny-Crhulhu

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire CE5 / CE5-S BDC/BVC clearomizer
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 10, 2014, 17:02 »
Όταν βάζεις νέο ανταλλακτικό πρέπει να το αφίνεις λίγο να ποτίσουν καλά τα φυτίλια. Ρούφα και 1-2 φορές χωρίς να πατίσεις το κουμπί για να βοηθήζεις το υγρό να τα ποτίσει.

Αποσυνδεδεμένος Drosos

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
  • suck my mod
Απ: Aspire CE5 / CE5-S BDC/BVC clearomizer
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 10, 2014, 20:54 »
Όταν αλλάζω κεφαλές στάση μια σταγόνα στο κέντρο της κεφαλής γεμίζω τον ατμοποιητη τον αφήνω τουλάχιστον 5 λεπτά να ποτίσουν τα φυτίλιΑ τον βιδωνω πάνω στην μπαταρία και ρουφάς δυνατά 3 - 4 τζούρες χωρίς να πατάω το κουμπί.  Έχω αλλάξει 7 κεφαλές ως τώρα και κανένας πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire CE5 / CE5-S BDC/BVC clearomizer
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 10, 2014, 21:05 »
κι εγώ στον CE5 είμαι στην 3η κεφαλή 1.8Ω χωρίς κανένα πρόβλημα...
αλλαγή, υπομονή 3-5 λεπτά να ποτίσει και όλα μια χαρά !

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8481 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180899 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34124 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537329 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60023 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238073 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 622 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16314 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136260 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085539 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35565 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10428 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12